تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

کانال رسمی همیاری در تلگرام ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

نیلوفرآبی

مخاطب اصلی

به این مطلب امتیاز بدهید
نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarabi نمایش پست ها
با هزار ناز و کش و قوس از خواب بیدار شد . دست و رویی شست و رفت در یخچال را باز کرد. هیچ کدام از چیزهایی را که توی یخچال بود نپسندید. حوصله آب جوش درست کردن هم نداشت. یک لیوان از آب روشویی پر کرد و خورد و بعد هم یک تکه از شیرینی را که از مهمانی شب قبل مانده بود نوش جان کرد. نگاهی به ساعت انداخت . نزدیک دوازده بود . ظرف های کثیف شام دیشب ، ناراحتش کرد. با خودش گفت : کی حال دارد اینها را بشوید. فعلا که حسش نیست.آمد توی اتاق ، تلویزیون را روشن کرد و لم داد روی مبل .

--------------


امیرمومنان علی (ع) می فرماید: اگر کار، سخت و توانفرساست،بیکاری دایمی فسادآور است.1
امام کاظم(ع) هم می فرماید: خدا بنده پر خواب بیکار را دشمن می دارد. 2

------------

مدت ها بود دلش می خواست یک کار هنری برای خودش دست و پا کند اما تنبلی امان نمیداد. البته خودش اسم این حالت را انگیزه کافی نداشتن می گذاشت. اطرافیانش دیگر توقعی از او نداشتند و کاری به او نمی سپردند چون می دانستند صد در صد به موقع انجام نمی شود و باری از دوششان برداشته نخواهد شد.

--------------


امام صادق (ع) به برخی از فرزندانش می فرماید: از دو خصلت تنبلی و بی حوصلگی (بی قراری ) بپرهیز که این دو مانع بهره گیری تو از دنیا وآخرت می شوند؛ 3 نیز می فرماید: سست نباش تا آن که تو را می شناسد تحقیرت نکند4 و می فرماید : سربار مردم نباشید 5 وباز می فرمایند: منفورترین مردم نزد خدا کسی هست که شب ، خواب و روز ،بیکار باشد.6


--------------------

برحسب اتفاق برنامه تلویزیون درباره کسل بودن و بی انگیزگی بود. دلش می خواست بزند کانال دیگری که فیلم داشته باشد ولی انگار باطری کنترل تمام شده بود. بالاجبار چند نصیحت گوش کرد و از آنجا که شرح حال خودش را می شنید بدش آمد و از جایش بلند شد .
خدایا این برنامه های بیهوده کی تمام می شود ؟ همه اش نصیحت و کارشناس!
اصلا به فکرش هم نرسید که مخاطب اصلی دقیقا خود اوست. همان بیننده محترمی که باید تغییر کند.یاسمین کاویانی (هفته نامه زن روز)

منابع:

1- مفاتیح الحیات آیه الله جوادی آملی -الارشاد ، ج1،ص 298.
2- الکافی ،ج 5 ، ص 84
3- الکافی، ج 5،ص 85
4- العقول ،ص 304
5- الکافی، ج 5، ص 72
6- بحارالانوار ،ج 84، ص 158

Submit "مخاطب اصلی" to Digg Submit "مخاطب اصلی" to twitter Submit "مخاطب اصلی" to del.icio.us Submit "مخاطب اصلی" to StumbleUpon Submit "مخاطب اصلی" to Google Submit "مخاطب اصلی" to Facebook Submit "مخاطب اصلی" to کلوب Submit "مخاطب اصلی" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات