تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

روانشناسی و مشاوره

معیارهای انتخاب همسر-معیارهای مشترک-وسع مالی و شرایط اقتصادی

به این مطلب امتیاز بدهید
معیارهای انتخاب همسر-معیارهای مشترک-وسع مالی و شرایط اقتصادیبحث شرایط مالی و اقتصادی طرفین همواره در ازدواج مطرح بوده است ،‌اینکه پسر چه شرایط اقتصادی باید داشته باشد و تا چه حد توان مالی باید احراز نماید تا آماده ی ازدواج باشد و یا اینکه دختر و خانواده ی او تمکن مالی در چه حد و اندازه باید دارا باشد و آیا اصلاً این معیار چه اندازه ی مهم است و باید به آن توجه شود ؟


با اینکه فراهم بودن امکانات مادی می تواند از بروز بسیاری از مشکلات و اختلافات بکاهد اما به نظر می رسد قرار دادن این معیار به عنوان ملاک اصلی و گاه تنها معیار انتخاب همسر، اشتباه متداولی است که علی رغم اینکه در اغلب موارد اثر عکس داشته و ضامن خوشبختی نبوده است اما مکرراً تکرار می شود و این خطا راه را برانتخاب صحیح و شایسته ی همسر می بندد.


مرد که در واقع وظیفه ی تأمین مالی خانواده را بر عهده ی اوست باید تا حدی وسع مالی داشته باشد که این وسع مالی با داشتن شغلی مناسب تا حد زیادی تأمین می گردد. شغل مناسب شغلی است که شایسته ی و مشروع باشد یعنی به جسم و جان مردم و به عفت عمومی آسیب نرساند و منافی ،با شرافت و عزت نباشد . همچنین اگر فرد ،‌در زمینه ی استعداد ، توانایی و شوق و علاقه ی خود به کار و شغلی بپردازد آرامش خاطر و رضایت ناشی از آن در روحیه ی فردی و زندگی وی نیز نقش انکار ناپذیری دارد.


در بحث ملاک اقتصادی و مالی بیش از کمیت مال و ثروت باید به کیفیت آن یعنی حلال و مشروع بودن آن و چگونگی صرف و خرج آن توجه نمود ، چه بسا بسیارند افرادی که ثروت فراوان دارند اما آنقدر بخیل و خسیس هستند که خرج کردن مال خودشان نیز برایشان سخت است ، بنابراین توجه به این موارد بسیار مهمتر از توجه به میزان دارایی فرد می باشد.
نباید انتظار داشت پسری که هنوز در سن جوانی است و پشتوانه ی خاصی هم جهت حمایت مالی نداشته باشد به اصطلاح از لحاظ مالی همه چیز تمام باشد . چون چون قرار است دختر و پسر زندگیشان را بسازند نه اینکه یک نفر جوانی و شور و نشاط را در راه کسب مال بگذارند و بعد که شور جوانی در او کاهش یافت و اموالی جمع کرد ازدواج کند.


در مورد دختر و خانواده ی او نیز باید گفت ملاک و معیارهای بسیار مهم و حیاتی تر از شرایط مالی خانواده ی دختر برای انتخاب وجود دارد که فرد عاقل که قصد دارد زندگی با آرامشی را برنامه ریزی کند قطعاً به سراغ آن صفات خواهد رفت.


خوب است پسران با خود اندیشه کنند که آیا حاضرند همسر آنان از خانواده ای متمول باشد اما حیاء ، نجابت ، پاکی ، اصالت خانوادگی و... نداشته باشد . قطعاً پاسخ این سؤال راهنمای خوبی جهت تا چه اندازه ارزش نهادن به ملاک شرایط اقتصادی است.


منبع:ازدواج آسان

Submit "معیارهای انتخاب همسر-معیارهای مشترک-وسع مالی و شرایط اقتصادی" to Digg Submit "معیارهای انتخاب همسر-معیارهای مشترک-وسع مالی و شرایط اقتصادی" to twitter Submit "معیارهای انتخاب همسر-معیارهای مشترک-وسع مالی و شرایط اقتصادی" to del.icio.us Submit "معیارهای انتخاب همسر-معیارهای مشترک-وسع مالی و شرایط اقتصادی" to StumbleUpon Submit "معیارهای انتخاب همسر-معیارهای مشترک-وسع مالی و شرایط اقتصادی" to Google Submit "معیارهای انتخاب همسر-معیارهای مشترک-وسع مالی و شرایط اقتصادی" to Facebook Submit "معیارهای انتخاب همسر-معیارهای مشترک-وسع مالی و شرایط اقتصادی" to کلوب Submit "معیارهای انتخاب همسر-معیارهای مشترک-وسع مالی و شرایط اقتصادی" to تبیان

نظرات