تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

کانال رسمی همیاری در تلگرام ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره قبل از ازدواج


مشاهده RSS Feed

روانشناسی و مشاوره

دلدادگی پیش از شناخت

به این مطلب امتیاز بدهید
روش آشنایی و آداب خواستگاری--دلدادگی

تعلق خاطر و دلبستگی , بدون پشتوانه ی فکر ی و معرفتی همان احساسات زودگذر است که همین امر باعث کاهش رضایتمندی طرفین پس از ازدواج و ازدیاد طلاق می شود.
گاهی امر طلاق ثبت نمی شود ولی عملا طلاق عاطفی بر خانواده ها حاکم می گردد و هر یک از زوجین از بودن در کنار هم احساس نارضایتی می کنند، این امر از انتخاب بر مبنای هوس ناشی می شود.
بسیاری از مشکلات پس از ازدواج از همین دلباختگی های رنگی ناشی می شود.

عشق هایی کز پی رنگی بود عشق نبود عاقبت ننگی بود

علاقه ی قبل از ازدواج نقش یک کاتالیزور را دارد . در علم شیمی کاتالیزور در اصل پیوند اثری ندارد . دلدادگی نقش خرج کوتاه یک سلاح نظامی را دارد که مسافت پرتاب گلوله را شدت می بخشد, این مواد اشتغال زا در انفجار اصلی تأثیری ندارد تنها باعث می شود گلوله با شتاب به سوی هدف پرتاب شود. علاقه های به وجود آمده از هوس نیز موجب شکل گرفتن ازدواج می شود . لیکن در ادامه ی مسیر، طرفین را دچار مشکلات متعدد می سازد زیرا محور علاقه های پیش از ازدواج با حقایق زندگی همخوان نیست .
اگر شما درانتخاب همسرتان زیباترین دختر و یا جذاب ترین پسر را برگزیده باشید , تمام این عنوانها و ابهت ها و زیبایی ها چند ماه پس از ازدواج رنگ می بازد و فروکش می کند.
حال چگونه می توانیم خاطر جمع شویم که این محبت اولیه , عشق و محبت مداوم زندگی را به همراه خواهد داشت ؟ پاسخ این است که محبت اصلی زمانی جلوه می نماید که سنخیت , تطابق فرهنگی و خانوادگی در طرفین موجود باشد .

از این رو به جوانان عزیز می گوییم عقل را مقدم بر قلب در نظر داشته باشید یعنی قبل از این که کسی را به خانه ی دل خود راه دهید , از پنجره ی عقل تمام منظره ها را نظاره کنید تا بهترین ها را پس از تجزیه و تحلیل برگزینید و در نهایت به زیباترین ها دل ببندید[1] .

1- مطلع مهر، امیر حسین بانکی پورفرد صص 136-133.

Submit "دلدادگی پیش از شناخت" to Digg Submit "دلدادگی پیش از شناخت" to twitter Submit "دلدادگی پیش از شناخت" to del.icio.us Submit "دلدادگی پیش از شناخت" to StumbleUpon Submit "دلدادگی پیش از شناخت" to Google Submit "دلدادگی پیش از شناخت" to Facebook Submit "دلدادگی پیش از شناخت" to کلوب Submit "دلدادگی پیش از شناخت" to تبیان

نظرات