تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

کانال رسمی همیاری در تلگرام ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

روانشناسی و مشاوره

آمادگی برای ازدواج-قدم اول در ازدواج

به این مطلب امتیاز بدهید
آمادگی برای ازدواج-قدم اول در ازدواج


حصول اطلاعات اوليه
اولين موضوعي كه در زمينه سازي ازدواج از شرايط ازدواج موفق به شمار مي آيد ، كسب اطلاعات لازم براي ازدواج است . گاهي به دليل عدم اطلاع از برخي قوانين و مسائل ،‌انسان دچار سردرگمي و مشكلات بغرنج مي شود ، بنابراين جواني كه قصد ازدواج دارد ، لازم است چند كتاب يا مقاله در اين خصوص مطالعه كند مثلاً چند كتاب پيرامون شخصيت و روحيات زن يا مرد .
« البته شناخت نسبت به مسائل ازدواج و جنس مخالف تنها از راه مطالعه كسب نخواهد شد و گاه مشاوره يا بزرگاني كه در اين امر خبره هستند به شما بسيار كمك مي كند . CD هاي آموزشي مفيدي نيز در اين زمينه ها وجود دارد .[1]»
بايد دقت داشت در امر مهمي چون ازدواج دقت در انتخاب منبع كسب اطلاعات اول بديهي است . منبعي مفيد هستند كه با آموزه هاي دين ، فرهنگي و عرفه جامعه هماهنگي داشته باشند .
اطلاعاتي كه لازم است فرد كسب نمايد بهتر است پيرامون تفاوتهاي زن و مرد ، شناخت وظايف و تكاليف زن و مرد باشد و نيز مطالعاتي پيرامون ضرورت ، اهداف و فوايد ازدواج داشته باشد .
1. مطلع مهر ، امیر حسین بانکی پور فرد ، ص 59
- خودشناسي
براي اينكه فرد انتخاب صحيح داشته باشد و براي اينكه پيدا كردن کفو وي كه در واقع فردي است كه با او متناسب است از لحاظ معيارهاي مختلف و اساسي آسان تر شود ، بايد اول از همه خود شخص به شناخت عقايد، خلقيات ، روحيات و خلق و خوي خود بپردازد ، در واقع خودش را بشناسد و طبق اين خودشناسي مدرك و معيارهايي كه قرار است در طرف مقابلش جستجو كند را بيابد .
بايد آگاده بود با وجود آنكه راه تكامل و رشد همواره به روي فرد باز است و وي فرصت رفع معايب خود را نيز دارد ذكر اين نكته لازم به نظر مي رسد كه شخص با واقعيتهاي دروني خود چه از لحاظ خلق و خوي و چه از لحاظ عادات و اعتقادات زندگي مي كند لذا در خودشناسي بايد فرد با خودش صادق باشد و جهت تعيين اولويت ها و معيارهاي مدنظرش در ازدواج ابتدا خود را واکاوی نمايد .
خودشناسي در ابعاد مختلفي صورت مي گيرد از جمله :
خودشناسي اعتقادي و مذهبي ،‌اخلاقي ، ظاهري ، سليقه ها ،‌فرهنگي ، اقتصادي ،‌ خانوادگي ، سياسي ، اجتماعي ، قوت تحصيلي ، هوشي ، خصلت هاي شخصيتي ( درون گرا و برون گرا ) ، سلامتي و جسمي .
توافق با والدين :

بهتر است اقدام به ازدواج همراه با توافق نسبي با والدين باشد ، تا از ايجاد مشكلات در آينده جلوگيري شود. اغلب ازدواجهاي بدون توافق با والدين از ابتدا دچار استرس و مشكل اند . اگر شما احساس مي كنيد كه زمان ازدواجتان فرا رسيده است اما خانواده چنين اعتقادي ندارند با صبر و حوصله و بياني نرم و منطقي دلايل خود را جهت ازدواج براي آنها شرح دهيد تا نگران خام و احساساتي بودن تصميم شما نباشند و در هر حال بدون توافق با آنان از اقدام خودسرانه بپرهيزید .اگر والدين دلايل شما را براي ازدواج نمي پذيرند و به مخالفت خود ادامه مي دهند ، مي توان از يكي از بزرگان فاميل كه مورد اعتماد و احترام شما و خانواده تان است كمك بگيريد .


به هر حال لازم است كه بدانید اگر دست به ازدواج بدون توافق با والدينتان بزنيد حمايت آنها را نيز از دست خواهيد داد.

ازدواج آسان

Submit "آمادگی برای ازدواج-قدم اول در ازدواج" to Digg Submit "آمادگی برای ازدواج-قدم اول در ازدواج" to twitter Submit "آمادگی برای ازدواج-قدم اول در ازدواج" to del.icio.us Submit "آمادگی برای ازدواج-قدم اول در ازدواج" to StumbleUpon Submit "آمادگی برای ازدواج-قدم اول در ازدواج" to Google Submit "آمادگی برای ازدواج-قدم اول در ازدواج" to Facebook Submit "آمادگی برای ازدواج-قدم اول در ازدواج" to کلوب Submit "آمادگی برای ازدواج-قدم اول در ازدواج" to تبیان

نظرات