تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

کانال رسمی همیاری در تلگرام ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

piroo

شکایت بانک ملت از خزانه‌داری انگلیس در نوبت بررسی قرار گرفت/ درخواست غرامت 4 میلیارد

به این مطلب امتیاز بدهید
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از وال استریت ژورنال، بانک ملت، بزرگ‌ترین بانک خصوصی ایران، در حال انجام مراحل شکایت از وزارت خزانه‌داری انگلیس برای مطالبه حدود 4 میلیارد دلار غرامت به علت ازدست دادن معاملات بین‌المللی در نتیجه تحریم‌های این کشور علیه این بانک است.

یک سخنگوی وزارت خزانه‌داری انگلیس گفت که نمی‌تواند اظهار نظری در مورد روند حقوقی در حال انجام این پرونده داشته باشد.

این شکایت روز جمعه در دادگاه تجاری لندن در نوبت رسیدگی قرار گرفت.

سروش زای‌والا، وکیل این بانک در این‌باره گفت: بانک ملت به دنبال دریافت 3.98 میلیارد دلار غرامت برای از دست دادن معاملات بین‌المللی در نتیجه تحریم‌های دولت انگلیس است.

این دعوی به دنبال حکم دادگاه عالی انگلیس در ماه ژوئن 2013 که تحریم‌های علیه این بانک توسط دولت انگلیس در سال 2009 را غیرقانونی اعلام کرد، مطرح شد.

دادگاه عالی انگلیس، تحریم‌های بانک ملت را به علت اینکه این بانک یک موسسه مالی دولتی نیست و همینطور به علت نبود شواهدی مبنی بر کمک این بانک در برنامه هسته‌ای ایران، غیرقانونی اعلام کرده بود.

در آن زمان، وزارت خزانه‌داری انگلیس نسبت به حکم دادگاه عالی این کشور ابراز ناراحتی کرد؛ همچنین این وزارتخانه اعلام کرد که در هر حال این حکم توسط اداره مسدود کردن دارایی‌های اتحادیه اروپا لغو شده است و تحریم‌ها همچنان در مورد این بانک پابرجاست.

بر اساس این گزارش، دولت انگلیس به عنوان بخشی از اقدامات کشورهای غربی علیه ایران، تحریم‌هایی را به تعدادی از شرکت‌های ایرانی اعمال کرده است.

این آخرین دعوی علیه دولت انگلیس، پس از اینکه گروهی از شرکت‌های کشتیرانی و بانک‌های ایرانی از جمله بانک ملت در دعواهای حقوقی در اعتراض به تحریم‌ها در دادگاه‌های اروپایی پیروز شدند، مطرح شد.

اتحادیه اروپا، این نهادها را که به موجب این احکام از تحریم‌ها معاف شده‌اند، یا دوباره تحت تحریم‌های جدید قرار داده یا برای این احکام درخواست استیناف داده است.

Submit "شکایت بانک ملت از خزانه‌داری انگلیس در نوبت بررسی قرار گرفت/ درخواست غرامت 4 میلیارد" to Digg Submit "شکایت بانک ملت از خزانه‌داری انگلیس در نوبت بررسی قرار گرفت/ درخواست غرامت 4 میلیارد" to twitter Submit "شکایت بانک ملت از خزانه‌داری انگلیس در نوبت بررسی قرار گرفت/ درخواست غرامت 4 میلیارد" to del.icio.us Submit "شکایت بانک ملت از خزانه‌داری انگلیس در نوبت بررسی قرار گرفت/ درخواست غرامت 4 میلیارد" to StumbleUpon Submit "شکایت بانک ملت از خزانه‌داری انگلیس در نوبت بررسی قرار گرفت/ درخواست غرامت 4 میلیارد" to Google Submit "شکایت بانک ملت از خزانه‌داری انگلیس در نوبت بررسی قرار گرفت/ درخواست غرامت 4 میلیارد" to Facebook Submit "شکایت بانک ملت از خزانه‌داری انگلیس در نوبت بررسی قرار گرفت/ درخواست غرامت 4 میلیارد" to کلوب Submit "شکایت بانک ملت از خزانه‌داری انگلیس در نوبت بررسی قرار گرفت/ درخواست غرامت 4 میلیارد" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
اقتصادی

نظرات