تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

piroo

5 غذایی که هر دختر نوجوان باید دوست داشته باشد

به این مطلب امتیاز بدهید
جوان ایرانی:

خرما، عدس، بادام، انجیر، بابونه از تنقلات ضروری هستند که باید در غذاهای دختران به ویژه در سنین رشدشان وجود داشته باشند و کمبود آنها منجر به بیماری های متعددی در آنها می شود.
مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد،‌ نیازهای تغذیه ای بدن دختران و پسران در سن نوجوانی کاملا با هم تفاوت دارد و دختران جوان برنامه غذایی خاصی را باید برای سلامت و رشد خود در نظر خود قرار دهند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ کم خونی، بی حوصلگی و "رنگ پریدگی" از بیماری های شایع در سنین جوانی دختران محسوب می شود و بهترین راهکارها برای از بین بدن آنها توجه و اهمیت به رژیم غذایی خاص و سرشار از آهن، "پتاسیم" و منگز، روی است.

بررسی ها نشان می دهند، خرما، عدس، بادام، انجیر، بابونه از تنقلات ضروری هستند که باید در غذاهای دختران به ویژه در سنین رشدشان وجود داشته باشند و کمبود آنها منجر به بیماری های متعددی در آنها می شود.

پزشکان توصیه می کنند، اضافه کردن گیاه بابونه به ماست، دوغ و غذاهای اصلی فواید زیادی برای دختران دارد و می تواند کلسیم بدن را تامین کند و از پوکی استخوان که شایعترین بیماری حاضر در بین زنان در سنین بالا است جلوگیری کند.

نتایج مطالعات نشان می دهند، دختران سنین 11 تا 16 سال بیشترین گروه در معضل آسیب های جسمانی به دلیل عدم رسیدن مواد مغذی و ریز مغذی به بدنشان هستند و والدین با دانستن این نکات و اهمیت تغذیه آنها باید راهی برای حل این معضل بیابند.

Submit "5 غذایی که هر دختر نوجوان باید دوست داشته باشد" to Digg Submit "5 غذایی که هر دختر نوجوان باید دوست داشته باشد" to twitter Submit "5 غذایی که هر دختر نوجوان باید دوست داشته باشد" to del.icio.us Submit "5 غذایی که هر دختر نوجوان باید دوست داشته باشد" to StumbleUpon Submit "5 غذایی که هر دختر نوجوان باید دوست داشته باشد" to Google Submit "5 غذایی که هر دختر نوجوان باید دوست داشته باشد" to Facebook Submit "5 غذایی که هر دختر نوجوان باید دوست داشته باشد" to کلوب Submit "5 غذایی که هر دختر نوجوان باید دوست داشته باشد" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
سلامت

نظرات