تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

piroo

هشدار کارشناس ارشد زمین‌شناسی در مورد آتشفشان دماوند

به این مطلب امتیاز بدهید
کارشناس ارشد زمین‌شناسی کشور گفت: دماوند آتشفشان خفته است که در گذشته فعالیت داشته و در آینده نیز فعال می‌شود.

به گزارش نامه نیوز به نقل از فارس ، محسن مرتضوی صبح امروز در سی و دومین گردهمایی زمین‌شناسی کشور در دانشگاه آزاد سازی اظهارداشت: دماوند آتشفشان خفته است که در گذشته فعالیت داشته و در آینده نیز فعال می‌شود.

وی تصریح کرد: جریان گدازه از جمله مخاطرات آتشفشان دماوند است که می‌تواند تمام شهرهای مازندران را تحت تاثیر قرار دهد.

کارشناس ارشد زمین‌شناسی کشور با اعلام اینکه با شروع آتشفشان دماوند 35 هزار نفر در این منطقه دچار چالش می‌شوند، گفت: تخریب خانه و زمین‌های کشاورزی مهم‌ترین مخاطراتی است که برای مردم این منطقه به وجود می‌آید.

وی اضافه کرد: با وقوع آتشفشان دماوند در طول بهار و تابستان به 10 هزار کیلومترمربع از زمین‌های استان مازندران خسارت وارد می‌شود.

مرتضوی دیگر مخاطراتی که با فعال شدن آتشفشان دماوند در کشور به وجود می‌آید را احتمال افزایش آلودگی هوای تهران عنوان کرد.

وی ادامه داد: آتشفشان قابل پیش‌بینی است که با مطالعات خرده لرزه‌ها و ایجاد شبکه GPS و نمونه‌برداری از آب‌ها امکان تشخیص زمان دقیق آتش‌فشان وجود دارد.

مرتضوی بیان داشت: در حال حاضر تخصص ما برای تشخیص زمان دقیق آتشفشان کافی نیست و باید از سایر دانشگاه‌های کشور در این زمینه کمک بگیریم.

کارشناس ارشد زمین‌شناسی کشور گفت: برای تشخیص زمان وقوع آتش‌فشان باید با مراکز معتبر دنیا ارتباط برقرار کنیم.

وی بیان داشت: با شروع فعالیت آتشفشان دماوند چالش‌های جدی زیست محیطی برای استان‌های سمنان، مازندران و گلستان ایجاد می‌شود.

مرتضوی در پایان گفت: برای انجام مطالعات بر روی آتشفشان دماوند نیاز به 4 تا 5 میلیارد تومان اعتبار است که هزینه کردن این اعتبار در برابر پرداخت هزینه‌های بازسازی بعد از وقوع آتش‌فشان ناچیز است.

Submit "هشدار کارشناس ارشد زمین‌شناسی در مورد آتشفشان دماوند" to Digg Submit "هشدار کارشناس ارشد زمین‌شناسی در مورد آتشفشان دماوند" to twitter Submit "هشدار کارشناس ارشد زمین‌شناسی در مورد آتشفشان دماوند" to del.icio.us Submit "هشدار کارشناس ارشد زمین‌شناسی در مورد آتشفشان دماوند" to StumbleUpon Submit "هشدار کارشناس ارشد زمین‌شناسی در مورد آتشفشان دماوند" to Google Submit "هشدار کارشناس ارشد زمین‌شناسی در مورد آتشفشان دماوند" to Facebook Submit "هشدار کارشناس ارشد زمین‌شناسی در مورد آتشفشان دماوند" to کلوب Submit "هشدار کارشناس ارشد زمین‌شناسی در مورد آتشفشان دماوند" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
مقالات علمی

نظرات