تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

کانال رسمی همیاری در تلگرام ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره قبل از ازدواج


مشاهده RSS Feed

piroo

مهم‌ترین علایم بیماری سنگ کلیه چیست؟

به این مطلب امتیاز بدهید
به گزارش عرش نیوز: مشاغل در محیط‌های گرم به عنوان یکی از عوامل موثر در ایجاد سنگ کلیه اشاره و اظهار میکند: مشاغلی مانند کار کردن در کنار کوره‌ها و یا قرار گرفتن در زیر نور آفتاب به مدت طولانی که موجب تعریق زیاد شود، در صورتی که شخص مایعات به اندازه کافی مصرف نکند، موجب ایجاد سنگ کلیه خواهند شد.
موادی مانند نمک، کلسیم و فسفر در ادرار اگر به حالت فوق اشباع برسند در کلیه رسوب پیدا کرده و موجب تشکیل کریستال می‌شوند، کریستال‌های ایجاد شده با هم تجمیع شده و انواع سنگ‌های ریز و درشت تشکیل می‌شوند که همان سنگ کلیه است.

مهم‌ترین علایم وجود سنگ کلیه:
مدیر گروه اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در خصوص علایم وجود این بیماری در فرد توضیح داد: علایمی مانند درد پهلو، خونریزی در ادرار و سوزش آن و حالت تهوع از مهم‌ترین علایم بیماری سنگ کلیه می‌باشند که با سونوگرافی و انجام آزمایش، محل وجود سنگ مشخص می‌شود.
در مناطق گرمسیر به دلیل تعریق زیاد تشنگی زیادی به وجود می آید و در مناطق سردسیر نیز به دلیل هوای سرد فرد مایعات کمتری مصرف می‌کند. مصرف مایعات بستگی به عادت دارد، بعضی افراد باید خیلی تشنه شوند تا مایعات مصرف کنند، در حالی که هنگامی که احساس تشنگی کردیم، در اولین فرصت باید آب نوشیده و مایعات را جایگزین کنیم.
توجه به رنگ ادرار هم ضروری است، رقیق بودن ادرار نشان دهنده مصرف مایعات به اندازه کافی است در حالی که غلیظ بودن آن مانند صبح هنگام بیدار شدن خبر از کمبود مایعات و ضرورت مصرف آب و دیگر مایعات را نشان می‌دهد.

میزان سنگ کلیه در مردان ۳ برابر خانم‌ها‌ست:
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز درباره تاثیر جنسیت بر ایجاد سنگ کلیه در افراد گفت: در خانم‌ها به صورت طبیعی موادی مانند "سیترات استروژن" وجود دارند که به حل شدن سنگ‌ها کمک می‌کنند، ولی در آقایان وجود موادی مانند "تستسترون" موجب افزایش میزان سنگ کلیه می‌شود، در نتیجه، میزان سنگ کلیه در مردان ۳ برابر خانم‌ها‌ست.

مدیر گروه اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار کرد: موادی مانند لیموناد و لیموترش به دلیل دارا بودن سیترات در حل سنگ کلیه موثر است و در مقابل موادی مانند کولاها، چای غلیظ و مصرف زیاد قهوه موجب تشدید فرایند سنگ‌سازی می‌شوند.
وی گفت: اگر یکی از کلیه‌ها دچار تغییر شود مثلا دچار گرفتگی در لوله‌ها، چرخش، جراحی، ضربه ‌یا سرجایش قرار نداشته باشد، احتمال ابتلای آن به سنگ کلیه بیشتر است./ایسنا

Submit "مهم‌ترین علایم بیماری سنگ کلیه چیست؟" to Digg Submit "مهم‌ترین علایم بیماری سنگ کلیه چیست؟" to twitter Submit "مهم‌ترین علایم بیماری سنگ کلیه چیست؟" to del.icio.us Submit "مهم‌ترین علایم بیماری سنگ کلیه چیست؟" to StumbleUpon Submit "مهم‌ترین علایم بیماری سنگ کلیه چیست؟" to Google Submit "مهم‌ترین علایم بیماری سنگ کلیه چیست؟" to Facebook Submit "مهم‌ترین علایم بیماری سنگ کلیه چیست؟" to کلوب Submit "مهم‌ترین علایم بیماری سنگ کلیه چیست؟" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
سلامت

نظرات