تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

piroo

وضعیت اقتصادی "اوکراین" در بحران

به این مطلب امتیاز بدهید
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از فرانس24، در حال حاضر اوکراين به شرکت "گازپروم" روسيه، به صندوق بين‌المللي پول و به بازارهاي مالي، 13 ميليارد دلار بدهي دارد و مجبور است اين پول را در شش ماه آينده تامين کند.

"ويکتور يانوکوويچ"، رئيس جمهور مخلوع اوکراين به منظور برآمدن از پس بدهي‌هاي کلان دولتي، پيشنهاد کمک مالي 15 ميليار دلاري روسيه را پذيرفته بود و همين مسئله باعث آغاز بحران در اين کشور شده بود.

پس از ماه‌ها اعتراض، اقتصاد اوکراين به زانو درآمده است. موسسه رتبه‌بندي اعتباري استاندارد اند پورز رتبه اعتبار مالي اوکراين را باز هم کاهش داد و در يک رده پيش از ناتواني در بازپرداخت بدهي‌ها قرار داد.

در حال حاضر اوکراين نياز فوري به پول دارد اما اين کشور قطعا نمي‌تواند پول مورد نياز خود را از بازارهاي مالي تامين کند، زيرا نرخ بهره اوراق قرضه دولتي اوکراين سر به فلک مي‌کشد.

راه حل ديگر براي اوکراين استقراض از روسيه است، اما مسکو موضعي آشتي‌جويانه در قبال انقلابيون اوکرايني ندارد.

روسيه خواستار بدهي‌هاي معوقه گاز اوکراين در ماه ژانويه است. راه حل ديگر براي اوکراين استقراض از صندوق بين‌المللي پول است که در ازاي آن اوکراين مجبور به اصلاحات بنيادين اقتصادي و دردناک اجتماعي خواهد شد.

"کريستين لاگارد"، مديرکل صندوق بين‌المللي پول نيز گفت: اگر مسئولان اوکرايني خواستار کمک صندوق بين‌المللي پول باشند، چه در زمينه توصيه‌هاي اقتصادي و چه در زمينه کمک مالي به همراه اصلاحات اقتصادي، ما آماده کمک خواهيم بود.

Submit "وضعیت اقتصادی "اوکراین" در بحران" to Digg Submit "وضعیت اقتصادی "اوکراین" در بحران" to twitter Submit "وضعیت اقتصادی "اوکراین" در بحران" to del.icio.us Submit "وضعیت اقتصادی "اوکراین" در بحران" to StumbleUpon Submit "وضعیت اقتصادی "اوکراین" در بحران" to Google Submit "وضعیت اقتصادی "اوکراین" در بحران" to Facebook Submit "وضعیت اقتصادی "اوکراین" در بحران" to کلوب Submit "وضعیت اقتصادی "اوکراین" در بحران" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
اقتصادی

نظرات