تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

کانال رسمی همیاری در تلگرام ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

piroo

دین نقشه‌ی راه رسیدن به هویت اخلاقی است

به این مطلب امتیاز بدهید
کارشناس مرکز تخصصی مهدویت کشور گفت: دین نقشه راه برای رسیدن به هویت اخلاقی است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه‌ی مرکزی، حجت‌الاسلام «علی صدوقی»، در همایش مربیان و معاونان پرورشی و تربیت بدنی ناحیه یک اراک، بمناسبت روز امور تربیتی و تربیت اسلامی، گفت: جوامع به دو گروه باز و بسته تقسیم می‌شوند.


وی با بیان اینکه جوامع بسته بینش و جهان‌بینی تعریف شده داشته و با این بینش نظام زندگی خود را تعریف می‌کنند، افزود: در این جامعه افراد به یک سمت و سو حرکت کرده و دید مشترک دارند.


این کارشناس مرکز تخصصی مهدویت کشور با اشاره به اینکه در جوامع باز بحران وجود داشته و هر لحظه این بحران رو به افزایش است، ادامه داد: در این شرایط هجوم وحشیانه‌ی دشمن از طریق تهاجم فرهنگی انگیزه‌ها و افکار فرزندان این مرز و بوم را هدف گرفته است.


صدوقی با تأکید بر اینکه نخستین مسأله در حوزه‌ی امور تربیتی شناخت جامعه و مخاطب است، اظهار کرد: در حوزه‌ی امور تربیتی باید مخاطب‌شناسی شده و مفهوم تربیت را بدانیم.


وی تصریح کرد: مربی که هنوز تعریفی از تربیت برای خود نداشته و نمی‌داند چگونه حرکت تربیتی خود را نظام دهد نمی‌تواند تربیت دانش‌آموزان را به عهده گیرد.


این کارشناس مرکز تخصصی مهدویت کشور با بیان اینکه فعالیت‌های تربیتی و پرورشی ابزاری برای تربیت در مدارس است، گفت: این فعالیت‌ها هم‌چون دو خط موازی است که باید در راستای تبدیل آن به یک خط واحد تلاش شود.


صدوقی با تأکید بر اینکه آموزش و پرورش باید در کنار هم در یک مسیر حرکت کنند، افزود: معلمان آموزشی تربیت و پرورش دانش آموزان را قبول نکرده و مربیان پرورشی هم آموزش را در حیطه‌ی کار خود نمی‌دانند.


وی تصریح کرد: مربیان آموزشی باید در کنار تعلیم علم به پرورش و مربیان پرورشی با الهام گرفتن از آموزش و تزریق آن به دانش‌آموزان در راستای ایجاد تعادل میان این دو رکن مهم اقدام کنند.


کارشناس مرکز تخصصی مهدویت کشور با بیان اینکه در مدارس نقش اول آموزشی بوده و به مبانی تربیتی توجه نمی‌شود، افزود: نباید اصالت اصلی در مدارس، آموزش و قبولی در دانشگاه و افزایش علم بدون هویت تربیتی باشد.


صدوقی با تأکید بر اینکه باید قدرت مقاومت دانش‌آموزان را در زندگی افزایش دهیم، اظهار کرد: دانش‌آموزان پس از ورود به دبیرستان و دانشگاه و پس از آن زندگی، با مشکلاتی مواجه می‌شوند و ماهیت وجودی آنان تغییر می‌کند.


وی با تأکید بر اینکه الگوی تربیتی باید، هویت کاربردی داشته باشد تا مربی بتواند به استناد هویت کاربردی انتظارات خود را از دانش‌آموز تعیین کند، گفت: ما بدنبال الگویی هستیم تا در آینده انتظارات دانش‌آموز را برطرف کند.


این کارشناس مرکز تخصصی مهدویت با بیان اینکه باید الگوی شخصیتی دانش‌آموز را بدانیم، افزود: ساختار شخصیتی، دانش‌آموز را برای حضور در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مسلح می‌کند.


صدوقی با بیان اینکه انسان همواره بدنبال بهترین راه برای حرکت در مسیر موفقیت و پیشرفت است، افزود: انسان اخلاقی و ارزشی در دین مبین اسلام فردی منتظر است.


وی اظهار کرد: انسان منتظر شخصیتی است که وظیفه دارد بر اساس مبانی اسلام ناب محمدی(ص) در جهت گسترش ظرفیت وجودی خویش حرکت کند.


این کارشناس مرکز تخصصی مهدویت ادامه داد: ارتقاء سطح مقاومت خود در مقابل فتنه‌های زمانه(بحران‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی) و آلودگی‌های اخلاقی(آشکار و پنهان) زمینه و انگیزه‌ای را ایجاد می‌کند تا بتوان در هر موقعیت بصورت مستمر در جهت اصلاح و ارتقاء خود و دیگران در راستای ظهور امام عصر(عج) اقدامات شایسته انجام داد.


صدوقی با تأکید بر افزایش ظرفیت وجودی افراد در سنین کودکی و نوجوانی برای آمادگی و مقابله با تهاجمات پیش‌روی آنان، گفت: آگاهسازی و داشتن بصیرت آنان را در شرایط بحرانی یاری می‌کند.


وی با بیان اینکه اصلاح خود و دیگران و ارتقاء انسان مهم‌ترین کار و اولویت فعالیت تربیتی است، گفت: هدف از اصلاح، ایجاد تعادل و هدف از ارتقاء ایجاد تعالی در جامعه است.


به گزارش ایسنا، «ابوالفضل هاشمی»، رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک اراک نیز در این همایش گفت: امور تربیتی از نخستین نهادهایی بود که پس از انقلاب تشکیل شد.


وی با بیان اینکه با آغاز دفاع مقدس کارکرد امور تربیتی کارکرد دفاعی شد، افزود: امروز امور تربیتی پس از احیا، فعالیت‌های مطلوبی انجام داده است.


رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک اراک با اشاره به اینکه امروز موضوع فعالیت انسان‌سازی است، افزود: امروز وظیفه‌ی ما تربیت انسان‌ها برای آماده‌سازی زمینه‌های ظهور حضرت مهدی(عج) است.


هاشمی با تأکید بر احیاء امر به معروف و نهی از منکر، ترویج نماز و نمازخوانی و مرجع‌شناسی، تصریح کرد: امور تربیتی باید در این بخش‌ها بیشتر تلاش کند.

Submit "دین نقشه‌ی راه رسیدن به هویت اخلاقی است" to Digg Submit "دین نقشه‌ی راه رسیدن به هویت اخلاقی است" to twitter Submit "دین نقشه‌ی راه رسیدن به هویت اخلاقی است" to del.icio.us Submit "دین نقشه‌ی راه رسیدن به هویت اخلاقی است" to StumbleUpon Submit "دین نقشه‌ی راه رسیدن به هویت اخلاقی است" to Google Submit "دین نقشه‌ی راه رسیدن به هویت اخلاقی است" to Facebook Submit "دین نقشه‌ی راه رسیدن به هویت اخلاقی است" to کلوب Submit "دین نقشه‌ی راه رسیدن به هویت اخلاقی است" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
مذهبی

نظرات