تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

piroo

آلودگی هوا تشدیدکننده آلودگی نوری است

به این مطلب امتیاز بدهید
عضو هیأت علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان گفت: آلودگی هوا، تشدیدکننده آلودگی نوری است.


محمدرضا خواجه‌پور در حاشیه پنجمین دوره کارگاه و نمایشگاه «عکاسی جهان در شب» (TWAN) که در زنجان برگزار شد، تصریح کرد: در ایران آلودگی هوا بویژه در شهرهای بزرگ مانند تهران و اصفهان به صورت آزاردهنده و در مقیاس بزرگ مطرح است، همین موضوع سبب شده است که به مشکل آلودگی نوری کمتر توجه شود، ولی می‎توان با بیان این مشکل در جلساتی مانند نمایشگاه «عکاسی جهان در شب» (توآن) توجه افراد را به این موضوع جلب کرد.


وی افزود: پیشنهاد می‎شود سازمان‏های مربوط و کسانی که در صنعت نور و برق فعالیت می‎کنند به سمت تولید لامپ‌هایی بروند که آلودگی کمتری تولید کند، البته مهم‌تر از همه مدیریت نور چراغ‌های خیابان است که باید به نحوی تنظیم شوند که نور را به سمت پایین هدایت کنند، نه به سمت آسمان که با این اقدامات می‎توان آلودگی نوری را کاهش داد.


این مدرس دانشگاه خاطرنشان کرد: البته باید توجه کرد که آلودگی هوا به آلودگی نوری کمک می‎کند، زیرا با پراکندگی نور در جو این آلودگی تشدید می‌شود که به نظر می‌رسد اثرات آلودگی هوا مهم‌تر است و باید بیشتر مورد توجه باشد، زیرا اثرات آلودگی نوری فقط مادی است و فقط در کار افراد خاصی مانند منجمان اختلال ایجاد می‎کند.


وی اظهار کرد: جایگاه ایران در زمینه نجوم بسیار مورد توجه است که می‎توان گفت «توآن» در این زمینه موثر بوده است، به گونه‎ای که در سایت‎ها و مجلات معتبر بیشتر عکس‎های مورد استفاده از عکاسان ایرانی است.


پنجمین دوره کارگاه و نمایشگاه «عکاسی جهان در شب» (TWAN) از هفتم اسفند ماه در زنجان فعالیت خود را آغاز کرده و تا جمعه نهم اسفندماه ادامه دارد.
منبع: خبرگزاری ایسنا

Submit "آلودگی هوا تشدیدکننده آلودگی نوری است" to Digg Submit "آلودگی هوا تشدیدکننده آلودگی نوری است" to twitter Submit "آلودگی هوا تشدیدکننده آلودگی نوری است" to del.icio.us Submit "آلودگی هوا تشدیدکننده آلودگی نوری است" to StumbleUpon Submit "آلودگی هوا تشدیدکننده آلودگی نوری است" to Google Submit "آلودگی هوا تشدیدکننده آلودگی نوری است" to Facebook Submit "آلودگی هوا تشدیدکننده آلودگی نوری است" to کلوب Submit "آلودگی هوا تشدیدکننده آلودگی نوری است" to تبیان

نظرات