تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

کانال رسمی همیاری در تلگرام ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

piroo

آلودگی هوا انسان را چاق می‌کند

به این مطلب امتیاز بدهید
شهرخبر، پایگاه خبری ساینس دیلی، این محققان با همکاری دکتر ژرومه روزین و همکارانش در دانشگاه برگن نروژ دریافتند برخی انواع ذرات آلوده کننده معلق در هوا با چاقی ارتباط دارند.

به گفته محققان به تازگی آلاینده های آلی پایدار ( POPS ) کشف شده است که سبب افزایش سرعت ابتلا به دیابت و چاقی در موش ها می شود.

این آلاینده ها، مواد شیمیایی ساخته شده به دست بشر هستند که در کشاورزی، صنعت و کارخانجات تولید می شوند.

به گفته محققان با کنترل آلودگی در واقع می توان از بروز بیماری های قلبی عروقی و چاقی و نیز دیابت و فشار خون بالا جلوگیری کرد.

محققان می گویند این ذرات معلق در هوا ، قادرند روند ابتلا به چاقی را تسریع کنند و در نهایت، ابتلای افراد به دیابت را افزایش دهند.

محققان IRCM در تلاش هستند تا راه های درمانی برای جلوگیری از عوارض چاقی برای افراد چاقی که سوخت و ساز بدنشان سالم است بیابند.

دانشمندان می گویند با کنترل آلودگی در جهان، می توان خطر ابتلا به دیابت و چاقی را تا حد زیادی کاهش داد.

عوامل موثر در ایجاد چاقی شامل عوامل ارثی، پرخوری، کاهش سوخت و ساز بافت چربی، کاهش تولید گرما، کاهش فعالیت جسمی بدون کاهش مقدار غذای دریافتی و مصرف برخی از داروها است.

شرح کامل نتایج این بررسی در نشریه Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism منتشر شده است

Submit "آلودگی هوا انسان را چاق می‌کند" to Digg Submit "آلودگی هوا انسان را چاق می‌کند" to twitter Submit "آلودگی هوا انسان را چاق می‌کند" to del.icio.us Submit "آلودگی هوا انسان را چاق می‌کند" to StumbleUpon Submit "آلودگی هوا انسان را چاق می‌کند" to Google Submit "آلودگی هوا انسان را چاق می‌کند" to Facebook Submit "آلودگی هوا انسان را چاق می‌کند" to کلوب Submit "آلودگی هوا انسان را چاق می‌کند" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
سلامت

نظرات