تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

کانال رسمی همیاری در تلگرام ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

piroo

ابلاغیه جدید فانی در آموزش و پرورش

به این مطلب امتیاز بدهید
شهرخبر، علی اصغر فانی،‌وزیر آموزش و پرورش سیاست‌های 20 گانه معاونت پرورشی و فرهنگی را صادر کرد که این سیاست‌ها به شرح زیر است:

1- تقویت، گسترش و تعمیق انس با قرآن کریم و سیره پیامبر اکرم (ص) اهل بیت (ع) و توسعه ترویج فرهنگ اقامه نماز در مدارس و ادارات آموزش و پرورش با حضور مستمر مدیران در نماز های جماعت.

2- ترویج فضای اعتدال، تدبیر و عقلانیت و پرهیز از قطبی شدن فضای سیاسی آموزش و پرورش.

3- آشنا ساختن جوانان با افکار، آراء و دیدگاههای حضرت امام خمینی (ره) ، مقام معظم رهبری و مبانی انقلاب اسلامی و اهتمام نسبت به معرفی منابع اصیل فرهنگی و تربیتی اسلام و ایران.

4- تعمیق بینش دانش آموزان در مواجهه علمی با فرهنگ ها و مظاهر تمدن و تبادل و اشاعه فرهنگی و تلاش در جهت آشنا ساختن آنان با جنبه های مثبت فرهنگی و تربیتی اقوام و ملت ها و تمدن ها و وجوه اشتراک و افتراق آن با فرهنگ خودی.

5- تشویق دانش آموزان نسبت به امر اسلام شناسی و ایران شناسی و هدایت تلاش های آنان در حوزه فرهگ و تمدن اسلامی و ایرانی.

6- تاکید بر رسالت تربیتی – علمی مراکز آموزشی و رعایت رویکرد فرهنگی و تربیتی در برنامه های آموزشی و درسی و تقدم فعالیت های پرورشی و فرهنگی در تمامی فعالیت ها.

7- به کارگیری شیوه های آموزشی جدید مبتنی بر پرورش اندیشیدن درست، منطقی و آزاد و پاسخ منطقه به سوالات و ابهامات و تقویت تفکر و تعقل و قدرت نقدی و انتخاب در عرصه تلاقی و تعارض افکار و ایجاد روحیه نقد و پرسشگری.

8- رصد مستمر جریان های فرهنگی نو پدید در سطوح جهانی، ملی ، استانی و منطقه ای، مهندسی منطبق با یافته های پروژهشی و شناسایی ظرفیت ها و استعدادهای موجود.

( قوت ها، ضعف ها، فرصت ها و تهدیدها) ، نیازسنجی و بررسی تقاضاهای فرهنگی و هنری دانش آموزان و پاسخگویی مناسب به آنها به منظور رشد و شکوفایی ذوق و استعدادهای فرهنگی و هنری و تقویت روحیه نشاط و شادابی در دانش آموزان.

9- تقویت مطالعه مفید و تقویت نهضت کتابخوانی در مدارس و فراهم ساختن شرایط و امکانات کافی برای مطالعه، تحقیق و پژوهش.

10- معرفی هنر اصیل سازنده و به دانش آموزان.

11- اجرای نظام جامع خدمات نوین راهنمایی و مشاوره و گسترش مراکز مشاوره و راهنمایی دانش آموزان.

12- فراهم آوردن امکان حضور فعال و مشارکت دانش آموزان در برنامه ها و فعالیتهای فرهنگی و آشنا نمدن آنان با حقوق و تکالیف خود و اصلاح نگرش جامعه مبنی بر اعتماد و باور داشتن به توانایی ها و شایستگی های نسل جوان و نوجوان.

13- اهتمام به ارتقاء معرفت و بصیرت دینی برای رشد و تعالی معنوی و اخلاقی معلمان و دانش آموزان، تلاش برای ارتقاء معنوی خانواده ها و توجه به تربیت فردی و خانوادگی دانش آموزان و برقراری ارتباط مستمر بین مدرسه و خانواده و ایجاد بستر مناسب به منظور آموزش و ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی.

14- توجه و برنامه ریزی برای ارتقای تربیت عقلانی و رشد بینش دینی، سیاسی و اجتماعی دانش آموزان و اهتمام به جامعه پذیری برای تحکیم وحدت و همبستگی ملی، وطن دوستی و مقابله هوشمندانه با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن و پاسداشت استقلال، آزادی، مردم سالاری دینی و منافع ملی ایفای نقش مربیان و معلمان.

15- تقویت و اهتمام به آموزش مربیان پرورشی و معلمان در راستای تقویت مهارت های تربیتی و فرهنگی و توسعه اردوهای دانش آموزی.

16- تقویت، حمایت و پشتیبانی از تشکل های دانش آموزی، ایجاد هماهنگی در فعالیتهای تربیتی مدارس و جلوگیری از دخالت مستقیم اشخاص و تشکل ها.

17- برنامه ریزی مناسب برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و گسترش فعالیت‌های فوق برنامه مدارس و فضاهای پرورشی و فرهنگی درون و برون مدرسه‌ای .

18- بهینه سازی فضا، زیرساخت های کالبدی و تجهیزات فضاهای پرورشی با تاکید بر فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی و فراهم آوردن زمینه استفاده بهینه از آموزش ها مرتبط با فناوری های نوین و استفاده حداکثری از شیوه های غیرمستقیم آموزشی و تربیتی به جای شیوه های مستقیم و ارائه الگوهای مناسب برای اقشار مختلف مخاطبان به ویژه کودکان و نوجوانان و جوانان در برنامه های مختلف.

19-استفاده بهینه از ظرفیت سازمان دانش آموزی به عنوان یک تشکیلات تربیتی برای «تربیت تشکیلاتی» دانش آموزان.

20- استقرار نظام جامع رصد، نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت فعالیت های پرورشی و فرهنگی.

تسنیم

Submit "ابلاغیه جدید فانی در آموزش و پرورش" to Digg Submit "ابلاغیه جدید فانی در آموزش و پرورش" to twitter Submit "ابلاغیه جدید فانی در آموزش و پرورش" to del.icio.us Submit "ابلاغیه جدید فانی در آموزش و پرورش" to StumbleUpon Submit "ابلاغیه جدید فانی در آموزش و پرورش" to Google Submit "ابلاغیه جدید فانی در آموزش و پرورش" to Facebook Submit "ابلاغیه جدید فانی در آموزش و پرورش" to کلوب Submit "ابلاغیه جدید فانی در آموزش و پرورش" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
مذهبی

نظرات