تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

کانال رسمی همیاری در تلگرام ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

piroo

استفاده از کفش‌های تنگ موجب تشدید بونیون می‌شود

به این مطلب امتیاز بدهید
سلامانه : یک متخصص پوست و زیبایی، با اشاره به اینکه "بونیون" عامل تحلیل و فرسایش غضروف شست پا است، گفت: استفاده از کفش‌های تنگ و نامناسب موجب تشدید "بونیون" می‌شود.

دکتر زهرا رمضانی در گفت وگو با (ایسنا) با اشاره به اینکه "بونیون" ممکن است از ابتدای تولد با فرد همراه باشد، اظهار کرد: "بونیون" برآمدگی غیرطبیعی مفصل شست پا است که موجب انحراف انگشت شست به طرف دیگر انگشتان می‌شود.

وی با بیان اینکه در بسیاری از موارد این ضایعه ارثی است، افزود: همزمان با افزایش سن، کفش‌های تنگ می‌توانند موجب رشد استخوان و تجمع مایع در کیسه مفصلی شست پا شود.

این متخصص پوست و زیبایی با ذکر این نکته که رشد این ضایعه منجر به متورم و دردناک شدن مفصل شست خواهد شد، تصریح کرد: با ادامه این روند تحلیل و فرسایش غضروف سرعت بیشتری یافته و فرد حتی در حالت استراحت نیز فشار آزار دهنده‌ای را متحمل می شود.

رمضانی، کفش تنگ را مهمترین عامل تشدید این عارضه عنوان کرد و افزود: اگر کفش‌های مورد استفاده موجب تحریک بونیون شود باید از سایز بزرگتر آن استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه واکس زدن کفش‌های چرمی موجب نرم شدن آنها خواهد شد، افزود: مبتلایان به بونیون در صورت امکان می‌توانند از کفش‌های راحتی و یا دمپایی استفاده کنند و با پوشیدن کفش‌های آزادتر، احتمال بروز بونیون را کمتر کنند.

رمضانی با بیان اینکه ورزش‌های مخصوص بونیون می‌تواند در نرم کردن بونیون‌های سفت کمک کند، ادامه داد: برای این کار می‌توان از یک پارچه نخی با عرض دو سانتی متر و طول 40 سانتی متر استفاده کرد، به گونه ای که دو سر این پارچه را به شست دو پا گره زده و سپس پاشنه پاها را روی زمین گذاشته و شست‌ها را از هم دور کرد.

وی تصریح کرد: این حالت را با انجام 10 تا 25 بار به مدت پنج ثانیه در طول روز ادامه داده تا بتوان در راستای کاهش بونیون، اقدام کرد.

رمضانی در پایان با ذکر این نکته که در درمان این ضایعه، جراحی باید به عنوان آخرین راه قلمداد شود، یادآور شد: چنانچه با تمامی این تمهیدات هنوز درد ادامه یابد، بهتر است با روش جراحی اقدام به برداشتن بونیون کرد.

Submit "استفاده از کفش‌های تنگ موجب تشدید بونیون می‌شود" to Digg Submit "استفاده از کفش‌های تنگ موجب تشدید بونیون می‌شود" to twitter Submit "استفاده از کفش‌های تنگ موجب تشدید بونیون می‌شود" to del.icio.us Submit "استفاده از کفش‌های تنگ موجب تشدید بونیون می‌شود" to StumbleUpon Submit "استفاده از کفش‌های تنگ موجب تشدید بونیون می‌شود" to Google Submit "استفاده از کفش‌های تنگ موجب تشدید بونیون می‌شود" to Facebook Submit "استفاده از کفش‌های تنگ موجب تشدید بونیون می‌شود" to کلوب Submit "استفاده از کفش‌های تنگ موجب تشدید بونیون می‌شود" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
سلامت

نظرات