تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

کانال رسمی همیاری در تلگرام ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

piroo

خون های اهدایی ایران سالم ترین خون دنیاست

به این مطلب امتیاز بدهید
به گزارش ایرنا، دکتر ˈعلی اکبر پورفتح اللهˈ عصر یکشنبه پس از بازدید از شرکت ساخت ‏‏کیسه های خون در مجتمع بعثت قم در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: چهار آزمایش اجباری ایدز، هپاتیت های ‏B‏ و ‏C‏ و نیز سفلیس که از ‏سوی سازمان بهداشت جهانی مشخص شده اند در ایران بر روی خون های اهدایی انجام می شود.

وی افزود: امسال میزان اچ. آی. وی (HIV) در ‏اهداکنندگان خون در ایران سه در 100 هزار نفر بوده است.

رییس سازمان انتقال خون کشور در مورد بانک خون بند ناف نیز گفت: این کار با سیاستگذاری ملی انجام نشده ‏‏اما به صورت خصوصی یا دولتی در حال گسترش است که هیچ کدام استانداردهای لازم را ندارند.

وی افزود: ‏‏تضمین کارآیی خون بند ناف جمع آوری شده یکی از مهم ترین مسائل می باشد و کارشناسان متخصص باید آن ‏را ‏انجام دهند ولی این کار به یک پدیده تجاری تبدیل شده است و ‏تبلیغات ‏کاذب در مورد آن صورت می گیرد و همچنین هزینه های پرداختی برای آن منطقی نیست.‏

وی گفت: در جمع آوری خون بند ناف، باید استانداردهایی رعایت شود و در عین حال این خون ها تنها تا 14 سالگی و در صورت ابتلا به بیماری هایی که نیاز به پیوند مغز استخوان داشته باشند، کارآیی دارند.

پورفتح الله افزود: به جای جمع آوری خون بند ناف، افراد باید برای اهدای سلول های بنیادی مورد آزمایش قرار گیرند و مشخصات آنها با فاکتورهای گوناگون آزمایش شود تا در صورت نیاز، از فرد آزمایش شده، انتقال خون مناسب صورت گیرد که باید در کشورهای مختلف و کشور ما چنین بانک هایی راه اندازی شوند.

وی در بخش دیگر سخنانش تاکید کرد: به دنبال این هستیم بیمه ها وارد بحث حمایت و پشتیبانی از ‏انتقال خون شوند چرا که خون در ایران ‏نیز باید همچون بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا تعرفه گذاری شود و البته ‏بیمه ها باید آن را تقبل کنند.

رییس سازمان انتقال خون کشور تصریح کرد: یکی از مشکلات ما در این سال ها این بود که برای تولید کیسه خون به بخش دولتی متکی بودیم و اکنون مشارکت بخش خصوصی در تولید کیسه خون، این نوید را می دهد که کیسه خون به شکل رقابتی تولید شود.

وی دربخش دیگری از این مصاحبه خاطرنشان کرد: اکنون حدود 150 هزار لیتر مازاد پلاسما در ایران به کشورهای خارجی ‏صادر می شود و فاکتورهای هفت و هشت انعقادی طی این همکاری ها در خارج از کشور تولید می شوند و دوباره ‏به ایران باز ‏می گردد.

ک/

Submit "خون های اهدایی ایران سالم ترین خون دنیاست" to Digg Submit "خون های اهدایی ایران سالم ترین خون دنیاست" to twitter Submit "خون های اهدایی ایران سالم ترین خون دنیاست" to del.icio.us Submit "خون های اهدایی ایران سالم ترین خون دنیاست" to StumbleUpon Submit "خون های اهدایی ایران سالم ترین خون دنیاست" to Google Submit "خون های اهدایی ایران سالم ترین خون دنیاست" to Facebook Submit "خون های اهدایی ایران سالم ترین خون دنیاست" to کلوب Submit "خون های اهدایی ایران سالم ترین خون دنیاست" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
سلامت

نظرات