تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

piroo

فلسفه‌های باطنی دین را به تدریج تحقق عینی بخشی

به این مطلب امتیاز بدهید
گروه اجتماعی: معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با بیان اینکه ما باید فلسفه‌های باطنی دین را به تدریج تحقق عینی بخشیم، اظهار کرد: این تعاملات باعث می‎شود بسیاری از انرژی‌های مثبت جامعه از طریق دین رها شود و دین پاسخگوی نیازهای باطنی انسان باشد.

غلامرضا جلالی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران توانست تمام اقشار جامعه را وارد صحنه کرده و در جریان آری یا نه بالای 99 درصد رأی بیاورد، عنوان کرد: این مقدار وحدت را در هیچ کجای دنیا نمی‌‎توان یافت.

وی با بیان اینکه موفق نبودن بیداری اسلامی در سایر کشورها به خاطر نبود رأی واحد و از همه مهم‌تر نبود یک جریان رهبری در میان مردم این کشورهاست، ادامه داد: اگر انقلاب ما با خواسته‌های درونی مردم سازگاری نداشت و در رأس آن یک رهبر مردمی و روحانی قرار نمی‌گرفت، قطعا وحدت حاصله به وجود نمی‌آمد و ما پیروز نمی‌شدیم.

جلالی بیان کرد: این وحدت به قدری مؤثر بوده که علی‌رغم دسیسه‌های انجام شده در این چهار دهه، انقلاب ما توانسته پایدار بماند و به عنوان یکی از ثابت‌ترین جامعه‌های تثبیت‌شده کشورهای جهان اسلام شمرده شود.

وی با بیان اینکه در فلسفه تاریخ قهرمان کسی است که سخنان و حرف‌هایش از ضمیر عموم مردم حکایت کند، بیان کرد: امام خمینی(ره) توانست سخنانی را بیان کند که در عین سادگی میان تمام مردم مشترک بود و این امر باعث شد امام در هر سنی و در هر قشری طرفداران زیادی داشته باشد.

معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی افزود: هر کس به دیدار امام می‌رفت، می‌توانست سهمی از خودش را در بیانات و رهنمودهای امام پیدا کند زیرا امام متعلق به گروه و قشر خاص نبود بلکه متعلق به همه مردم بود.

فلسفه انتظار، عصر غیبت و عصر ظهور در جامعه تببین شود

وی در رابطه با اتصال انقلاب به حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) عنوان کرد: برای اینکه انقلاب ما به حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) متصل شود باید فلسفه انتظار، عصر غیبت و عصر ظهور در جامعه تببین شود.

جلالی با بیان اینکه ما باید فلسفه‌های باطنی دین را به تدریج تحقق عینی بخشیم، اظهار کرد: این تعاملات باعث می‎شود بسیاری از انرژی‌های مثبت جامعه از طریق دین رها شود و دین پاسخگوی نیازهای باطنی انسان باشد.

وی با اشاره به چگونگی قرائت افراد از دین، ادامه داد: هر چقدر قرائت ما از دین به روزتر بوده و ناظر بر واقعیت‌های زندگی باشد به همان اندازه به عصر ظهور نزدیک‌تر خواهیم شد.

معاون پژوهشی و برنامه‌ریزی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی با بیان اینکه تأکید امام خمینی(ره) در کل جریان انقلاب اسلامی بر سروری و سالاری مردم مسلمان مؤمن ایران بود و از همین رو مردم را پیشوای خود معرفی می‌کردند، ابراز کرد: امام(ره) سعی می‌کرد همه اقشار مردم را درنظر داشته باشد و با یادآوری فعالیت‌ها و تلاش‌های مردم، آنها را به آینده امیدوار نگه دارد.

وی بیان کرد: امام قهرمانی‌های مردم را به یاد آنها می آورد و عنوان می‎کرد تمام توفیقاتی که در جامعه اسلامی و در جریان انقلاب به وجود آمده به برکت مشارکت مردم بوده است.

جلالی با اشاره به اینکه در زمان طاغوت مردم منزوی بودند و قدرت تصمیم‌گیری نداشتند، افزود: امام(ره) با این رویکرد خود توانستند مردم را از انزوا در بیاورند، در نتیجه انگیزه و بحث جدیدی در میان مردم به وجود آمد و هر کس به هر اندازه‌ای که استعداد داشت آن را در طبق اخلاص گذاشت و همین مسئله باعث استحکام نظام و انقلاب ما شد.

Submit "فلسفه‌های باطنی دین را به تدریج تحقق عینی بخشی" to Digg Submit "فلسفه‌های باطنی دین را به تدریج تحقق عینی بخشی" to twitter Submit "فلسفه‌های باطنی دین را به تدریج تحقق عینی بخشی" to del.icio.us Submit "فلسفه‌های باطنی دین را به تدریج تحقق عینی بخشی" to StumbleUpon Submit "فلسفه‌های باطنی دین را به تدریج تحقق عینی بخشی" to Google Submit "فلسفه‌های باطنی دین را به تدریج تحقق عینی بخشی" to Facebook Submit "فلسفه‌های باطنی دین را به تدریج تحقق عینی بخشی" to کلوب Submit "فلسفه‌های باطنی دین را به تدریج تحقق عینی بخشی" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
مذهبی

نظرات