تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

piroo

مراقب نیش این پشه باشید

به این مطلب امتیاز بدهید
به گزارش بلاغ،دکتر مسعود جعفری پور، متخصص جراحی پلاستیک، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: "سالک" از دیر باز در کشور ما به صورت بومی وجود داشته و در بسیاری از مناطق استان خراسان نیز مشاهده می‌شود.

عامل ایجاد سالک، "لیشمانیا" نامیده می‌شود که یک موجود تک سلولی است.

این تک سلولی دربدن موش زندگی می‌کند.یک نوع پشه بسیار کوچک به نام پشه خاکی، موش را می‌گزد و این انگل وارد بدن پشه می‌شود و اگر چنانچه این پشه شخصی را نیش بزند، این موجود تک سلولی، یعنی لیشمانیا، وارد پوست شخص شده و بیماری سالک را به وجود می‌آورد.

وی افزود: سالک به دو صورت خشک و مرطوب دیده می شود طول پشه خاکی حدود ۲ تا ۳ میلی‌متر است و بیش‌ترین انتقال در فصول گرم سال صورت می‌گیرد.

دکتر جعفری پور، ابتدا محل گزش پشه خاکی به صورت یک برجستگی کوچک روی پوست است ولی بعدا به صورت زخم درآمده که قطر آن به چند سانتی متر هم ممکن است برسد. پس از حدود یک سال، این ضایعه خوب شده و جای زخم از خود به یادگار می‌گذارد. چون پشه خاکی بیش‌تر صورت‌ها و دست‌ها را نیش می‌زند محل سالک نیز بیشتر در این مناطق است.

Submit "مراقب نیش این پشه باشید" to Digg Submit "مراقب نیش این پشه باشید" to twitter Submit "مراقب نیش این پشه باشید" to del.icio.us Submit "مراقب نیش این پشه باشید" to StumbleUpon Submit "مراقب نیش این پشه باشید" to Google Submit "مراقب نیش این پشه باشید" to Facebook Submit "مراقب نیش این پشه باشید" to کلوب Submit "مراقب نیش این پشه باشید" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
سلامت

نظرات