تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

کانال رسمی همیاری در تلگرام ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره قبل از ازدواج


مشاهده RSS Feed

piroo

اولویتهای صادرات گاز ایران تعیین شد

به این مطلب امتیاز بدهید
به گزارش عیارآنلاین، علیرضا کاملی، مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران از تعیین اولویتهای صادرات گاز ایران و انجام مذاکره با کشورهای مختلف برای افزایش فروش این حامل انرژی خبر داد.

کاملی در گفتگو با خبرگزاری شانا اعلام کرد: مذاکرات فروش گاز ایران هیچ گاه متوقف نشده بود و اکنون با کشورهای زیادی در حال مذاکره هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران درباره اولویتهای جدید صادرات گاز تاکید کرد: از جمله کشورهایی که در حال حاضر طرف مذاکره ایران هستند می توان به ارمنستان، آذربایجان، عمان و عراق اشاره کرد. همچنین با هندیها مذاکراتی برای صادرات گاز داشته ایم.

کاملی با اشاره به این که حجم تولید گاز ایران در دو سال آینده با راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی افزایش بسیاری خواهد داشت، گفت: با توجه به اشباع بودن بازار مصرف داخلی، برای افزایش میزان صادرات کشور مذاکرات عمده ای خواهیم داشت تا همزمان با بهره برداری از فازهای جدید، بازار فروش و کانالهای انتقال آن نیز آماده باشد.

براساس این گزارش، ایران پس از روسیه، دومین کشور دارنده ذخایر گازی است و از نظر موقعیت ژئوپلتیک می تواند نقشی مهم در تامین امنیت انرژی منطقه و اروپا داشته باشد. هم‌اکنون ایران روزانه بیش از ٧٠٠ میلیون متر مکعب گاز ترش تولید می کند که برای تامین خوراک واحدهای پتروشیمی، مصرف در نیروگاهها، صنایع داخلی، تزریق به چاههای نفت، مصارف خانگی و صادرات استفاده می شود. پیش بینی می شود با بهره برداری از فازهای ١٢ و ١۵ تا ١٨، روزانه ٢٠٠ میلیون متر مکعب گاز به میزان تولید کشور افزوده شود که برای صادرات بخش زیادی از آن برنامه ریزی شده است.

به گزارش عیارآنلاین، مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران در حالی به اشباع بودن بازار مصرف داخلی برای گاز اشاره کرده است که در طول دو دهه اخیر همواره میزان تزریق گاز به میادین نفتی ده ها میلیون متر مکعب در روز کمتر از میزان مورد نیاز این میادین بوده است و بخش نیروگاهی کشور هم به گاز به عنوان سوخت شدیدا نیازمندند.

Submit "اولویتهای صادرات گاز ایران تعیین شد" to Digg Submit "اولویتهای صادرات گاز ایران تعیین شد" to twitter Submit "اولویتهای صادرات گاز ایران تعیین شد" to del.icio.us Submit "اولویتهای صادرات گاز ایران تعیین شد" to StumbleUpon Submit "اولویتهای صادرات گاز ایران تعیین شد" to Google Submit "اولویتهای صادرات گاز ایران تعیین شد" to Facebook Submit "اولویتهای صادرات گاز ایران تعیین شد" to کلوب Submit "اولویتهای صادرات گاز ایران تعیین شد" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
اقتصادی

نظرات