تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

کانال رسمی همیاری در تلگرام ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

piroo

چند درصد از افراد جامعه دچار معلولیت هستند؟

به این مطلب امتیاز بدهید
به گزارش عرش نیوز دکتر محمدتقی جغتایی اظهارداشت: بر اساس آمارهایی که اعلام شده است، شیوع ناتوانی در جوامع 10 درصد است. یعنی اینکه، حداقل 10 درصد افراد یک جامعه به نوعی از معلولیت دچار هستند.

وی با اعلام اینکه 70 درصد افراد ناتوان در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند، افزود: تنها 3 درصد افرادی که نیازمند خدمات توانبخشی هستند، از این خدمات بهره می برند.

جغتایی همچنین به وضعیت نوزادان دچار معلولیت و ناتونی در دنیا اشاره کرد و گفت: 10 درصد نوزادان با ناتوانی متولد می شوند و تنها 10 درصد از این نوزادان دچار معلولیت، از خدمات توانبخشی مناسب استفاده می کنند.

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تاکید کرد: آنچه مسلم است، اینکه یک چهارم خانواده ها به نوعی با مسئله ناتوانی و معلولیت سر و کار دارند.
منبع:مهر

Submit "چند درصد از افراد جامعه دچار معلولیت هستند؟" to Digg Submit "چند درصد از افراد جامعه دچار معلولیت هستند؟" to twitter Submit "چند درصد از افراد جامعه دچار معلولیت هستند؟" to del.icio.us Submit "چند درصد از افراد جامعه دچار معلولیت هستند؟" to StumbleUpon Submit "چند درصد از افراد جامعه دچار معلولیت هستند؟" to Google Submit "چند درصد از افراد جامعه دچار معلولیت هستند؟" to Facebook Submit "چند درصد از افراد جامعه دچار معلولیت هستند؟" to کلوب Submit "چند درصد از افراد جامعه دچار معلولیت هستند؟" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
سلامت

نظرات