تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

کانال رسمی همیاری در تلگرام ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

piroo

"رژیم درمانی" برای این کودکان ممنوع

به این مطلب امتیاز بدهید
دکتر احمد فشارکی، متخصص کودکان و نوزادان، در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: اختلالات روانی، مانند تنبلی، افسردگی، مشکلات اجتماعی در کودکان، طرد شدن از سوی دیگران به ویژه همسالان، کاهش اعتماد به نفس و احساس ناامنی و مورد تمسخر و آزار قرار گرفتن از جمله مسائلی است که در کودکان چاق دیده می‌شود، بی‌تحرکی کودکان و کاهش فعالیت بدنی و کاهش فرصت‌های بازی در خارج از منزل موجب می‌شود بخشی از انرژی دریافتی از مواد غذایی در بدن به صورت چربی پیدا کرده و سبب اضافه وزن و چاقی شود.

وی افزود: عوامل مختلفی باعث عدم تعادل بین انرژی مصرفی و دریافتی می‌شود که برخی از آن‌ها شامل عوامل ژنتیکی، عادات غذایی و فعالیت بدنی و ورزشی هستند.

دکتر فشارکی تصریح کرد: براساس تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده در کودکان و نوجوانان، مهم‌ترین علت چاقی، دریافت خوراکی‌های پرکالری است، خوراکی‌های پر کالری مانند فست‌فود و غذاهای پر چرب است.

وی خاطر نشان کرد: رژیم درمانی برای کودکان زیر ۷ سال توصیه نمی‌شود چون با توجه به سرعت رشد در این سن، ممکن است آسیب‌هایی برای کودک به وجود بیاید اما کودکان بالای ۷ سال می‌توانند تحت رژیم درمانی واقعی قرار گیرند.

Submit ""رژیم درمانی" برای این کودکان ممنوع" to Digg Submit ""رژیم درمانی" برای این کودکان ممنوع" to twitter Submit ""رژیم درمانی" برای این کودکان ممنوع" to del.icio.us Submit ""رژیم درمانی" برای این کودکان ممنوع" to StumbleUpon Submit ""رژیم درمانی" برای این کودکان ممنوع" to Google Submit ""رژیم درمانی" برای این کودکان ممنوع" to Facebook Submit ""رژیم درمانی" برای این کودکان ممنوع" to کلوب Submit ""رژیم درمانی" برای این کودکان ممنوع" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
سلامت

نظرات