تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

کانال رسمی همیاری در تلگرام ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

piroo

گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای دنیا

به این مطلب امتیاز بدهید
به گزارش بنکر (Banker)، تهران که در سال گذشته در رتبه ۱۲۲ قرار داشت امسال با جهشی قابل توجه به رتبه ۶۵ صعود کرده است.
با وجود احساس نامنی اقتصادی و تورم، کاهش ارزش ین باعث شد تا توکیو و اوزاکا که پارسال گرانترین شهرهای دنیا بودند جای خود را به سنگاپور بدهند.
به گزارش بی.بی.سی، قدرت دلار سنگاپور بعلاوه هزینه های بالای استفاده از خودروی شخصی و بالا بودن بهای قبض ها باعث شد تا این شهر-کشور جنوب شرقی آسیا در صدر جدول قرار گیرد.
اروپا هم یکی از گرانترین مناطق دنیا برای زندگی است و زندگی در سه شهر اروپایی پاریس، اسلو و زوریخ بعد از سنگاپور بیشترین فشار را به جیب شهروندانش می آورد.
سیدنی استرالیا پنجم است و بعد نوبت به توکیو می رسد.
این گزارش دو سالانه که هزینه زندگی در نیویورک را بعنوان معیار در نظر می گیرد با درنظر گرفتن قیمت ۱۶۱ نوع کالا یا خدمات رده بندی خود را تنظیم می کند.
از جمله این هزینه ها می توان به قیمت غذا، نوشیدنی، وسایل خانه، وسایل شخصی، اجاره خانه، قبض های مختلف، رفت و آمد، شهریه مدرسه خصوصی و تفریح اشاره کرد.
در مجموع قیمت پنجاه هزار کالای مختلف برای تهیه این گزارش که سی سال منتشر می شود محاسبه می شود.
خود نیویورک امسال در این رده بندی رتبه ۲۶ را بدست آورده است. لندن هم رتبه پانزدهم را اشغال کرده است.
گزارش امسال نشان می دهد که آسیا و استرالیا در کنار بعضی مناطق اروپا در رشد هزینه های زندگی سرآمد دیگر نقاط دنیا هستند بنابراین ده شهر گران دنیا را شهرهایی از آسیا، استرالیا و اروپا تشکیل می دهند.
جان کاپستیک، تهیه کننده ارشد این گزارش می گوید: "بهبود نگاه به شهرهای اروپایی که بطور ساختاری گران هستند، در کنار ظهور شهرهای محوری در آسیا به این معنی است که این دو منطقه بیشترین شهرهای گران دنیا را در خود جای داده اند."
"اما بسیاری از ارزانترین شهرهای دنیا هم در آسیا هستند، بخصوص در شبه قاره هند."
دهلی نو و بمبئی از ارزانترین شهرهای دنیا هستند، اما هزینه زندگی در بمبئی عمدتا بدلیل نابرابری شدید اقتصادی پایین مانده است.
دمشق پایتخت سوریه بالاترین سقوط را در این جدول داشته و اکنون چهارمین شهر ارزان دنیاست که دلیل آن ناامنی شدید و جنگ داخلی در سوریه است.

Submit "گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای دنیا" to Digg Submit "گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای دنیا" to twitter Submit "گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای دنیا" to del.icio.us Submit "گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای دنیا" to StumbleUpon Submit "گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای دنیا" to Google Submit "گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای دنیا" to Facebook Submit "گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای دنیا" to کلوب Submit "گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای دنیا" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
اقتصادی

نظرات