تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

کانال رسمی همیاری در تلگرام ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی


مشاهده RSS Feed

iraniboy

دوست ...Friend

به این مطلب امتیاز بدهید
نقل قول نوشته اصلی توسط Rosa نمایش پست ها
سلام

تاپیک خوبی زدی. می خوام منم به حرفایی رو بزنم.

دنیایی که ما درونش هستیم آدمهای نرمال و خوب کم داره و این اصلا تقصیر شما نیست که بعد از 17 سال هنوز کسی که مثل اسمش یک دوست خوب باشه رو پیدا نکردی.. متأسفانه هر کسی به خودش برچسب یک دوست خوب رو میزنه اما هر چیزی در عمل ثابت میشه..
راستش من خودم دخترم، اما دختری رو که از واژه های قفونت، عجیجم، عجقمی و عسیسم ... این کلمات بی سر و ته استفاده میکنه یا ادا در میاره و درست صحبت نمیکنه و بقولی آدم ( دوست) دور خودش جمع میکنه اصلا خوشم نمیاد...

خیلی از آدمها در برهه ای از زمان در زندگی ما سر و کلشون پیدا میشه. آدمهای صاف و ساده مثل خودمون از همین اتفاقات کوچک استفاده میکنن و سعی دارن با اون شخص پیوند دوستی برقرار کنن اما از اونجایی که صداقت و مهربانی این روزها به مرز فاجعه رسیده یه وقتایی حس میکنیم که فقط خودمونیم که داریم واسه محکم کردن این گره تلاش میکنیم و طرف مقابلمون کاری انجام نمیده.
اینا برمیگرده به یکسری اتفاقات...

بعضی ها هستند که بخاطر مشکلات روحی و روانی با یکسری آدمهای بهتر و بالاتر از خودشون دوست میشن که با این کار میخوان به نوعی بر نداشته هاشون سرپوش بذارن و خودشون رو هم تراز دیگران جلوه بدن ... در شکل بدتر این ماجرا افرادی رو میبینیم که متأسفانه حتی پس از مدتی که اعتماد دیگران رو جلب میکنن اقدام به کلاهبرداری، سرقت و یا تهدید و اخاذی میکنن.

عده ای دیگر هستن که به علت جو سنگین و عذاب آور محیط خونه و اطرافیانشون به خاطر فرار از اونها اقدام به دوستی با افراد میکنن و فقط با این کار میخوان فکرشون رو از این اتفاقات منحرف کنن و اگر واقعا درون ذهن اونها باشی هیچ مفهومی از دوستی رو پیدا نمیکنی. بعد از یه مدتم به خودت میای میبینی کلی از نظر روحی و مالی ضرر کردی.

عده ی دیگری بخاطر اینکه صرفا وقتشون بگذره و شاد بشن با افراد مختلف دوست میشن و مادامی که دیگران برای اونها نقش یک دلقک رو بازی کنن و برای رفت و آمد به جاهای مختلف که خونوادهاشون اجازه نمیدن همراهی داشته باشن با انسان سر دوستی رو باز میکنن.هر کسی هم که پیدا بشه و بیشتر همراهیشون کنه اونو انتخاب میکنن.

یکسری دیگه هستن که از جیب دیگران زندگیشونو میگذرونن یعنی مادامی که شما بهشون پول قرض بدی و خرجشونو بکنی و بیان و بریزن و بپاشن و ببرن دوستت دارن وقتی پولت تموم بشه شما هم برای اونا تموم شده ای.

عده ای دیگه برای فرار از تنهایی دوران تجرد با دیگران دوست میشن و بمحض پیدا همسر مورد نظرشون تمام روابط دوستانشون رو قطع میکنن انگار نه کسی اومده و نه کسی رفته.

یه دسته هستن که آدم هایی بظاهر ساده و نرمالی به نظر میان تا قبل از دوستی و در حین دوران دوستی سعی میکنن اون چیزایی رو که ندارن و شما داری رو ازت یاد بگیرن ، نواقص وخودشونو برطرف کنن و به خاطر عدم ظرفیت و سوء استفاده از احترام و مهربانی شما بعد از یه مدت کلا ول میکنن و میرن.

حقیقت اینکه دوست خوب دوستی هست که در مواقع شادی حضورش کمرنگ و وقت غم و سختی حضورش پر رنگ باشه و این خیلی کمه ... دوست خوب فقط با صدای صوتی که از گلو خارج میشه یا 4 تا sms کپی شده دوست خوب بحساب نمیاد .. زمانی برای انسان تأیید میشه که یه جایی خودش رو نشون بده و ثابت کنه لیاقت همراهی و محبت رو داره.

من مخالف نقش ابزاری دوستان هستم و معتقدم کسانی که با این اعتقاد پیش میرن هدفشون باز کردن مسیر پیشرفت و ترقی و کلاه گذاشتن سر دیگران در پوشش دوستی هست.

به نظر من دوست خوب میتونه خدا ، خانواده و همسر آدم باشه و اگر کسی محبتش رو جای دیگه خرج کنه قطعا ضرر کرده..

.

Submit "دوست ...Friend" to Digg Submit "دوست ...Friend" to twitter Submit "دوست ...Friend" to del.icio.us Submit "دوست ...Friend" to StumbleUpon Submit "دوست ...Friend" to Google Submit "دوست ...Friend" to Facebook Submit "دوست ...Friend" to کلوب Submit "دوست ...Friend" to تبیان

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات