تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
بی اعتمادی به شوهرم زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:saminsamin828
آخرین ارسال:محسن عزیزی
پاسخ ها 4

بی اعتمادی به شوهرم

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  با سلام من 6ساله که ازدواج کردم و زندگی خیلی خوبی دارم و اکنون یه فرزند شش ماهه دارم.
  شوهرم حدود سه یا چهارسال پیش با دو خانم پیامک بازی میکردند البته با فاصله زمانی از همدیگه وقتی من متوجه موضوع شدم سر هر کدوم یه دعوا مفصل داشتیم و شوهرم هر بار احساس پشیمانی میکرد و بهمم قول داد که تکرار نمیشه این ماجرا تمام تا سه شنبه گذشته متوجه پیامک گوشی شدم که عشقی بود از طرف مقابل ساعت 4صبح ..وقتی از شوهرم از خواب بیدار کردم.....دعوا...فهمیدم شوهرم دوساله با این خانم ارتباط جنسی داره دنیا سرم خراب شد بعد از دو روز دعوا شوهرم قول داده دیگه تکرار نمیشه و میگه خریت کردم و....البته این بگم شوهرم منو خیلی دوست داره....تو را خدا کمکم من چه.جوری بهش اعتماد کنم
  به خاطر بچه ام بخشیدمش....
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  محسن عزیزی آواتار ها
  سلام

  به همیاری خوش آمدید

  با توجه به اینکه ظاهرا مسائل پیش آمده برای شما عیان شده و همسرتان هم پدیرفته اند، لازم است رویه مناسبی در این باره در پیش بگیرید تا مساله به شکل اساسی حل و فصل شود.

  آنچه فعلا روشن است این است که همسرتان کاری ناصحیح انجام داده اند، و پس از مدتی شما متوجه آن عمل غلط شده اید، سپس ایشان عذرخواهی کرده اند، شما ایشان را بخشیده اید؛ و مجددا این عمل این بار به شکلی نادرست تر تکرار شده و باز شما متوجه شده اید و باز همان روند

  برای اینکه بتوانید مساله را حل کنید، لازم است روشی صحیح و منطقی در پیش بگیرید.

  اینگونه به نظر می رسد که رویه کنونی، ممکن است رفتار نادرست همسرتان را نه تنها تغییر ندهد، که حتی به ایشان اطمینان نسبی بدهد که اگر این رفتار نادرست باز هم در آینده تکرار شود، اتفاق خاصی نخواهد افتاد و نهایتا دو سه روز دعوا و جر و بحث صورت می گیرد و بعد هم با یک بخشش قضیه فیصله پیدا می کند. در خصوص مورد شما، لازم است توجه بیشتری به عمق و ریشه مسائل داشت و علت این رفتار نادرست را شناسایی کرده و درصدد برطرف نمودن آن بود. بدین منظور لازم است شما در وقت مناسب، برای شروع صحبت درباره این مسائل تکرار شونده، زمینه سازی کنید. با توجه به اینکه نوشتید همسرتان شما را بسیار دوست دارند و زندگی خوبی دارید، باید بررسی کرد و دید که آیا دیدگاه همسرتان نیز اینچنین است یا خیر؟ اگر ایشان نیز با شما هم عقیده هستند، و شواهد و قرائن چنین امری را تایید می کنند، پس باید از ایشان پرسید که دلیل آن رفتارهای نادرست چیست و نیاز به بررسی تخصصی توسط روانشناس دارد. اما ممکن است ایشان دیدگاهی متفاوت داشته باشند، و یا اینکه ویژگی های متفاوتی داشته باشند و مثلا تناسب مزاج جنسی بین همسران وجود نداشته باشد، یا دلایل احتمالی دیگر

  به هر حال، منظور این است که این مساله نیاز به پیگیری جدی از جانب شما دارد، تا هم علل مشکل روشن شود، و هم برای آینده بتوانید به همسرتان اعتماد کنید. بدین منظور، با همسرتان می توانید اینگونه صحبت کنید: «همسرم، حقیقت این است که من تصور می کردم که ما زندگی خوبی داریم و روابطمان با هم مناسب است و مشکلی از این بابت بین ما وجود ندارد؛ اما با اتفاقاتی که افتاده، به نظر می رسد تصور من احتمالا غلط باشد. برای همین من فکر می کنم ما نیاز به دریافت مشاوره برای بررسی مسائلمان داریم، چون من دوست دارم مسائلمان را به شکل صحیح و تخصصی از طریق مشاوره و بین خودمان حل و فصل کنیم، تا اینکه دیگران در جریان مسائل قرار بگیرند. نیاز هست چند جلسه مشاوره دریافت کنیم تا بتوانیم برای حل مشکلاتمان اقداماتی صورت بدهیم، و برای آینده زندگی مشترکمان تصمیمات صحیحی اتخاذ کنیم.»

  به این صورت ایشان را وارد فرایند مشاوره حضوری با مشاور مجرّب، متخصّص، و متعهّد بکنید و مسائل تان را بررسی نمایید تا ان شاء الله حل و فصل شود، نه اینکه صرفا به شکل موقتی تسکین یابد.
  از امام علی علیه السّلام پرسيدند «خير» چيست؟ فرمود:

  خوبى آن نيست كه مال و فرزندت بسيار شود، بلكه خير آن است كه دانش تو فراوان و بردبارى تو بزرگ و گران مقدار باشد و در پرستش پروردگار در ميان مردم سرفراز باشى، پس اگر كار نيكى انجام دهى شكر خدا به جاى آورى، و اگر بد كردى از خدا آمرزش خواهى. در دنيا جز براى دو كس خير نيست: يكى گناهكارى كه با توبه جبران كند، و ديگر نيكوكارى كه در كارهاى نيكو شتاب ورزد.


  نهج البلاغه، حکمت 94
  پاسخ با نقل و قول

 3. بی اعتمادی به شوهرم  سپاس شده توسط niloofarabi,مهدوی

 4. ارسال:3#
  من ثمین هستم ممنون بابت راهنماییتون.
  اما این مطالب اضافه کنم
  که شوهرم خودش قول داره ما زندگی خوبی داریم و مدام میکه ما خوشبختیم و تو هیچی برای من کم نذاشتی حتی از لحاظ جنسی اما من خریت کردم و قول داده اخرین بارش باشه حتی گفت حق طلاق میدم به تو ،،و میگه اگه تکرار بشه خودم خلاص میکنم و میگه بشین شب به شب اصلن گوشیم جک کن و خودش برای کار که میره بیرون زنگ میزنه که کجاست و میخواد چیکار کنه و ....
  با اینکهذادم معتقدی هست اما نماز نمیخوند و میگه من هر چی بکشم به خاطر اینه که نماز نمیخوندم و از بعد اون ماجرا داره نماز میخونه
  اما من میترسم دوباره براش عادی بشه و ....
  و بهم گفته دیگه حتی در مورد اون موضوع صحبت نکنیم
  چیکار کنم
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:4#
  محسن عزیزی آواتار ها
  خواهش میکنم

  بله ثمین خانم. مواردی که در ارسال نخست مطرح شد به دلیل همین نگرانی های شماست و اینکه مساله هر چه هست باید به شکل اصولی و منطقی حل و فصل شود، نه اینکه صرفا کنار گذاشته شود تا دید بعد چه پیش می آید!

  توجه داشته باشید که بیان مواردی مانند دادن اجازه به چک کردن مداوم گوشی، یا اینکه اگر دوباره چنین موردی پیش آمد چنین و چنان می شود، مطلوب ارزیابی نمی شود و لازم است شیوه های صحیح و منطقی جایگزین این موارد شود.

  بنابراین، با توجه به موارد بیان شده در ارسال قبل، از اینکه همسرتان اقداماتی برای اطمینان بخشی شما انجام می دهد تشکر کنید، ولی به این موارد اکتفا نکنید، و به صورتی که در ارسال نخست مطرح شد، باب صحبت را با ایشان باز کنید تا برای دریافت مشاوره لازم با فرد متخصص اقدام شود. همانطور که بیان شد، ممکن است همسرتان بپذیرند که رابطه شان با همسر بسیار مطلوب و مناسب است، اما این نیاز به بررسی تخصصی دارد. در صورتی که مشخص شد مشکلی در رابطه وجود ندارد، باید علل دیگر مورد بررسی قرار بگیرند که فرایندی تخصصی است و باید توسط روانشناس صورت بگیرد.

  خلاصه اینکه رها کردن مساله بدین شکل رویه مناسبی به نظر نمی رسد. شما ضمن بیان نگرانی های خود به شکل صحیح(نه با پرخاشگری، نه دعوا، نه داد و بیداد، نه ریختن آبروی همسر، نه انفعال...) و ضمن تشکر از اقدامات جبرانی مناسب همسرتان(مانند اقدام برای نماز خواندن، یا تماس با شما و در جریان گذاشتن تان) جهت اطمینان بخشی به شما، لازم است اقدامات عملی دیگری انجام دهید که در حال حاضر این عمل هدایت صحیح همسرتان به سمت دریافت مشاوره حضوری می باشد(در کنار خودتان و همچنین به صورت فردی).
  ویرایش توسط محسن عزیزی : 2016_05_16 در ساعت 07:42
  از امام علی علیه السّلام پرسيدند «خير» چيست؟ فرمود:

  خوبى آن نيست كه مال و فرزندت بسيار شود، بلكه خير آن است كه دانش تو فراوان و بردبارى تو بزرگ و گران مقدار باشد و در پرستش پروردگار در ميان مردم سرفراز باشى، پس اگر كار نيكى انجام دهى شكر خدا به جاى آورى، و اگر بد كردى از خدا آمرزش خواهى. در دنيا جز براى دو كس خير نيست: يكى گناهكارى كه با توبه جبران كند، و ديگر نيكوكارى كه در كارهاى نيكو شتاب ورزد.


  نهج البلاغه، حکمت 94
  پاسخ با نقل و قول

 6. بی اعتمادی به شوهرم  سپاس شده توسط مهدوی

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •