تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
سخنان استاد حسین الهی قمشه ای زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:niloofarabi
آخرین ارسال:niloofarabi
پاسخ ها 6

سخنان استاد حسین الهی قمشه ای

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  niloofarabi آواتار ها
  --تنها مانع موجود بر سر شادماني و نشاط، اعتقاد شما به وجود مانع بر اين راه است. به همين دليل راه را اشتباه مي رويد و گرفتار مشكل مي شويد.


  ----سليمان باش و دستور بده. به خشمت بگو : برو اونطرف وايسا. برو و بر سر تكبرم خالي شو. به قهرت بگو: شما بفرماييد و بين من و جناب دروغ قهر برقرار كنيد. به ديو درونت قاطعانه بگو: نـــــــــه ، من غلام ِ تو نيستم. تو غلام مني. مانند سليمان مُـلك وجودت را فرمانروايي كن.

  ------کسی که بینایی را خلق کرده است، یقینا بیناست . یک کور نمی تواند بینایی را خلق کند. پس او تو را می بیند. از او کمک بخواه .

  --------احوال پرسي هاي ما بصورت تعارف درآمده و سريع تمام مي شود ولي وقتي مي گوييم حال تو چطوره؟ يعني واقعاً دلم مي خواهد بدانم و مي خواهم بيايم در زندگي تو و بدانم چه نيازي داري؟ ما اگر واقعا حال هم را بپرسيم خيلي ازمشكلات حل مي شود.


  برگرفته از سایت 365 روز با دکتر الهی قمشه ای
  ویرایش توسط niloofarabi : 2014_10_18 در ساعت 19:07
  پاسخ با نقل و قول

 2. سخنان استاد حسین الهی قمشه ای  سپاس شده توسط سلماء

 3. ارسال:2#
  niloofarabi آواتار ها
  --عدالت

  آتشی که الان دنیارا گرفته بخاطر اینست که عدالت نیست و عدالت نیست بخاطر اینکه عشق نیست؛آخرش برمی گردد به اینکه ما دیگری را دوست نداریم و خودمان را دوست داریم اگرما وجه وجودمان را درنظر بگیریم و بفهمیم که همه بنده خدا هستیم باهم یکی می شویم و خودمان را فدای دیگری خواهیم کردو می توانیم به دوستی و صلح زندگی کنیم.

  ----غصه

  همانطور که خوردن شراب حرام است خوردن غصه هم حرام است و خوردن هیچ چیز مثل خوردن غصه حرام نیست اگرما فهمیدیم که جهان دار عالم اوست دیگر چه غصه ای باید بخوریم.

  ------محاکمه

  هرشب خودتان رامحاکمه کنید که آیا امروز یک کاری کردید که دل کسی شاد بشود و نفع شخصی نداشته باشدوصرفا بخاطر دل دیگری بوده باشد آیایک لبخندی زدید و یا محبتی کردید که دل کسی را گرم کرده باشید و یا دستی برای کمکی دراز کردید که صرفا بخاطرخدا بوده باشد.
  پاسخ با نقل و قول

 4. سخنان استاد حسین الهی قمشه ای  سپاس شده توسط سلماء

 5. ارسال:3#
  niloofarabi آواتار ها
  دلتنگی 

  خداوند دلش بسیارنازک است (ارحم الراحمین) و منتظر است که کسی دلش پر بزند برای دیدار او تا بیاید به دیدارش و به محضی که ببیند یکی دلش برای او تنگ شده است و غصه او را می خورد به دیدارش خواهد آمد.


  افسردگی

  افسردگی یعنی ناشکری، یعنی سهم من از دنیا کم بوده، یعنی فشارهای متراکم تلخی و کج خلقی که محصولات نفس ماست همه بیماریهای روانی مربوط به یک نوع وسوسه است که از نفس ناشی می شود،صدتا دارو نخورید بلکه فقط یک دارو دارید که همان شراب عشق است.


  ایمان

   اگر گوهر ایمان در دل انسان نیست دیگر شادی ای نیست اگر آن بشارت نیست در دل انسان بیخود انسان خودش را گول میزند اگر آن خبر خوش نیامده انسان دلش را خوش کرده به مقام و ثروتی که از انسان خواهند گرفت.

  پاسخ با نقل و قول

 6. سخنان استاد حسین الهی قمشه ای  سپاس شده توسط سلماء

 7. ارسال:4#
  niloofarabi آواتار ها
  علوم الهی

   آن دانشی که حیات آدم به آن بستگی دارد آن دانشی نیست که با گرفتن PHD انسان به آن بتواند برسد بلکه علمی هست  که ورای این علوم عالم ظاهراست و چون این علم ها روی در فنا دارند همه شان جهل اند، یک علمی هست که روی در فنا ندارد، آن علم است که اگر یک قطره اش رابدست بیاوری به آب حیات رسیده ای و آن علم را هم انسان باید در درون خودش جستجو کند.

  سختیهای زندگی 

  ازتمام لحظات زندگی تان لذت ببرید حتی از سختی های زندگی چون سختیها راشما که تولید نکردید، خدا فرستاده فقط یک چیزرا مواظب باشید و آن اینکه کار بد نکنید ،اگر کار بد نکردید  دیگر بدبختی ای وجود ندارد بدبختی برای آدم بد وجود دارد وبرای آدم خوب بدبختی وجود ندارد بلکه سختی وجود دارد سختی را خداوند فرستاده بعدا هم بر طرف می کند اینقدر لذت به شما می دهد که همه سختي ها را فراموش بکنید.


  داستان انسان  

  داستانی که گفتند که انسان اول میمون بوده ویا قورباغه بوده، اینها حرف زیادی است ونباید قبول کرد،انسان ازاول آدم بوده و رشک حوریان بهشت بوده و هزاران هزارفرشته بر اوسلام میکردندوتازه آدم وقتی این داستان را بداندمعنی اخلاق و انسانیت را می تواند درک کندوگرنه کسی که قورباغه است چرا کارخوب انجام دهد.


  سلامتي

   ما درحال سلامت روح هست كه به سلامت جسم مي رسيم. 

   
  پاسخ با نقل و قول

 8. سخنان استاد حسین الهی قمشه ای  سپاس شده توسط سلماء

 9. ارسال:5#
  niloofarabi آواتار ها
  نصیحت

  نصیحت را اگر خیلی جدی انسان بگیرد و بعنوان اینکه واقعا موظف است عالم را  دگرگون کند  و اگر کسی دگرگون نشد عصبانی بشود که تغییر نمی کنند مردم، این نصیحت گویی مخالفت با حکم خداست   و به پیغمبرش هم می گوید که اگر ما می خواستیم یک آیه می فرستادیم همه مردم را خاشع و خاضع می کردیم و ما اینطوری مخصوصا جاعل الظلمات و النوریم و تو آن نورانیت خودت را اعلام کن  ولی دل نگرانی و غصه ای نداشته باش از اینکه ایمان آوردند یا نیاوردند و شما نصیحت را  بعنوان اینکه باعث جوش و خروش و تعصبات بشود نکنید و ونصیحت فقط بعنوان اعلام خبراست واگر نصیحت باعث تحقیر و یا سبب لطمه زدن و زخم زدن به کسی بشود این نصیحت، نصیحتِ شیطان است .


  خرافات

  آنهایی که (دین را خرافه میدانند)میخواهند مردم را از خرافات دور کنند خودشان از همه خرافاتی ترند وهیچ خرافه ای در عالم بالاتر از این نیست که کسی معتقد بشه از وسط گدازه های آتشفشانی آدم و جمال و واین همه لطایف بیرون میاد .


  سخن

  هرحرفی می خواهید بزنید ببینید این حرف از کجا میاید، اگر دیدید از کینه میاید پس نزنید،مثلا اگر می خواهید به کسی از روی محبت بگوئید که چقدر رنگت پریده این رابه او نگوئید چون حالش بدتر می شود، اگر حرفی از عشق سرچشمه می گیرد و به عشق منتهی می شود خوب است،بدی ها را خوب نیست که آشکار کنید هر چند که آگاه باشید ازآنها ؛وهر جا آدم از چیزی انتقاد می کند باید وجه اثباتش بچربد .
   

   
  پاسخ با نقل و قول

 10. سخنان استاد حسین الهی قمشه ای  سپاس شده توسط سلماء

 11. ارسال:6#
  niloofarabi آواتار ها
  ترافیک

  ترافیک ما زشت است و نماینده کامل خودخواهی ماست و نشان میدهد که تنها من مطرح هستم و تو اینجا نباش؛ این در روانشناسی ثابت شده که همه آدمهایی که جنایت میکنند یک جاهایی با یک زشتی های خاصی برخورد کردند و یک جایی مشکلی با زشتی داشتند، این زشتی ها روی هم اثر میگذارند و تبدیل به چیزهای مشابه خودشان می شوند، تبدیل به غصه و ناامیدی بدخلاقی و حرف بد می شوند.

  منبع: 365 روز با الهی
  (دکتر الهی قمشه ای)
  پاسخ با نقل و قول

 12. سخنان استاد حسین الهی قمشه ای  سپاس شده توسط سلماء

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •