تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
رابطه جنسی در اوایل دوستی دختر و پسر زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:محسن عزیزی
آخرین ارسال:sina
پاسخ ها 3

رابطه جنسی در اوایل دوستی دختر و پسر

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  محسن عزیزی آواتار ها
  جهان: اکثر قریب به اتفاق دخترانی که رابطه دوستی طولانی مدت با پسران دارند در آغاز رابطه دوستی علی رغم تصورشان درگیر روابط جنسی خواسته یا عمدتا ناخواسته می شوند.

  بر اساس نتایج یک پژوهش که در شمال شهر تهران انجام شده است اکثر دختران طی ۲ سال اول رابطه خود باجنس مخالف، درگیر روابط جنسی می شوند.

  این در حالی است که تقریبا همه دختران مورد مطالعه در ابتدای برقراری رابطه دوستی تصور می کرده اند که از درگیری جنسی مصون بوده، مهارت و قدرت کافی را در کنترل و هدایت روابط و دوستی دارند.

  در بخش دیگری از این مطالعه آمده است اکثر قریب به اتفاق آنها در آغاز روابط دوستی با پسران بر این باور بودند که آنها خیلی زرنگ تر از آن هستند که دوستشان بتواند از آنها سوء استفاده جنسی کند.

  در بخش تحلیلی این پژوهش یکی از علل درگیر شدن دختران در روابط جنسی برداشت نادرست آنها از روابط دوستی با پسران عنوان شده است.به عنوان مثال انگیزه و هدف اکثر دختران از برقراری رابطه دوستی با جنس مخالف جلب حمایت و عاطفه گزارش شده است،در حالی که در پسران، برقراری روابط جنسی انگیزه و هدف اصلی رابطه دوستی بوده است.

  تابناک
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  باسلام خدمت آقای عزیزی.ببخشید ولی بانظرشمامخالفم.چون دخترانی که رابطه دوستی برقرارمیکنند بالاخره یا ناخواسته درگیر رابطه جنسی هم میشوند وبعضی هاهم با میل قلبی خود تن به این کارمیدن.اگردختری تن به این خفت نده پسران هم دخترای پاکوبه چشم بد نگاه نمیکنن.و این هم قسمتیش به محبت وکانون گرم خانواده برمیگرده خانواده هایی که دوست بچه هاشون نیستن باعث میشه بچه ازمحیط دور بشه ودر دنیای مجازی دنبال محبت وعاطفه بره.بیشترازهرچیز بایدخانواده هارو آموزش داد.من دانشجوی روانشناسیم خوشحال میشم باشمابیشتر درارتباط باشم تا ازتجربه هاتون استفاده لازم روببرم.به ایمیلم پیام بدید.موفق باشید در پناه حق
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:3#
  سلام دوست عزیز
  آقای دکتر از خودشون نگفتن نقل قول کردن

  شرمنده که در حیطه ی تخصصی تون وارد میشم.

  گمان میکنم در این باره اشتباه میکنید.
  در حقیقت اساس ارتباط دختر و پسر برای هر دو نفر ( اگر پسر اولین رابطه خودش رو تجربه کنه) پر کردن خلأ عاطفی به حساب میاد. خلأ عاطفی ایجاد شده پس از اتمام نیمه ی دوم بلوغ ، خلأیی نیست که از جانب خانواده انتظار ارضاء شدنش رو داشته باشیم. برای همین در اساس دین ازدواج با خانواده باعث شکستن حرمت ها شده و حرام هست.

  در حقیقت روزهای ابتدای دوستی، هم پسر و هم دختر، تنها با دادن پیام به هم از نظر نیاز های عاطفی ارضاء میشن ؛ اما این نیاز در انسان یک روند پلکانی داره ، یعنی بعد از مدتی این نیاز در طرفین وسعت پیدا میکنه و تنها پیامک پاسخ گوی این نیاز نیست ، پس خواه نا خواه با ایجاد صمیمیت روابط به گفتوگوی تلفنی کشیده خواهد شد ، خوب قطعا این رابطه تنها برای مدتی به این حد بسنده خواهد کرد و بعد از اون به دیدار و بعد با روابط عاشقانه ی نزدیک ( صحبت ها و معاشقه) ختم میشود.
  برای رسیدن به این قسمت از روابط دوستی زمانی در حدود شش ماه نیاز هست ، از طرفی لذت بردن از رابطه یکی از بزرگترین  عوامل ایجاد وابستگی خواهد بود ، پس زمانی طرفین به این مرحله میرسند که با سطح بالایی از وابستگی روبرو هستند.
  بعد از پر شدن خلأ عاطفی در این مرحله ( معمولا پسر ها ) برای لذت بردن از رابطه ای که برقرار کردن ، تمایل به ارتباط جنسی پیدا میکنن. تحت این شرایط از چند مورد خارج نیست :

  ممکنه خانم هم ( که درصد پایینی اینطور هستن) ، به این کار تن بدن

  عده ی دیگری لذت پسری که بهش علاقه دارن براشون اهمیت داره و برای همین ، هر چند نا خواسته به این کار تن میدن

  بعضی دیگر در تهدید به اتمام رابطه قرار میگیرند ، اگر به این خواسته تن بدند که در رابطه ی جنسی قرار گرفتن ولی اگر تن ندن درگیری با وابستگی غیر قابل تحملی براشون ایجاد میشه که تحت این شرایط پسر ها با وعده ی ازدواج و ... شرایط رو مساعد میکنن.

  اما بعضی خانم ها هم هستند ، با این که زیر فشار اتمام رابطه قرار میگیرند ، اما باز هم تن به این عمل نمیدند ، خوب پسر هم برای ارضاء نیاز خودش به شخص دیگری رجوع خواهد کرد ، به این ترتیب ارتباط های برقرار شده به رابطه ی دوم کشیده خواهد شد.
  فرق رابطه دوم برقرار شده ی یک پسر ، با رابطه ی اول برقرار شده ، این هست که شخص از نظر نیاز عاطفی ارضاء شده و در رابطه ی دوم اصلا به بُعد عاطفی توجهی ندارن و مستقیم وارد رابطه ی جنسی خواهند شد.

  این عوامل دقیقا سیر قرار گیری دختران در رابطه ی جنسی خواسته و ناخواسته در رابطه ی دوستی هست.

  پس در حقیقت تفکر این که « من مورد سوء استفاده قرار نخواهم گرفت» یک تفکر اساسا اشتباهی خواهد بود  و تنها راه پیشگیری از این شرایط ، آموزش های صحیح خانواده به فرزندانش هست که معمولا به دلیل رعایت حیا خانواده ها از این آموزش ها خودداری میکنند که متأسفانه ضربه های شدید به قرزندانش وارد میشه.

  عذر خواهی میکنم اگر پر حرفی کردم...
  پاسخ با نقل و قول

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •