تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
دو دلی در انتخاب زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:Shaieste
آخرین ارسال:Shaieste
پاسخ ها 8

دو دلی در انتخاب

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  سلام لطفا راهنماییم کنید
  من یک دختر 19 ساله دانشجوی کارشناسی برقم یک پسر 21 ساله علاقه ی شدیدی به من داره در حالی ک دیپلم داره سربازیشو رفته ار نظر ظاهری در سطح بالایی قرار داره ک واقعا تحصین برانگیزه تازه از سربازی اومده ولی از نظر مالی قابل قبول نیست و نمیتونه نیاز های یک زندگی مشترکو در حد قابل قبولی تامین کنه تو یک لوله فروشی کار میکنه و یک خونه داره از نظر اعتقادی در حدی ک من میخوام  نیست به طوری ک از چند وقت پیش به خاطر حرف من داره نماز میخونه عشق این پسر به من در حدی شدیده که این اواخر دچار سکته خفیف قلبی شده و ادعا میکنه دلیلش ندیدن منه من به عشقی که به من داره مطمئنم ولی فکر میکنم با ازدواج با اون نمیتونم اون جورر که میخوام تحصیلمو ادامه بدم والان هم با این که شرایط ازدواجو نداره به شدت اصرار میکنه و میگه نمیتونه صبر کنه چون میترسه منو از دست بده و میگه اگه منو از دست بده به قیمت مرگش تموم میشه و من نگرانشم.
  از طرف دیگه من یک خواستگار 27 ساله دارم که فوق دیپلم رشته ی خودمه و قصد ادامه ی تحصیل هم داره و از نظر مالی در سطح بالایی قرار داره و خودش به اینجا رسیده و از نظر ظاهری هم قابل قبوله و در کل مورد قبول خونواده ی منه و در صورت ازدواج من زندگی راحتی خواهم داشت و تحصیلم هم به راحتی میتونم ادامه بدم.
  من خیلی متحیر و سردر گمم و راهو تشخیص نمیدم میترسم اگه با نفر اول ازدواج کنم عشقش بعد از دو سه سال سرد بشه و ازون جا که یه کم آدم عصبی ایه من زندگیمو ببازم و میتر سم اگه با نفر دوم ازدواج کنم از عشق عمیق نفر اول محروم بشم و این پسر 27 ساله نتونه اونجوری منو دوست داشته باشه.و خیلی زجر آوره که با این کار من نفر اول کار دست خودش بده یا خود کشی کنه.
  از همه مشاورای اینجا درخواست میکنم کمکم کنن.
  ممنونم
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  سلام عزیزم

  خوش اومدین

  میشه نحوه ی آشنایی بااین دوشخص رو بگید؟
  با شخص اول خانوادتون موافق هستند؟
  شما خودتون به کدومشون بیشتر علاقمندید؟برروی کدومشون بیشتر شناخت دارین؟
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:3#
  سلام ممنون
  شخص اولو دوستم معرفی کرده و مدتی باهم در ارتباطیم لازمه بگم این ارتباط با اصرار این شخص بود و بعد من هم راضی شدم من روی رفتارش تقریبا شناخت دارم  و نمیتونم بگم بهش علاقه ندارم ولی نمیخوام تصمیم اشتباهی بگیرم  با مادرم  و خواهر بزرگترم در موردش صحبت کردم ولی خیلی اظهار موافقت نکردن در هر حال تصمیم گیرنده نهایی خودم هستم بعضی وقتا رفتار تندی داره و صداشو بلند میکنه.
  نفر دوم یکی از اقوام دوره که همکار خالمه و از طریق خالم با من آشنا شده  من یکبار دیدمش و صحبت خاصی نکردیم  قراره نظرمو بگم تا وارد مراحل بعدی بشیم. خالم خیلی از اخلاق خوبش تعریف میکنه.
   لطفا اگه مقدوره سریع تر جواب بدید من تو نقطه عطف ماجرام و نیاز دارم سریع تر تکلیفمو مشخص کنم.
  واقعا ممنونم
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:4#
  بااین شرایطی که می فرمایید بنده شخص دوم رو برای ازدواج با شما مناسب تر میدونم البته بنده نظرمو  رو میگم و شما تصمیم گیرنه هستین به دلایل زیر بنده ایشون رو ارجح تر میدونم:

  - ایشون از لحاظ تحصیلات و ویژگی های ظاهری بیشتر به شما شبیه هستند و به دللی مشابهت شما باایشون احتمال مشکل در آینده کم تر خواهد بود

  - ایشون فرد تحصیل کرده هستند و بنابر فرمایش شما با تحصیل شما هم مخالفتی نمیکنن در صورتی که نفر اول مخالف ادامه حصیل شما هستن

  - خانواده ها با ازدواج شما کاملا موافقند و این مسله بسیار مهم است چون براساس تجربه ی والدین میشه به این ازدواج بیشتر خوشبین بود

  - و در آخر ویژگی اخلاقی ایشون که در پست بالا بهش اشاره کردین میتونه براتون مشکل ساز بشه
   
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:5#
  محسن عزیزی آواتار ها
  سلام

  به نظر میرسه بیشترین نگرانی شما از «نه گفتن» به نفر اول باشه. خب شاید نگران این باشید که با نه گفتن شما ایشون بلایی بر سر خودشون بیارن. اما واقعیت اینه که نمیشه برای یک تصمیم مهم مثل انتخاب شریک زندگی، چنین ملاکی رو مدنظر قرار داد. هرچند باید بدانید که ورود به رابطه با نفر اول اشتباه بوده و ممکنه توسط ایشون چنین برداشت شده باشه که ورود شما به این رابطه به معنای موافقت اولیه شماست. شما باید با مدیریت رابطه، نظر خودتون رو به هر نحوی که می دانید به ایشون منتقل کنید. اگر خانواده ایشون در جریان هستند، میتونید از خانواده شون هم کمک دریافت کنید.

  اما اگر نگرانی شما صرفا این نیست و شما واقعا در مورد هر دو تردید دارید، میتونید به هر دوشون اجازه بدید که به خواستگاری شما بیایند. ولی باید توجیهشون کنید که خواستگاری اصلا به معنای موافقت شما نیست، یعنی اجازه خواستگاری دادن شما به معنای کسب شناخت هست و نه جواب مثبت. این نکته رو صراحتا و خیلی جدی بهشون بگید. آگاهی هر یک از این دو از حضور خواستگار دیگر هم ممکنه جالب نباشه و باعث بشه هریک از این دو سعی کنند خودشون رو بهتر از آنچه هستند نشان بدهند. در طی جلسات خواستگاری، میتونید بین این دو مقایسه به عمل بیارید.
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:6#
  سلام خیلی ممنونم از توجهتون.
  من دو روز پیش به نفر اول جواب رد دادم دیشب خبر دار شدم که به دلیل فشار عصبی قلبش درد گرفته و بستری شده. قبلشم با قرص قصد خودکشی داشته. به شدت اصرار داره در صورت نبود من حاضر نیس به زندگی ادامه بده و دلیلی برای نفس کشیدن نداره میگه برای خوشبختیم همه کار میکنه من میخوام بپرسم که شدت علاقش ممکنه بعد ازدواج از بین بره؟
  این شدت علاقه اصلا منطقیه و میتونه مفید باشه؟
  من با وضعیت مالیشم مشکل دارم نمیدونم میتونم تحمل کنم یا نه.
  با درس خوندنم مشکلی نداره ولی خودم احساس میکنم نمیتونه شرایطشو به وجود بیاره ولی خودش جور دیگه فکر میکنه من خیلی جدی باهاش صحبت کردم گفتم اگه نتونه اسباب خوشبختیه منو فراهم کنه خودش سختی میکشه.ولی میگه که همه اولش سختی میکشن من یه کم تحمل کنم همه چی درست میشه. 
  من باید چیکار کنم؟
   
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:7#
  محسن عزیزی آواتار ها
  سلام

  بله ممکنه شدت علاقه ایشون کمتر بشه. این امکان نه تنها برای ایشون، که برای بسیاری افراد وجود داره که شدت علاقه شون نسبت به دیگری دستخوش تغییراتی بشه. خب، اگر از طرف شما هم علاقه ای وجود داشته باشه و شما و ایشون با هم تناسب داشته باشید، مساله متفاوت میشه. اما اگر به دلیل اینکه ایشون رفته قرص مصرف کرده، شما می خواهید به این ازدواج تن بدید، کارتون اشتباهه. ایشون نیازمند کمک هست و باید برای برطرف شدن مشکلش باید خانواده اش او رو به یک روانشناس یا مشاور خوب معرفی کنند.

  برای ازدواج، عشق هرگز کافی نیست! خب این احتمال وجود داره که حتی نمازخواندن ایشون هم پس از گذشت مدتی ترک بشه، چون پایه های مستحکمی نداره. ضمن اینکه کسیکه ایمانش قویه، حتی اگر متحمل شکست عشقی بشه، دست به خودکشی نمیزنه. شما باید به این موارد دقت کنید. تصمیم گیرنده شما هستید. شما باید بررسی کنید و ببینید که از این دو خواستگار یا کلا هر خواستگاری که شما دارید، چه کسی با شما تناسبهای زیر رو بیشتر داره:

  تناسب اعتقادی

  تناسب فرهنگی

  تناسب اخلاقی

  تناسب اجتماعی_اقتصادی

  تناسب شخصیتی

  تناسب خانوادگی

  تناسب تحصیلی

  تناسب سنی

  تناسب ظاهری

  تناسب جنسی و ...
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:8#
  پاسخ با نقل و قول

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •