تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
عشق زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:mysticism
آخرین ارسال:mysticism
پاسخ ها 10

عشق

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  سلام..خسته نباشید..مشکلی دارم که امیدوارم بتونم اینجا حلش کنم
  زودتر میرم سر اصل مطلب
  من زهرا دختر 15 ساله ای هستم که حدود سه ماهی میشه که با یه پسر دوست شده ام..البته اولش جای داداشم بود ولی کم کم عاشقش شدم البته اونم منو خیلی دوست داره..شایدم حقیقت نداشته باشه ولی من اینجوری احساس نمیکنم..همه جوره امتحانش کردم خیلی منو میخواد..آره خوب از الان خیلی زوده که بایه پسر دوست شد ولی خوب حالا که شده کاریش نمیشه کرد..اصلا به فکر هوس نسیت..حتی به مادرش هم درباره من گفته..منو برا ازدواج میخواد..منم به مامانم گفتم ولی مامانم اصلا اونو نمیشناسه به خاطر همین هم اصرار داره که فراموشش کنم ولی من نمیتونم..کمکم کنید..درضمن موقعی که ازدواجو مطرح کرد من شرایطی رو براش گذاشتم که همشو قبول کرد..17 سالشه..من باید چیکار کنم لطفا کمکم کنید..
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  لطفا یه نفر کمکم کنه..خیلی ممنون میشم
  [size=large]خداوندا
  دستهایم خالی است و دلم غرق آرزو
  با قدرت بی کرانت،یا دست هایم را قوی کن
  یا دلم را خالی از آرزو[/size]


   
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:3#
  باسلام خدمت خواهر عزیز. ازاینکه این تالار رو محفلی امن برای بیان مسئله خودتون دونستید جای بسی تشکر رو داریم.

  گفته های شما رو دقیق خودنم.خواهر عزیز اینطور میخوام گفته هامو شروع کنم کهک

  اولا شما 15 سالتونه و خیلی زود هست برای شما.دوستی های دختر وپسر در این سنین خیلی خطرناک و مشکل افرین هست. ازجمله برای شما دخترخانم ها.
  شمابیان کردید که ایشون گفتن شمارو خیلی دوست دارن و شما ایشونو خیلی امتحان کردید.عزیز من ازکجا اینطور با خیال خاطر جم میگید شمارو دوست داره. تو این دنیای هر کی به هرکی چطور به خودت اجازه میدی به هرکسی اعتماد کنی. به چشمهات نباید اعتماد کنی چه برسه به پسری غریبه.ببینید شما هرقدر هم بگید امتحانش کردید و اونو شناختید دراشتباهید. زن و شوهرهایی که چندین سال زندگی مشترکی باهم دارن در شناخت دقیق همدر این چندسال عاجز ماندن چه برسد به شماها. اصلا پاپس کشیدن از این دوستی دیر نیست و نگید حالا که شده خب شده.نه.  شما میگید با مادرش درموردشما حرف زده. میخواهم بپرسم ازکجا مطمئن هستید؟ آیا مادرش با شما حرف زده یا خودش به شما اونطور گفته؟ چرا زود باور میشید؟ همه اینها ترفندهای پسرانه هستن. هوش وحواس خودتونو جم کنید .به این نوشته هایی که پایین مینویسم خوب مطالعه کنید:


  به طور كلي روابط باز و آزاد دوجنس مخالف پيش از ازدواج، داراي آفت‏ها و آسيب‏هاي رواني و اجتماعي جبران ناپذيري است. در ذيل به چند نمونه از اين آسيب‏ها اشاره مي‏شود:

  1.فقدان شناخت درست و واقع بينانه: معمولا ادّعا مي‏شود اين گونه روابط و دوستي‏ها به انگيزه ازدواج شكل مي‏گيرد، ولي با كمي دقّت فهميده مي‏شود، روح حاكم بر اين گونه دوستي‏ها، عشق‏ورزي كور است نه خردورزي. پاي خرد و عقل در ميدان عاشقي لنگ است. امام علي عليه السلام مي‏فرمايند: «حبّ الشّيء يعمي و يصمّ»، دوست داشتن چيزي انسان را كور و كر مي كند.
  در حالي كه تصميم‏گيري درست در مورد ازدواج با فرد خاص، تنها با تكيه بر عقلانيّت و خردورزي ممكن است. دوستي‏هاي قبل از گزينش همسر، راه عقل را مسدود و چشم واقع بين انسان را كور مي‏سازد و اجازه نمي‏دهد تا يك تصميم صحيح و پيراسته از اشتباه گرفته شود. اين نوع انتخاب‏ها كه در فضايي آكنده از احساسات و عواطف انجام مي‏گيرد. به دليل نبود شناخت عميق و واقع‏بينانه، زندي مشترك را تلخ و آينده را تيره و تار مي‏سازد.

  2. ايجاد جو بدبيني:اين گونه دوستي ها نه تنها مشكلي را براي دختران و پسران حل نمي‏كند بلكه بر مشكلات آنان مي‏افزايد.
  اين گونه دوستي‏ها و روابط اگر به ازدواج بي‏انجامد پس از مدتي از شكل‏گيري زندگي جو بدبيني و سوءظن را به دنبال خواهد داشت.
  پسر به خود مي‏گويد اين دختر وقتي به راحتي با من پيوند و رابطه نامشروع برقرار نمود، پس از اعتقاد و ايمان قوي برخوردار نيست. بنابر اين از كجا معلوم پيش از ارتباط با من، با فرد ديگري طرح دوستي نريخته است. از كجا معلوم كه در آينده با اين كه همسر من است با ديگري ارتباط برقرار نكند؟
  دختر نيز همين تصور را نسبت به پسر دارد.
  بر اين اساس اين گونه ازدواج‏ها داراي پايه واساسي سست و متزلزل است و تجربه نشان داده كه سريع منجر به طلاق و جدايي مي‏گردد.
  بر اساس يك يافته پژوهشي در آمريكا، زوج‏هايي كه پيش از ازدواج با يكديگر زندگي مي‏كنند زندگي زناشويي آنها با مشكلات عديده‏اي رو به رو است و منجر به طلاق مي‏شود. به گزارش ايسنا، دكتر «كاترين كوهان»، استاد دانشگاه ايالت پنسيلوانيا گفت: طبق آخرين تحقيقات، افرادي كه پيش از ازدواج با يكديگر رابطه داشته‏اند بعد از ازدواج در حلّ مشكلات خود عاجزند، چرا كه نسبت به يكديگر بسيار بدبين هستند. كوهان گفت: طبيعت ارتباطات آزاد اين است كه زوجين چندان انگيزه‏اي براي حل درگيري‏ها و حمايت از مهارت‏هاي خود ندارند. وي افزود: به نظر مي‏رسد ارتباطات اين افراد زودتر از افرادي كه با يكديگر دوست نبوده‏اند، سرد و منجرّ به طلاق مي‏شود. وي در پايان گفت: مي‏توانم بگويم رابطه قبل از ازدواج به هيچ وجه سبب دوام زندگي زناشويي نمي‏شود <روزنامه جمهوري اسلامي – ش 6571- 29/11/1380 – ص 5>

  3.افت تحصيلي يا ركود علمي:اين گونه روابط باعث مي‏شود كه دو طرف تمام فكر و توجه و تمركز خود را صرف ديدارها و ملاقات‏هاي حضوري و تلفني خود بكنند و اين بزرگ‏ترين مانع براي رشد و ترقي علمي است؛ زيرا تحصيل دانش نيازمند تمركز نيروهاي فكري وروحي است.
  دل‏مشغولي و اضطرابي كه در اثر اين گونه پيوندها پديد مي‏آيد بزرگ‏ترين سد راه تعالي علمي و تحصيلي است؛ لذا متصديان امور علمي مدارس و دانشگاه‏ها توصيه مي‏كنند. حتي ايام عقد و نامزدي جوانان در بحبوحه تحصيلات نباشد تا آنان بتوانند با تمركز بيشتر فكر، در ادامه دروس و امتحانات موفق شوند.

  4.عدم اسقبال از تشكيل كانون خانواده:اين گونه روابط و دوستي‏ها معمولا به انگيزه تفنّن و سرگرمي شكل مي‏گيرد و در خلال آن از خود باوري و زودباوري دختران سوء استفاده مي شود. متاسفانه در بسياري موارد بين عشق و هوس تمييز داده نمي‏شود. عشق حقيقي و پاك با هوس‏هاي آلوده و زودگذر، تفاوت جوهري دارد. برخي از اين روابط كه مبتني بر هوسراني و سرگرمي است، پس از مدتي رو به سردي و افول مي‏نهد. جاذبه و دل ربايي‏ها مربوط به روزها و ماه‏هاي اول دوستي است. ولي ديري نمي‏پايد كه اين روابط عادي شده و به جدايي مي كشد. حس تنوع طلبي انسان از يك طرف و فقدان عامل بازدارنده از طرف ديگر باعث مي‏شود برخي سراغ ازدواج و تشكيل خانواده نروند جامعه‏اي كه از تشكيل كانون خانواده استقبال نكند هيچ‏گونه ضمانتي براي رشد و شكوفايي فضايل انساني در آن وجود ندارد. عمده خوبي‏ها و كمالات والاي انساني در پرتو تشكيل خانواده‏اي سالم، به فعليت مي‏رسد.

  5. اضطراب، تشويش و احساس نگراني:در دوستي‏هاي موجود بين دختران و پسران، از آنجا که مقاومتي بسيار قوي از طرف پدر يا مادر يا جامعه براي ممانعت از برقراري اين دوستي‏ها وجود دارد، اين گونه دوستي‏ها با مخاطرات رواني گوناگوني از جمله اضطراب و تشويش همراه است.
  وجود افکار ديگري چون احساس گناه، نگراني از تهديداتي که توسط پسر براي فاش کردن روابطش با دختر صورت مي‏گيرد، يک تعارض دروني و اضطراب مستمر را به دنبال خود دارد.
  بنابر اين وجود چنين دلهره‏ها و اضطراب‏هايي که گاهي لطمه‏هاي جبران ناپذيري بر جسم و روان انسان دارد، از جمله آسيب‏هاي اين گونه روابط است.

  6.محروميت از ازدواج پاك:هر انساني در سرشت و نهاد خويش به دنبال پاكي‏ها و نجابت است. دختراني كه در پي اين روابط آلوده هستند در حقيقت پشت پا به سرنوشت خود زده‏اند و اين امر باعث مي‏شود كه آن‏ها به جرم آلودگي به اين روابط شرايط ازدواج پاك را از دست بدهند. البته اين گونه روابط ناسالم حتي در ازدواج پسران نيز تاخير ايجاد شود و دختران بيش از پسران در معرض اين آسيب قرار دارند. در پايان به چند پرسش اساسي اشاره مي‏شود:
  1. به نظر شما يك رابطه و پيوند مطلوب چه ويژگي‏هايي دارد؟
  2. آيا روابطي كه بر پايه هوسراني‏ها و سرگرمي‏هاي زودگذر است، مي‏تواند روابطي پايا و پويا باشد؟
  3. آيا هر انساني با هر صفت و ويژگي شايسته ارتباط و دوستي است؟
  4. آيا پسنديده نيست كه انسان سرمايه عشق و محبت خود را براي زندگي آينده خويش پس انداز کند.


   
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:4#
  خیلی متشکرم از راهنمایی های سودمندتون..
  باید بگم این اطمینانی که الان من نسبت به ایشون پیدا کردم از اینجا نشئت میگیره که هروقت به ایشون شک کردم  عکس اون موضوع رو دیدم و احساس میکنم اخلاق ایشون به یک نحوی با پسرای دیگه متفاوته البته شاید حرفام درست نباشه چون من هنوز ایشون رو دوست دارم و حتی ایشون مصر بودن که با مادرم صحبت کنند و بدون اجازه ی مادرم کاری رو از پیش نبریم ...من الان واقعا سر دوراهی بزرگی قرار گرفتم که تصمیم گرفتن واقعا براو مشکله...در ضمن یکی از شرایط من تحصیلات ایشون بود که تا قبل از اون وضع زیاد خوبی نداشت و حالا کلاس کنکور ثبت نام کرده و پیشرفت زیادی رو داشته...
  [size=large]خداوندا
  دستهایم خالی است و دلم غرق آرزو
  با قدرت بی کرانت،یا دست هایم را قوی کن
  یا دلم را خالی از آرزو[/size]


   
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:5#
  سلام عزیزم
  دوست عزیزمون درمورد عواقب رابطه رو بیان کردند
  عزیزم شما و ایشون فعلا در شرایط تصمیم گیری نیستید چون هردوی شما درگیر احساسات هستید .
  شما با این آقا پسر  بصورت منطقی صحبت بکنید بهشون فرصت بدید و شرایطتتون رو برای ازدواج بگید و بگید تا فراهم بکنن و بگید که من هنوز سنم برای ازدواج کمه  و درسمو رو میخونید تا ببینم شما چیکار میکنید و همچنین بهشون بگید بعد اینکه شرایط مهیا شد  برای خواستگاری جلو بیان
  یادتون باشه این اطمینان رو بهشون ندید که چون منتظر می مونید حتما جوابتون مثبته ...راه تصمیم گیری رو برای خودتون باز بگذارید .. دخترا و پسرا هردو بعد از گذشت چند سال خیلی از افکارشون برای ازدواج تغییر میکنه

  به نظرم ارتباطتتون رو کمتر کنید و خیالبافی نکنید ....مسئله شما نیاز به گذشت زمان داره
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:6#
  بله من هم شرایطو رو گفتم و حتی متذکر شدم که الان موقع مناسبی برای ازدواج نیست..من خودم به پزشکی علاقه ی زیادی دارم و تا اتمام درسم هم ازدواج نمیکنم...به ایشون هم گفتم که باید همپای من به تحصیلاتشون ادامه بدن حالا در هررشته ای که مورد علاقه ی خودشون هست...و الان هم رابطه مون خیلی کم تر از گذشته شده..در حد یه ساعت صحبت همین..
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:7#
  خب عزیزم خیلی خوبه شما تصمیمتونرو گرفتید .. عالیه بچسب به درست که انشالله دکتر این مملکت میشی و زمان خیلی چیزارو حل میکنه ...موفق باشی
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:8#
  خیلی ممنونم از راهنمایی تون ...واقعا ممنون برای همه چیز...
  پاسخ با نقل و قول

 9. ارسال:9#
  خواهش میکنم عزیزم بازم اگه درگیری ذهنی پیدا کردی حتما ابنجا بیا یا اگه دسترسی نداشتی با کسی مشورت کن البته با کسی که صلاحیت مشورت کردن داشته باشه
  پاسخ با نقل و قول

 10. ارسال:10#
  چه خوشبختی بزرگی است بدبختی های کوچک!! روح های اندکی که از رنج های حقیر به ناله می آیند،درد های روز مره گرفتارشان میکند، قدر سعادت بزرگی را که خداوند نصیبشان کرده است را نمی دانند. این ها از لذت های روزمره و نعمت های ریخت و پاش هم غرق شور و شعف میشوند. این دنیا برای این دل ها بهشت است. کامی که با آبنبات شیرین میشود چقدر آسان میتواند خوشبخت باشد..
  دکتر علی شریعتی
  پاسخ با نقل و قول

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •