موج مجازی "روزه دیجیتال"گویند رمضان به معنی سوزاندن است و در این ماه آلودگى‏هاى گناهان با استغفار به درگاه خدا می سوزد.


 از پیامبر صلى‏الله‏علیه‏و‏آله وسلّم روایت است: إنّما سُمِّیَ رَمَضانُ؛ لِأَ نَّهُ یُرمِضُ الذُّنوبَ؛‌ این ماه را رمضان نامیده‏اند: چون گناهان را مى‏زداید.


 حال در این روزهای عزیز و در آستانه لیالی قدر و در روزگاری که نگه داشتن ایمان از نگه داشتن آتش در کف دستان سخت تر روی به سوی دوست می آوریم و خود را برای شب توبه آماده می کنیم.


 پیامبراعظم صلى‏الله‏علیه‏و‏آله وسلّم فرمودند: بهترین عمل در ماه رمضان ترک گناه است. پس باید همّت کنیم و تلاش کنیم زمینه های گناه را از خود دور کنیم.


 روزی دوستی گفت اگر امروز امام زمان (عج) ظهور کند چه قدر رایانه، موبایل و تبلت هایمان آماده کمک به اوست. اگر امام زمان به تو بگویند موبایل یا لپ تاپ را به من بده، می دهی؟! از محتویات آن مطمئنی و خیالت راحت است؟


 اینک بیاییم روزه ای دیجیتالی بسازیم و وسایل دیجیتال خود را از تمامی آنچه که رضای خدا در آن نیست پاک کنیم. مگر نه اینکه روزه چشاندن طعم بندگی به بدن مادی و روح است.


 این تنها ادامه دهنده یک ایده است اما آرزو می‌کنم در این ماه مبارک راهی برای تازه کردن دریچه نگاهمان به وسایل دیجیتال باشد.


 آرزو می کنم از این پس هر کلیک و یا فشردن دکمه کیبردمان همراه با هر نفسمان عبادت باشد.


 آرزو می کنم در عید فطر فضای مجازی مان نیز به اندازه فضای واقعی بوی خدا بگیرد و جشن بندگی حضرت دوست در فضای سایبر را نیز بگیریم.


 و آرزو می کنم شما هم این ایده را پیاده کنید و فضای مجازی و وسایل دیجیتال را از ویروس ها و تروجان های مخرب روح نیز پاک کنید. 


التماس دعا 
رمضان المبارک 1392