تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
منتظرش بمانم یا نه؟؟ زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:maryam.salari
آخرین ارسال:سارا5588
پاسخ ها 10

منتظرش بمانم یا نه؟؟

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  محسن عزیزی آواتار ها
  سلام

  خوش آمدید

  سریال تکراری سوء استفاده از دختران رو بازگو کردید.

  علائم و صحبتهای ایشون کاملا مشابه با بسیاری از پسرهایی است که به دنبال روابط زیاد و متعدد با دختران و آن هم با هدف لذت جویی هستند. خب، جملات ایشون حاکی از اینه که ایشون قصد بازگشت نداره و احتمالا همین داستان رو بر سر دخترهای قبلی هم پیاده کرده. یعنی داستان سرایی درباره روابط ناموفق گذشته و ضربه های شدیدی که خورده و به دنبال فرد ایده آل گشتن و خام کردن فرد جدید و مجددا و احتمالا ادامه ماجرا به همین منوال

  شاید بدبینانه به نظر بیاد، ولی روند فریب دادن دختران توسط پسران سوء استفاده گر، همینجوریه!

  در خوشبینانه ترین حالت، همون حرفهایی که ایشون زده اگر درست باشه، باز هم دلیلی برای منتظر ماندن شما نیست. یک پسر، چنین جملاتی رو زمانی به کار میبره که دیگه قصد بازگشت رو نداره

  خب، شما چندسال با ایشون رابطه داشتید؟ رابطه شما تا چه حد پیش رفت؟ آیا خانواده ها هم در جریان بودند؟

  آیا شما با افرادی که ایشون ادعا کرده قبلا از اونها ضربه خورده، صحبتی داشتید؟
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:3#
  سلام دوست عزیزم منم با آقای عزیزی هم عقیده ام
  این آقا خیلی راحت شما را به خودشان مثل دختران قبلی وابسته کرده والان به دنبال دختر دیگری رفته
  لطفا دیگر بهش فکر نکنید
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:4#
  مریم جون آیا برای این فرد اتفاقی افتاده که به این حالت دچار شده
  آیا دچار افسردگی شده
  حالتهایی که خودت مشاهده کردی لطفا برایم بگو
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:5#
  محسن عزیزی آواتار ها
  فکر می کنم هیچ وقت خوب نمیشم...

  اما هیچ تضمینی هم واسه خوب شدنش نداده و میگه تو به روال عادی زندگیت ادامه بده...

  اون به من میگه فرض کن که من نیستم و منتظر نباش ولی اینا رو به خاطر خودم میگه که آسیب نبینم...


  مریم خانم؛ این سه جمله بیانگر دو حالت میتونه باشه: حالت اولش که عرض شد؛ اما حالت دومش یک افسردگی شدید هست.

  خب دید ما از بیرون قضیه هست و مسلما با دید شما که درون قضیه هستید تفاوتهایی داره. امیدواریم حدس اولیه ما ناصحیح باشه

  مطابق دید شما، ما هم فرض می کنیم که ایشون بر اثر مشکلاتی که براشون در این چندوقته اخیر رخ داده، حالت عادی خود رو از دست دادن و دچار افسردگی شده اند. خب، شما میتونید برای اثبات درستی ادعای مطرح شده ایشون، درخواستش رو بپذیرید و بهش بگید که من رابطه رو قطع می کنم. منتها به ایشون بگید که با رفتن نزد یک مشاور یا روانشناس، حسن نیت خود رو نشون بده. بهش بگید من نمی خوام به زور کسی رو مجبور به انجام کاری بکنم، اما این حالات شما نشون میده که ممکنه بر اثر فشارها، براتون مشکلی پیش اومده باشه و یک روانشناس یا مشاور خوب میتونه به شما کمک کنه. آیا حاضری برای حل مشکلت، به متخصصش مراجعه کنی؟ آیا حاضری برای رسیدن به کسی که ادعا دارشتی و داری که دوستش داری، خواسته اش رو قبول کنی و برای حل مشکلت اقدام عملی انجام بدی؟

  به ایشون بگید: مردی که یک زن میخواد بهش در زندگی تکیه کنه، باید قوی تر از این حرفها باشه تا بتونه بر مشکلات زندگی فائق بیاد. اینطور نیست؟(میتونید با این جمله واکنشش رو بسنجید)

  اگر شما در این حالت اصرار کنید که ایشون با شما صحبت کنه یا ازش بخواهید به حالت عادی برگرده، دردی رو دوا نمیکنه. بهش بگید من برای اثبات حسن نیتم، رابطه رو قطع میکنم؛ اما انتظار دارم شما هم برای اثبات حسن نیتت، به روانشناس یا مشاور مراجعه کنی. این رو بهش بگید و عکس العملش رو برای ما همینجا بنویسید.
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:6#
  باسلام خدمت مریم خانم.منم با گفته های آقای دکترعزیزی موافقم. اینها ترفندهای پسران هست برای اغفال و بازی دادن احساس دختران. خواهر عزیز شما چه با قاطعیت میگید که ایشونو شناختید با اینکه چند وقتی نیست باهم آشنا شدید.شما چه تضمینی دارید برای اینکه تمام حرفهای این اقا بازی نیست/ مگه توخونه کنار ایشون زندگی میکنید که  میگید گفته هاش راسته و نقش بازی نمیکنه. ببینید خواهر عزیز من به بقیه افرادی که اینگونه مثل شما میگن طرف مقابلو شناختن و دروغ نمیگن گفتم و به شما هم میگم شناخت افراد کار دشواریه. زن و شوهرهایی که چندین ساله زیر یک سقف باهم زندگی میکنن اگه ازشون بپرسید میگن ما هنوزم که هنوزه همدیگه رو شناختیم چون رفتارهای افراد نشان دهنده شخصیت و باطن اونا نیست چون رفتارهای ما آدمها در شرایط و موقعیتهای گوناگون فرق میکنن میتونیم نقش بازی کنیم تا طرف مقابل  پی به ذات درونی مه نبره. شما از کجا میدونید این آقا این رفتارها و گفته هایی که الان برا شما میگه  قبلا برای دونفر دیگه که میگه باهاشون دوست بوده برا اونا نگفته.ازکجا میدونید این آقا همین گفته هاشونو برای  اینکه اون دخترا بیخیالش بشن به اونا نگفته. زود باور نباشید. عقلتونو بکار ببرید.احساس  رو مبنای دلیلتون قرار ندید.  بهشون بگید من دوستت دارم و ترکت نمیکنم ومیخوام همراه خودم ببرمت پیش مشاور تا مشکلتو حل کنیم. بهش بگو اگه واقعا دلت میخواد بهبود پیداکنی و اگه واقعا راست میگی من همون فردی هستم که تو زندگیت ارزوشو داشتی و دوستم داری همراهم بیا بریم پیش مشاور.
  تو درمقابل این حرفت به اون عکس العمل ایشونو میبینی .اگه واقعا در پی بهبودی هست و قصدش ترک همیشگی تو نیست همراهت میاد ولی اگه بهانه تراشی و من من کرد و  هزاران اگه و اما آورد خواهرگلم بدون که گفته های آقای عزیزی و من راست هستن.و بهترین دوران عمرت جوانی ات و فرصتهایی که تومیتونی داشته باشی رو به پای این چنیین فردی حیف نکن.
  موفق باشی
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:7#
  محسن عزیزی آواتار ها
  خواهش میکنم.

  ببینید مریم خانم، اگر بخواهیم منطقی شرایط رو تحلیل کنیم(و فرض کنیم همه حرفهاش هم صادقانه هست و حدس اولیه ما اشتباهه)، ایشون ممکنه تا چندماه یا چندسال همین حس رو داشته باشه. خب، آیا تضمینی هست که ایشون به زودی شرایط عادیش رو به دست بیاره؟ به فرض که به دست بیاره، چه تضمینیه که دوباره به اون حال و روز دچار نشه؟

  از اینها مهمتر، چه تضمینیه که بعد از خوب شدن حالش نظرش تغییر نکنه؟ مگه تا حالا چند رابطه ناموفق رو تجربه نکرده؟ پس ممکنه باز هم همینطور بشه

  آیا در این مدتی که ایشون میخواد تنها باشه، سن شما افزایش پیدا نمیکنه؟ آیا این امکان وجود نداره که شما گزینه های دیگر رو هم از دست بدید؟

  میدوننم دوستش دارید و تصمیم گیری براتون سخته. اما میخوام نظر خودتون رو بدونم.
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:8#
  محسن عزیزی آواتار ها
  آنچه در این شرایط میتونه به ایشون کمک کنه، مقداری تنهایی و حمایت اطرافیان(خانواده، دوستان) و البته کمک یک روانشناس یا مشاور خوب هست.

  شما بهش پیشنهاد رفتن نزد مشاور رو بدید. البته نه به گونه ای که احساس کنه تحت فشاره و دارید مجبورش می کنید، بلکه به نحوی که حس کنه پیشنهادتون به خاطر خود ایشونه. اجازه بدید مدتی رو با خودش خلوت کنه. شما فعلا یک ماه صبر کنید ببینید آیا تغییری در او ایجاد میشه یا نه

  گزارش این مدت رو بدید. اونوقت درباره ادامه روند، صحبت خواهیم کرد.
  پاسخ با نقل و قول

 9. ارسال:9#
  سلام عزیزم.بهت پیشنهاد میکنم بیشتر به حرفای آقای عزیزی توجه کنید و ظاهرا جز حرفای اون آقایی که دوسش دارید حرف کسی رو نمیشنوید.شاید یه فاصله ی زمانی واسه شما هم لازم باشه که علاقه و  منطق خوتونو بسنجید.امیدوارم تصمیمی بگیرید که به ضررتون نباشه.یکم هم به خودتون و دختر بودنتون فکر کنید
  پاسخ با نقل و قول

 10. ارسال:10#
  دوست عریز شما سوالاتیرو میکنید انگار اینجا تالار پیشگویی هست.انسانها موجودات پیچیده هستند.و همینطور متغیر.ایا شما همانند 4 سال پیش هستید؟ ایشون بهتون گفتند منو تنها بذار خوب بذارید.مردها بعضی اوغات احتیاج به تنهایی دارند و با ما خانومها فرق میکنند.شما هم در این مدت خودتونو بکارای مثبت سرگرم کنید مگر ما ها موجودات وابسته هستیم که اگر زمانی یکی رفت باید بمیریم.همیشه مستقل عمل کنید و قوی باشید.شاید این رابطه یکنوع اعتیاد برای شما شده تا خود رابطه واقعی برای اینکه میگید میترسم.
  پاسخ با نقل و قول

موضوعات مشابه

 1. بگم؟نگم؟چجوري بگم؟؟
  توسط behzad75 در انجمن مسائل مربوط به نوجوانان
  پاسخ: 17
  آخرين نوشته: 2013_10_10, 13:30
 2. آیا نظریه ی داروین را قبول دارید یا نه؟؟
  توسط مجید70 در انجمن طرح مشکلات فردی(روانشناسی فردی)
  پاسخ: 20
  آخرين نوشته: 2013_09_29, 17:01
 3. دیگه نمیدونم چیکار کنم ؟؟ :(
  توسط mona 2970 در انجمن طرح مشکلات فردی(روانشناسی فردی)
  پاسخ: 22
  آخرين نوشته: 2013_08_25, 16:49
 4. سختگیری پدر در حد عذاب؟؟
  توسط مهسا ع در انجمن سایر مشکلات خانوادگی
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 2013_08_20, 22:35
 5. همسربا چسب یا بدون چسب!؟؟
  توسط بانو در انجمن مقالات مشاوره ای
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2013_03_25, 14:30

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •