تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
آموزش راه حل مکعب روبیک زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:بانو
آخرین ارسال:SAMA ASEFI
پاسخ ها 6

آموزش راه حل مکعب روبیک

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  بانو آواتار ها


  روش حل مکعب روبیک
  اگر شما هم جزء اون دسته اي هستيد كه اين مكعب رو داريد و حسابي رو اعصابتان رفته و هنوز نتونستيد اون رو درست كنيد امروز میخوايم در این جا مکعب روبیک ۳--۳ رو آموزش بديم.
  ولی حتما تا آخر آموزش رو ادامه بدین چون ممکنه در اینجا راه حل های زیباتری رو مشاهده کنید و بتونبد مکعب روبیک رو در مدت زمان کمتری حل کنید.در ابتدا باید با معانی فرمول هایی که با آنها قصد حل مکعب روبیک را داریم آشنا شویم .
  تذکر ۱ =توجه داشته باشید که i (حرف آی کوچک لاتین) به معنی چرخش در خلاف جهت عقربه های ساعت است.
  تذکر ۲=صفحه قرمز باید در روبه روی ما قرار داشته باشند تا تصاویر زیر به درستی معنای خود را بیان کنند.
  تذکر ۳=به حرکت ال و ال آی توجه بیشتری کنید.FFiRRiLLiTTiDDiدر این مرحله ما باید یک مثبت از رنگی که میخواهیم حل مکعب روبیک را با آن شروع کنیم ایجاد کنیم.
  (مانند شکل)همانطور که در شکل میبینید فعلا رنگ های خاکستری برای ما مهم نیست.اگر توانستیدکه به شکل بالا دست پیدا کنید از این مرحله عبور کنید.اما اگر نتوانستید، به عنوان راهنمایی بایدبگویم که اگر مثلا شما می خواهید قطعه سبز-قرمز را به جای خود انتقال بدهد باید ابتدا آن را به صفحه پایین انتقال دهید و سپس آنرا با مرکز قرمز مچ کنید (یکی کنید)(هنوز قطعه سبز-قرمز در صفحه پایین است) و با حرکت ۱۸۰ درجه آن را بین مرکز های قرمز و سبز قرار هیدتذکر= توجه داشته باشید که تا حد امکان در هنگام ایجاد مثبت،قطعه هایی که به جای درست خود انتقال داده اید خراب نکنید.اگر توانستید به شکل بالا دست پیدا کنید از این مرحله عبور کنید.
  اما اگر نتوانستید، یک راه دیگر غیر از روش مرحله قبل نیز وجود دارد که البته فهمیدنش کمی مشکل است اما وقتی یاد گرفتید خیلی کمکتان می کند البته اگر این روش را یاد نگرفتید مهم نیست، به مرحله بعد بروید.
  این روش بیان میکند که ما ابتدا در صفحه مقابل سبز (اگر مکعب تان مانند مکعب بالا باشید رنگ مقابل سبز، آبی است در این جا نیز فرض را بر آبی میگذاریم) یک مثبت سبز که مرکز آن آبی است ایجاد کنیم و تا زمانی که مثبت ایجاد نشده است به رنگ های دیگر مراکز توجهی نداریموقتی مثبت سبز با مرکزیت آبی ایجاد شد یک به یک قطعه ها را به روی مرکزی میبریم که همرنگ آن قطعه باشد سپس با حرکت 180 درجه آن را به صفحه سبز انتقال میدهیم تا به شکل بالا دست پیدا کنیم.
  برای اینکه بتوانید قطعه های گوشه در این مرحله را به جای خود انتقال دهید باید از فرمول Ri Di R D استفاده کنید.
  اما مکعب را به چه حالتی در دستمان بگیریم و چه زمانی میتوانیم از فرمول استفاده کنیم؟
  ابتدا باید قطعه ای که مثلا در اینجا شامل رنگ های زرد-سبز-قرمز است را پیدا کنید و آنرا به صفحه پایین انتقال دهید، سپس آنرا به زیر جای صحیح خود انتقال دهید.
  (ترجیحا قطعه ای را انتخاب کنید که در صفحه پایین (صفحه خاکستری) باشد)سپس در حالی که قطعه زرد-سبز-قرمز در سمت راست و پایین صفحه رو به روی ما قرار دارد فرمول را انجام میدهیم.
  توجه داشته باشید که در اکثر موارد باید چند مرتبه فرمول را انجام دهید و خوب است بدانید که اگر این فرمول را 6 مرتبه بصورت پیوسته انجام دهید مکعب هیچ تغییری نمی کند و همه قطعه ها به مکان قبل از انجام فرمول بر می گردند.برای اینکه بتوانیم به هدف این گام برسیم باید مثلا قطعه زرد-قرمز را در حالتی مانند یکی از شکل های زیر قرار دهیم.
  اگر در شکل های بالا دقت کنید متوجه تفاوت آنها میشوید.
  در شکل سمت راست شما قطعه مذکور باید به سمت چپ انتقال پیدا کند اما در شکل سمت چپ شما قطعه مذکور باید به سمت راست جابجا شود.
  اگر به تصاویر زیر دقت فرمایید، نیازی به توضیحات دیگر نیست.
  تذکر مهم:
  ممکن است آن قطعه ای که باید در لایه دوم بصورت صحیح قرار گیرد، در لایه بالا نباشد تا براحتی بتوانیم از فرمول های گفته شده استفاده کنیم ( یعنی در لایه دوم باشد اما صحیح قرار نگرفته باشد).
  در این حالت ما میتوانیم از همین فرمول ها استفاده کنیم تا یک قطعه اشتباه را به مکانی که قطعه مورد نیاز ما در آنجا قرار دارد انتقال دهیم تا قطعه مورد نیاز ما به لایه بالا انتقال پیدا کند.
  سپس از فرمول های مذکور کمک می گیریم.


  منبع:avnoos.com
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  بانو آواتار ها
  حل مکعب روبیک

  مجموعه: معما و تست هوش


  حل مکعب روبیکفرمول ریاضی جدید برای حل مکعب روبیک
  ریاضیدانان "ام. آی. تی" با تعیین ارتباط میان اعداد مکعب روبیک و حداکثر تعداد حرکات مورد نیاز موفق شدند فرمول جدیدی را بر حل معمای این پازل ارائه کنند.
  مکعب روبیک را "ارنو روبیک" در سال 1974 اختراع کرد. نسخه کلاسیک این اسباب بازی یک مکعب 3 در 3 در 3 خانه در دو رنگ و سه ردیف است که برای حل آن باید با حرکت دادن ردیفهای خانه ها رنگهای هر یک از ابعاد را به یک شکل واحد در آورد.
  حل این مکعب در کوتاهترین زمان و کمترین حرکت، یکی از معماهای بزرگ ریاضیدانان در طول دهه های اخیر بوده است.
  اکنون دانشمندان موسسه تکنولوژی ماساچوست با همکاری دانشگاه واترلو و دانشگاه تافتس توانستند آلگوریتم جدیدی را ارائه کنند که برپایه یکی از رایج ترین استراتژیهای حل این معما قرار دارد.
  این آلگوریتم با حرکت دادن یک مربع رنگی در جهت مورد نظر و بدون تکان دادن بقیه های خانه های مکعب می تواند این پازل را حل کند.
  اما نکته مهم در استفاده از این راه حل، تعداد حرکات برای جور کردن خانه ها در کنار هم است. در این مکعب، هر خانه رنگی یک مسیر حرکت برای قرار گرفتن در موقعیت مناسب را پیش روی خود دارد که به اعتقاد این دانشمندان با این آلگوریتم، تمام این خانه ها می توانند در جهت مناسب خود قرار گیرند.
  این دانشمندان در این خصوص توضیح دادند: "با این فرمول قادریم به روشی موازی خانه های بیشتری را جور کنیم و تعداد حرکات را کاهش دهیم."
  برپایه این فرمول جدید، تعداد حداکثر موقعیتهای لازم برای حل این مکعب برپایه نسبت تناسب n²/log n تعیین می شود.
  در این تناسب، متغیر n تعداد خانه های رنگی است که در یک طرف مکعب در کنار هم قرار می گیرند. به طوریکه برای مثال در مورد یک مکعب کلاسیک فرمول به این شکل جایگزین می شود: 9 به توان 2 تقسیم بر لگاریتم 9.
  براساس گزارش نیوساینتیست، برای حل مکعب روبیک در حدود 43 میلیارد میلیارد ترکیب ممکن وجود دارد.
  این آلگوریتم نشان داد که برای حل یک مکعب 20 در 20 در 20 خانه تنها به 5 حرکت نیاز است.
  در آگوست سال گذشته گروهی از دانشمندان بین المللی نشان دادند که برای حل پازل روبیک به بیش از 20 حرکت نیاز نیست.


  بیتوته
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:3#
  بانو آواتار ها
  سریعترین و آسانترین راه حل مکعب روبیک!(طنز تصویری)
  به این میگن یک فکر درست و حسابی... منبع:forum.isatice.com


  
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:4#
  بانو آواتار ها
  حل مکعب روبیک 2--2

  مجموعه: معما و تست هوش


  مکعب 2--2 همانطور که در شکل مشخص است ،فقط از یک نوع مکعب تشکیل شده است --------> مکعب گوشه ایدیگر نه مکعب لبه ای داریم و نه مکعب مرکزیروش حل مکعب 2--2 دو مرحله دارد:
  1- جاگزاری و جهت دهی مکعب های گوشه ای لایه بالا2- جاگزاری و جهت دهی مکعب های گوشه ای لایه پایین
  مرحله اول:
  جاگزاری و جهت دهی مکعب های گوشه ای لایه بالاابتدا یک رنگ را به عنوان رنگ بالا انتخاب میکنیم.
  در اینجا برای راحتی کار باز هم رنگ سفید را به عنوان رنگ بالا انتخاب میکنم.از آنجایی که مکعب مرکزی نداریم مشخص نیست که کدام سطح باید به رنگ سفید درآید.
  مانند روبیک 4--4 یک سطح دلخواه را به عنوان سطح سفید انتخاب میکنیم. سعی کنید لااقل سطحی را انتخاب کنید که حد اقل یک مکعب دارای رنگ سفید با جهت درست در آن باشد.با در نظر گرفتن رنگ های متضاد (سبز مقابل آبی و نارنجی مقابل قرمز ) مکعب های گوشه ای لایه بالا را همانند روش 3--3 جاگزاری میکنیم.در انتهای این مرحله نصف مکعب روبیک شما حل شده است.

  مرحله دوم :
  جاگزاری و جهت دهی مکعب های گوشه ای لایه پایین

  قسمت اول :
  جاگزاری مکعب های گوشه ای لایه پاییندر این مرحله باز مانند روبیک 3--3 باید دو مکعب جای درست و دو مکعب جای غلط داشته باشند. اگر اینطور نیست لایه زیر را 90 درجه بچرخانید و دوباره مکعب های گوشه ای را چک کنید..

  اکنون جای هر چهار مکعب گوشه ای لایه زیرین درست است. صرف نظر از جهت آنها...
  و اما آخرین مرحله یعنی :
  جهت دهی مکعب های گوشه ای لایه آخراینجا نیز نحوه کار دقیقا مشابه حالت 3--3 است. شما الگوهای مختلفی برایتان پیش خواهد آمد و بر اساس آن نحوه دست گرفتن مکعب فرق میکند. در واقع در این الگو ها مهم تعیین سطح F است. سطح بالایی هم که همیشه مشخص میباشد. در نتیجه ما بقی سطوح نیز معلوم میشود.
  برای درست کردن این روبیک باید مهارت کافی در روبیک 3--3 را داشته باشید.


  منبع:roobik.blogsky.com
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:5#
  حل مکعب روبیک واقعا لذت بخشه
  من پیشنهاد میکنم هرکی بلد نیست یکی بخره و با تکنیکهای گفته شده شروع به حلش کنه
  میتونید به چشم یک دوست جدید بهش نگاه کنید ... دوستی که قبلا اعصاب خورد کن بود اما الان دوست شماست
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:6#
  سلام.بله .عالیه.
  یادش بخیر یه زمانی با بچه ها ی کلاسمون مسابقه میذاشتیم.هرکی اخر میموند باید میرفت شیرینی بخره برای کل کلاس.
  پاسخ با نقل و قول

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •