تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
دامن از چه رو آلوده ای مجنون؟ زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:مجنون پست
آخرین ارسال:محسن عزیزی
پاسخ ها 31

صفحه‌ها (4): صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

دامن از چه رو آلوده ای مجنون؟

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:21#
  atiyeh آواتار ها
  آقای مجنون می بخشیدمن نه حوصله دارم نه خوشم میاددررابطه بااین مسائل حرف بزنم،من چیزی که تجربه بهم داده رو دراختیارتون میذارم بقیه اش بامشاورین......این کاریه که شده ولی الان مهم ترین کاری که از دست شمابرمیادرعایت عدالت هست.عدالت یک کلمه هست ولی مفهومش گسترده یه،اونم ازنظرمالی نه!چه بساکه اونم بایدباشه ولی ازنظرعاطفی خیلی خیلی مهم تره...حواستون به این نکته باشه.
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:22#
  ویونا شاکری آواتار ها
  سلام
  اینطور که تو پستای اخیرتون نوشتید معلوم میشه شما بخاطر ارضای نیاز جنسی رفتید سمت اون دختر
  خب این درست نیست که چون به فرض یا به قول شما اکثر آقایون متأهل روابط غلطی دارند شما هم این روابط رو داشته باشید و اینطوری خودتونو توجیه کنید!
  اما الان مسئله بغرنج تر ازین حرفاست.
  دیگه این اتفاق افتاده و شما به نوعی قصر زیبای زندگیتونو ویران کردید اما ازینجا به بعد باید سعی کنید از نو بسازیدش
  مسئولیت پذیر باشید!
  هم در قبال همسر اول و هم همسر دوم و در قبال فرزندانتون مسئولیت پذیر باشید.
  ما میدونیم شرایط روحی خود شما هم دست کمی از همسرانتون و بچه هاتون نداره و تو بد وضعیتی هستید پیشنهاد میکنم در کنار دردودل کردن تو این تالار حتما حضوری پیش یه مشاور برید و تموم قضیه رو بهشون بگید و از راهکارهاشون برای برقراری عدالت بین دو خانواده استفاده کنید و هم اینکه روحیه ی از دست رفته ی خودتونو تقویت کنید تا بتونید به وضعیت همسراتون رسیدگی کنید.
  با آرزوی روی خوش زندگی برای شما
   
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:23#
  سلام 

  من این تاپیک و نظرات دوستان و خوندم .

  با تمام احترامی که برای همه دوستان و نظراتشون قائلم اما باید عرض کنم شما دارین احساسی حرف می زنین

  با توجه به اینکه من خودم کاملا مخالف ازدواج مجدد آقایون هستم اما تو این مورد خاص باید بگم بله که خانم

  اولشون مقصرن ایشون که از نظر شرعی کار خلافی انجام ندادن همسرشون به خاطر مشغله کاری یا هر علت

  دیگه نیازهای مسلم همسرشون رو برآورده نکردن و تبعا همسرشون هم جای دیگه و البته حلال به دنبال ارضای 

  نیازهای طبیعی شون بودن این هوس بازی نیست این حقیه که خدا براشون قایل شده این مسئله تو زندگی

  زناشویی انقدر مهمه که تنها وظیفه ای که خدا برای زن گذاشته همینه ارضای نیازهای مرد حتی کار خونه هم

  واجب نیست برای زن چه برسه به کار بیرون اما این کار واجبه...

  بنابراین من معتقدم کسی که نیاز به مشاوره داره همسر این آقاست نه خودشون چون نه گناهی کردن و نه اشتباه

  شرعی....
   
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:24#
  نقل قول نوشته اصلی توسط 'هدانکوفال' pid='22217' dateline='1378028904'

  با تمام احترامی که برای همه دوستان و نظراتشون قائلم اما باید عرض کنم شما دارین احساسی حرف می زنین
  کدوم احساس؟با یه دختر خانمی که حدود 20 سال کوچکتر از خودت باشه دوست بشی،درسته از نظر شما؟

  با توجه به اینکه من خودم کاملا مخالف ازدواج مجدد آقایون هستم اما تو این مورد خاص باید بگم بله که خانم اولشون مقصرن ایشون که از نظر شرعی کار خلافی انجام ندادن همسرشون به خاطر مشغله کاری یا هر علت دیگه نیازهای مسلم همسرشون رو برآورده نکردن
  شما از کجا می دونید برآورده نکردن؟آقا پیمانم گفتن کمی غافل بودن نه اینکه هیچ

  بنابراین من معتقدم کسی که نیاز به مشاوره داره همسر این آقاست نه خودشون چون نه گناهی کردن و نه اشتباه شرعی....
  به نظر شما این کار شرعیه که با یه دختر دوست بشی و بعد هم آغوشی داشته باشی.و بعد که باردار شد مجبور بشی عقدش کنی؟
   
   
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:25#
  در مورد مسئله اول باید عرض کتم این اجتناب ناپذیره اگر مرد تو خونه واز همسر خودش بی توجهی ببینه میره سراغ کس دیگه خدا هم این حق و بهش داده

  در مورد مسئله دوم اشتباه تایپی بود منظورم اینه که موافق ازدواج مجدد آقایون نیستم.

  خودشون گفتن به خاطر مشغله کاری از من غافل شدن من که نه ایشونو میشناسم نه همسر محترمشون رو

  در مورد مسئله سوم اگه نامحرم هم آغوشی کردن بله کار خلاف شرع انجام دادن اما حتی اگر صیغه هم بودن بازم هیچ گناهی مرتکب نشدن و کار خلاف شرع نکردن 

  و اما نکته آخر من خودم یک خانم متاهلم می فهمم اگه این اتفاق برام بیافته چقدر برام دردناک خواهد بود اما اگر من به خاطر مشغله کاری یا هرچیز دیگه از همسرم غافل شدم این حق و بهش میدم البته تا حالا خدا بهم کمک کرده و غافل نشدم بعد ازین هم ان شاالله نخواهم شد.

  میدونم شما به خاطر حسی که همه خانم ها دارن از حرفای من خوشتون نمیاد اما من که وارد زندگی شدم  میدونم که این مسئله برای آقایون چقدر مهمه 

  این تاپیکا باید برای ما درس باشه نه اینکه موضع گیری یه طرفه کنیم

  توی دعوا و مشکلات همیشه دو نفر مقصرن کمتر و بیشتر داره اما هردو مقصرن به نظر من تو این مورد هردو نفر 50-50 تقصیر دارن 

  البته من از نظرات شما بسیار استفاده کردم
   
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:26#
  n.h آواتار ها
  ایشون وقتی برای کاری رفته بودن یه شهر دیگه برای اینکه از تنهایی دربیان وارد چت روم شدن و این دوستی پیش اودمه.
  یعنی از خانوادشون دور بودن.
  این به این معنی نیست که همسر اولشون وظایفش رو خوب انجام نمی داده.
  ایشون خودشون هم گفتن که عاشق خانوادشون بودن و هستن و قبول دارن که اشتباه کردن و نباید با دروغ گویی رابطه شون رو با اون دختر ادامه میدادن.
  پس همسر اولشون مقصر نیستند.
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:27#
  راستش در حال حاضر قضیتون خیلی پیچیده است /خواستید یار خاطری پیدا کنید شد بار خاطر/اما این شما هستید که انتخاب میکنید نمی دونم وارد رابطه جدید شدن می ارزید به این همه سردرگمی و جنجال/من به شخصه خودم موافق چند همسری نیستم اما تو شرایط فعلی شما اگه بتونید هر دوتا خانم را مدیریت کنید بهتر از انتخاب یکی شون هست سخته اما غیر ممکن نیست و شما بیشتر میشناسیدشون بالاخره همه آدما رگ خوابی دارند
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:28#
  سلام
  خوبه آقای پیمان بجای صحبت از ترویج بی بندوباری  در جامعه و مسموم کردن ذهن عموم  و اینکه اکثر آقایون متاهل دوست دختر دارند به آقایون متاهل و متعهدی بپردازند که با خانم مریض اشون همچنان دارن زندگی می کنند و به هیچ یک از این کارها نپرداختند آیا اونها مرد نیستند ؟ آیا اونها نیاز ندارند ؟

  بهتره یک کار خارج از عرفی که انجام دادیم به جای توجیه کردن اون و توصیه اون به بقیه و اینکه 60 درصد مردان متاهل از این نوع روابط دارن بیایم و این مساله را تعمیم ندیم شما یک کار اشتباه انجام دادید و از اون اشتباهتر اینه که دارید ذهن عوام را با این مساله که اکثر آقایون بی بندوبار هستند خراب می کنید به نظرم خوبه که بعضی وقت ها مسائل خودمون را تعمیم ندیم
  من خودم به چشمم خیلی از آقایون را دیدم که با بدترین شرایط دارن با همسرانشون زندگی می کنند و صبر پیشه کردن و بعد از مدتی هم خداوند جواب صبر آنها را داده و اصلا هم به این اعتقاد ندارم که اکثر مردهای متاهل معشوقه دارن چون با این حرف در واقع خانم ها را زیر سوال میبرید که حتما خانم هایی هم که با اونها دوست هستند یک مشکلاتی دارن و شاید هم متاهل باشن !!
  این هم دلیل نمیشه که چون بی بندوباری مد شده و دوست دختر گرفتن مد شده پس من هم بیام این کار را انحام بدم
  از شما که استاد دانشگاه هستید این حرفها واقعا بعیده !!
  پاسخ با نقل و قول

 9. ارسال:29#
  nar آواتار ها
  سلام..آقای مجنون....
  اولین باری که داستانتون رو خوندم...نمیتونستم خودمو قانع کنم که شما همسر خیلی خوبی داشتید..وبه این موضوع هم تاکید میکردید..ولی با این حال دست به این خطا زدید..که اگرچه اگر شما قانونی وشرعی دست به انتخاب همسر میزدید هیچ خطایی   نکرده بودید...ولی من قانع نشدم..ومنتظر بودم که علت این کار شما رو متوجه بشم...منتظر اینکه خودتون اعتراف کنید.....
  بله..مشکلات روابط جنسی زناشویی...
  درک این مطلب برای من در گذشته سرشار بود از ابهام.وحتی دلم نمیخواست ذره ای به این موضوع فکر کنم....که چطور ممکن که این رابطه برای مرد انقدر مهم باشه..واینکه یکی از  اصلیترین وظایف زن بر شوهرش تامین این نیاز هست..واین که چرا آقایون میتونند دارای چند همسر باشن....وقرآن اجازه این کار رو بدون اجازه ازهمسر اول به مرد داده ...
  یک زن باید بدونه که هیچ وظیفه ای در تامین نیازهای مالی خونه..وحتی نظافت .بچه داری نداره..ومهمترین وظیفه ای که اسلام بر عهده یک زن گذاشته همین روابط جنسی..وخواسته ی همسر هست...
  جایی خوندم..که اگر روابط زناشویی رضایت بخش بین همسران باشه..اگه زندگی این ذوجین فراوان باشه از مشکلات..تمام مشکلات به خوبی وهمدلی..حل میشه..اما اگر نارضایتی در این روابط باشه...حتی اگر هیچ مشکلی در زندگی نباشه...اما ذوجین از کوچکترین مشکل استفاده میکنند..وادامه میدن..تا اینکه هیچ وقت حل شدنی نمیشه..

  از ابتدا میشه بررسی کرد...اولین اشتباه  شما این بوده..که نتوانستید..مشکلتون کاملا درک کنید..وبه هر دلیلی اونو با همسرتون.درمیان نگذاشته..وبه دنبال چاره جویی از راه درست مثل مشاوره برای حفظ خودتون وزندگیتون...قدم برنداشتید..وخواستید راحترین راه. رو برای خودتون انتخاب کنید..ودر این میان به عواقب..وبه گناه خودتون آگاه نبودید..خطای شما همینجا بود که عاقلانه با موضوع برخورد نکردید.
  قدم بعدی شما بعد از خطا رفتن..که مشاوره کردن بود...قذم خوبی بود..واین نشون میداد که شما متوجه خطای خودتون شدید..ودرصدد رفع وحل این مشکل دوم یعنی ارتباط نامشروع هستید..
  تا الان شد دوتا مشکل..یک نارضایتی از ارتباط با همسرتون...دو..حل مشکل ارتباط نامشروع....
  خوب من نمیدونم مشکل اول حل شد یا نه ولی مشکل دوم با جبران شما گویا حل شده....
  بهتر الان یک درک خوبی از گذشته وموقعیتی که الان درآن قرار دارید داشته باشید..و به این فکر نباشید..که با هر دلیل منطقی یا غیر منطقی  که ابراز میکنید..بخواهید عذاب وجدان خودتون رو کم کنید..
  درنوشته هاتون نوشته بودید که شما به هردوی همسراتون کاملا علاقه دارید..این موضوع خیلی خوب وعالی هست..که شما هردوی اونهارو دوست دارید..وحاضربه ترک این دو همسر نیستید.
  شما به زندگیتون خوب نگاه کنید..هر انسانی میتونه خطا کنه...شما هم خطا کردید..خطای شما اختیار کردن همسر دوم نبوده...بلکه ارتباط نامشروع شما بوده...این دو تا رو از هم تفکیک کنید...این گناهی که من نوعی نباید ببخشم..بلکه خدا باید ببخشه..شما باید خطاتون رو ببزیرد وبه دنبال بهانه برای خودتون نگردید...شما باید خودتون رو ببخشید..تا بتونید..زندگی عاقلانه ای رو آغاز کنید.
  شما الان داری دو همسر هستید که دوست دارید..حقوق هرکدومشون رو به عدالت بدید...اما آیا زمانی که خدا میخواست حقوق چند همسر وشرایطشون رو بگه درقرآن از زنها مشورت گرفت...نه!!!!!!!!!!
  شما هم برای اینکه حقوق همسرانتون رو کامل پردازید باید به قرآن رجوع کنید..نه اینکه از همسر اولتون اجازه بگیرید..ورفع تکلیف کنید...زن پر از حسادت هست...چر از عاطفه..چطور ممکن یک زن بتونه درمورد رقیب خودش...درست قضاوت کنه..زن دوم شما هم دارای حقوق هست که شما موظف هستید که کامل آنهارو انجام بدید..
  بهتر شما مطالعاتتون رو در حقوق همسران..ونحوه رفتار با خانم هارو زیاد کنید..قاطعیت واستقلال خودتون رو از دست ندید..اختیار زندگیتون رو به همسرانتون به خاطر عذاب وجدان یا به هردلیل دیگه ندید..همیشه مثل یک مرد باشید...
  اینم مطمئن باشید..که زنها میتونن همدیگرو تحمل کنن...خیلی هم غیر ممکن وسخت نیست....ولی اگر شما ضعف از خودتون نشون بدید..ونتوانید درست تصمیم بگیرید.....سومین اشتباه بزرگ زندگیتونرو رو مرتکب میشید..وروی خوش زندگیتون رو هیچ گاه نخواهید دید.
  هم همسر اول هم همسر دوم شما عاشقانه شمارو دوست دارن..ونمیخوان شمارو ترک کنن..یا شما اونا رو ترک کنید...تحت احساسات تصمیم نگیرید عاقلانه برخورد کنید..
  یا علی   
  پاسخ با نقل و قول

 10. ارسال:30#
  آقا پیمان جوانمردی کن و تاپیکتو ببند
  واقعا ذهن آدمها رو مسموم میکنی
  متاسفم که با همه ی کارهات خودت رو توجیه میکنی
  همسرت رو گنه کار اعلام میکنی
  و میخوای همدردت بشن
  دوست عزیز
  آشیه که خوردی و دهنیه که سوزوندی
  برو از زن اولت معذرت بخواه
  دختر باکره ی مردم رو صیغه کردی مگه اینکار درسته
  کسی که اولیا داره نباید .............

  خدا کمکت کنه
  ولی تو هم به فکر اعصاب بقیه باش
  مخصوصا ما خانومها که با توجیحات شما پشتمون میلرزه
  پاسخ با نقل و قول

صفحه‌ها (4): صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •