تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
عید فطر بر همه عاشقان مبارک زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:ایزدی
آخرین ارسال:محیا مودت
پاسخ ها 2

عید فطر بر همه عاشقان مبارک

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  ایزدی آواتار ها
  با یاد او دلها آرام می گیرد...

  سلام دوستان عزیز 

  پیشاپیش عید سعید فطر را به همه شما تبریک عرض می کنم.

  امیدوارم بهترین عیدی رو از میزبان این ماه الهی دریافت کنید.  در وداع با ماه مبارک رمضان

  خـداونــدا، اى آنكه ميل بــه گـرفـتـن پــاداش ندارى؛ و اى كسى كه از عطا و بخشش پشيمان نيستى.

  و اى آنكه به بنده ‏ات پاداش برابر نمى ‏دهى.بخشش تو، ابتدايى است و گذشت تو از باب تفضل است و كيفرت عين عدل است و فرمانت، خير و صلاح است.

  تو اگر چيزى ببخشى، همراه با منت نيست و اگر چيزى را ممنوع كنى، ظلم و ستم محسوب نمى ‏شود.

  تو نسبت به آنكه شكر تو گويد، سپاسگزارى مى ‏كنى و حال آنكه خود شكرت را به او الهام نموده ‏اى؛ و عوض مى ‏دهى بــه آنكه تــو را بستايد و حال آنكه خود ستايش را به او آموخته‏ اى.

  عيوب كسانى را مى‏ پوشانى كه اگر مى‏ خواستى رسوايشان مى‏ ساختى؛

  وجـود تــو شـامـل حـال كسانى مى‏ شود كه اگر بخواهى مى ‏توانى آنها را محروم كنى، و هر دو گروه فوق به حق، شايسته رسوايى و محروميت اند، امــا ايـن تويى كه اساس كارت را بر تفضل نهاده ‏اى و قدرت خود را در عفو و گذشت نشان مى ‏دهى.

   با كسى كه در برابر تو سركشى مى ‏كند، بــا بردبارى برخورد مى‏ كنى و بــه كسى كــه (بــا گـنـاه) قـصـد سـتـم بــر خــويش دارد مهلت مى ‏دهى و آنان را تــا لحظه رجوع و بازگشت، به مداراى خود وعده مى ‏دهى‏ و تا زمان توبه از شتاب در عقاب آنان خوددارى مى‏ كنى تا هلاكت هلاك شونده از جانب تو نباشد و آن كس كه شقى است، با نعمت تو گرفتار شقاوت نشود، مگر پس از عذر بسيار و حجت هاى پى در پى و آشكار.و اين‏ها هم از عفو توست اى كريم، و بهره ‏اى است از مهربانى تو اى خداى بردبار.

  تويى كه براى بندگانت درى به سوى عفوت گشوده ‏اى و آن را «توبه» نام نهاده ‏اى؛

  و براى راهنمايى به سوى اين در، راهنمايى و حيانى گذاشته ‏اى كه هرگز آن را گم نكنند و خود - كـه نامت مبارك است - فرموده ‏اى:
  به سوى خدا توبه كنيد، توبه ‏اى پاك و خالص ، بدان اميد كــه خــداونــد گـنـاهـان شما را بپوشاند و شما را در بهشتى داخل سازد كه نهرها در آن جارى است.

  در روزى كه خداوند پيامبر صلى الله عليه و آله و آنان را كه به او ايمان آورده ‏اند خوار نمى ‏گرداند، نـور آنان از پيش رو و از جانب راست آنان حركت مى‏ كند (در حاليكه) آنان مى ‏گويند:

  اى پروردگار ما، نور ما را كامل گردان و ما را بيامرز، كه تو بر هر كارى توانايى.پس عذر كسى كه از اين منزل غفلت كند - بعد از اينكه تو در آن را گشوده ‏اى و برايش راهنما قرار داده ‏اى - چيست؟

  و تويى آنكه به نفع بندگانت ، زيــاد خـود را به مشقت و سختى مى ‏اندازى و دوست مى ‏دارى كه آنان در تجارت با تو سود ببرند و با وارد شدن بر تو و زيادت خواستن از تو رستگار شوند ، و لذا تو خود - كه نامت مبارك و بلند است - فرموده ‏اى:

  هــر كس كــار نيكى انجام دهــد، ده بــرابــر اجــر مـى ‏بــرد و هــر آن كس كه كار ناپسندى مرتكب شود، جز به اندازه همان عمل مجازات نمى ‏شود.

  و نيز فرموده ‏اى: مثل آنها كه اموال خودشان را در راه خدا انفاق مى ‏كنند، مثل دانه ‏اى است كه هفت خوشه مى ‏روياند و در هـر خوشه‏ اى صد دانه است و خداوند به هر كس كه بخواهد چند برابر پاداش مى ‏دهد.

  و همچنين فرموده ‏اى: كيست آن كس كه به خدا قرض نيكو بدهد تا در نتيجه خدا به او چندين برابر عطا فرمايد.

  و نيز نظير اين سخنان كه حسنات را چند برابر پاداش مى ‏دهى در قرآن نازل فرموده ‏اى، و تويى آنكه با گفتارت بندگان را نسبت به عالم غيب راهنمايى كردى و با ترغيب و تشويق، آنــان را بــه سويى بردى كـه از بهره كامل برخوردار شوند.

  حقايقى را به آنان نشان دادى كه اگر از آنان مى ‏پوشاندى، چشمانشان هرگز آنها را نمى ‏ديد و گوشهاشان نمى ‏شنيد و ذهن آنها بدان نمى ‏رسيد. و خودت فرمودى: مرا ياد كنيد تا من نيز به ياد شما باشم و شكر مرا بجاى آوريد و كفران مكنيد. 

  و فرمودى: اگر شكر گزار باشيد بر نعمت هاى شما مى ‏افزايم و اگر كفران پيشه كنيد، به راستى عذاب من شديد است. 

  و تو فرمودى: مـرا بخوانيد تـا شما را استجابت كنم، به راستى كساني كه با روحيه استكبار، خــود را فراتر از بندگى من ببينند به زودى به آتش دوزخ داخل خواهند شد و در آن جاويد مى ‏مانند.

   پس دعا و درخواست از خود را عبادت و ترك دعا را استكبار ناميده‏ اى و تهديد كرده ‏اى كــه ترك دعا موجب دخول هميشگى در آتش دوزخ مى ‏شود. 

  پـس بندگانت تــو را بــه خــاطـر لطفت ياد مى ‏كنند و با فضلت سپاس مى ‏گزارند و به موجب فرمانت تو را مى‏ خوانند و در راه تــو صـدقــه مى ‏دهند تا از تو زيادت نعمت طلب نمايند.

  در اين امر براى آنان، نجات و رهايى از غضب تو و فلاح و رستگارى در پرتو رضايت تو محقق مى ‏شود؛

  و اگر يكى از مخلوقات تو از جانب خودش ديگرى را مثل آنچه تو بندگانت را به آنها راهنمايى فرموده ‏اى، راهنمايى مى‏ كــــرد، به صفت احسان و اعطاء نعمت موصوف مى ‏شد و به هر زبانى مورد ستايش قرار مى ‏گرفت.

  پس حمد و سپاس براى توست ما دام كه راهى براى حمد تو باز است و لفظى باقى است كــه بـا آن حمد تو گفته شود و معنايى در كار است كه به ستايش تو باز گردد. 

  اى كسى كه به سبب احسان و فضل، در نزد بندگان ، شايسته ستايش شده ‏اى و آنــان را غـرق در نعمت و بخشش نموده‏ اى، نعمات تو در بين ما چه آشكار و پيدا و بخشش هايت بر ما چه فراوان و اختصاص يافتن ما به نيكی هاى تو چه زياد است! 

  تـو ما را به دين برگزيده و آيين مورد رضايت و راه سهل و آسـان خود هدايت نمودى و نسبت به طريقه تقرب به خودت و رسيدن به كرامتت ما را بصيرت دادى. خداوندا و تو در زمره بر گزيده اين وظايف و اعمال ويژه از واجبات، مــاه رمضان را قرار دادى، ماهى كه آن را از ساير ماه ها ممتاز نمودى‏ و از بين همه زمانها و ايام، آن را انتخاب فرمودى و آن را بر همه اوقات سال به نزول قــرآن و نور مقدم داشتى و ايمان را در اين ماه مضاعف نمودى‏ و روزه را در آن واجب گردانيدى و بندگان را به قيام در آن براى عبادت ترغيب فرمودى و شب قدر را كه از هزار شب بهتر است در آن تجليل نمودى.

   سپس مــا را بـراى اين ماه بر ساير امتها مقدم داشتى و براى فضيلت آن، ما را انتخاب فرمودى نه ساير ملتها را، و ما به فرمان تو روز اين ماه را روزه گرفتيم و بــا يارى تو شب را به قيام در عبادت سپرى كرديم‏ و با روزه گرفتن و بر خاستن براى عبادت، خود را در معرض رحمتت كه ما را در جوار آن نهاده‏ اى، قرار داديم و آن را وسيله ‏اى براى دريافت ثواب تو ساختيم‏و خزانه تو پر است از آنچه در راهت مورد رغبت باشد ، و در آنچه از فـضـل و عطا از تو درخواست شود، بخشنده ‏اى و نسبت به كسى كه در راه قرب تو مى ‏كوشد، نزديك هستى. 

  و اين ماه به گونه ‏اى شايسته ستايش در بين ما و همچون يارى نيكو همراه ما بود و بهترين سودهاى جهانيان را به ما رسانيد، و سپس آن هنگام كه وقتش به پايان آمد و مدتش تمام شد و عدد روزهايش به آخر رسيد، از ما جدا شد. 

  پس اينك ما با رمضان وداع مى ‏كنيم ، همچون وداع بــا كسى كــه جدايى از او بر ما سخت و ناگوار است و روى گردانيدن او از ما، موجب حزن و هراس است و بر ما لازم است كه عهد محفوظ و حرمت شايسته رعايت و حق أدا شدنى او را نگاه داريم. پس اينك مى ‏گوييم:

  سلام بر تو اى بزرگترين ماه خدا و اى عيد دوستان خدا.

   سلام بر تو اى ارزشمندترين اوقاتى كه با ما همراه بودى و اى بهترين ماه در بين روزها و ساعات.

  درود بر تو اى ماهى كه در آن آرزوها بر آورده و نزديك مى ‏شوند و اعمال شايسته در آن فراوان است.

  سلام بر تو دوستى كه وقتى هستى، ارزش تو بسيار بالاست و آن هنگام كه نيستى، فقدان تو درد آور است و نقطه اميدى هستى كـه جداييت بسيار رنج آفرين است.

   درود بر تو مونسى كه وقتى آمدى، با ما انس گرفتى و اسباب سرور و شادى گشتى و وقتى از كنار ما رفتى، در دل ما هراس انداختى و غمگينمان ساختى.

  درود بر تو همسايه و همنشينى كه در كنار تو قلبها نرم شد و گناهان كاهش يافت. 

  سلام بر تو ياورى كه ما را عليه شيطان يارى نمودى و دوستى كه راههاى احسان و نيكى را آسان فرمودى. 

  درود بر تو كه چه فراوان است آزاد شدگان راه خدا در تو و چه خوشبخت است كسى كه به خاطر تو، احترامت را نگه بدارد.

  سلام بر تو كه چقدر گناهان را مى‏ پوشانى و انواع عيوب و زشتيها را مى ‏زدايى.

  درود بر تو كه چقدر بر مجرمان، بخشش دارى و چه اندازه در دلهاى مؤمنان هيبت و عظمت دارى!

  سلام بر تو ماهى كه هيچ ايام ديگرى شايستگى رقابت با تو را ندارد.سلام بر تو ماهى كه از هر آفت و خطرى در امان و سلامتى.

  درود بر تو ماهى كه مصاحبت با تو كراهت ندارد و معاشرت با تو موجب مذمت نيست.

  درود بر تو كه بركات فراوان به ما رساندى و زنگار خطاها و گناهان را از ما شستى.

  سلام بر تو كه وداع با تو از روى دلتنگى نيست و ترك روزه تو به جهت خستگى و ملال نمى ‏باشد.

  سلام بر تو كه قبل از فرا رسيدنت، مورد طلب ما هستى و پيش از فوتت، مورد حزن و اندوه ما.

  درود بر تو كه چه بسيار بلاها به خاطر تو از ما دور شد و چه بسيار از خيرات، بواسطه تو به ما رسيد.

  سلام بر تو و بر هر شب قدرى كه بهتر از هزار ماه است. 

  درود بر تو كه ديروز نسبت به تو چه بسيار حريص بوديم و فردا چه شوقى به تو داريم.

  سلام بر تو و بر فضل تو كه ما از آن محروم شديم و بركات گذشته ‏ات كه از ما سلب گرديد.

   خداونـدا ، ما اهل اين ماهى هستيم كه ما را بدان شرافت بخشيدى و با فضلت به ما توفيق درك آن را عطا فرمودى، در حالي كه شقاوت پيشگان نسبت به وقت گران بهاى آن جاهل، و به خاطر شقاوتشان از فضل آن بى بهره ‏اند.

  خدايا تويى صاحب آنچه ما را براى آن برگزيدى يعنى شناخت ايـن مـاه و آنچه بدان هدايتمان فرمودى يعنى آداب و اعمال اين ماه ، و ما به توفيق توست كه با تقصير و كوتاهى، آن را روزه مى ‏گيريم و عبادت را در اين ماه به پا مى ‏داريم و در آن اندكى از بسيار را بجا مى ‏آوريم.

  خدايا تو را سپاس مى ‏گوييم و در عين حال اقرار به بديهاى خود داريم و معترفيم كه حـق تو را ضايع ساخته ‏ايم.

  عـقـده پشيمانى كــه در دل داريــم و صداقتى كــه در مقام پوزش در زبان ماست، تنها براى توست، پس ما را در برابر آنچه بخاطر تفريط و كوتاهى به ما رسيده، اجــرى عطا فرما كه با آن، فضل مورد اميد در اين ماه عزيز را جبران كنيم و از انــواع ذخــايرى كــه همه بدان حرص دارند، چيزى به عنوان عوض دريافت نماييم.

  و براى ما عذر خواهى از درگاهت را به خاطر آنچه كه در حق تو تقصير كرده ‏ايم ، مقدر فرما و عمر ما را تا رمضان آينده طولانى فــرمـا و آن هنگام كه ما را به رمضان آينده رساندى به ما كمك كن تا آنچه را كه تو اهل آن هستى يعنى عبادت، انجام دهيم و مـا را به حدى رسان كه به آنچه شايسته آن ماه است يعنى طاعت، قيام كنيم‏ و از اعمال صالح در طول ماه هاى سال، آنچه را كه جبران كننده حـق تو در دو ماه رمضان حال و آينده است، براى ما پيش آور.

   خداوندا، در ايـن مــاه اگــر بــه گـنـاه كـوچك يا بزرگى نزديك شديم و يا اگر در معصيتى افتاديم‏ و يا عمدا مرتكب طايى شديم و يا از روى فراموشى بــر خود ستم نموديم و يا حريم و حرمت كسى را زير پا گذاشتيم،

  پس تو بر محمد و آل او درود فرست و مــا را در پــرده عفوت بپوشان و بر ما ببخش و ما را نصب العين ملامتگران قرار مده،

  و زبان طعنه زنندگان را بر ما باز مكن و ما را به كارى وا بدار كه سبب جبران و كفاره گناهى باشد كه در ماه رمضان از آن نهى كرده بودى،

  به حق رأفتت كه هرگز پايان ندارد و فضلت كه هرگز كاستى نمى ‏پذيرد. 

  خدايا بر محمد و آلش درود فرست و مصيبت و اندوه ما را در غم رفتن اين ماه، خودت جبران كن و روز عيد فطر را بر ما مبارك گردان‏ و آن را از بهترين روزهايى قرار ده كــه بــر مــا گذشته است تا پسنديده ‏ترين روز براى جلب عفو و بخشش و محو گناهان باشد و گناهان پنهان و نهان ما را مورد آمرزش قرار ده.

  خدايا با گذشتن اين ماه، از گناهان مـا در گذر و با خروج آن ما را از منجلاب گناهان خارج كن‏ و ما را در زمره سعادتمندترين افراد به وسيله اين ماه و بهره‏ مندترين اشخاص در اين ماه و با نصيب‏ترين افراد از اين ماه قرار ده.

  خدايا، كسى كـه به طور شايسته رعايت حق اين ماه را نموده و حرمت آن را به خوبى حفظ كرده و به شايستگى حدود و احكام اين ماه را بجاى آورده و از گناهان در ايــن مــاه خـوددارى نموده‏ و يا به گونه ‏اى به قرب تو راه يافته كه حتما از او راضى شده ‏اى و رحمت خودت را شامل حالش گردانيده ‏اى،

  پس از خــزانــه دارائيت مثل آن را بــه مـا هم عطا فرما و چندين برابر آن از فضل خويش بر ما ببخشاى، كـه به راستى فضل تو كاستى ندارد ، و خزينه ‏هاى تو كم نمى‏ گردد بلكه افزونتر مى‏ شود و معادن احسان تو هرگز فنا نمى ‏پذيرد و بـه راستى بخشش هاى تو، عطايى است خوش گوار.

  خدايا بر محمد و آلش درود فرست و براى ما پاداش روزه داران و يا اجر كسانى كه اين ماه را تا روز قيامت به عبادت مشغولند ثبت فرما.

  خداوندا ما به سويت توبه مى ‏كنيم در روز عيد فطر كه آن را براى اهل ايمان روز عيد و شادى قرار دادى‏ و براى اهل دين خود روز اجتماع و هميارى مقرر نمودى ، تـوبـه از گناهانى كــه مرتكب شده ‏ايم و از كارهاى ناپسندى كــه انجام داده ‏ايم يا نيت هاى بدى كه در دل داشته ‏ايم، توبه ‏اى خالص از هر گونه شك و اضطراب.

  پس خداوندا اين توبه را از ما بپذير و از ما راضى شو و ما را بر اين توبه ثابت و پايدار بدار.خـداونـدا به ما ترس از عقاب جهنم و اشتياق به ثواب موعود را كرم فرما تا لذت آنچه بدان تو را مى ‏خوانيم و ناگوارى آنچه از آن به تو پناه مـى ‏آوريــم را دريابيم؛

  و مــا را از توابين درگــاهـت قــرار ده، آنان كه محبت خودت را در حق آنان لازم كرده ‏اى و بازگشت آنان به طاعت و بندگي ات را پذيرفته ‏اى اى عادلترين عدالت پيشگان.

  خداوندا از تمامى پدران و مادران و اهل دين ما درگذر، چه آنها كه در گذشته‏ اند و چه آنها كه تا روز قيامت مى ‏آيند و باقى مى ‏مانند.

  خدايا بر محمد، پيغمبر ما و آل او درود فرست همچنانكه بر فرشتگان مقرب درگاهت درود مى‏ فرستى‏ و بر او و آل او درود بفرست آن گونه كه بر انبياء و رسولانت درود مى ‏فرستى و همانگونه كه بر بندگان صالحت درود فرستاده‏ اى و بلكه بالاتر از آن، اى پروردگار عالميان.

  درودى كه بركت آن به ما برسد و نفع آن شامل حال ما گردد و دعاى ما به خاطر آن مستجاب شود.

  به راستى تو كريم ترين كسى هستى كه مورد رغبت و ميلى و با كفايت ‏ترين فــردى هستى كــه مــورد تـوكل قرار مى‏ گيرى و بخشنده ‏ترين كسى هستى كه از فضلت درخواست مى ‏شود و تو بر هر كارى توانايى.

  التماس دعا

  دعای 45 صحیفه سجادیه
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  محیا مودت آواتار ها
  [img=850x700]http://www.rohama.org/files/fa/news/1389/6/16/12684_194.jpg[/img]
  پاسخ با نقل و قول

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •