تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
آمادگی برا ازدواج زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:sherlock holmes
آخرین ارسال:sherlock holmes
پاسخ ها 8

آمادگی برا ازدواج

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  سلام به دوستان همیاری عزیز .
  می خواستم نظر شمارو در مورد تفکراتم بدونم!!
  من 21سال دارم و همیشه به آینده و به این که یه روز باید ازدواج کردو انتخاب همسر و شرایط لازم برا ازدواج فکر می کنم ..
  به این که در ارتباط با شخصیت های متفاوت نکات مثبت شون رو در خودم با تمرین قرار بدم.
  همیشه از خود شناسی به خود سازی برسم و..
  هیچ وقت نمی گم چند سال بعد ازدواج خواهم کرد و میگم معلوم نیست هر وقت آمادگی شو داشتم!
  اما من همون فرد 1سال پیش نیستم و تفکرات و ویژگی های شخصیتی جدید در من شکل گرفته و به این فکر می کنم که در آینده به فردی متفاوت و با شخصیتی با ثبات بیشتر تبدیل میشم.
  اما برخی افراد با این تفکرم مخالف و همین تفکرات حال حاظر رو کافی و حتی عالی میدونن و میگن دیگران به ای مسائل فکر نمی کردندو بی خیال بود اما ازدواج کردندو خوشبختن!!

  البته عرض کنم مشکل مادی ندارم به اون شکل و استخدام دولت هستم و دانشجو معلمی هستم .
  ممنون میشم با نظراتتون منو ازین سردرگمی دربیارین و راهنماییم کنین
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  موج آبی آواتار ها
  سلام
  دوست عزیز همهی آدمها کم کم چیزهای تازه یاد میگیرن و با ازدواج هم کامل تر میشن قرار نیست همه خوبی ها در یک نفر جمع شده باشه پس خب اگه اینطور بود همه ی آدمها نیازی به ازدواج نداشتن
  دوست عزیز شما فکر کن هی بخوای کامل بشی کامل بشی و کامل دیگه پیر شدی و انقدر به کامل شدن تنهایی می پردازی که از زندگی هیچی نمی فهمی و همین فلسفه بافی یه روزی برات بی ارزش میشن چون استفاده ای ازش نکردی چون فقط عقاید خودت بوده این عقاید رو در زندگی مشترکت پیاده نکردی و حتی با تولید نسل به فرزندانت منتقل نکردی
  بیشتر فکر کن و این عقایدرو با ازدواج به اشتراک بذار و دونفری بهش بپرداز مطمئن باش بیشترین تکامل ها و فلسفه ها در ازدواج شکل میگیره
  اینکه میگم فلسفه بخاطر اینه که بیشتر نظریه است و در تفکرات خودته و مربوط به زندگی کما اینکه خودشناسی در علوم دینی روانشناسی و فلسفه نهفته است
  موفق باشی
  در سجده هنوز با تو سرسنگینیم
  دلبسته ی این زندگی رنگینیم
  دیوار وضوخانه پر از آیینه است
  این است که در نماز هم خودبینیم
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:3#
  سلام.منم با نظر موج ابی کاملا موافقم اگه از لحاظ فهم و فکر شما و اون دختر خانم کاملا می تونید منطقی تصمیم بگیرید ودور از احساسات زودهنگام هست و شرایطشو هم از لحاظ مادی دارید هیچ زمانی بهتر از حالا نیست.من خودم به تجربه دیدم تو فامیل و دوستان که پسرهایی که بیش از حد کمال گرا بودن یا خیلی دیر ازدواج کردن و اخر اون چیزی هم که می خواستن نشده نه به این معنی که بدون فکر عمل کنی.موفق باشید
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:4#
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:5#
  دوست عزیز

  بحثی که شما مطرح میکنید بحث مهمیه که در مباحث شخصیت سازی و "مهندسی فکر" (mind engineering) مطرحه. نمیدونم واقعا آیا از این دیدگاه به مسئله نگاه میکنی یا نه ولی میتونه تصادفا بهش نزدیک باشه.

  یک شعاری هست که مطرح میشه:

  be how you want to be ... not what others wants to see

  یعنی کسی باش که دوست داری باشی و نه کسی که دیگران میخواهند ببینند.
  این میتونه موضوع یک مقاله جالب در این سایت باشه که اگر فرصتی باشه خوشحال میشم به دوستانم ارائه بدم و موضوع شما اگرچه دقیقا شامل اون نمیشه ولی نمیدونم چرا تشابهاتی من رو به یاد اون انداخت.

  شخصیت سازی خیلی خوبه حتما ادامه بده ... اما در اون متوقف نشو !  ببین دوست عزیزم یک معیاری داریم به نام "بلوغ ازدواج" که شامل "بلوغ فکری ( در بعد فردی)" و "بلوغ اقتصادی" و "بلوغ جنسی و جسمی" و "بلوغ شخصیتی" در بعد اجتماعی میشه که اگر خیلی آرمانگرا باشی جمع همه اینها میتونه علامتی از زمان مناسب برای ازدواج باشه و در افراد مختلف متفاوته چون معمولا در یک قسمت میلنگن!!. توجه کن بلوغ اقتصادی با ثروت و یا درآمد بسیار مرتبطه ولی دقیقا اون نیست و تفاوتهایی از نظر تعریفی داره.

  اما آرمانگرایی باعث میشه زمان رو از دست بدی پس باید به معیار مناسبی برسی مثلا 75 درصد از همه. پس توجه کن میانگین شرط نیست یعنی اگر بلوغ اقتصادیت مثلا زیز 50 هست و بلوغ جنسی به 100 رسیده به معنی امکان و امادگی ازدواج شما نیست.

  خود ازدواج در شکل گیری و تا حدودی شکلدهی شخصیت خودت و طرف مقابلت بسته به سن ازدواج نقش داره. البته در ازدواج نباید دنبال تغییر شخصیت و تربیت طرف مقابل بود ولی ناخواسته زن و شوهر از هم تاثیر میپذیرن. 

  معیاری رو برای سن ازدواج در نظر بگیر و در همون زمان تصمیم بگیر. مثلا 25 تا 28 سال. اگر دوستان موافق باشند فکر میکنم 21 سال هنوز کمی برای ازدواج زود باشه. هنوز شخصیتت تغییر پذیره فارغ از تکامل یا عدم تکامل شخصیتی. این موضوع به تجربیاتت برمیگرده.

  بحث زیاده ... هم در مورد موضوع شما و هم مقدمه ای که گفتم فرصت نشد کامل توضیح بدم اگر دوست داشتی بعدا بیشتر توضیح میدم.

  موفق باشی 
   
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:6#
  دوست من واقعا موج آبی خوب راهنماییتون کردند
  شما مطالعاتتون رو در مورد زندگی زناشویی موفق بیشتر کنید
  و همینطور در سمینارهای مختلف ازدواج صحبت کنید
  تا بهتر بتونید با نقشهای آینده تون آشنا بشین
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:7#
  ممنون از لطف و نظراتتون .
  با تمامی شما موافقم .
  بنده مدتیه که بخاطر شاید خاطر جریاناتی که در اطرافم رخ داد به سمت شناخت شخصیت ها و خود سازیو .. سوق پیدا کردم و ناگهان خودم رو تو این مسیر یافتم!
  الان یک ساله که سعی کردم به این ویژگی شخصیتی هدف و مسیر مناسب بدم و مثلا علاقه پیدا کردم نسبت به ویژگی های شخصیتی که در خودم پرورش و یا یافت کردم برای ارشد در رشته روان شناسی ادامه تحصیل بدم و درین ضمینه حتی کتاب های درسی مشاوره و .. رو مطالعه می کنم و به آینده و آمادگی برای آینده فکر می کنم.
  اما یک اشتباه داشتم .! ازدواج مرحله ای از زندگی هست و همونطور که دوست گرامی مون عرض کردن نباید متوقف شد و به سمت شخصیت سازی و.. در حرکت بود .
  پس من باید متوجه بشم کی معیار های اصلی برا ورود به زندگی دو نفره رو به صورت نسبی دارم و هروقت اون معیارها رو به شکلی مناسب نسبت به عموم داشتم و نه خیلی آرمانی!!!! ازدواج کنم و خودسازی و رشد شخصیتی و موفقیت های بیشتر رو در زندگی مشترک  ودر کنار خانواده سپری کنم
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:8#
  باید نسبت به این شناخت برسم که معیار ها ازدواج اولیه و همون بلوغ ازدواج دقیقا به صورت جزی شامل چه مواردی میشه و وقتی به شکلی نسبی به اونها دست یافتم ازدواج کنم
  و واقعا متشکرم از لطفتون
  ونیازمند به راهنمایی ها و نظراتتون در ادامه مسیر
  پاسخ با نقل و قول

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •