تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
شکست و سردرگمی زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:baran65
آخرین ارسال:baran65
پاسخ ها 46

صفحه‌ها (5): صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

شکست و سردرگمی

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:21#
   آفا امین مرسی از پیشنهادتون ولی همین الان که پیام شمارو خوندم که شاید دوست پسرم با یکی دیگه سرگرم شده و انقد راحته براش این چند سال عشق رو نادیده بگیره  اشکام اومد پایین. 6سال طول کشید تا درسشو تمام کنه و بره سربازی و اونم واقعا برای ازدواجمون تلاش میکرد با پدرش هم درمورد منو خانوادم صحبت کرده بود حالا درسته من بخاطر توهیناش تمام کردم و گوشیمو یک ماه خاموش کردم ولی این شیش سال وفاداریو عشق و صبر منو خاطره و آرزو براش انقد راحت با سرگرم کرن خودش با دختر دیگه ای راحته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  رابطه جنسی باهاش نداشتم ولی پیشش میرفتم و در حده بوس و بغل بوده. خودشم میدونست دختر نجیبترو صادقتر و پاکتر ازمن دیگه سخته براش پیدا کنه و  خودش میگفت که مامانم میگه تو از بقیه عروسا فامیلمون سرتری. و میدونست که خیلی دوسش دارم که 6 سال براش صبر کردم ولی حالا انقد همچی راحته براش و انقد مغرور شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:22#
  سلام
  متاسفم از این اتفاقی که برات افتاده باران جان!
  در مورد اینکه واقعا این آقا رفته سراغ کسی دیگه و شما براش فقط یه سرگرمی بودی نمی شه به این سادگی حکم صادر کرد!
  چون اگر ایشون به شما صرفا به عنوان یه دوست نگاه می کرد و هدفش خوش گذروندن باهات بود،باید در طول این 6 سال با دخترای دیگه ای هم رابطه می داشت!آیا شما متوجه چنین رابطه ای شدید؟
  ضمن اینکه عزیزم،شاید اون دوستت داشت و هدف هر دوتونم ازدواج بود،ولی اشتباه بزرگ رو زمانی مرتکب شدید که گذاشتید مدت رابطه تون طولانی باشه!
  تا جایی که من می دونم مشاورها توصیه می کنن بعد از مدتی داشتن رابطه با هم زیر نظر خانواده ها برای به دست آوردن شناخت از هم،مدت زمان چند ماه تا حداکثر یک سال دختر و پسر با هم نامزد یا عقد کرده بمونن و بعد ازدواج کنن و در واقع طولانی شدن مدت نامزدی رو صحیح نمیدونن!!
  اون وقت شما 6 سال تازه با هم دوست بودید!اگه می خواستید موضوع رو به خانواده ها هم بگید و مراحل مختلف ازدواجم طی بشه،به 7 سال هم می کشید!
  این از این،از طرف دیگه هم اصولا کسانی که با هم دوست هستن به منظور ازدواج،در طول مدت رابطه خیلی رویایی فکر می کنن و هر روزشون رو با تصور اینکه با طرف مقابلشون خوشبخت ترین زوج دنیا می شن به شب می رسونن!راستش از نظر من همین باعث میشه خیلی منطقی اخلاق و رفتار طرفشون رو بررسی نکنن و یا بعد از ازدواج می فهمن اشتباه کردن،یا بعد از مدتها رابطه داشتن یه روز چشماشونو باز می کنن و می بینن تمام مدت وقتشون رو هدر دادن!
  با همه ی این ها،هیچکس به اندازه ی خودت نمی تونه شرایط رو بررسی کنه و تصمیم درست رو بگیره!
  ما اینجا فقط از روی اطلاعات محدودی که تو میدی و از روی تفکرات خودمون نظر میدیم و ممکنِ چون در جریان شرایط واقعی زندگیت نیستیم،راهنمایی درستی نتونیم بکینم!
  امیدوارم یه راه خوب برای حل مشکلت پیدا کنی!  راستی،دوستی داشتم که 5-6 سالی با پسری دوست بود و همیشه دم از عشق و علاقه شون می زدن!اتفاقا با هم ازدواج هم کردن،ولی متاسفانه به سال نکشید که شنیدم کارشون داره به جدایی می کشه!
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:23#
  ببینید باران خانم (اگه اسمتونو درست گفته باشم) من نمی گم 100% با یک دختر دیگه هست ولی احتمالی که می دم زیاده (بالای 80%). آدمی که راحت هرچی دلش می خواد بدو بیراه به فامیل کسی که مثلا عاشقه می گه یعنی اینکه اون عشق رو درک نکرده. توی پسرها متاسفانه این رفتارها زیاد دیده میشه. واقعا کارتون عجیب بود که 6 سال خودتونو بدون هیچ تضمینی برای یک نفر نگه داشتید.
  باهاش نامزد کرده بودید؟ خانواده های دو طرف اطلاع داشتند؟ نظر خانواده ها چی بود؟ می تونید با خانواده اش تماس برقرار کنید ببینید برنامه شون چیه (با خودش نه)؟
  اون الان منتظره شما بری منت کشیش در حد التماس (تازه اگه جزو اون 20% باشه که با دختر دیگه ای نیست) تا مثلا یه خورده باهات خوب شه دوباره روز از نو روزی از نو واقعا آدم با عشقش این کارو می کنه؟!
  اکیدا توصیه می کنم از طریق خانواده هاتون (خانواده خودتون و خانواده ایشون، نه خودش) پیگیر باشید ببینید برنامه شون چیه.
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:24#
  دوستان عزیز بخاطر نظراتتون واقعا سپاسگزارم
   6سال طولانی شدن بخاطرتمام شدن درسمون و این بود که اون خودشو مدام با داماد ما و با بقیه پسرفامیلای خودش که ازدواج کرده بودن مقایسه میکرد که چیکار کنه که از بقیه کم نیاره به قول خودش اشتباهات اونارو نکنه و من خودهم متاسفانه یه فکر اشتباه داشتم این بود که میگفتم زیاد بش فشار نیارم برا خواستگاری هرچقد دیرتر بیاد ولی کاملتر بیاد که پدرم ایرادی ازش نگیره بهتره .
  و عمه های اونم همش نصیحتش میکردن که با این شرایط بیکاریت هنو خیلی زوده ازدواج کنی  عکس منو نشون تمام فامیلشم داده بودو نذاشت رابطمون پنهونی بمونه به اصرار خودش مادرشو اورد خیابون منو دید ولی من بخاطر خانواده متعصبم به جز خواهرم کسی از رابطمون نمیدونه.
  آره چون خودمم رابطه رو تمام کردم تو دلش بود که من برم التماس یکم پسم بزنه بعد خودش بیاد سمتم ولی من هیچوقت اینکارو نمیکنم باهاش بزرگ شدم میشناسمش همه ترسشم از این بوده و هست که دوستش نداشته باشم الان با خودش گفته من دیگه دوستش نداشتم که یک ماه خاموش کردمو بعدشم تحویلش نگرفتم. در دوست داشتنش شکی نبود و اهل خیانت نبود ولی شیطنتاشو تو فیسبوک داشت و لی خودم زیادی بش پروبال دادم مغرور شدو انجور رفتار کرد
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:25#
  دوستام با شناختی که از  رابطمون داشتن بهم میگن دوست پسرت خیلی مغرور شده ولی بعداز ماهها برمیگرده سراغت.حالا اگه یه روزی یا چند ماه دیگه پیام داد یا زنگ زد به نظر شما دوستان عزیز من چی کنم؟؟؟ چون هرچقد میخوام  قبول کنم که ارزششو نداشت که با اون زندگی  کنم نمیتونم میبینم یه خوبیهایی داشت یه بدیهاهم داشت ولی نمیتونم دوستش نداشته باشم فقط دوست داشتنم کم شده.
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:26#
  ببینید خانم پسرها احساسات و وابستگی شون مثل شما دخترها نیست و خیلی راحتتر می تونن (اگه معرفت و وفا نداشته باشه) طرفشون و فداکاری هایی که براشون کرده رو فراموش کنن. فکر نکن چند وقت دیگه یه دفعه معجزه میشه با یه دسته گل و با روی باز میاد سراغت. هر کار می خوای بکنی بکن تا دیر نشده (نه اینکه بری التماشسو بکنی اصلا) به هیچ وجه نذار برات بازی دربیاره سعی کن منظور واقعیشو از کاراش بفهمی. به نظر من از یه راهی (نه خودش) یه خبری ازش بگیرید ببینید اوضاع از چه قراره و بعد یه نفر با خانواده اش تماس داشته باشه ببینه آغ پسرشون بالاخره عاشق کیه. اگه اولای رابطه تون از چند نفر مشورت می گرفتید و نمی گذاشتید اینقدر طولانی بشه خیلی خوب بود.

   
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:27#
  lale آواتار ها
  سلام
  بدبختیما آدما اینه که وقتی طرف مقابلمون ازمون دوره خوبیهاش یادمونه، وقتی میاد سراغمون بدیهاش  پررنگ تر میشه!
  حالا جدای این بحث که ایشون چرارفتن!(البته بنظرمن ایشونم ازدعواهای مکرر خسته شدن اما ازشما نه!میخوان شما روتکون بدن،بترسونن که این دفعه برین سراغشون ولی محکم ترو قدرشناس تر!البته برداشت منه!)
  به این فکرکنین که اختلاف بین شما بیش ازحد معموله وبین شما اختلاف فرهنگی وجود داره.
  قرارنیست چون 6 سال ازعمرتون تباه شده،بقیه عمرتونم بذارین پاش...
  به بعد ازدواج فکرکنین .که آیا میتونین باتوهیناش وبا اختلافاتش کناربیاین؟
  الان چون ازدورین حس میکنین طرفتون بهترین پسر بوده!امایه کم واقع بین باشین!
   
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:28#
  دوستان از اینکه وقت میذارید نظر میدید سپاسگزارم. آقا امین دیشب از طریق دوستم که با پسر دایی دوست پسرم رابطه داشت متوجه شدم که دوست پسرم رفته شهر دیگه (خونه داییش) زندگی کنه و تلفنی با دختری صحبت میکنه که پسر داییش ازش پرسیده بود با کی حرف میزنی گفته بود با من (باران) حرف میزنه. دوستم که جریان و کاراشو به پسردایش گفته اونم باورش نشده و گفته اینکه به همه فامیل گفته بود این دخترو میخواد الانم چیزی از جداییشون برا کسی چیزی نگفته فقط گفته اومدم این شهر برای پیدا کردن کار.
  پاسخ با نقل و قول

 9. ارسال:29#
  ,وقتی میبینم کسی که شبو روز دم از عشق میزد و با اون حساسیتایی که از عشققش نشون میداد انقد زود مغرور شد و حاضره بره منت یه دختر دیگه رو بکشه باش رابطه داشته باشه و لی دوست دختر خودش که شیش سال  وفا  و عشق و امید بش میداد رو بزاره کنار، دلم میخواد بمیرم چون حتی بی وفا ترین پسراهم انقد راحت از دختریکه میخواستن دست نمیکشن. خیلی ریختم بهم .من بعداز دوماه جدایی هنو دلم نیومد یا از لجش  یا در نبودش برم حتی باکسی هم صحبت شم ولی اون..... دلم میخواد زود کارامو بکنم برم کشور دیگه که جای هیچ امید و انتظاری از طرف اون برام  باقی نمونه
  پاسخ با نقل و قول

 10. ارسال:30#
  به نظرم با خانواده اش یه تماس یا به هر حال یه صحبتی داشته باشید (یا خودت یا یه نفر از خانواده ات) ببینید بالاخره آغ پسرشون می خواد چکار کنه. البته اگه پسره رو می خوای، اگه نمی خوای یا فکر می کنی بهت خیانت کرده که دیگه هیچی کلا سعی کن فراموشش کنی و دیگه هم توی زندگیت تا این حد بدون هیچ تضمینی به کسی اعتماد نکنی.
  پاسخ با نقل و قول

صفحه‌ها (5): صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •