تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
دوستی قبل ازدواج (دوسم داره؟؟؟) زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:soma
آخرین ارسال:keyvan1985
پاسخ ها 115

صفحه‌ها (12): صفحه 9 از 12 نخستنخست ... 7891011 ... آخرینآخرین

دوستی قبل ازدواج (دوسم داره؟؟؟)

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:81#
  عزیز دلم همه ی باسخ ها رو در نظر بگیر ببین تا حالا یه نفر حتی احتمالشم هم داده که این  اقا برگرده یا ......!!!!خواهشا یه بار با عقلت تصمیم بگیر ...بخدا مطمئن باش خیر و صلاحت تو اینه...درستو بخون و با کسی رابطه نداشته باش بعد ببین به چه خوشبختی میرسی ایشالله....مگه تو خوشبختیتو نمیخوای؟؟
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:82#
  نقل قول نوشته اصلی توسط 'سمیره69' pid='27081' dateline='1380956527'
  عزیز دلم همه ی باسخ ها رو در نظر بگیر ببین تا حالا یه نفر حتی احتمالشم هم داده که این  اقا برگرده یا ......!!!!خواهشا یه بار با عقلت تصمیم بگیر ...بخدا مطمئن باش خیر و صلاحت تو اینه...درستو بخون و با کسی رابطه نداشته باش بعد ببین به چه خوشبختی میرسی ایشالله....مگه تو خوشبختیتو نمیخوای؟؟

   
  چرا مگه میشه که نخوام ولی راستش من دیگه بعداون از همه چی سرد شدم دیگه برام مهم نیس که با کی باشمو چی باشم انگار اون همه دنیای من بود . و در ضمن همه میان میگن ول کن نمی دونم چیکار کن ولی یکی نمیاد بگه که چرا این آقا بر نمی گرده؟؟؟ مگه من چیکارش کردم؟ یا یکی نمیاد از اشتباهات رفتار من نسبت به اون بگه همه میگن تموم کن. وا قعا من دوس دارم دلیل نیومدنش یا اشتباه خودمو بدونم. من الان واقعا افسردگی گرفتم دیگه هیچی خوشحالم نمی کنه هیچی.

   
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:83#
  سلام دوست عزیز
  آيا پدر شما هم از اين موضوع باخبرند؟ آيا خانواده ايشان از اين رابطه باخبرند؟ با اين ازدواج موافقند؟آيا شما اين رابطه را به نفع خود مي‌دانيد؟ شرايط ازدواج شما چگونه است؟ آيا اين پسر تمام ملاك‌هاي مهم در باب انتخاب همسر را به نظر شما دارند؟ به فرض اينكه اين پسر به خواستگاري شما بيايد آيا فكر مي‌كنيد پدر و مادر شما با ازدواج شما موافقت كنند؟و ... اما با توجه به سوال شما و برداشتي كه ما داريم، نكاتي را خدمت شما تقديم مي‌كنيم؛
  دوست محترم، بى شك هيچ شالوده‏اى مقدس‏تر از شالوده بناى رفيع ازدواج نيست.
  توجه داشته باشيد كه براي ازدواج بايد مجموع شرايط خود را بنگريد و با توجه به جميع جهات تصميم بگيريد؛ لذا:
   همان طور كه مي دانيد ازدواج يكي از مهم ترين حوادث و رويدادهاي زندگي است و نقش مهمي در سرنوشت، سعادت و خوشبختي انسان دارد، مضافاَ بر اين كه اگر به نحو صحيح انجام پذيرد، بسياري از نيازهاي انسان اعم از عاطفي و جنسي را تأمين و باعث آرامش روحي انسان مي شود. علاوه بر اين كه پيوند ازدواج ميثاقي است كه دامنه آن مي‎تواند تا جهان آخرت گسترده باشد، البته به شرطي كه بر اساس دستور خدا و همراه با تفكر و دورانديشي باشد. پس انتخاب صحيح از شرايط ضروري يك ازدواج موفق است.
  2. در آموزه‌هاي دين اسلام درباره معيارها و ملاك‌هاي انتخاب همسر با دو گونه ويژگي روبرو هستيم؛ الف) معيارهاي درجه اول: ويژگي‌هاي ضروري و حتمي كه بدون آنها، زندگي به سر و سامان درستي نمي‌رسد.
  ب) معيارهاي درجه دوم: ويژگي‌هايي كه باعث كمال و موفقيت بيشتر در زندگي مي‌شوند؛
  از معيارهاي درجه اول مي توان به دين‌داري، اخلاق نيكو، تقوا و پرهيزگاري، سلامت جسماني و رواني، اصالت و شرافت خانوادگي اشاره كرد.
  بقيه شرايط جزء معيارهاي درجه دوم قرار مي گيرند مانند: تناسب در زيبايي، تناسب فرهنگي، فكري، تحصيلي، همتايي جسماني و جنسي، تناسب سني، هم‌طرازي خانوادگي، مالي، اجتماعي.
  . در صورت عدم اطلاع پدرتان، هر چه زودتر ايشان را مطلع كنيد و از ايشان يا افراد ديگري كه به رازداري و تجربه آنها اطمينان داريد، بخواهيد تا در مورد اين آقا و خانواده‌اش تحقيق كنند.
  با توجه به نتيجه تحقيقات و با مقايسه منطقي آنها با ملاك‌ها، اگر ايشان را همسر مناسبي يافتيد، والدين شما به ايشان اجازه خواستگاري رسمي بدهند و بقيه مراحل از اين طريق طي شود. اما اگر جواب شما منفي است، پس هيچ دليل و بهانه‌اي براي ارتباط باقي نخواهد ماند.
  شما به خوبي مي‌دانيد كه دوستي‌هاي قبل از ازدواج از هر طريقي كه باشد اعم از ارتباط حضوري، تلفني و نامه يا از طريق ايميل و .. در انتخاب تاثير مي گذارد و چه بسا آن قدر احساسات و عواطف را تحريك كند كه عقل، منطق و شرع را تحت الشعاع قرار دهد و انسان نتواند واقعيت ها را خوب ببيند و به نحو صحيح تصميم بگيرد به عبارت ديگر عشق و علاقه قبل از ازدواج قدرت انتخاب را كاهش مي دهد به گونه اي كه گاهي اوقات اصلا اراده و اختيار را از انسان سلب مي كند. به همين دليل اسلام سفارش كرده دختران و پسران به صورت مخفيانه با يكديگر دوست نشوند يعني بدون اطلاع خانواده و بدون مجوز شرعي ارتباط با يكديگر برقرار نكنند. زيرا اين ارتباطات آتش شهوت و نيازهاي جنسي را بشدت تحريك مي كند و عواقب خطرناكي براي آنها مي تواند داشته باشد.
  گر چه سوء ظن به ديگران خوب نيست اما در يكي از جاهايي كه انسان بايد خيلي خوش گمان نباشد و احتمالات ديگر را نيز براي خود مطرح كند. همين جاهاست كه چه بسا زبان چرب و نرم و بسيار مودبانه افراد در اين گونه موارد فريبي بيش نباشد و در واقع براي بدام انداختن صيد و طعمه باشد. حداقل شما بايد اين احتمال را بدهيد و براحتي دل نبنديد و قول و قراري هم با هم نگذاريد. علاوه بر اينكه با توجه به اين تقاضايي كه از شما داشته، خوب دقت كنيد كه به چه دليل است؟ ما كه دليل موجهي نمي‌توانيم براي اين تقاضا پيدا كنيم و اينكه فرموده اين رابطه عشق و علاقه را بيشتر مي‌كند، همان طور كه خودتان هم معتقديد، بايد بگوييم كاملا برعكس! آن رابطه‌اي كه عشق و علاقه را زياد مي‌كند مربوط به بعد از ازدواج است. رابطه قبل از ازدواج نه تنها اين اثر را نخواهد داشت بلكه در صورتي كه اين رابطه به ازدواج هم بينجامد موجب بدبيني، تنفر و جدايي و طلاق مي‌شود، آمار و تحقيقات علمي هم اين مطلب را تاييد مي‌كند.

  از لحاظ روان شناسي يكي از علل ايجاد افسردگي، شكل گيري دلبستگي هاي بيجا بين افراد و سپس گسسته شدن اين دلبستگي است. همان طور كه خودتان فرموديد و با توجه به حرف ايشان، به نظر مي‌رسد بايد خيلي حواستان جمع باشد؛ آيا واقعا قصدش ازدواج است؟يا فقط خداي نكرده قصد دوستي و رابطه و كامجويي از شما را دارد، اگر قصدش ازدواج است كه بايد از طريق خانواده خود و خانواده شما اقدام كند و ديدار يا رابطه شما قبل از خواستگاري رسمي معنايي ندارد و اگر قصد ديگري دارد كه تكليف مشخص است .. راجع به بعد از آن هيچ فكر كرديد؟.
  يكي از آثار چنين روابطي؛ عدم رضايت نسبت به همسر خود در آينده است، اگر مي‌خواهيد از زندگي و همسر آينده خود احساس رضايت كنيد به كلي قبل از ازدواج با هيچ نامحرمي رابطه برقرار نكنيد. به اين نكته هم توجه داشته باشيد كه شما هيچ وظيفه‌اي براي اصلاح نظر ايشان نداريد پس با قطع رابطه خودتان را از جولانگاه شيطان نجات بدهيد.
  . براي بدست آوردن شيريني و لذت يك عمر زندگي پاك و زيبا با همسر آينده مي‌ارزد كه خود را تا فرا رسيدن موسم ازدواج از گناه جنسي(به هر اندازه‌اي كه باشد) دور نگه داريم.
  . همواره از خداوند بخواهيد كه آنچه موجب خوشبختي و سعادت شماست نصيب و روزي شما كند و آنچه كه خداوند براي شما مقدر فرمود به آن راضي باشيد كه سعادت شما در همان نهفته است و خير و صلاح شما در آن قرار دارد.
  موفق باشید
  خدایا :
  هیچ چیز به اندازه تنهایی برایم لذت بخش نیست
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:84#
  سلام .
  تحت هیچ شرایطی رابطه جنسی قبل از ازدواج را قبول نکنید زیرا منجر به مشکلات عدیده خواهید شد. به خود مسلط باشید و این جمله را دز ذهن خودت تکرار کنید که اگر واقعا شما را دوست داشته باشد برای رضایت شما از این خواسته خواهد گذشت .
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:85#
  در جواب s.esmailzadeh باید بگم که خانواده های دو طرف در جریانن و خانواده اون موافقن اما تو خونواده من پدرم مخالفه اونم طوری که سعی داره با رفتار اونارو پس بزنه. اما من الان حالم خیلی بده میدو نید چرا؟؟ آخه آخرباری که دعوامون شد وگفت تموم کنیمو هیچ وقت منتظرش نباشم اما چن روز پیش داشتم درس می خوندم که گوشیم یه تک خورد دیدم اونه از خوشحالی بال در آوردم. اما چون بار آخر خیلی تحقیرم کرد خودمو به نفهمی زدم اما دو روز بعدش ک من داشتم می رفتم کلاس بیرون دیدمش یهو دلم خیلی هواشو کرد بعد اومدم خونه کلی با خودم کلنجار رفتم که اس بدم یا نه بعد با بهانه اینکه اون روز کاری داشتی اس دادم و می دونید چی گفت؟؟؟ گفتش نه داشتم شمارتو پاک می کردم دستم خورد یه زنگ کوچیک خورد. بعد پرسیدم چرا؟؟؟ گفت چون دیگه لازم ندارم. منم گفتم من خیلی دوست دارم چرا انقد با این حرفات اذیتم می کنی؟؟ گفت اینکه تو انقد دوسم داری خوبه ولی رابطه نداشته باشیم بهتره. منم گفتم من رابطه نمی خوام ولی از اینکه تو ازم بدت میادو رنجیدی آزار می بینم بعدش گفت من ازت بدم نمیاد. خیلی خوشحال شدم . گفت ولی دیگه اس نده. تا فرداش به بهانه تبریک عید اس دادم دیدم نوشته خانم محترم لطفا مزاحم نشید من دارم ازدواج می کنم. نمی دونید چه حالی شدم گفتم باشه ولی قبلش می خوام باهات حرف بزنم دلیل این کارات چیه؟ گفت که تنها دلیلش اینه که ازرابطه باهات و با تو بودن لذت نمی برم و میخوام زندگیمون از هم جداشه کسی هم بیشترازاین بهش ظلم نشه. من که بیشتر اصرار کردم گفتش اذیت نکن این رابطه یک طرفس منم گفتم پس چرا از اولش می گفتی دوسم داری؟؟ گفت چون الان به این نتیجه رسیدم که از هیچ نظری به هم نمی خوریم. بعد اونم هرچی التماسش کردم جوابمو نداد . نمی دونم چیکار کنم خیلی داغونم دنیا روسرم خراب شده من بی اون نمی تونم نفس بکشم خیلی دوسش دارم تورو خدا یکی بهم کمک کنه..
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:86#
  تورو خدا یکی بگه امکان داره نظرش عوض شه و برگرده ؟؟؟؟ اون میدونه چقد دوسش دارم. التماسش کردم که تا کنکور باهام باشه که درد دوریش عذابم نده و بتونم درس بخونم ولی بهم بی احترامی کردو قبول نکرد. توروخدا یکی کمک کنه دارم از غصه خفه میشم. چیکار کنم باز بیاد طرفم؟؟؟ یعنی میشه؟؟؟
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:87#
  تورو خدا دارم دیونه میشم از خواب و خوراک افتادم کسی نیست بهم کمک کنه؟؟؟ اونقد گریه کردم که دیگه نا ندارم
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:88#
  توروخدا کمکم کنید آخه چرا کسی نمیاد حالم اصلا خوب نیست چرا همیشه انقد دیر کسی میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  پاسخ با نقل و قول

 9. ارسال:89#
  ببینید شما با توجه به توضیحاتی که دادید پسرا رو اصلا نمیشناسید. بخصوص این پسری که ظاهرا یک پسر فاسد هست. این داره با این حرفاش شما رو وسوسه می کنه که مثلا در نهایت بتونه شما رو فریب بده و مثلا بگه رابطه جنسی داشته باش تا من باهات بمونم ولی این حرفش دروغ محضه چون پسر اگه با دختری رابطه جنسی داشت فرداش ول میکنه میره دختر خانم هم نا آخر عمرش پشیمون میشه. با توجه به این صحبت هایی که کردم و همچنین اینکه هر روز یه رفتاری داره اکیدا توصیه می کنم از این پسر دوری کنید. در ضمن مطمئن مطمئن باشد علاوه بر شما با چند دختر دیگه هم دوست هست.

   
  پاسخ با نقل و قول

 10. ارسال:90#
  نقل قول نوشته اصلی توسط 'amiin' pid='29241' dateline='1381993817'
  ببینید شما با توجه به توضیحاتی که دادید پسرا رو اصلا نمیشناسید. بخصوص این پسری که ظاهرا یک پسر فاسد هست. این داره با این حرفاش شما رو وسوسه می کنه که مثلا در نهایت بتونه شما رو فریب بده و مثلا بگه رابطه جنسی داشته باش تا من باهات بمونم ولی این حرفش دروغ محضه چون پسر اگه با دختری رابطه جنسی داشت فرداش ول میکنه میره دختر خانم هم نا آخر عمرش پشیمون میشه. با توجه به این صحبت هایی که کردم و همچنین اینکه هر روز یه رفتاری داره اکیدا توصیه می کنم از این پسر دوری کنید. در ضمن مطمئن مطمئن باشد علاوه بر شما با چند دختر دیگه هم دوست هست.

   

   
  اون خودش گفت الان دوست دختر دارم اما بعدش زنگ زدم گفت من الان شرایط ندارم با هیچ دختری باشم. اتفاقا وقتی بهش گفتم تا کنکور باهام باش بعدش جداشیم فورا گفت به شرطی که بهم حال بدی ولی وقتی من قبول نکردم اونم قبول نکرد. ولی باور کنید احساس میکنم طلسم شدم با همه اینا خیلی دوسش دارم با وجدو بی احترامیاش اما نمی تونم ازش متنفرشم انگار جادو شدم خودمم خستم از دلتنگیام از ... بریدم هر روز یه حرفی می زنه نمی دونم یه روزی میاد که اونم دوسم داشته باشه یا نه؟؟؟

   ضمنا اون یک بار به طور کامل به همه جای من دست زد این در حکم رابطه محسوب میشه؟؟؟ یعنی دیگه به همین خاطر نمی خوادم؟؟؟
  پاسخ با نقل و قول

صفحه‌ها (12): صفحه 9 از 12 نخستنخست ... 7891011 ... آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. مگه نمیشه دوباره عاشق شد؟هااااااا؟؟؟
  توسط مهدی پوری در انجمن شکست عشقی(عاطفی)
  پاسخ: 14
  آخرين نوشته: 2014_12_06, 21:07
 2. کی بچگیاش از این کارا کرده؟؟؟
  توسط m1392 در انجمن سرگرمی و تفریحی
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 2014_10_04, 08:55
 3. آیا ازدواج ازرش اینهمه دردسر رو داره؟؟؟
  توسط بنفشه در انجمن انتخاب همسر
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 2013_12_06, 19:21
 4. این دست دادن گناه داره؟؟؟
  توسط elnaz.t در انجمن سوالات مذهبی
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 2013_11_27, 00:54
 5. چرا غمگینم؟؟؟!!!!
  توسط mona 2970 در انجمن طرح مشکلات فردی(روانشناسی فردی)
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 2013_11_22, 13:43

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •