تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
دخترا حقی ندارن؟ زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:مریما
آخرین ارسال:مریما
پاسخ ها 30

صفحه‌ها (3): صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

دخترا حقی ندارن؟

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:21#
  محسن عزیزی آواتار ها
  سلام

  من چند نکته رو پیش از جمع بندی عرض کنم:

  نخست اینکه ازدواج و خواستگاری رفتن، هم حق پسران هست و هم حق دختران. اگرچه در فرهنگ ما، خواستگاری رفتن عرفا از طریق خانواده پسر یا خود پسر انجام میشه، اما این رسم زیبا، کاملا مطابق با روحیات زن و مرد هست. زن مظهر ناز و مرد مظهر نیاز هست.

  یکی از دلایلی که در جوامع گوناگون، از قدیم تا به امروز، رسم بر خواستگاری رفتن مردان بوده، همین ناراحتی شدید خانمها از «نه شنیدن» توسط یک مرد هست. تصور کنید یک دختر که به قول شما غرور خاص خودش رو هم داره، چندین جا از پسران مختلف درخواست ازدواج کنه و جواب رد بشنوه. چقدر تو روحیه اش اثرگذاره؟

  اما حتما شنیده اید که پسران مختلف، ممکنه تا 50 بار هم به خواستگاری برن!! تا بالاخره یکی بهشون جواب مثبت بده. اینها تفاوتهای بین زن و مرده؛ وگرنه درخواست ازدواج توسط زن اصلا مانعی نداره و اگر یک خانم بتونه با عواقبش کنار بیاد، میتونه درخواستش رو هم مطرح کنه. من فعلا نمیخوام وارد پیامدهای چنین کاری بشم، چون طولانی میشه و اینجا جاش نیست

  در رابطه با شما، خب این آقا دوست 15 ساله برادر شما هستند. درست همانگونه که شما حق دارید بله یا نه بگید، این حق رو برای ایشون هم باید قائل شد. ممکنه دختری از پسری خوشش بیاد، اما به هر دلیلی پسر نظرش به اون دختر نباشه. این حق ایشون هست که بخوان برای انتخاب همسرشون تصمیم گیری کنند. پس، ابتدا این حق رو محترم بشمارید تا درک مساله براتون راحت تر بشه

  اما شما هم حقوقی دارید. میتونید علت رو مستقیما از خود ایشون، یا با واسطه از طریق خانواده یا برادرتون یا فرد ثالث دیگری پیگیری کنید. اما پیشنهاد اینه که زیاد کنجکاوی نکنید؛ چون کنجکاوی زیاد، میتونه این دو حالت رو پدیدار کنه:

  حالت اول اینه که ایشون دنبال بهانه ای برای قطع ارتباط و ازدواج نکردن با شما باشند، ولی بنا به دلایلی مساله رو بخوان طور دیگری جلوه بدهند که منجر به ناراحتی شما نشه. در این حالت، ممکنه احساس سرخوردگی کنید.

  حالت دوم هم اینه که شما واقعا تصور کنید مشکلی پیش اومده ولی قابل حله، در حالی که ایشون شاید مایل نباشند ادامه بدهند. در این صورت ممکنه بی جهت بیش از حد به این مساله فکر کنید و بیشتر اذیت بشید.

  در هر صورت، پیشنهاد مشاور خوبمون خانم ستاره سهیل، کاملا عرفی و رسمی و موجه هست. اگر این پیشنهاد دهه چهلی باشه، پس کلا آوردن خواهر و مادر توسط ایشون هم دهه چهلی و خود ایشون هم دهه چهلی محسوب خواهند شد!! در حالی که قطعا چنین نیست. خب، اگر برداشت شما از عدم پیگیری ایشون اینه که تمایلی به ادامه ندارند، راهکارهای فراموش کردن رو باید دنبال کنید. اما اگر تردید دارید، و می خواهید علت رو جویا بشید یا دست کم تکلیفتون برای خودتون روشن بشه، میتونید از راههای زیر اقدام کنید:

  1. پیشنهاد خانم ستاره سهیل

  2. صحبت برادرتون با دوستشون درباره خواستگاری و سوال از ایشون درباره تصمیم دوستشون

  3. فرستادن یک واسطه و پیگیری مساله

  4. صحبت مستقیم خود شما با ایشون

  پیامی که ایشون به شما دادند، یک پیام کاملا روتین هست که اکثر پسرها وقتی نمیخوان ادامه بدن، به دخترها میدهند. گفتم اکثر، چون همه اینطور نیستند. اما خب باید در نظر بگیرید که این پیام، میتونه صرفا راهکاری جهت قطع فرایند خواستگاری باشه

  سعی کنید یکی از این راهها رو انتخاب کنید و خودتون رو در «حالت علامت سوال» نگه ندارید، اما در عین حال کنجکاوی بیش از حد هم نکنید. اگر تصمیم ایشون بر ازدواج با شما نبود، این رو به عنوان حق ایشون بپذیرید، درست همانگونه که شما هم حق داشته و دارید که به خواستگار خود نه یا بله بگویید. مطمئن باشید اگر دختری بخواد خودش رو به پسری تحمیل کنه، از ارزشش نزد اون پسر کاسته خواهد شد.
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:22#
  سلام دوست عزیز
  ،بنده به هیچ عنوان قصدم ناراحت کردن شما نبود ودیدگاهتان برایم بسیار محترم است،در ابتدای سخنانم هم عرض کردم که در فرهنگ ما اینگونه است ودختر خانم ها زیاد نمیتوانند پیگیر این مسائل باشند هرچند هم بگویید ده چهل اینگونه بود ولی این را باور داشته باشید که هنوز افکار همانطور است  به نظر بنده یک دختر همچون شما ارزشش خیلی بالاتر از این حرف ها است که بخواهد خودش را مستقیما درگیراین مسائل کند وچه بهتر که یک واسطه در این میان باشد یعنی شما مخالف واسطه هستید ومیخواهید خودتان مستقیم صحبت کنید خب باز هم به خودتان بستگی دارد در هر صورت اگر جمله ام شما را ناراحت کرده عذر خواهی میکنم،،
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:23#
  اگر واقعا فکر میکنید که این آقا فرد مناسبی بودند وملاک های مورد نظر را داشتند وهمچنین  نظرشون در باره ازدواج با شما مثبت  بوده پس میتوانید کسی را واسطه کنید ومتوجه شوید چه مشکلی پیش آمده تا اینقدر سریع نظرشان عوض شده است  اما اگر احتمال میدهید که مشکل از مخالفت خانواده یا اینطور مسائل بوده پیگیر نباشید بهتر است وفراموش کنید.
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:24#
  چرا به کسی اطمینان ندارید؟پدرو مادرتون چه کاری انجام دادند که شما چنین فکری میکنید؟برادرتون چی ایشون رو میتونید واسطه کنید؟از اقوام نزدیک کسی هست که از قضیه شما باخبر باشه وباهاشون راحت باشید تا بتونن صحبت کنند؟
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:25#
  بیینید شما دوتا راه بیشتر ندارید یا بدون اینکه بدونید قضیه از چه قرار بوده خواستگارتون رو فراموش کنید یا اینکه کسی را  که ا زنظر خودتان بهتر میتواند صحبت کند واین قضیه را مطرح کند واسطه کنید حالا یا پدرومادر ویا برادرتون رو اگر میتوانید بدون فکر کردن زیاد به این قضیه آن را فراموش کنید پس لزومی ندارد پیگیری کنید اگر غیر از این است پس کسی را واسطه کنید تا بدون رودربایستی با خواستگارتون صحبت کند
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:26#
  maryam.azadeh آواتار ها
  مریمای عزیز
  همونطور که دکتر عزیزی گفتن شما 4 تا راه دارین که میتونین اونا رو عملی کنین. به نظر من هرگز خانواده خودتونو درین قضیه دخالت ندین به نظر میاد خودتونم مایل به اینکار نیستین. چون اگه شما مستقیما با اون اقاپسر حرف بزنین و یا یک دوست رو واسطه قرار بدین هیچ احترامی خدشه دار نمیشه ولی اگه مادر گرامی شما و یا برادرتون وارد عمل بشن خدای نکرده ممکنه به وجهه اونا اسیبی برسه.
  شما خواهان ازدواج با این اقا هستین و حس و انگیزه لازم برای صحبت کردن با ایشون رو دارین اما خوب مادر و پدر و برادرتون چنین علاقه و احساسی رو نسبت به ایشون ندارن و طبیعی هم هستش.
  ولی اگه یک دوست مورد اعتمادتون به عنوان واسطه بین شما و ایشون عمل کنه از لحاظی بهتره. بازم انتخاب با خودت هست.
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:27#
  سلام
  ببینید شما به هر حال باید با خانواده ی خاستگارتونم رفتو امد کنید...وحتی خاستگارتون نمیتونن که از خانوادشون دور بشن و شما مجبوربد که با خانواده ی خاستگارتون ذفتو امد کنید...
  ولی ممکنه که با این موضوع که شما عروسشونید کنار نیار و شما را تحقیر کنن شما در این صورت میخواد که دیگه رفتو امد صورت نگیره...چون احساسات دارید و احساسات شما مورد تحقیر قرار گرفته
  به خاط همین خاسگارتون مجبورن که یکی را انتخا کنه(یا شما یا خانوادش)
  و این دوراهی واسه ی شما هم مشکل سازه...
  که حساس میشید روی شوهرتون...
  پس با تفکر بیشتر انتخاب خودتونا قطعی کنید
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:28#
  فکر میکنم اشتباه فرستاده باشید!!!!
  پاسخ با نقل و قول

 9. ارسال:29#
  سلام
  نه ...درست فرستادم...شما گفتید که من و خاستگارم همدیگرو پسندیدیم ولی خانواده ی خاستگارم انگار نظرشون منفی بوده...
  درست برداشت کردم؟
   
  پاسخ با نقل و قول

 10. ارسال:30#
  نخیر.من گفتم ایشون غیب شدن!!!!!
  پاسخ با نقل و قول

صفحه‌ها (3): صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •