تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
هنوزم همدیگرو نمیتونیم فراموش کنیم زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:شاکی از این سرنوشت
آخرین ارسال:PARSABARZEGAR
پاسخ ها 8

هنوزم همدیگرو نمیتونیم فراموش کنیم

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  سلام دوستان من قبلا یه نوشته داشتم درباره سرنوشتم ولی بااینکه ازگذشت تصمیمم که دل بریدن از عشقم بود چندساعتی بیشتر نمیگذره 100بارفکرخودکشی روحمو عذاب داده وتیغوبردم به سمت دستم.میدونم داستان من راه حلی نداره ولی این مطلبو دوباره نوشتم که شاید یکی ازشماهابتونه که باراهنماییش مشکلمو حل کنه.انشا الله.قربون همتون
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  n.h آواتار ها
  سلام دوست عزیز تاپیکتونو خوندم.میدونم شرایط سختی دارید اما با این وجود بهترین راه ترک این رابطه است.
  اینکه شما بخواید خود کشی کنید چیزی رو درست نمیکنه پس باید بمونید و با این عشق ممنوعه مبارزه کنید تا کمرنگ بشه.
  نشستن و گریه کردن چیزی رو عوض نمیکنه فقط روانتونو خرابتر میکنه و زندگی رو تلخ تر .و گریه کردن براش باعث نمیشه فراموشش کنید بلکه بیشتر به یاد اون و خاطراتتون می افتید.
  شما حق زندگی دارین.مثل ایشون.
  اینکه ایشون از شما بزرگتر بودن ممکن بود بعد از ازدواج مشکلاتی به وجود بیاره.
  خودتون رو مشغول کنید.با ورزش کردن،تفریح و بودن بیشتر با خونوادتون.
  سعی کنید کمتر تنها باشید.
  سعی کنید از هر چیزی که ایشونو به  یادتون میندازه دور بشید.
  اگه پیام یا هر چیزی در مورد ایشون در تلفنتون هست حذف کنید.
  به زندگی عادیتون برگردید.
  مطمئن باشید دختر دائیتون هم  شما رو فراموش میکنه.وبا محبت نامزدش خو می گیره.
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:3#
  نفیسه خانوم خیلی ممنون ازمشاوره تان.منت سربنده گذاشتید.ولی چون من درگیراین مسعله هستم باید چند نکته رابگم .حتی اگه بتونم حضرش رو تو ذهنم کمرنگ کنم ولی نمیتونم فراموشش کنم..بذارید یه کم ازخودم بگم من کاملا احساساتی هستم وزودنسبت به رفتار دیگران واکنش روحی نشون میدم ولی اصلابه رونمیارم.اگربامن معاشرت ااشته باشید باتوجه به گفته اطرافیانم هیچ وقت خسته ویاسیرنمیشید.چون اصلا عادت ندارم که مشکلاتم را بابروز دادن به فرد متقابلم انتقال بدم.دخترداییم واسم یه تکیه گاهه توی تنهاییم.تعجب نکنید .درسته آغوش گرمشو دلسوزیاش برای کس دیگه ای هست ولی باورکنیدمن تو رویابا اون زندگی میکنم.به نظرم اینکه میگید فراموشش کنم شاید گفتنش راحت باشه ولی اگه خودتون را تو وضعیت من قراربدین اگه واقعا حس منو داشته باشیدبه هیچ وجه جدایی را تحمل نمیکردید....ومسعله آخر که خیلی فکر منو درگیر کرده 3بار استخاره ای هست که گرفته ام .نیت استخاره من به نیت ادامه دادن رابطه مان وحتی امید داشتن وصال بود که نه تنهاهر3 بار خوب اومد بلکه عالی بود.در تعبیرمیگفت:برای بازشدن راه رسیدن شما فرشتگانی مامورشده اند.کسی هم کهبرای بنده استخاره کردند از نیت بنده مطلع نبودند.لطفا منت بذاریدو درباره این مسعله که خیلی بهش اعتقاد دارم نظرتونو بدین.ممنون
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:4#
  با سلام
  دوست عزیز درکت میکنم چون منم  الان یه مشکل جدایی و شکست عشقی دارم و خیلی ناراحتم.  ولی خودکشی هیچ چیزی رو خوب یا آروم نمیکنه  و را ه درستی نیست .شما  مردی خیلی محکمتر از این حرفایی و  توان مقابله با  مشکلات سخت رو خدا در و جودتون گذاشته.پس  عاقلانه فکر کن  که اون نامزد کرده و شما نباید باعث بشین اون به نامزدش خیانت کنه.  باید آرزو خوشبختیشونو کنید. سعی کن شماهم  خودتو با دوستات سرگم کن و ورزش کن و نماز بخون تا این دوران سخت بیاد بگذره
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:5#
  دوست من
  این حرارت جداییه
  و دردناکه
  چند ماهی رو تحمل کن
  خودت به این کارت میخندی

  بعدشم
  یکم ایمانت رو افزایش بده
  اگه میخوای به آرامش برسی
  به جای تیغ
  قرآن دستت بگیر
  و یا یه تسبیح
  ذکر بگو تا آروم بشی دوست من
   
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:6#
  n.h آواتار ها
  وقتی که ایشون نامزد داره و شما فهمیدید که باید این علاقه رو فراموش کنید.فکر کردن به اینکه استخاره عالی بوده چه اهمیتی داره؟
  در هر حال ایشون نامزد داره.
  و دیگه فکر کردن شما بهش شایسته نیست.
  بله فراموش کردن عشق اول سخته ولی ممکنه و نیاز به زمان داره.
  شما میگین دختر داییتون توی تنهایی براتون تکیه گاه بوده شاید علتش اینه که شما رو خوب می فهمیده و درک می کرده.اما الان که نیست باید به دنبال یه تکیه گاه بهتر باشید.یه عشق دیگه رو جایگزین کنید.که اولین و بهترینش خونوادس.
  میدونم که گفتن این حرف راحته وی با تا ابد غصه خوردن هم کاری از پیش نمی برید و به هم نمی رسید.پس به خدا توکل کنید و به آینده بهتری امیدوار باشید البته با تلاش خودتون.

  در اخر یه سوال داشتم.از اوضاع دختر داییتون بعد از نامزدیش اطلاع دارید؟آخرین بار کی دیدینش؟
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:7#
  سلام دوستان ممنون از نظراتون.منت سربنده گذاشتید.منوببخشی اگه منظورتون از وضعیت دخترداییم رابطه اش بانامزدشه بایدبگم هیچ تغییری نکرده یعنی همونجوری خوبه آخرین باریم که دیدمش 1هفته پیش بود
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:8#
  PARSABARZEGAR آواتار ها
  سلام.
  عشق همیشه به سرانجام نمیرسد . بسیار اتفاق میافتد که عشق به جدایی منجر میشود. معمولا جدایی از عشق تاثیرات هیجانی شدیدی را باعث میشود که چه بسا سال ها بر زندگی فرد سایه افکند.
  معمولا در ایران توصیه میشود که جدایی باید ناگهانی، قاطع و محکم باشد . زمانی که یک رابطه به طور ناگهانی قطع میشود فرد مقابل به شدت هیجان زده میشود و فردی که رابطه را قطع کرده دچار احساس گناه میشود.
  برخلاف آنچه عموم توصیه میکنند جدایی باید تدریجی باشد. همان گونه که هواپیما اوج میگیرد یک رابطه عاطفی نیز اوج میگیرد و همانگونه که هواپیما فرود میآید یک رابطه عاطفی نیز فرود میآید . برای فرود آمدن ابتدا نیاز به تصمیم قاطع خلبان داریم در صورتی که خلبان در فرود آمدن تصمیم قاطعی نداشته باشد ممکن است هواپیما ارتفاع کم کند و مجددا اوج بگیرد. خلبان برای فرود آمدن در آغاز به طور نامحسوس ارتفاع کم میکند به گونه ای که مسافران متوجه نمیشوند که هواپیما در حال کاهش ارتفاع است و پس از مدتی که به این ترتیب گذشت  به طور محسوس ارتفاع  را کاهش میدهد  و به مسافران اعلام میکند که برای فرود آماده باشند.
  هر چه ارتفاع کاهش پیدا میکند علایم فرود و نشستن محسوس تر میشود تا اینکه چرخ ها باز میشود  و هواپیما روی باند فرود میاید . لحظه تماس چرخ ها با زمین بالاترین فشار را برای مسافران دارد وتا مدتی هواپیما با شتاب و سرعت روی باند به طور مستقیم حرکت میکند تا سرعت کاهش بیابد. در صورتی که یک هواپیما به طور ناگهانی فرود بیاید ما معمولا شاهد سقوط آن هستیم. قطع ارتباط عاطفی با یک نفر نیاز به تصمیم قاطع و کم کردن ارتباط به آهستگی و پیوستگی دارد همانند فرود یک هواپیما دارد.
  اگر بخواهیم سریع تر فرود بیایم خطر سقوط وجود دارد  اگر هم ارتفاع را کاهش دهیم و دوباره اوج بگیریم بی ثباتی برای فرود را خاطر نشان خواهیم کرد. قاطعیتی که عموم مردم در جدایی توصیه میکنند باید در سطح تصمیم گیری باشد اما در انجام جدایی و به فعل آوردن  آن ، لازم است به تدریج عمل شود.

  هرگاه بخواهیم یک رابطه عاطفی را قطع کنیم ابتدا لازم است در تصمیم به جدایی تا حدودی به قطعیت برسیم. و مطمئن شویم که میخواهیم از خارج شویم. سپس روابط را به طور نامحسوس و به تدریج کاهش دهیم و آنگاه به طور محسوس کاهش میدهیم.
   
  پایان یک رابطه همانند آغاز آن باید به تدریج باشد . زمان دشمن ما نیست با زمان همراه شوید و به تدریج امور را به جلو ببرید چه آغاز یک رابطه باشد و چه پایان آن .

   
  سعدی میفرماید:
  سعدی به روزگاران مهری نشسته بر دل
                                            بیرون نمیتوان کرد الا به روزگاران

   
   

   ضمنا دو کتاب زیر مطالعه کنید:
  ازدواج (آموزش پیش از ازدواج): اقتباس و تالیف و تدوین : مهدی میر محمد صادقی
  راه ها و بی راهه های عشق : حمیدرضا مظاهری سیف
  پاسخ با نقل و قول

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •