تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
موضوعات گفتگوی قبل از ازدواج زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:PARSABARZEGAR
آخرین ارسال:PARSABARZEGAR
پاسخ ها 40

صفحه‌ها (4): صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

موضوعات گفتگوی قبل از ازدواج

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:11#
  PARSABARZEGAR آواتار ها
  روش خود افشایی

  از آنجا که روش خود افشایی بهترین روش برای آشنایی قبل از ازدواج است برای آشنایی بیشتر با این شیوه به مثال زیر توجه کنید.
  در مثال زیر دو نفر باهم آشنا میشوند که آشنایی جندانی باهم ندارند و یکی از اولین جلسات آشنایی خود را سپری میکنند.

  خانم: سلام. حالتان چطور است؟
  آقا: سلام . ممنون خوبم. شما خوبید؟
  خانم : ممنونم .
  آقا: شما آغاز میکنید یا من؟
  خانم : فرقی نداره . مهم این است که یکی شروع کند.
  آقا: پس میخوهید من شروع کنم . چون یک  کم مضطرب هستم مثل قبل از امتحان ، دلم میخواهد زود حرفهایم را بزنم تا استرسم کم بشه
  خانم:  چرا مضطربید؟  البته من هم یک کم استرس دارم ولی به هر حال اول یک رابطه شاید همیشه همین طور باشد . به هر حال من آماده شنیدنم
  آقا: من احسان دینانی هستم، 28 سال دارم . در تهران زندگی میکنم. همان طور که میدانید دانشجو فوق  در رشته مهندسی مواد دانشگاه تهران هستم. در خوابگاه به سر میبرم . در عین حال که درس میخوانم کار هم میکنم در شرکت مهندسی افرا، خانواده ام ساکن شیراز هستند . سه خواهر دارم خودم دومین فرزند هستم. خواهر بزرگم ازدواج کرده و خواهر دومم نامزد داره و بناست چند ماه دیگر عقد کنند خواهر سومم سال آخر دبیرستان رشته ریاضی هست. پدرم بازنشسته ارتش، مادرم خانه دار، داماد اول ما مهندس وشرکت خصوصی دارد . نامزد خواهر دومم دانشجویی سال آخر پزشکی است . خوب اگه لطف کنید حالا شما خودتان را معرفی کنید.
  خانم: ممنون . البته قبل از اینکه خومم را معرفی کنم دلم میخواست بدانم تحصیلات خواهران شما چیست؟
  آقا : بله البته خواهر اولم ارشد معماری ، خواهر دومم دوم زبان انگلیسی خوانده
  خانم: خوب همان طور که میدانید من مهتاب جمالی ، 25 سال ، تهرانی هستم و سال اول کارشناسی ارشد رشته فلسفه دانشگاه تهران. فقط برخی اوقات تدریس میکنم.از نظر مالی وضع بدی ندارم و پدرم مخارج من را پرداخت میکند. یک برادر دارم که سال دوم دانشگاه آزاد رشته اقتصاد است . خودم فرزند اول هستم. پدرم در کار صادرات فعال است و شرکت دارد. مادرم هم با پدرم همکاری میکند اما بیشتر نقش یک زن خانه دار دارد.
  آقا : خوب حالا تا حدودی با اسم و رسم هم آشنا شدیم.
  خانم : با اسم هم نه با رسم هم.
  آقا: البته البته... خوب برای اینکه با رسم هم نیز آشنا بشیم چه بکنیم چه جوری جلو بریم؟


  همان طور که ملاحظه میکنید در روش خود افشایی ، افراد ابتدا از خودشان میگویند و خود را در یک زمینه خاص تا حدودی افشا میکنند و سپس از طرف مقابل میخواهند که در همان محدوده خودش را افشا کند جمله: شما چطور  یک جمله کلیدی در پایان خود افشایی است. خودافشایی نباید طولانی و بی حد و مرز باشد . خود افشایی باید برابر باشد (پله پله با هم جلو بروید).

  خود افشایی بهتر است در یک فرصت محدود درباره یک موضوع خاص باشد و یا با یک موضوع ساده شروع شود و در طول زمان گسترش یابد.

  پس از اینکه یک بیوگرافی از خود و خانواده خود توسط هر دو نفر گفته شد افراد آمادگی این را پیدا میکنند که وارد گفتگوهای موضوعی شوند. شیوه گفتگو درباره هر موضوع و هر سه فصل گفتگو با همان روش خود افشایی خواهد بود. من از خودم میگویم و تو هم از خودت میگویی . من از آنچه هستم و آنچه فکر میکنم میگویم و تو هم از آنچه هستی و آنچه فکر میکنی. اگر سوالی برای هر کدام از طرفین طرفین پیش بیاید میتواند همان جا سوال را بپرسد. در روش خود افشایی پرسش سوال در بین خود افشایی انجام خواهد شد . هیچگاه در این شیوه گفتگو را با پرسش از طرف مقابل آغاز نمیکنیم. در این روش همیشه ابتدائا از خود میگویم. اگر در حین خود افشایی مطلبی مبهم بود ، برای رفع ابهام ، سوال میپرسیم و از پرسیدن دریغ نمیکنیم.

  دوستان عزیز در جلسه بعد برای روشن شدن مطالب بالا  ادامه گفتگو  را پی خواهیم گرفت.

   
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:12#
  سلام به همه دوستان و پارسای عزیز 

  خب حالا یک مسئله ظریف و حساس اینجا پیش میاد و اون هم موضوع تاثیرپذیری و همرنگ سازی در اثر خود افشائیه چون به هر حال یکی مجبوره صحبت رو اول شروع کنه و زودتر فاش بشه و ممکنه فرد اول خودش رو افشا کنه و فرد دوم بر اساس اظهارات اون پاسخ خودش رو تنظیم کنه.

  این مسئله میتونه در مرحله دوم یعنی بیان عقاید پیش بیاد و در مرحله اول یعنی بیان بیوگرافی موضوعیت نداره 

  با مثال توضیح میدم با ذکر این توضیح که جای پسر و دختر میتونه عوض بشه و منظور خاصی ندارم :

  پسر: خب اگر میشه دوست داشتم درباره عقاید مذهبیمون صحبت کنیم . من از خودم شروع میکنم. اهل نماز و روزه هستم و به عقاید مذهبی هم پایبندم در حد توان و ظرفیت خودم. خیلی آدم مذهبی ای  نیستم ولی نماز برام مهمه و اون رو نشونه وفاداری و خیلی خصوصیات خوبه دیگه میدونم و مایلم همسر من هم همین عقاید رو داشته باشه و ...  شما چطور شما نماز میخونید ؟

  دختر (در ذهنش  با خودش میگه) با این توضیح که از تیپ و چهره و تحصیلات و خانواده پسر خوشش اومده و به اصطلاح پسندیده):  ولی من که نماز نمیخونم ... !  نکنه اگه بگم نمیخونم بذاره بره یا نظرش درباره من عوض بشه...؟!  خب الان میگم میخونم بعدش هم سعی میکنم بخونم یا یجوری با هم کنار میاییم نباید کار سختی باشه ...

  دختر در پاسخ پسر : منم نماز میخونم ! البته اگر ریا نباشه ولی از افراط و تفریط در هر کاری خوشم نمیاد از جمله مسائل مذهبی .....

  در این مثال پسر عقیده خودشو افشا کرد و دختر هم حالا با دونستن عقیده پسر و به ویژه اینکه اون چه دختری رو میپسنده سعی کرد پاسخی رو بده که همچنان در دایره پسند پسر باقی بمونه ... همین صحبت رو درباره سیگاری بودن یا نبودن با عوض شدن جای دختر و پسر تصور کنید ...


  مایلم دوستان قبل از اینکه بحث عوض بشه درباره این نکات ظریف بیشتر بحث کنن که چه کنیم اظهارات ما بر اظهارات طرف مقابل تاثیرنگذاره، چیزی که در خودافشایی بروز میکنه ولی در مصاحبه یا روش پرسش و پاسخ چندان مطرح نیست و یا شاید نوعش فرق کنه و البته صحبت حالت طبیعی خودش رو حفظ کنه یعنی اینکه حالت نوشتن همزمان و یا فرم پر کردن به خودش نگیره ! 


   
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:13#
  اما در خصوص سوالی که خانم n.h گرامی پرسیدن با مثال توضیح میدم :

  پسر :  میتونم نظر شما رو درباره حجاب بدونم ؟
  دختر : حجاب ؟ .. خوبه ... مشکلی ندارم ... 

  این روش نمیتونه مفید به حساب بیاد چون سوال کلی و جواب هم کلی و البته غیر مفید بود و در وقاع چیزی افشا نشد. ما قرار نیست نظر فرد رو در جلسه اول در مورد مسائل جامعه بدونیم بلکه به دلیل محدود بودن زمان سعی کنیم جوری بپرسیم به که مناسبترین جواب رو به دست بیاریم

  پسر: میتونم بپرسم معمولا در پیش داماد ها یا آقایون فامیلتون مثل پسر خاله و پسر دایی و شوهر خاله ها و... چه نوع پوششی استفاده میکنید؟ 

  نظرتون درباره چادر چیه ؟ اگر جایی باشید که افراد حاضر در جمع موافق حجاب شما نباشن واکنش شما چیه ؟ اگر خارج از کشور برید چه نوع پوششی انتخاب میکنید ؟

  در واقع سوالات بهتره جزیی تر و با ذکر مصادیق باشه

  مثال دیگه :

  دختر: نظر شما درباره اشتغال خانمها در بیرون از منزل چیه؟
  پسر: خوبه امروز خیلی از خانمها شاغل هستن ... مشکلی ندارم

  این جواب نمیتونه کامل باشه و شناخت کافی به وجود بیاره اگر چه ممکنه خیلی ها رو راضی کنه و در همین حد که بدونن طرفشون با اشتغال اونها مشکلی نداره قانع کنه .به نظر میاد سوالات باید کمی چالشی تر باشه پس دختر میتونه ادامه بده:

  دختر: اگر کار نکنه چی ؟  و در ادامه : نظرتون درباره پس اندازهای شخصی و درآمدی که دختر و پسر جداگانه به دست میارن چیه ؟  و در ادامه : اگر همسرتون به خاطر کارش نتونه زمان زیادی رو به کارهای منزل اختصاص بده چی ؟ و .....

  پس مسئله اشتغال ابعاد مختلفی داره و ذکر یک سوال کلی و یک جواب کلی شناخت کافی ایجاد نمیکنه.

  چون قصد ندارم از بحث جلو بیفتم اینجا خیلی درباره اینکه چی بپرسیم و چگونه بپرسیم و برعکس چی نپرسیم و و... صحبت نمیکنم تا ان شاء الله بعد ...
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:14#
  PARSABARZEGAR آواتار ها
  سلام.

  با
  سپاس از دوستانی که در این کارگاه شرکت میکنند و با ما همراه هستن و سپاس فراوان از آقا hamid62

  دوستان عزیز و همراه در جلسات بعد حتما در مرود موضوعات گفتگویی قبل از ازدواج صحبت خواهیم کردکه 16 موضوع میباشد.
   اما در مورد روش خود افشایی همان طور که در جلسه قبل هم گفتیم بایدبرابر و پابه پا باشد و اینکه هر سوالی که ذهن ما را مشغول خود کرد همان جا بپرسیم .
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:15#
  PARSABARZEGAR آواتار ها
  سلام
  دوستان برای روشن شدن مطالب جلسه قبل به ادامه گفتگوی بالا توجه کنید.

  آقا : اگر موافق باشید در مورد یک موضوع واحد صحبت کنیم و موضوع به موضوع جلو برویم.
  خانم : بسیار خوب
  آقا: چند موضوع هست که میتوانیم در ابتدا مورد گفتگو قرار دهیم مثلا مذهب یا مثلا سرگرمی ها و علایق یا هر موضوعی که شما مایل باشید.
  خانم : موضوع سرگرمی ها و علایق به نظرم موضوع خوبی است میخواهید در این باره با هم صحبت کنیم.
  آقا: بسیار خوب اول شروع میکنید یا من شروع کنم.
  خانم : میخواهید شما شروع کنید من بعد از شما صحبت میکنم.
  آقا : بسیار خوب ، مهمترین سرگرمی و علاقه ی من یکی کتاب است و دیگری کوهنوردی است . من اکثرا کتاب میخوانم  به کتاب علاقه دارم و خیلی از اوقات فراغتم را با کتاب پر میکنم. من خیلی کتاب میخرم و شبها  معمولا قبل از خواب کتاب میخوانم . اگر کتاب خواندنم مختل بشه مثل اینه که غذا خوردنم مختل شده.
  خانم : پس شما کتاب خوان قهاری هستید .
  آقا : نه خیلی قهار ولی کتاب برایم خیلی مهمه. یک بخش مهم از زندگی من کتاب است.
  خانم : حالا چه کتاب هایی میخوانید؟
  آقا : من الان در حال مطالعه کتاب کلیدر هستم
  خانم : چه جالب من هم این کتاب را خوانده ام .
  آقا : شما کی این کتاب را خوانده اید؟
  خانم : من دوسال پیش. شما به رمان علاقه مند هستید؟
  آقا : بله البته. من رمان زیاد میخوانم. البته دوست دارم که رمان های مطرح را مطالعه کنم. نه هر کتاب داستانی که در کوچه و بازار پیدا شود.
  خانم : چه رمان هایی را تا حالا خوانده اید؟
  آقا : تمام کتاب های داستایوفسکی ، صلح و جنگ ، کتابهایی مارکز ، کتابهای آل احمد و...
  خانم : جالبه من هم برایم مطالعه ، بخش مهمی از زندگی است . من هم کتاب خوان هستم ، من به غیر از رمان ، فلسفه هم میخوانم هم فلسفه ی شرق و هم فلسفه ی غرب و جالب است که بدانید من اکثر پولم را کتاب میخرم یا کتاب هدیه میدهم.
  آقا: کتابهای فلسفی چی خوانده اید ؟ چی میخوانید؟
  خانم: من به فلسفه بوعلی سینا یا فلسفه مشاء خیلی علاقمند هستم. از فلاسفه غرب هم به کانت، پوپر و نیچه علاقمندم  و آثارشان را تا حدودی زیادی مطالعه کرده ام.
  آقا : الان چه میخوانید؟
  خانم: من الان در حال مطالعه اسفار ملاصدرا هستم. اسفار کتاب فوق العاده ای است.
  آقا : البته من مطالعات فلسفی ندارم ولی به جای آن به موضوع تکنولوژی و به خصوص کامپیوتر و نرم افزارها علاقمند ی خاصی دارم.
  .
  .
  .
  این بحث در مورد کتاب خوانی همان طور که ملاحظه کردید با خودافشایی و پرسش از موارد مبهم و برای کسب اطلاعات بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد البته موضوع کوهنوردی هم به جای خود باقی است و مواردی که لازم است خانم از خودش بیان کند.روش خود افشایی ، شیوه مناسب آشنایی است . موضوعات گفتگو ، سر فصل های آن است و ترتیب موضوعات از ساده به مشکل است . افراد اگر از موضوعات ساده تر آغاز کنند در طول زمان هم برای خودافشایی راحت تر خواهند شد . و هم برای مسائل مشکلتر و پیچیده تر ، اعتماد بیشتر ی کسب خواهد کرد و راحتتر میتوانند مسائل سخت تر را مطرح کنند .
  بنابراین اصلا توصیه نمیشود که در آغاز آشنایی در موضوعات پیچیده و تعارض آمیز گفتگو شود.  زمانی که رابطه  شکل  بگیرد و دو نفر با هم راحت شوند ، به تدریج امکان ورود به مباحث دشوارتر ، پیش خواهد آمد.


                                                                                                  
   با ما همراه باشید...
                                   
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:16#
  PARSABARZEGAR آواتار ها
  موضوعات گفتگوی قبل از ازدواج

  در ازدواج شانزده موضوع اساسی وجود دارد که قبل از  ازدواج لازم است درباره تک تک آن موضوعات صحبت شود و نظرات هر دونفر با یکدیگر مبادله شود. در اهمیت این موضوعات همین بس که با توجه به درصد تفاهم دو نفر در این موضوعات ، پیش بینی طلاق آن دو ، در آینده ، امکان پذیر میشود .در صورتی که تفاهم دو نفر در این موضوعات زیاد باشد احتمال طلاق کاهش میابد و اگر تفاهم دو نفر در این موارد کم باشد، احتمال طلاق افزایش خواهد یافت. بنابراین موضوعات زیر از این جهت اهمیت دراد که با طلاق آینده و رضایتمندی ازدواج ارتباط دارد.
   
  موضوعات گفتگو به قرار زیر است:

  1. سرگرمی ها و علایق
  2. باورها و ارزشهای  دینی
  3. باورها و اصول اخلاقی
  4. دوستان
  5. اهداف ، رشد و پیشرفت شخصی
  6. خویشاوندان
  7. رابطه ی صمیمانه با همسر
  8. خانواده ی خود
  9. خانواده همسر
  10. حل اختلافات
  11. پول و مسایل مالی
  12. خواسته ها و توقعات
  13. رویارویی با هیجان
  14. وظایف زن ومرد در خانواده
  15. فرزند و تربیت فرزند
  16. موضوعات جنسی

  با ما همراه باشید
  ادامه دارد...
   
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:17#
  PARSABARZEGAR آواتار ها
  سلام 

  دوستان در این جلسه و جلسات بعد به جزئیات موضوعات گفتگوی قبل از ازدواج میپردازیم .

  1- سرگرمی ها و علایق  

   1- سرگرمی ها ، علایق و اوقات فراغت من
  2- سرگرمی ها ، علایق و اوقات فراغت سایر اعضای خانواده .
  3- چگونه در مورد اوقاغت فراغت با سایر اعضای خانواده ، کنار میآیم.
  2- باورها و ارزش های دینی 

  2-1-اندیشه ها، باورها و اصول دینی من

  موضوعات بسیار متنوعی در مورد اندیشه های دینی میتواند موضوع گفتگو باشد برای مثال به موارد خدا – پیامبر – آخرت – ائمه –  ظاهر مذهبی – باطن مذهبی – تجارت مذهبی – تقلید و ... میتوان اشاره کرد .

  2-2-رفتار دینی من

  رفتارهای دینی شامل دو دسته واجبات و مستحبات است که میتواند به تفکیک موضوع گفتگو باشد .

  2-3- پرهیزهای دینی من 

  موضوعاتی از قبیل (( حلال  و حرام )) (( محرم و نامحرم )) و گناهان میتواند موضوع گفتگو قرار گیرد .

   
  3-  باورها و اصول اخلاقی

  3-1-اندیشه ها ، باورها و اصول اخلاقی من

  شامل حقوق دیگران ، حقوق من ، آزادی ، رعایت حقوق دیگری و حقوق خود ، حقوق حیوانات ، حقوق طبیعت و ...

  3-2- رفتارهای اخلاقی من
  3-3- پرهیزهای اخلاقی من
   
   
                                                                             
     با سپاس از همراهی شما
                                                                                                                 ادامه دارد...
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:18#
  موج آبی آواتار ها
   سلام
  بابت تاخیر شرمنده مدتی بیمار بودم
  م فرم زیر به اضافه مطالبی درمورد خودپنداری رو تهیه کردم امیدوارم مفید باشه

  خودشناسی قبل ازدواج درباره این که شناخت و آشنایی حلقه اول ازدواج است و باید طرف مقابلتان را بشناسید و بعد با او وارد یک زندگی مشترک شوید، زیاد شنیده اید. اما شاید مهم تر از این حلقه اول، حلقه ای نامرئی به نام «شناخت خود» باشد که کمتر درباره آن فکر کرده اید. این حلقه گاهی زیر پوشش فرهنگ خانوادگی، هنجارهای اجتماعی و مسائل آموخته شده پنهان می شود و مانع از آن می شود که شما بر اساس روحیات و خصوصیات خودتان همسر آینده تان را انتخاب کنید. در این صورت، شما همسری را انتخاب می کنید که خانواده از شما انتظار دارد، جامعه به شما می گوید خوب است و از آنچه در زندگی آینده تان دیده اید، الگوبرداری کرده اید.  تکمیل این فرم چند خاصیت مهم دارد:نکته: ممکن است پرسیدن بعضی از سوالات مثل سن تان، بیماری هایی که داشته یا دارید، تحصیلات تان و... غیرضروری به نظر برسد اما یادتان باشد که همین سوالات می توانند به شما یادآوری کنند که الان در چه مرحله ای هستید و متناسب با جایگاه فعلی تان چه برنامه ریزی برای آینده دارید.یادداشت برداری اطلاعات فردینام و نام خانوادگی:سال تولد:محل تولد:دین:مذهب:وضعیت نظام وظیفه (آقایان): 
   نوع تحصیلاتدانشگاهی / حوزوی:مقطع تحصیلی:رشته تحصیلی:سالی که فارغ التحصیل می شوید:  اطلاعات جسمی- آیا تاکنون به بیماری های مهمی مبتلا شده اید؟ بله / خیر (در صورت مثبت بودن پاسخ، نام بیماری را بنویسید.)- آیا در تولد یا پس از آن دچار نقص عضوی شده اید؟ بله / خیر (نام و نوع نقص عضو)  اطلاعات خانوادگیشهر محل سکونت فعلی خانواده:شهر محل سکونت قبلی خانواده:شهری که اصالتاً به آن منسوبید:علاقمندید در آینده در چه شهری ساکن شوید؟از والدین خود برای کمک به ازدواج خود چه انتظاری دارید؟   وضعیت مالی و رفاهی خانواده ی شما چگونه است؟ (نسبت به معمول خانواده ها)عالی / خوب / متوسط / ضعیف  از نظر عرف جامعه، اعتقادات مذهبی خانواده ی شما در چه حدی است؟1- رعایت حدود شرعی در همه ابعاد و انجام واجبات و ترک محرمات.2- رعایت حدود شرعی در همه ی ابعاد و انجام واجبات و ترک محرمات و توجّه به مستحباتی چون نماز اول وقت و جماعت.3- رعایت اکثر مسائل شرعی و انجام اهم واجبات و ترک گناهان کبیره.4- انجام واجباتی چون نماز و روزه و کم توجّه به برخی مسائل مثل حجاب.5- نماز می خوانند، ولی پایبندی های خاصی ندارند.   خانواده - تعداد کل افراد خانواده (درجه اول) شما چند نفر است؟  وضعیت مالی - میزان درآمد شماسن,شغل قبلی,شغل فعلی,میزان تحصیلات,میزان درآمد (ماهانه),پدر,مادر,برادر اول,برادر دوم,خواهر اول,خواهر دوم..........- آیا قبل از دوران دانشجویی / طلبگی شغلی داشته اید؟در صورت مثبت بودن پاسخ نام شغل را بنویسید:آیا قبل از دانشجو یا طلبه شدن سرمایه ای پس انداز کرده اید؟ بله / خیردر دوره دانشجویی / طلبگی چطور؟ بله / خیرغیر از تحصیل به شغل دیگری نیز اشتغال دارید؟ بله / خیر (اگر بله چه شغلی؟)میزان درآمد فعلی شما چقدر است؟حدس می زنید در آینده چقدر درآمد داشته باشید؟  وضعیت مسکن (آقا) آیا در مورد مسکن تا به حال اقدامی کرده اید؟1- مسکن مستقل دارم / قادر به داشتن مسکن هستم2- تا بحال فکری نکرده ام3- در منزل پدری، طبقه مستقلی برای زندگی دارم4- با پدر و مادرم به صورت مشترک در یک منزل زندگی خواهیم کرد5- در حال حاضر تا چند سالی بعید است بتوانم صاحب مسکن شوم به نظر شما تهیه ی حدّاقل امکانات که زوج های جوان بتوانند زندگی را با آن شروع کنند چه مقدار هزینه می خواهد؟ به نظر شما برای شروع زندگی مسکن با چه متراژی می تواند کافی باشد؟  صفات بارز شخصیتی - کدامیک از صفات زیر در شما شاخص تر و قوی تر است؟ ( به ترتیب اهمیت 10 صفت را شماره گذاری کنید) عاطفی / خونسرد / صبور / آرام / کم حرف / مدیر / پرتحرّک / حساس / اهل معاشرت / خوش برخورد / منطقی / عصبانی / با نشاط / پرصحبت / مردم دار / مغرور/ غمگین / افتاده / کم تحمل / گوشه گیر / مغرور / غمگین / افتاده / کم تحمل / گوشه گیر / قاطع / کنایه گو / خودنما / کم حوصله / رؤیایی / بذله گو / تحت فرمان / سازنده / بدبین / خوش بین / باگذشت / حسود / ولخرج / صرفه جو / خسیس- اگر یک روز تعطیلی کاملاً بیکار باشید، چه کاری را انتخاب می کنید؟استراحت / مطالعه / ماهواره / سینما / مسافرت / رفتن به کوه و دشت و جنگل / ورزش / تلویزیون / بازدید آشنایان / تنها بودن / دیدن فیلم ویدئو / هم نشینی با دوستان / غیره- تعریف شما از یک انسان مؤمن چیست و چقدر خود را مؤمن می دانید؟- دیگران شما را چقدر با ایمان می دانند؟  نشانه های «اجتماعی بودن» چیست؟- آیا اجتماعی بودن را یک صفت پسندیده می دانید یا خیر؟ چرا؟- خودتان تا چه میزان اجتماعی هستید؟زیاد / متوسط / کم- معمولاً در روز چند ساعت فکر می کنید؟- بیشتر به چه مسائلی می اندیشید؟- از لحاظ روحی و شخصیتی آیا بین آنچه هستید و آنچه که دوست دارید باشید، فاصله ای احساس می کنید؟ بله / خیر- اگر بلی این فاصله تا چه حدودی است؟- این فاصله در چه زمینه ای است؟  ویژگی های اخلاقی - تربیتی- چه ویژگی های اخلاقی در شما بارزتر است؟- به نظر خودتان، شما چگونه آدمی هستید؟- دوستان و آشنایان شما را بیشتر به کدام خصوصیات می شناسند؟- از معاشرت با چه کسانی رضایت بیشتری دارید؟- به دید و بازدید خویشاوندان چقدر اهمیّت می دهید؟زیاد / معمولی / کم- از معاشرت با چه کسانی آزرده می شوید؟- اگر از عمل یا سخن فردی شدیداً دلخور شوید، چه عکس العملی خواهید داشت؟- اگر از شما عذرخواهی کنند، چه می کنید؟- ناراحتی هایتان را چگونه منعکس می کنید؟- بیشتر انتقادپذیرید یا انتقاد کننده؟- اگر بخواهید از کسی انتقاد کنید، معمولاً چگونه عمل می کنید؟- در چه مسائلی سخت گیر هستید؟- به قول و قرارها چقدر پایبند هستید؟خیلی زیاد / زیاد / متوسط / کم تهیه و تنظیم : پایگاه تکناز
  فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
  پاسخ با نقل و قول

 9. ارسال:19#
  سلام و خسته نباشی خدمت دوستان عزیز مخصوصا اقا برزگر و خانم موج ابی
  مطالب بسیار عالی در کارگاه اموزش هست و از شما و خانم موج ابی تشکر میکنم
  ولی خانم موج ابی واقعا چنین خانواده هایی هستند که اجازه بدهند این همه سوال بپرسیم ؟؟؟
   یا چنین افرادی هستند که در جلسه خواستگاری بگذارند چنین سوالاتی ازشون بکنید ؟؟؟
  به نظرتون اگر اینچنین کنیم خواستگارا دمشون نمیزارن روی کولشون برند یا حتی باعث سوتفاهم بشه ؟؟
  به نظر من این سوالا خیلی خوبه ولی متاسفانه عرف جامعه و فرهنگ جامعه .... اجازه چنین کاری به ما نمیده . و تنها کاری که میتونی توی این شرایط افراد میتونن انچام بدهند پرسیدن سوالات کلی و مهمتر هست
  امیدوارم یه روزی برسه که همه چیز تغییر کنه و افراد برای شناخت یکدیگر بیشتر وقت بذارند
  ممنون
  خدایا :
  هیچ چیز به اندازه تنهایی برایم لذت بخش نیست
  پاسخ با نقل و قول

 10. ارسال:20#
  موج آبی آواتار ها
  سلام خانم اسماعیل زاده ی عزیز شما متوجه منظور بنده نشدید من گفتم قبل از هرچیز خود فرد باید خودش رو بشناسه نگفتم این سوالا رو بیاد از خواستگارش بپرسه
  اول باید خودمونو بشناسیم ببینیم آیا آمادگی ازدواج رو داریم یا خیر آیا قدرت درکمون به حدی رسیده که بتونیم کس دیگری رو هم درک کنیم و کنار خودمون تحمل کنیم
  در سجده هنوز با تو سرسنگینیم
  دلبسته ی این زندگی رنگینیم
  دیوار وضوخانه پر از آیینه است
  این است که در نماز هم خودبینیم
  پاسخ با نقل و قول

صفحه‌ها (4): صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •