تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
شکست عشقی زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:یه ناشناس
آخرین ارسال:behzad1213
پاسخ ها 19

صفحه‌ها (2): صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

شکست عشقی

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:11#
  سلام دوست عزیز
  به نظر این جور رابطه ها از نظر شرعی که کاملا حرامه
  از نظر عاطفی... وقتی رابطه با جنس مخالف باشه یه جور وابستگی کاذب به وجود میاد که طرفین احساس میکنن که این دوست داشتن و علاقه عمقیه و به خودشونم اثبات میکنن که این رابطه عمقیه در صورتی که پوچه و این رابطه ها به هیجا نمیرسن ... فقط باعث میشه که افراد تنوع طلب بشن... و بعد ار ارضا از طرف مقابلشون (چه از نظر روانی و چه از نظر جسمی)
  حتی اگر هم توجه داشته باشید این دوستی هایی که منجر به ازدواج شدن ...در آینده ای نه چندان دور دچار شکست عاطفی و در آخرم باعث طلاق عاطفی شدن....
  به نظر من شما باید به کل از این روابط دوری کنید و مطئن باشید هر قدرم به دوستتون اظهاره علاقه کنید بعد یه مدتی ارضا میشه و میره...
  چرا که این جور پسرا یا برعکس ...به خاط اینکه از خانوادهاشون محبتی دریافت نکرن روی میارن به سمت این دوستی ها و وقتی که ارضا شدن...تمومش میکنن
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:12#
  عزیزم منم با نظر بقیه دوستان موافقم.ارزش یک دختر خیلی بیشتر از اینه که خودشو کوچیک یک رابطه پوچ کنه.
  لیاقت شما خیلی بیشتر از اینهاست.شما باید این محبتتونو ارزانی همسرتون کنید نه پسری که معلوم نیست با شما می مونه یا نه.
  در ضمن پسرها به طرف دختر هایی جذب می شن که با غرور باشن و سنگین و همچنین دست نیافتنی
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:13#
  piroo آواتار ها
  با سلام به تمامی بچه های انجمن
  هر چند که خودم هم شکست خوردم ولی شاید به عنوان یه پسر بتونم یه نظری بدم ممکن درست هم نباشه و فقط نظر شخصی من است به نظر من باید بین دوستی و علاقه تفکیک قائل شد به نظر من شما سعی کنید همچنان که بچه های دیگر گفتند یه خرده قبل از ازدواج خودخواه باشید اما نه زیاد که باعث شود طرف مقابلتان از شما طرد شود و همچنین انعطاف پذیر باشید زیاد به طرف مقابلتان علاقه شدید نشون ندید که طرف مقابلتان فکرکنه که اگر اون نباشه شما هیچ هستین و قدرت پیدا کنه باید یه تعادلی را داشته باشی و فقط سعی کنید در حد شناخت با هم باشید و نگذارید طرف مقابل زمان آشناییت را طولانی کند سعی کنید که بعد از مدت کوتاهی بگویید رسمی اقدام نمایید حالا نمیدانم که حرف هام چقدر به شما کمک می کند ولی امیدوارم در زندگی موفق و خوشبخت باشید
   چشم دل باز کن که جان بینی                       آنچه نادیدنی ست آن بینی                                                         خدایا نگهبانی چون تو دارم و باز هم نا امیدم ؟ 
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:14#
  sadaf21 آواتار ها
  خواهرخوبم سلام
  مطالبت رو خوندم ،احساس ترو هم میفهمم.تواین تاپیک حرفهای خوبی توسط دوستان مشاور وسایر عزیزان مطرح شد.نکته ای را بیان کنم و آن اینکه گاهی وقتها قبح یک مسئله چنان برایمان کمرنگ وعادی میشه که راحت اونو  انجام میدیم وتکرار میکنیم وازکنارش به راحتی میگذریم و حتی برایمان یه عادت میشه .همانند مرتکب شدن گناهان کوچک یا کوچک شمردن گناه از سوی ما مسلمونها که روزانه به انجام آن مبادرت می کنیم درحالیکه از پیامد  آن در زندگی  روزمره خود غافلیم.خواهرخوبم شما نگرانید که چرا درمحبت افراط وتفریط دارید وچکارکنید که شیوه خوبی درپیش بگیرید حال آنکه در این نوع ارتباط هرچقدر هم درست پیش برید اثرات زیانبار آن به مراتب بیشتر از مجرد موندنتان هست .شما  که بدنبال آرامشی واز دوستی با جنس مخالف ازدواج  را هدف خود قرار داده ای هدف را انگاری وسیله قرار داده ای ،هدفت را گویامشخص نکرده ای ، ما هر روز باید ازخود بپرسیم این رابطه مرا به کجا میخواد بکشونه؟چقدر منو به هدفم میرسونه؟چقدر از هدفم دور میکنه مدام به ارزیابی هایمون ادامه بدیم.قاطعانه ازخودت بپرس با داشتن این سن، اگه خواستی ارتباطی رو شروع کنی جسارت وتوانایی آنرا داری که اونو به ازدواج  سوق بدی؟آیا توانایی شو داری که نگرش خودت رو تغییربدی؟آیا توانایی شو داری که پای این مسئله وایسی؟آخه ممکنه بعد ازدواج طرف  مقابل واطرافیانش تعبیرهایی ازما بکنن  چقدر مرد میدون هستی؟ گاهی ما الگوهای فکری مون با شیوه ای که در زندگی انتخاب می کنیم همخوانی نداره،مثلا ممکنه من  دختری باوقارونجیب بودم تابحال واز دوستی وارتباط با جنس مخالف دوری میکردم  وبرای خودم ناپسند میدونستم و حالا برای ازدواج ناگزیر این راه وانتخاب کنم چون راه دیگه ای رو پیدانمیکنم یا این روش را بهترین وکوتاهترین وراحت ترین راه  میدونم. عزیزم این ممکنه راحت  وکوتاهترین راه برای دسترسی و دوستی با جنس مخالف  باشه ولی آسیب پذیرترین راه هست.همانطور که به تو آسیب زد.آ یا تابحال برای شما  منجر به ازدواج شده ؟ازدواج مطلوب ودرست رامیگویم. چه بسا به ازدواج هم منجر میشه ولی ازدواج درست منظور هست. الگوهای فکری شماچیست؟هدف شمادر زندگی چه هست؟ دائما باید از خودمون بپرسیم من کی ام؟ چی هستم؟ ارزش وبهاء من چی هست؟هدفم در زندگی چی هست وتمام گام هایم را درجهت هدفم باید بردارم.من  تاحدی دست نیافتنی ام اگرمعلمم واگر روانشناس  یا یه فروشنده ام ارتباط با من  اصول خاص خودش رادارد.گاهی وقتها ساده میگذریم ،ازاین سهل وساده انگاری ها ضربه های بزرگی میخوریم همانند گناهان کوچک ،که مرتکب میشویم وخیالمون هم نیست ومصیبت های بزرگ سراغمون میاد غافلیم که این بلا نتیجه کدام اعمال ماست. خواهرخوبم شما از دانش منطقی واطلاعات خوبی برخوردارهستید بهتره اعتمادبه نفس تان راتقویت کنید ،کتاب مردان مریخی وزنان ونوسی را مجددا بخوانید.گویا( پسران مریخی ودختران ونوسی ) هم آمده اگه اشتباه نکنم،هرچقدر تفاوت ماهیت مردان وزنان رابیشترمطالعه کنید کمتر آسیب می بینید چراکه بسیاری از این وابستگی ها وانتظارات ما از عدم آگاهی مان از جنس مخالف مان  ناشی میشود.موفق باشید.
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:15#
  دوست عزيز من خودم هم در شرايط خيلي بدي هستم و نازگي دچار شكست شدم و شروع به تحقيق و مطالعه در اين زمينه كردم كه بسيار بهم كمك كرده و در اينجا چكيده كوتاهي براتون ميزارم اميدوارم كمكي بشه به شما چون من در حدي نيستم كه به شما بتونم راهنمايي بدم در تاپيك جديدي مقاله هايي رو ناشر خواهم كرد كه دو حال ترجمه هستم و راه درست إيجاد رابطه روآموزش ميده به اين اميد كه كسي دچار شكست عشقي و مشكلاتي كه من كشيدم نشه.
  لين زير از نظر علمي در مورد عشق و رابطه توضيح داده حتما مطالعه كنيد بسيار مفيد هست.
  http://www.irannaz.com/news_detail_15789.html
  عشق سه خصوصیت اصلی دارد:
  ۱٫ مجذوبیت بخش شیمی عشق است. درواقع همان علاقه فیزیکی–حتی جنسی–است که دو طرف را به سمت هم میکشاند. مجذوبیت مسئول میل ما به بوسیدن و در آغوش گرفتن فردی است که به او عشق میورزیم. دقیقاً به همان دلیل است که وقتی آن فرد به ما نزدیک است مضطرب میشویم و دست و پایمان را گم میکنیم.
  ۲٫ نزدیکی پیوندی است که وقتی ایجاد میشود که افکار و احساساتی که با هیچکس در میان نمیگذاریم را به آن فرد بروز میدهیم. وقتی این حس نزدیکی را داشته باشید، احساس حمایت، امنیت و درک شدن میکنید. اعتماد بخش مهمی از آن است.
  ۳٫ تعهد قول و وعدهای است که طبق آن باید در پستی و بلندیهای رابطه به طرف مقابل خود وفادار بمانیم.

  • یاد بگیرید بدهید و بگیرید. یک رابطه سالم درمورد هر دو نفر است، نه اینکه یک طرف چقدر میتواند از آن دیگری بگیرد (یا به او بدهد).

  • احساسات آشکار. یک رابطه خوب و حمایت کننده به افراد امکان میدهد جزئیات خودشان را با هم در میان بگذارند–چیزهایی که دوست دارند و چیزهایی که دوست ندارند، نگرانیها، آرزوها، لحظاتی که به آن افتخار میکنند، ناامنی ها، ترسها و ضعفهایشان.
  • گوش دادن و حمایت کردن. وقتی دو نفر همدیگر را دوست دارند، وقتی طرفمقابل احساس ترس یا عدم امنیت میکند، از او حمایت و پشتیبانی میکنند. آنها هیچوقت، حتی وقتی با آنها مخالفت میکند، طرفمقابلشان را تحقیر نکرده و اذیت نمیکنند.

  توصيه:
  همانطور که Baudelaire گفته است:"ما زنان را هر چه غریبه تر باشند، بیشتر دوست داریم" ، 
   ١.کمی مرموز باقی بمانند.کلا این راه موثری است که علاقه های طرف مقابل را پیشبینی و ارضا كنيم.
  ٢.از اول انتخاب درست انجام دهيد روي كسي كه در دراز مدت براي شما مفيد باشد.با او صحبت کنید و به حرفهایش گوش دهید و سعی کنید جذاب باقی بمانید و احتیاجات خود را بیان کنید. 
  ٣.اين قاعده رو كه با مهرباني و فداكاري و در دسترس بودن ميتوانيد عشقي بي حتما داشته و طرف مقابل را نگه داريد دور بريزيد!!چرا كه اگر از آندسته آدمهايي باشيد كه اين گونه عمل كرده ايد مطمئنا تا به حال در تمام روابطتان دچار شكست شده و از خود دليل را ميپرسيد دليل تمام اين شكست ها خود شما هستيد و اين شما هستيد كه بايد تغيير كنيد!
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:16#
  lale آواتار ها
   سلام
  اميدوارم خوب وخوش باشي..
  كم وبيش با نظردوستان فكر كنم متوجه اشتباهتون شده باشين...من متاهلم وقبل ازدواجم موارد زيادي برام بيش اومد.
  عشق برا يه دختر اينطورخلاصه ميشه كه تحت هيج شرايطي وانمود نكنه كه به عشق محتاجه.تاهمين اندازه قادرباشه نم بس نده كاربزركي كرده.وغرور تااين حد كافيه.
  بكذار عشق بياد خودش درخونه دلتو بزنه.
  بسرها خيلي زيركانه ميتونن بفهمن كه دخترا ازاين لحاظ ضعيفن.
  بنظرم بقول خودت هرجي يه بسر ميخواد روبرا طرفت فراهم ميكني وسيرابش ميكني كه طرفت جون ذاتا تنوع طلبن ميره دنبال يكي ديكه.
  هيجوقت بنا به دلايلي...مثلا دير شده وسنم ميكذره يا جون مورد كم بيش اومده يه جور با طرف مقابلت رفتار نكن كه فكر كنه خبريه.
  درضمن يه بيشنهاد تا مساله جدي نشده به كسي دل نبند.الانم دير نشده...ايشالله تو موارد ديكه با تجربه تر عمل كني.
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:17#
  سلام
  دوستان نظرات مفیدی دادن
  باید بگم که وقتی احساساتی که داری خوبه ولی باید جای خودش خرج شه
  اینکه یه دختر به یه پسر دل می بنده وبه اون محبت میکنه اگه از طرف مقابلش محبت متقابل نبینه مثل شما سر خورده میشه وبدی اینجور دوستیها اینه وابستگی وقطع وابستگی
  ازم چرسیدی که مگه یه مرد چی میخواد:بله شما اگه این کارا رو برا شوهر خودت انجام بدی واقعا معجزه میکنه
  دختر خوب شما دنبال این نباش که چرا این دونفر بهت پششت کردن
  مسلما هدف اونا چیز دیگه ای بوده به نتیجه که نرسن میرن
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:18#
   

   
  فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
  پاسخ با نقل و قول

 9. ارسال:19#
   

   
  فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
  پاسخ با نقل و قول

صفحه‌ها (2): صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •