تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
ناهمخوانی اعتقادات با والدین زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:زهرا.N
آخرین ارسال:dorsa zd
پاسخ ها 9

ناهمخوانی اعتقادات با والدین

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  سلام.......من يه دختر 16 ساله ام.دختري با كلي برنامه و آرزو براي آيندش.دختري كه بيشتر عقايدش با خانوادش متفاوته.
  به اجبار چادر سرم كردن هيچي نگفتم.تا الان اجازه ي دست زدن به صورتم رو نداشتم بازهم هيچي نگفتم ولي خسته شدم.
  از اين كه حق ندارم مثل بقيه صورت بي مويي داشته باشم خسته شدم.
  چند روز پيش سبيلام رو با قيچي كوتاه كردم.امروز مامانم فهميد و بهم گفت حق ندارم از اين كارا بكنم.آخه يكي نيست به من بگه مگه اين گناهه؟؟؟
  دارم از دست اين عقب موندگيشون ديوونه ميشم.ديوونه...
   

   
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  سلام زهرای عزیز...
  به همیاری خوش اومدی!
  ببین دوست خوبم؛شما هم باید کمی دیدت رو نسبت به خانوادت عوض کنی...
  اگر خانوادت ازت خواستن که چادر سرت کنی،مطمئن باش این کار هیچ نفعی برای اونا نداشته؛اونا فقط به دنبال بهترین ها برای دخترشون هستن..
  دوست دارند وقتی دخترشون از خونه بیرون میره،امنیت داشته باشه و کسی چشم بد به دخترشون نداشته باشه...
  در رابطه با مساله ی دیگه ای هم که مطرح کردی،خب حتما خانوادت سن تو رو در نظر گرفتن و معتقدند تا زمانی که یه مقدار بزرگتر از الان نشی؛وقت مناسبی برای این کار نیستش...
  دوست خوب من...
  اینو در نظر بگیر که پدر و مادرت خیلی دوست دارن و قطعا بد تو رو نمیخوان..
  اونا برای تو به دنبال بهترین ها و هرچیزی هستن که به صلاحته؛فقط کافیه که تو هم نگرانی اونا رو درک کنی...
  اگر می دانستید که افکارتان،چقدر قدرتمند است؛هیچگاه حتی برای یکبار دیگر هم منفی فکر نمی کردید...!
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:3#
  سلام عزیزم

  با دوست خوبم نفس موافقم در مورد پوششت حتما پدر و مادرت به خاطر این که دوست دارن ازت خواستن که چادر داشته باشی وقتی سنت بیشتر شد حتما به خاطرش خوشحال می شی و پدر و مادرت رو تحسین میکنی

  در مورد مسئله دوم هم با خانوادت خیلی راحت صحبت کن و بهشون بگو سبیل منو اذیت میکنه دیگه از لحاظ عرفی پذیرفته نیست بگو من نمیخوام دست به صورتم بزنم فقط سبیلامو بردارم ...

  حتما پدر و مادرت قبول خواهند کرد اما خیلی محترمانه و با متانت

  موفق باشی دختر خوب
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:4#
  سلام عزیزم.کاملا به خاطر مشکلت درکت میکنم.احساس متفاوت بودن بهت دست میده وقتی شبیه هم سنت نیستی. منم همچین مشکلی داشتم.هر خانواده ای یه چارچوب وقوانینی داره.بهتر نیست به جای لج افتادن با این قوانین درکشون کنی. ببین تو مدرسه ما بعضی بچه ها بودن اصلا به صورتشون دست نمیزدن در نگاه اول شاید عقب افتاده به نظر میومدن اما انقد اخلاق خوب داشتن با محبت بودن همه بچه ها دوسشون داشتن.هرکس یه عقیده داره.به نظرت دست نزدن به صورت عقب موندگی شخص رو میرسونه؟ اگه موهای پشت لبتو بگیری همه بچه هادورت جمع میشنو بعد قبولت دارن؟؟
   
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:5#
  خيلي ممنون از راهنمايي هاتون...
  من مامانم رو ميشناسم.ميدونستم اگه خودم باهاش حرف بزنم راضي نميشه.براي همين رفتم با خالم صحبت كردم و ازش خواستم با مامانم حرف بزنه تا راضي بشه.
  خالم صحبت كرد و مامانم فقط راضي شد تا سبيلام رو كوتاه كنم ولي نذاشت كاملا بردارم.آخه من چقدر بدبختم...
  خالم بهم گفت تا عيد نوروز بهونه دست مامانم ندم و دختر خوبي باشم تا دوباره با مامانم حرف بزنه و راضيش كنه براي عيد سبيلام رو كاملا بردارم.
  برام دعا كنين.
   
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:6#
  سلام زهرا جون

  خوب این که خیلی خوبه نباید بگی من چقدر بدبختم اتفاقا باید بگی آفرین به مامانم که شرایط منو درک کرده همیشه اولین قدم که نباید آخرین قدم باشه      
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:7#
  مشکلات زندگی انقدر زیاده که این مسایل واقعا ارزش اعصاب خوردی رو ندارن.خدارو شکرکن که مشکلاتت در همین حده و با یه واسطه حل میشه.........
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:8#
  maryam.azadeh آواتار ها
  زهرا خانم
  بهتون کاملا حق میدم که از شرایط کنونی خودتون راضی نباشین. واقعیت این هست که نوع پوشش و لباس هرکسی جزو اختیارات خود اون فرد هستش. سما حق دارین خودتون بین مانتو و چادر انتخاب داشته باشین همونطور که والدین شما هم نوع پوشش خودشون رو به شخصه انتخاب کردن. 
  اما بهرحال اینو باید پذیرفت که شما الان دارین در خانه پدرتون زندگی میکنین و ایشون مسوولیت اداره مخارج تون رو بر عهده دارن و شما یک دخترخانم خیلی جوان هستین که به لحاظ قانونی هنوز در سنی نیستین که بتونین کلا مستقل بشین و مسیرتون رو کاملا از خانواده جدا کنین. البته زمان توقف نمیکنه و شما هم به زودی مستقل خواهید شد این سیر طبیعی زندگی همه هستش. ولی لازمه که الان از مسیر مسالمت جویانه و با رعایت ادب و احترام، درخواست تون رو با خانواده مطرح کنین. اما وقتی که شما دارای زندگی و شرایط کاملا مستقل باشین اصلا احتیاجی نیست جزییات زندگی تون رو با پدر و مادرتون مطرح کنین این جبر روزگار هست که انسان ها رو به مرور مستقل و بی نیاز میکنه.
  در مورد اینکه چادر رو دوست ندارین میتونین صراحتا با مادرتون موضوع رو مطرح کنین و به ایشون بگین که علاقه ای به پوشیدن چادر ندارین و اذیت تون میکنه و چون علاقه ندارین طبعا نکات مربوط به حفظ حجاب رو هم نمیتونین به خوبی رعایت کنین و اگه خانمی چادرش رو خوب نگه نداره به نوعی تمسخر چادر محسوب میشه و در نتیجه دوست دارین مانند خیلی از هم سن و سالان تون با مانتو و روسری به خیابون بیایین.
  و اما در مورد اصلاح پشت لب، عزیزم شما هنوز مدرسه میرین؟ تا جایی که یادم هست قوانین مدرسه یک مقدار روی این مساله سختگیر هستش. نمیدونم مدرسه شما و سیستم کنونی دقیقا چطور باشه البته دیدم بعضی دخترخانم های سن شما اصلاح میکنن ولی به ابروهاشون دست نمیزنن بهرحال........ فکر میکنم این حرکت الان و در سن شما چندان عرفی نباشه و توجه مردم کوچه و خیابون رو شدیدا به سمت شما جلب کنه و خدای نکرده توی مسیر تردد عادی شما مشکل ایجاد کنه.
  معمولا دخترخانم ها وقتی دانشگاه قبول میشن اصلاح و ابرو انجام میدن. شما میتونین از الان و البته با رعایت ارامش و ادب، با مادر محترم تون صحبت کنین و زمینه های پذیرش این مطلب رو در دو سال اینده در ایشون ایجاد کنین. بگین که دوست دراین وقتی دانشگاه قبول شدین اصلاح و ابرو کنین. متعارف بودن و زیبا بودن حق شماست و مورد احترام قرار گرفتن، حق پدر و مادر شماست. میشه که شما کاملا به خواسته هاتون برسین و حرمت اون عزیزان نیز حفظ بشه.
  پاسخ با نقل و قول

 9. ارسال:9#
  منم وقتي 12سالم بود همچين مشكلي رو داشتم. و وقتي اصلاح كردم با خانواده مشكلي پيدا نكردم اما مدرسه بهم تذكر داد.به نظر من قدم اول به مدرستون بستگي داره اگر كاري ندارند بايد خيلي منطقي به پدر و مادرتون بگيد كه اين كارتون به خاطر جلب توجه نيست بلكه به خاطر پاكيزگي.
  پاسخ با نقل و قول

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •