سلام
پسری ۲۷ ساله هستم. از کودکی وسواس داشتم. پای خودم رو روی خطوط نمیذاشتم، بعضی چیزها رو می شمردم و...
الان این موارد کم تر شده ولی هنوز نمی تونم حتی یک لباس برای خودم انتخاب کنم. اگه هم انتخاب کنم مرتب اظطراب دارم که شاید انتخابم درست نبوده.
علاوه بر این با مطالعه هم مشکل دارم. بعد از مدت کوتاهی خواندن این رو میگذارم کنار. تا جایی که الآن حتی نمی تونم به مطالعه فکر کنم.
مرتب هر کاری رو عقب ميندازم. نمی تونم اساتید دانشگاه با دوستان رو ببینم. از همه دوری می کنم. حتی یک ایمیل ساده رو شده چند ماه طول کشید و آخرش نفرستادم
ترم قبل همه واحد ها رو افتادم.و چیزی نمونده اخراج بشم. برای همین بالاخره رفتم پیش مشاور روانشناس.

ایشان گفتند اختلال اضطراب دارم که شدیدا ارثیه(اینجا بود که فهمیدم چرا پدرم و برادرم اینطورین ! ). و چون خیلی دیر مراجعه کردم شدید شده. اول باید self management خودم رو قوی کنم و بعد آسیب هایی که در این سال ها به وجود آورده برطرف کنیم.
فعلا باید تا دو سه هفته برای هر روز ۷-۸ کار رو با ساعتش مشخص کنم و حتما در اون ساعت انجام بدم که self management من تقویت بشه و بعد مراجعه کنم برای اصلاح عادات غلط.

حالا چند سوال دارم:

۱ . یک هفته هست که قراره به این برنامه عمل کنم ولی هنوز نوشتن برنامه و هم اجرای اون رو درست انجام ندادم. ممکنه مشکل از کجا باشه؟ باید کارای آسون تر انتخاب کنم؟

۲.برای برادر کوچیک که رفته بودیم برای مشاوره، اون مشاور روانشناس دیگه ای به من معرفی کرد و گفت تخصص ایشون اضطراب و وسواس هست.
به نظر شما اگه به ایشون مراجعه کنم ممکنه بیشتر بهم کمک کنند یا دو مشاور داشتن درمان رو دچار مشکل می کنه؟

متشکرم