تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
خودخوری و عدم داشتن آرامش زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:h_kh
آخرین ارسال:h_kh
پاسخ ها 9

خودخوری و عدم داشتن آرامش

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  با سلام. تشکر بابت سایت خوبتان ولی قبل از طرح سوالم یه انتقاد داشتم و اون اینکه قبلاببه سوالات سریعتر پاسخ دادم میشد. ممنون میشم زودتر پاسخ دهید. اما مشکلم اینه که زودرنجم و زود عصبی میشم. به هیچ کس هم زورم نمیرسه به جز خودم. توی خودم میافتم و توی ذهنم با کسی که مشکل دارم میجنگم. راستش از وقتی فارغ التحصیل شدم کار پیدا نکردم. عده ای هم نمیدونم عمدا یا سهوا میخوان با حرفاشون اعصابمو به هم بریزن و انگار مسخرم کنن. منم یه جورایی خودما باختم و  فکر میکنم اونا راست میگن و واقعا مسخره هستم. اعتماد به نفس کمم کمتر شده. موقع ناراحتی هم به سرم فشار میاد. از همه بدتر با توجه به اینکه مشغول خوندن واسه ارشد هستم باعث شده نتونم تمرکز خوبی داشته باشم. در کل به هم ریخته ام. بدبینم و عصبی. حسرت اشتباهات گذشتمم یه جور دیگه بهم فشار میاره و با وجود اینکه میدونم فایده ای نداره ولی فکر ولم نمیکنه.خواهشا راهنمایی کنید. 
   
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  سلام دوست گرامی
  سن ؟ جنس ؟ چند وقته اینطورید ؟ از کودکی عصبی بودید ؟ گذشته تان را نمیتوانید فراموش کنید ؟ اتفاقات ناگواری براتون افتاده که نمیتونید فراموش کنید ؟
  ببخشید سوالا زیاد شد شما  مختصر نوشته بودید
   
  خدایا :
  هیچ چیز به اندازه تنهایی برایم لذت بخش نیست
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:3#
  سلام. 
  جنسیت:مرد و مجرد.
  سن:27 ساله
  تا حدودی از بچگی اینطوری بودم. البته من از بچگی کمرو و خجالتی بودم. اتفاق ناگواری هم زیاد یادم نمیاد فقط اینکه احساس میکنم نسبت به بقیه خیلی عقبترم.
  همیشه فکر میکردم همه منو مسخره میکنن و دست میندازن. الان هم تا حدودی همین حسو دارم و فکر میکنم بقیه یجور دشمنی با من دارن و میخوان منو اذیت کنن. در حالیکه من هیچ آزاری به اونا نرسوندم و همین قضیه یجور حس بی اعتمادی و تنفر نسبت به بقیه در من ایجاد کرده. از کودکی پدرم منو مسخره میکرد و جوری وانمود میکرد که انگار من دست و پاچلفتی ام. به همین دلیل عمده مشکلاتم را به خاطر خانواده و بخصوص پدرم میدونم. با پدرم اختلاف سنی 48-49 ساله دارم.  انگیزم کم شده. یجور حس سردرگمی و پادرهوابودن دارم. فکر میکنم به هیچ دردی نمیخورم. تمرکزم کمه و بعضی مواقع به سختی تمرکز میکنم(با توجه به اینکه باید درس بخونم ). روحیه حساس و ترسویی دارم و یجور ترس و اضطراب درونی دارم. بدبینم. ممنون از شما اگه در کنار راهنماییتون کتاب یا مقاله ای در مورد کنترل عصبانیت بهم معرفی کنید که یه مقدار انگیزه بهم بده. ممنون.
   
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:4#
  عدم تمركز حواس، موضوعي است كه بسياري  از آن رنج مي ‏برند و دلايل مختلف و متعددي دارد. همانطور كه خود مي ‏دانيد، تمركز حواس در هر كاري از ضروريات قطعي به شمار مي آيد. گفتني است تمركز حواس، حالتي ذهني و رواني است كه در آن حالت، تمام قواي حسي، رواني و فكري انسان روي موضوع خاصي متمركز مي‏ شود و تضمين كننده انجام صحيح كارها و رهايي از خطرات احتمالي است به هر حال در يك جمع‏ بندي كلي مي ‏توان گفت : بيشتر افراد به دلايل عمده زير، با عدم تمركز فكر و حواس مواجه مي ‏شوند :
  1. كساني كه خود را به انجام دادن كاري مجبور مي ‏كنند، در حالي كه تمايل دروني چنداني به آن ندارند. در اين صورت تمام قواي ذهني و رواني‏شان به طور خودكار از آن موضوع پرت مي ‏شود و دچار حواس‏پرتي مي ‏گردند.
  2. فشارهاي رواني نيز از عوامل عمده تشتت (پراکندگی) فكري است. بيشتر افراد زماني كه با مسأله‏اي مواجه مي‏ شوند، اگر معتقد باشند زمان كافي براي حل آن ندارند و يا توانايي حل مسأله و كسب توفيق را در خود نبينند، دچار نگراني و اضطراب مي ‏شوند و در نتيجه اين نگراني‏ها، ترس از شكست، افكار منفي، عدم اعتماد به نفس و خيال‏بافي‏ هاي منفي‏ گرايانه، توان عمل و ابتكار و خلاقيت را از آنان سلب مي‏ كند و به جاي اينكه روي موضوع خاص تمركز كنند، بر ترس و احتمال شكست خود تمركز مي‏ كنند و يأس و نااميدي بر آنها چيره شده و موجب حواس‏پرتي شان مي گردد.
  3. گاهي برخي حوادث و اتفاقات، فضاي رواني فرد را دچار اختلال مي‏ كند (نظير آنچه در زندگي شخصي، تحصيلي، خانوادگي، اجتماعي، اقتصادي و... رخ مي ‏دهد) و امكان تمركز حواس را از بين مي ‏برد.
  4. تكثر و تعدد فعاليت‏هاي فرد، مخصوصاً اگر در حد توان او نباشد، نيز باعث عدم تمركز حواس مي‏ شود.

  تصور میکنم مورد 3 بیشتر به شما نزدیک باشد
  حالا راه حل
  در ابتدا و قبل از هر چيز، براي تمام فعاليت‏هاي خود برنامه‏ريزي كنيد .اوقات شبانه ‏روز را در يك جدول زمان‏بندي شده از هنگام بيداري تا موقع خواب، يادداشت نموده و براي هر كاري، زمان خاص و مناسب آن را معين نماييد، سعي كنيد طبق همان برنامه تنظيم شده به انجام دادن همان فعاليت مشخص (كلاس، مطالعه، استراحت، عبادت، ورزش و...) بپردازيد. حتي زمان معين و مشخصي را در طول روز، براي انديشيدن درباره موضوعات مختلف يا تخيلات و افكار مزاحم، اختصاص دهيد

  در مورد مشكلات شخصى، اجتماعى، خانوادگى و ... باعث عدم تمركز حواستان مى‏شود؛ بدانيد كه :
  زندگى فردى هيچ‏كس، خالى از مشكل و ذهن هيچ فردى، به طور كامل خالى نيست. از طرف ديگر به صِرف فكر كردن و مشغوليت ذهنى درباره چنين مشكلاتى، هيچ دردى دوا نخواهد شد. پس به خود تلقين كنيد كه هنگام درس يا مطالعه، ذهن خود را از آن مسائل برهانيد.
  کتاب تفکر برترمحمد رضا شرفی انتشارات سروش  برای تداوم و تقویت تمرکز براتون پیشنهاد میکنم اگر مقدور نیست کتاب را تهیه کنید به ما بگویید اختصاری از کتاب را برایتان مینویسم

  حالا میریم سراغ بقیه مشکلتتان

  براي رفع مشكلتون باور كردن توانايي هاي مختلفي است كه خداوند به شما داده است.
  هر انساني داراي ويژگي هاي خاص و منحصر به فردي مي باشد كه به هيچ عنوان قابل مقايسه با توانايي هاي افراد ديگر نيست. فردي در انجام كارهاي عملي استعداد دارد، ديگري در مسائل نظري، يكي بازوان قوي دارد؛ ديگري ذهن فعال و توانايي دارد. به طور كلي جامعه بشري و انسان ها بواسطه تفاوت هايي كه در انسان وجود دارد تعريف مي شود و وجود اين تفاوت ها جزء جدايي نا پذير زندگي انساني است، پس هيچ نبايد خود را با ديگران مقايسه كرد. زماني كه انسان خودر ا با افراد ديگر مقايسه مي كند( در اغلب موارد اين مقايسه با افرادي است كه
  داراي توانايي هاي بالايي نسبت به فرد هستند)نا اميدي و ياس فضاي ذهني او را پر مي كند.
  حالا راهکار دوست عزیز
  . پذيرش خود: ويژگي هاي فردي، شخصيتي و رفتاري خود را به عنوان فردي منحصر به فرد قبول كنيد و از مقايسه خود با ديگران به شدت پرهيز كنيد.
  2. افرادي كه از لحاظ خصوصيات فردي به شما نزديك هستند را انتخاب كنيد و با آنان طرح دوستي بريزيد. انتظار نداشته باشيد با تمام افراد بتوانيد رابطه دوستي داشته باشيد.
  3. برخوردهاي نادرست ديگران را نشانه ضعف شخصيت خود قلمداد نكنيد.
  4. مهارت هاي گوناگون خود را افزايش دهيد؛ مهارتهايي در زمينه تحصيل، كامپيوتر و... تجربه نشان مي دهد افراد نسبت به بر قرار كردن ارتباط با افرادي كه داراي مهارت هاي بالا در زمينه هاي مختلف هستند ابراز تمايل مي كنند.
  5 . بر فرض كه اطرفيان نسبت به شما حسی خوبی نداشته باشند  آيا بايد كناري نشست و غصه خورد؟آيا اين مشكل راه حلي ندارد؟ آيا اين مشكل قابل حال نيست؟ به نظرم بهتر است راه حل هايي كه براي رفع اين مشكل به نظرتان مي رسد را در برگه اي ياد داشت كنيد و با دقت آن را به كار گيريد.
  6 . زماني كه با بي مهري و رفتار نادرست ديگران روبرو مي شويد، به جاي اينكه انگشت اتهام را به سمت خود بگيريد با خود بگوئيد من كه رفتار خوب و مناسبي با او داشتم ، رفتار نا درست او به ويژگي هاي او بر مي گردد و ربطي به خصوصيات من ندارد
  موفق باشید

   
  خدایا :
  هیچ چیز به اندازه تنهایی برایم لذت بخش نیست
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:5#
  سلام. بابت پاسخگویی شما خیلی ممنون. ممنون میشم بخشی از کتابو بذارید یا اگه قابل دانلود هست لینکشو بذارید. تشکر. 
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:6#
  سلام دوست گرامی
  به عنوان مشاوره بهتون پیشنهاد میکنم کتاب تهیه کنید بخوانید تا تمرکزتون روی درس خواندن بیشتر شود برای کنکور
  خدایا :
  هیچ چیز به اندازه تنهایی برایم لذت بخش نیست
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:7#
  سلام. چشم. ممنون از راهنمایی. منظورتون همون کتاب تفکر برتر هست یا یه کتاب دیگه؟بازم ممنون.
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:8#
  اقا h-kh مقداری از خلاصه این کتاب را در این تاپیک میگذارم تا هم به شما کمک کند و هم به این تاپیک با رنگ ابی نوشتم ان قسمت ها را
  http://hamyaryiran.ir/Thread-%D8%AE%D9%8A%D9%84%D9%8A-%D9%85%D9%8A%D8%AA%D8%B1%D8%B3%D9%85-%D8%AE%D9%8A%D9%84%D9%8A-%D9%86%D8%A7%D8%A7%D9%85%D9%8A%D8%AF%D9%85?pid=249 71#pid24971
   
  خدایا :
  هیچ چیز به اندازه تنهایی برایم لذت بخش نیست
  پاسخ با نقل و قول

 9. ارسال:9#
  ممنونم خواهر عزیز و گرامی.
  پاسخ با نقل و قول

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •