تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
مشکل رفتاری پسرم زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:حمید - ی
آخرین ارسال:itSme
پاسخ ها 10

مشکل رفتاری پسرم

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
   سلام ، دوستان عزیز
  من 32 سالمه در سن 22 سالگی ازدواج کردم و متاسفانه منجر به طلاق شد ، البته دلایل موجهی داشتم که نمی خوام با زیاده گویی باعث کسالتتون بشم ، پارسال نیز مجدد ازدواج کردم و در حال حاضر یک فرزند پسر 10 ساله که نتیجه ازدواج اولم بوده رو در کنارم دارم ، همسر دومم زن خوبیه و خیلی دوستمون داره البته پسرم نیز همسر دومم رو قبول کرده و خیلی دوستش داره شاید در حد باور نباشه ولی اون نیز مادر اولش رو نمی پذیره و حتی حاضر به ملاقاتش نمی شه ، ولی یک مشکل بزرگ دارم که خیلی ازش رنج می بریم پسرم خیلی بازی گوش و بی توجه هست و گوش به حرف نمیده خیلی اذیت میکنه و حرف میزنه طوری که تحمل صحبتهاش برام سخت شده از یک طرف نمی تونم صحبت زیاد رو تحمل کنم و از طرفی پاره تنم رو نمی تونم دعوا کنم ، البته اینقدر حرف میزنه که گاهی باعث میشه من حالت تهوه پیداکنم
   

   
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  ممنون از اینهمه راهنمایی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:3#
  سلام
  درسته که فرزندتون هیچ میلی به مادرشون ندارن ولی به هر حال ایشون در سنی هستن که خیلی خوب میتونن مسائل دوروبرشونا درک کنن...
  آیا شده جلوی بچتون از مادرش بدگویی کنید؟
  وقتی ورزندتون باهاتون حرف میزنن بیشتر در چه مورد های هستش؟
  توجه شما نسبت به حرفای فرزندتون در چه حدیه؟
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:4#
  havva آواتار ها
  سلام
  حرف زیاد  شما به چی میگین زیاد؟
  محور اصلی صحبت های فرزندتون چیه؟
  بدش ما دم بزرگ ها چرا فراموش میکنیم که بچه ها فقط بچه هستن اونا ادم بزرگ نیستن پس خیلی غیر منطقی که از یه پسر ده ساله انتظار داشته باشیم رفتار کردارش عوض کنه  مثل 32 ساله ها رفتار کنه اگه بچه ده سالتون رفتار شما رو داشت طبیعی بود ؟؟
   
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:5#
  سلام
  دوستان من خواسته غیر منطقی ندارم  ، من انتظار ندارم مثل خودم برخورد کنه ، اگر میگم زیاد صحبت میکنه یعنی صحبتهایی که هیچگونه محور مشخصی نداره مثال اگر درمورد یک بطری سوال کرد و جوابی شنید بدون مقدمه یک سوال در مورد آّ دریا میکنه جواب اونرو هم که بدی یک سوال در مورد بلیط قطار و کرم توی باغچه و....... ببینید منم پدرم ،خودم بچه بودم حرف زدن و کنجکاوی رو میشناسم پسر من فقط قصدش از سوال کردن اینه که سکوت نکنه براش اهمیتی نداره چه سوالی کنه و گاهی به جوابی که میدی هیچ توجهی نداره ، یا وقتی توی خونه هست دائم در حال راه رفتنه مخصوصاً موقع صحبت شاید گاهاً 20 بار به دور میز بچرخه بدون اینکه متوجه باشه ، با بچه 5 ساله چنان بازی میکنه که گویی خودش هم 5 سالشه نه 10 سال ، جدیداً هم قربونش برم توی روی بزرگترش میایسته .
  آره بعضی مواقع من بدگویی مادرش رو ناخواسته از روی عصبانیت گفتم ولی اون قبل از این موضوعات هم با مادرش مشکل داشت و ازش می ترسید
  بردمش روانشناس بهش یک قرص دادگفت پیش فعاله ولی من میترسم بهش قرص بدم چون میگن عوارض داره
  ((((ولی میدونم با اینکه همسر خوبی هستم ولی  پدر خوبی نیستم ))))
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:6#
  aram آواتار ها
  سلام بچه های بیش فعال نیاز به توجه و رفتار خاصی دارن من متنی رو براتون می فرستم امیدوارم که کمک کننده باشه[hr]

  بیش فعالی
  اختلالات تغذیه ای، مواد افزودنی در فست فودها باعث افزایش هایپراکتیویتی در بچه ها می شوند و به بیماران توصیه شود، که حتی المقدور از فست فودها، شکلات ها، فرآورده های صنعتی کمتر استفاده کنند، حتی رنگهای مصنوعی نقش تشدید کننده دارند.
  یعضی از رژیمهای غذائی مثل Gingko biloba و ویتامینها می توانند، کمک کننده باشند. Gingko biloba از داروهائی است که تاثیرات مغزی دارد و اکسژناسیون بافت مغزی را افزایش می دهد. در افرادی که ضعف حافظه، بیش فعالی، مشگلات تنفسی زیاد دارند، زیاد استفاده می شود. این دارو اثرات جانبی زیادی ندارد و به غیر از افرادی که سابقه خونریزی از بینی دارند، نباید استفاده کنند، ولی داروئی است، که می توان برای افرادی که درمان هومیوپاتی می گیرند، اما مشکلات حافظه ای آنها بهتر نمی شود، به عنوان داروئی جانبی می تواند تجویز شود و به عنوان مکمل نسبتامطمئن می توان استفاده کرد و مکملهائی مثل ترکیب جین سینگ و جینکوبیلوبا با نام تجاری Gink sun در حال حاظر وجود دارد و ترکیب مناسبی است برای افرادی که ذهن ضعیف داشته و سن بالائی نیز دارند می توان استفاده کرد.
  توصیه هائی برای والدین که این توصیه ها بی ضرر بوده و بیسار کمک کننده و غیر داروئی هستند. درست است، که این بچه ها زمخت و بیش فعال به نظر می رسند، اما بسیار به محبت پاسخ خوبی می دهند و پشت آن حالت حاد، احتمال دارد که یک عدم  امنیت نهفته باشد و محبت کردن به آنها در تعدیل رفتارهایشان کمک کننده باشد.
  داشتن صبر و حوصله خانواده. اگر والدین نیز خود به هم ریخته و استرس را افزایش دهند، سیکل معیوب ایجاد می کند، اگر والدین خود دچار به هم ریختگی باشند، آن عدم امنیت را افزایش می دهند و در نتیجه خود بچه هایپراکتیوتر می شود، پس به همین دلیل آموزش والدین می تواند، بسیار کمک کننده باشد و بیشتر از آموزش خود بیمار ارزش دارد. والدین باید واقع بین باشند و بدانند که کار راحتی ندارند، باید صبور باشند و زمان بگذارند. یعنی بچه ای که دوست دارد بالا و پائین بپرد، والدین نیز همراه وی باشند و با وی حتی بالا و پائین بپرند، بازی کنند، بازیهای متفاوتی که می تواند از نوعی باشد که بچه با آن درگیر است و در کل به نفع هر دو طرف است، می تواند، بچه را آرامتر کند.
  ایجاد نظم بیرونی مثلا سر ساعت غذا خوردن و سر ساعت خوابیدن، اگر والیدن نظم روتین برای بچه ها ایجاد کنند، بچه بسیار حالش بهتر می شود، علی رغم اینکه خود بچه دوست ندارد، نظم داشته باشد، اما زمانی که در نظم قرار می گیرد، حالش بسیار بهتر می شود و کافی است که یک مهمانی بروند و بچه شب دیر بخوابد و محیط و غذا بسیار تغییر یابد، یکدفعه ممکن است هفته بعد، شعله وری داشته باشد و از نظر آیورودائی نوعی تنظیم واتا است.
  داشتن خواب کافی. بی خوابی و کم خوابی باعث افزایش بیش فعالی می شود، یعنی اگر این بچه ها کم بخوابند، بي حالتر نشده، بلکه بیش فعالتر می شوند.
  مسئله دیگری که وجود دارد، این است که بچه نمی تواند، در بخشهائی متمرکز باشد و نمی تواند خوب درس بخواند، اما ممکن است، در ورزش رزمی یا کلاس موسیقی خاصی مثل ساز کوبه ای بسیار بسیار خوب باشد، یا در رقص ممکن است بسیار خوب باشد و این بچه ها را باید به جاهائی و به کلاسهائی برد، که احترام به خود و اعتماد به نفس  وی افزایش یابد، زیرا منجر می شود که بچه از نظر عمقی احساس امنیت کند و این مورد خود به درمان بچه می تواند کمک کننده باشد.
  زیاد به بچه دستور نداده و استدلالات پیچیده نکنید، اگر تصور می شود، که این کار باعث بهتر شدن می شود، بر عکس چون بچه نمی تواند در ذهن خود آن مسیر استدلالی را حفظ کند و در نتیجه حوصله اش سر می رود و دستورالعملها را کوتاه کنید و چند حمله ای نبوده و با جملات ساده باشند. مثلا در توضیح درس یا مسئله ای، تنها نکاتی که وی در آن اشکال دارد، باید توضیح داده شود. اگر توضیحات اضافی باشند، حوصله بچه سر می رود و مسائل باید کوتاه و جمع و جور برای این بچه ها ارائه شود.
  والدین به خود استراحتی بدهند. اگر احساس وظیفه ای که مادر دارد، منجر شود که همه اش احساس کند، که باید در حال کار کردن با این بچه و تحمل وی باشد، خود باعث فشار برمادر می شود و بد نیست که گهگاهی پدر کنترل کند تا مادر از مسئله فاصله بگیرد، یا یکی از اقوام بتواند کمک کند و یکی دو روز از بچه نگهداری کنند تا استراحتی برای مادر باشد، که این مورد می تواند کمک کننده باشد.
  معلمين مي توانند، نقش بسيار زيادي داشته باشند. حال معلم اگر خود آموزش ديده باشد، كه بسيار بهتر است، اما اگر آموزش ديده نيست، چون درصدي از فشارهاي شديدي كه به اين بچه ها وارد مي شود، در محيط مدرسه است و بايد با معلمين بچه هماهنگي شود.
  در بررسي جديدي كه انجام گرفته، بچه هاي هایپراکتیو براي نوشتن حوصله ندارند، اما با يادداشت برداريهاي كامپيوتري زياد مسئله ندارند. مشاهده شده است، كه اگر براي اين بچه ها در مدرسه از لپ تاپ استفاده شود، اين بچه ها يادداشتهائي كه از معلم مي كنند، بسيار بهتر مي توانند، طبقه بندي كنند، تا اينكه بر روي متن نوشتاري آن را انجام دهند.
  توصيه هائي براي افراد بزرگسالی که هایپر اکتیوی دارند.         
  شبيه بچه ها كه گفته مي شود، به كلاس بروند، تا شكوفا شوند، بزرگسالان نيز بايد شغلي داشته باشند، كه بسيار خلاقانه باشد و تغيير يابد، يعني شغل يكسان نباشد، كه هميشه منظم يك كاري را انجام دهند، يا موضوع ثابتي نداشته باشد و هر هفته مثلا آنرا تدريس كند. يا كار يكساني در اداره اي باشد، كه مثلا چيزي را نوشته و مهر بزند، كه اين نوع كار واقعا براي اين افراد فاجعه است، اما اگر كاري باشد و يا پروژه اي باشد، يا مسافرت داشته باشد يا در حين تدريس موضوع درس يك موضوع نباشد، يا حداقل طرز بيان متفاوتي داشته باشد، اما اگر تدريس به يك فرم خاص باشد، بسيار براي وي خسته كننده است.
  بودن در فضائي به صورت روتين و به مدت طولاني مي تواند، شخص را اديت كند.
  به عوض اينكه فرد زمان زيادي در محيط كار خود و ثابت باشد، بهتر است، كه كمي از اين زمان را نيز در خانه باشد. محركهاي زياد و رفت و آمدهاي شغلي، خود از مواردي هستند، كه اين افراد را اذيت مي كند. دفتر خصوصي داشتن به همين علت است، شبيه بچه هائي كه وفتي به مركز خريد شلوغ بروند، بدتر مي شوند، در بزرگسالي نيز بايد تمركز بيشتري داشته باشند و حضور در محيط كار قبل از اينكه بفيه آمده باشند، يعني شخص به هنگام ورود در شلوغي وارد نشود، زيرا زياد به هم ريخته مي شود. اگر كمي زودتر در محيط كار حضور داشته باشد و بقيه بعد از وي يواش يواش وارد شوند، آرامش بهتري براي وي ايجاد مي شود.
  سعي كند كه با بيش از يك پروژه در يك زمان كار كند، زماني كه از موضوعي حوصله اش سر مي رود، با موضوغي ديگر كار كند، اما اين مورد در عموم توصيه نمي شود. در آموزش عموم گفته مي شود كه نبايد از شاخه اي به شاخه ديگر پريده شود، اما اتفاقا در افراد هایپراکتیو پرش از شاخه اي به شاخه ديگر بسيار موثر است و قدرت يادگيري را افزايش مي دهد، اگر چند درس براي مطالعه وجود دارد، توصيه مي شود، كه مثلا چند صفحه از علوم مطالعه شود، بعد چند صفحه از رياضي و دوباره برگشته و علوم را مطالعه كند و به اين شكل مي تواند، بهتر ياد بگيرد.
  اگر شما كاري داريد، مثلا موضوعي است كه خسته كننده است، (مثل آمدن سر كلاس) آنرا زماني انجام دهيد، كه انرژي بالاتري داريد و دقت داشته باشيد، كه چه زماني انرژي بالائي داريد، در آن زمان آن كار خسته كننده را انجام دهيد، يعني اول كاري كه انرژي بيشتري نياز دارد و سختتر است، بايد انجام گيرد.
  پروژه هاي دراز مدت باز به هم ريختگي ايجاد مي كند.هایپراکتیو نمي تواند اولويت بندي صحيحي انچام دهد. بالاخره فشار اجتماع ايجاب مي كند، كه اولويتهائي تعريف شود و سعي كند اين موارد را با ارگانايز كردن و يا يادداشت گذاشتن انچام دهد.
   
   
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:7#
  ممنونم ولی تمام این مراحل رو امتحان کردم نتونستم به نتیجه مطلوبی برسم البته منم درگیریهای متعددی دارم بخاطر همین نمیتونم براش زیاد وقت بزارم
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:8#
  سلام
  علت اینکه فرزندتون دور میز میچرخن در حال صحبت کردن میتونه اضطراب و نداشتن تمرکز کافی باشه که به علت خیلی از مسائل دچار این رفتار ها شده...
  حتی بچه ها خیلی از حرفای خودشونا توی دلشون نگه میدارن و بروز نمیدن ... ایشون میخوان خودشونا از یک حالت تنهایی در بیاره و احساس میکنه که با ای روش میتونه...فرزندتون احساس تنهایی میکنه زیرا مادر واقیش ترکش کرده و نگرانه که شما ترکش کنید ولی به علت اینکه نمیتونه بروز بده میخواد شمارا برای خودش نگه داره با این روش که هر سئوالی میکنن تا پیش شما باشن و شما هم بهش توجه کنید...
  سعی کنید وقت بیشتری برای فرزندتون بگذاریدو باهاش بازی کنید وللی در حین بازی از کودک درونتون استفاده کنید تا درک بهتری داشته باشید...
  سعی کنید به خاطر کار خوبی که میکنه گاهی اوقات یک هدیه واسش بخرید ...
  فرزندتون در عین اینکه سن کمی دارن ولی دارای درک بالایی هستنند و میتونن رفتار هایی که باهاشون میشه را درک کنن و آنالیز کنن ...با فرزندتون صحبت کنید  تا حرف دلشا بزنه و خودشا خالی کنه و همیشه پشتیبانش باشید در هر لحظه و در هر کجا...
  زیرا کودک در این سن میتونه پشتیبانی را بهتر درک کنه و به شما بهتر اعتماد کنه...
  پاسخ با نقل و قول

 9. ارسال:9#
  بچه ها دارای انرژی زیادی هستن که نمیدونن چیکار کنن  به نظر من اگه یه کلاس ورزشی که دوس داره ثبت نام بشه کلی از انرژی او تو این کلاسا تخلیه میشه  همچنین با بچه های همسن خودش بیشتر میتونه ارتباط داشته باشه  وتعداد دوستان وهم صحبتهای او بیشتر میشه
  [size=medium]رسم ” خوب ” ها همین است
  حرف آمدنشان شادت می کند
  و حرف رفتنشان با دلت چنان می کند
  که هنوز نرفته،
  دلتنگشان می شوی . . .[/size]
  پاسخ با نقل و قول

 10. ارسال:10#
  اگر بفرستنش کلاس که بازم بیشتر از پدرش دور می مونه
  به نظر من هم طفلکی نگرانه که پدرش رو هم دست بده


  اگر شما خودتون گاهی بهش پیشنهاد بازی بدین شب خودتون بخوابونیدشون وقتایی ک خیلی هم اذیت نمی شین از خستگی
  کم کم باور یم کنه که شما براش می مونید و دوستش دارید اون وقت کم کم نگرانیش و این رفتاراش هم از بین می ره
  من خودمم وقتی استرس داشتم این طوری همه ش حرف می زدم و بدترین رفتار بقیه هم این بود که چون متوجه مساله نبودن که چقدر نگرانم یا عصبی ام با هم تند برخورد می کردن و از خودشون می روندنم
  پاسخ با نقل و قول

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •