تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
اثبات وحی بودن قرآن زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:محسن عزیزی
آخرین ارسال:Ali Haddadi
پاسخ ها 26

صفحه‌ها (3): صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اثبات وحی بودن قرآن

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:21#
  محسن عزیزی آواتار ها
  برهان 21 - اثبات وحی بودن قرآن از روی معجزات آماری آن

  کتاب نویسی و تالیف از دوران بسیار دور کم وبیش رواج داشته و در این تالیفات چه مربوط به آن عصر و عصر کنونی ،هیچگاه نویسندگان کتاب پیش از شروع تالیف قرار نمی گذارند که من فلان حرف یا فلان کلمه را در کل کتاب خودم به فلان تعداد تکرار باید بکنم یا تعداد حروف بکار رفته مضروب عدد خاصی باشد ، بلکه یک مولف قبل شروع کتاب منابع لازم را بررسی و فیش برداری می کند و سپس با تکمیل شدن آن و تنظیم فیشها شروع به تالیف و نوشتن می نماید .تازه اگر بخواهند در مقاله یا کتابی را که می نویسد تعداد حروف و بعضی واژه های مورد نظرش را به تعداد مشخصی بنویسد این امر نوشتن کتاب را بسیار سخت تر می کند ، آنهم اگر کسی باشد که قبلا تالیفی نداشته باشد، و سوادی هم نداشته باشد ،از این هم سختر می نماید.

  در صورتیکه ما در قرآن با توجه تحقیقات آماری روی کلمات آن صورت گرفته به آمار عجیب از حروف و کلمات بر می خوریم که هیچ شخصی در مورد تالیف چنین نکرده و مسلما پیامبر تا قبل از 40 سالگی با اینکه امی هم بود ، نمی توانسته چنین کند.

  نمونه هایی از کتاب اسرار قرآن کریم جهت اطلاع ارائه می گردد و جهت مطالعه بیشتر به آن کتاب مراجعه شود:

  1-حروف مقطعه قران : صاحب کتاب اسرار قران با شمارش حروف هر سوره که دارای حروف مقطعه دارد ثابت کرد که هر سوره ای که دارای حروف مقطعه است ، تعداد آن حروف بیشتر در آن سوره آمده است . آنهم به ترتیب آن حروف ،مثلا:

  سوره ال عمران الم : الف) 2578 بار
  لام) 1885 بار
  میم) 1251 بار
  2- کلمه «حیاه» 145 بار کلمه «موت» 145 بار
  3- کلمه «دنیا» 115 بار کلمه «آخرت» 115 بار
  4- کلمه «ملائکه» 88 بار کلمه «شیاطین» 88 بار
  5- علم ومعرفت و هم خانواده های ان 811 بار ایمان و هم خانواده های آن 811 بار
  6- «یوم» به معنی روز 365 بار به تعداد روزهای سال شمسی است.
  7- کلمه «شهر»به معنی ماه ، 12 مرتبه آمده به تعداد ماههای سال
  8- کلمه « ساعه» ،24 بار آمده به تعداد ساعات شبانه روز
  9- کلمه « سموات سبع » 7بار آمده به تعداد آسمانهای هفتگانه
  10- صلاه و قیام و اقیموا و هم خانواده های آنها 51 بار برابر با 17 رکعت نماز واجب و 34 رکعت نافله (روی هم 51 رکعت)
  11- کلمه «وصی» و هم خانواده های آن 12 مرتبه بکار رفته برابر تعداد ائمه 12 گانه شیعه
  12- کلمه «شیعه» وهم خانواده های آن 12 مرتبه در قران بکار رفته معادل 12 امام شیعه
  13- تعداد «قل» در قران 329 بار تکرار شده و این نشانه اینست که رسول اکرم (ص) این پیام های را از سوی خود نمی گفته است.
  14- سجده و هم خانواده های ان 34 مرتبه بکار رفته برابرمجموع سجده های 17 رکعت نماز واجب روزانه
  و نمونه هایی مانند آن.

  در صورتیکه قران بصورت متفرق و تدریجی در طی 23 سال باتوجه به اتفاقات بوجود آمده یا سئوالات مطرح شده نازل می شد و گاهی قبل از اینکه سوره ای تمام شود ، آیه ای از سوره دیگر نازل می شد و قبل و بعد آن هم گاهی طی سالها نازل می شد و پیامبر اول و آخر سوره ها را نمی دانست فقط بر طبق دستور آیه را در مکانی که به او امر می شد در بین آیات می گذاشت تا بتدریج سوره تکمیل می گردید ، حال با توجه به این نکته و مباحث آماری بالا محال است که قرآن کریم ساخته و پرداخته پیامبر باشد.


  مدارک برهان 21:

  مباحث آماری از کتاب اسرار قرآن کریم - ترجمه حجتی کرمانی
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:22#
  محسن عزیزی آواتار ها
  برهان 22- کسی که دارای نبوغاتی است هیچوقت فرصت از دست نمی دهد.

  می گویند از کجا معلوم که پیامبر ، نابغه عصر خود نبوده و بازیرکی خاص ،نبوغ خود را به مدت 40 سال مخفی داشته وبعد از آن بروز داده است؟

  در پاسخ باید گفت ،از لحاظ انسان شناسی کسی که دارای نبوغ است هیچوقت فرصت را از دست نمی دهد و خود را تا 40 سال نمی تواند معرفی نکند ،از کجا معلوم که تا سن 40 سالگی زنده باشد ،تا بتواند عقاید خود که در بیش از 6000 نکته تنظیم کرده است را بیان کند .

  کما اینکه حضرت عیسی(ع) که در گهواره به پیامبری رسید همان لحظه نبوغ خود را که سخن گفتن بود ، ومعجزه خدای سبحان بر اثبات پیامبری اش بود ،اعلام نمود.

  با این حال ،فرض کنیم پیامبر، مثلا در 20 تا 30 سالگی سواد یاد گرفته باشد و نبوغ بی نظیر در یادگیری وتحقیق و فصاحت داشته و کتابی مثل قرآن نوشته است و در سن 40 سالگی به پایان رسانده باشد،حال می خواهد آنرا ارائه کند، با این حساب حدود 10 تا 20 سال خود را بی سواد جلوه داده است .

  خوب ،خلاصه باید ایشان را در حال تحقیق یا درس گرفتن از شخصی و یا نوشتن کتابی با این حجم روی کتف استخوانها یا برگهای خرما و مانند آن(با توجه به اینکه کاغذ در آن زمان موجود نبود) ،که مسلما جای زیادی را برای نگه داری وفیش بندی می گرفت ، می دیدند ،که اگر می دیدند ،برای مقابله با ایشان به ان استناد می کردند ، و خیلی راحت پیامبری ایشان زیر سئوال قرار می گرفت!

  تازه اینهمه کتف استخوان وبرگ خرما از قبل نوشته شده را پیامبر کجا پنهان می کرد که بعد در زمان ادعای نبوتش کم کم و آنهم به جای خود ،برای مردم ارائه کند.
   
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:23#
  محسن عزیزی آواتار ها
  برهان 23- اگر قرآن وحی نبود، تمام تشریع و قانون گذاری آن پایه بشری و افترا پیدا می کرد ودر نتیجه ، تضادهای زیادی در آن دیده می شد

  هر انسان عاقل ، مطلع و با تجربه بخوبی می داند ،کسیکه بر پایه دروغ و افترا ، تشریع و قانون گذاری کند و یا سخن گوید قهرا در سخنان و قوانین وی تضاد ها ئی دیده می شود . مخصوصا اگر قانون گذاری و دروغسازی وی در مسائل موضوعات مهم اعتقادی و اخلاقی و در اصول دقیق زندگی و در نظامات مختلف اجتماعی و در همه این موارد گسترش داشته ، سالیان درازی نیز بطول انجامد.

  در عین قابل توجه است که قوانینی که یک انسان ، یا حتی گروهی از انسانها با هر درجه علمی وضع می کنند ، کاملا موقتی بوده و هر از گاهی نیاز به اصلاح دارد مگر اینکه آن قانون را خالق انسان وضع کند.

  اما قران مجید که بر شئون مختلف بشر متعرض گردیده و در تمام شئون نیز بطور وسیع و دامنه دار سخن گفته است با این حال کوچکترین اختلاف و تناقض گویی در آن وجود ندارد.

  قرآن در موضوع خداشناسی ،نبوت،سیاست ، اداره کردن مدن و اجتماعات ، مسائل اخلاقی و تمام شئونات زندگی قانون گذاری کرده در مورد علم هیئت ، تاریخ قوانین جنگ ، سیارات ،نباتات و... مباحث مختلفی آورده ، و همچنین از صحنه های هولناک جهنم و قیامت نام برده ولی کوچکترین تناقض در میان گفتار که نیست بلکه در سرار این مسیر از دایره خرد و عقل بدور نرفته و از همه خواسته با دلیل بپذیرند و ایمان بیاورند.
   
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:24#
  محسن عزیزی آواتار ها
  برهان 24- اثبات وحی بودن قرآن از روی اینکه تکرار خواندن قرآن ملال آور نیست

  آدمی طبیعتا طوری می باشد که تکرار برای وی ملالت آمیز و خسته کننده است ، اگر سخنی را گرچه در سطح عالی از بلاغت هم باشد مکرر بشنود یا بخواند، آن سخن حلاوت خویش را از دست می دهد و تدریجا در نظر وی بصورت یک سخن عادی و معمولی در آمده بلکه بی مزه و خسته کننده خواهد بود ، اگر انسان یک قصیده شیوا و شیرین را مکرر بخواند و بشنود برای وی ملال آور خواهد بود و گاهی تکرار آن موجب انزجار و اشمئزاز می باشد و بعد از آن اگر قصیده دیگری برای وی خوانده شود در نظرش جالب و شیرین تر از اولی جلوه گر می گردد ولی آنهم بعد از تکرار حالت قصیده اول را بخود می گیرد و آنگاه فرق واقعی در میان آندو قصیده مشخص می شود.

  اتفاقا این حس تنوع طلبی و نوگرائی انسان اختصاص به سخن ندارد ، بلکه در همه لذائذ؛در خوردنیها ،پوشیدنی ها ، شنیدنی ها و در تمام موارد جریان و سریان دارد.

  اگر قرآن ساخته بشر بود و معجزه نبود این قانون هم بر آن حکومت می کرد و با مرور زمان و تکرار زیاد حلاوت و شیرینی خود را از دست می داد و ملال آور می گردید و در شنوندگان و خوانندگان حالت اشمئزاز ایجاد می کرد ، و این خود می توانست بهترین و آسانترین وسیله برای معارضه با قرآن باشد ،در صورتیکه می بینیم قرآن مجید هر چه بیشتر تکرار می شود به حسن طروتش می افزاید و هر چه بیشتر تلاوت می گردد معارف جدید در ذهن مخاطب خود ارائه می دهد و روح انسان را به عوالم بالاتری اوج می دهد و ایمان و یقین مخاطب را بیش از پیش محکم و استوار می سازد .

  وجود تفاسیر مختلف هر عصر از قران که سالانه در حال زیاد شدن است دلیل بر غنی بودن قران است که هر مخاطبی در هر عصر استفاده خاصی از آیاتش می کند و آنرا جهت مردم ارائه می دهد .
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:25#
  محسن عزیزی آواتار ها
  برهان 25- یکی از دلایل اثبات وحی بودن قرآن، جذب مردم در مدت کوتاه به اسلام توسط معجزه آن یعنی قرآن بود.

  آنچه که پیامبر می آورد بیشتر آیات بود تا معجزه های نبوتی آنی و این قدرت قرآن بود که کفار را درهم شکست و جذب خود می نمود، بطوریکه مردمیکه نسلها در اوج تبهکاری و کثافات و جنایات و... بودند ، گویی بعد از قرآن به هیچ وجه در هیچ زمانی دارای عادات و اخلاق نکوهیده نبودند و از روش و مصالح اجتماعی سر باز نزده و هیچگاه زمام عقل از دست آن نگسیخته و اصلا با فحشا سرو کار نداشتند ، طوری شده که برای شهادت از هم سبقت می گیرند و از عدم شهادت و عدم اجرای جنگ گریان و نالان می شدند.


  منبع اینترنتی مطالب
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:26#
  Ali Haddadi آواتار ها
  سلام

  ممنون اقا محسن مطلب بسيار مفيدي بود

  اميدوارم دوستاني كه سوال هاي بي جواب درباره قران و پيامبر داشتن (حتي سوال و جوابهايي كه تا به حال به ذهنشون هم نرسيده) با خوندن كامل اين مطالب بيشتر با قران اشنا بشن و درك درستي از قران داشته باشن.انشالله
  دقيقا 2ساعت و ربع طول كشيد تا كامل بخونمش واقعا لذت بردم خصوصا ارسال 11هم كه توضيحاتي درباره معارف علوم بشري بود. پيشنهاد ميكنم حتما بخونيد. 
  پاسخ با نقل و قول

صفحه‌ها (3): صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •