تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
همسرم عرق میخورد زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:nastarani
آخرین ارسال:maryam.azadeh
پاسخ ها 8

همسرم عرق میخورد

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  سلام دوستان عزیزم.
  مدت دو ساله که ازدواج کردم .تحصیلات خودم فوق لیسانس هست و به صورت پاره وقت در دانشگاه تدریس میکنم همسرم  لیسانس مهندسی برق هست ودر یک کارخانه مشغول کاره.
   موقع ازدواجم شوهرم یک آدم کاملا با شخصیت و منطقی و با فرهنگ به نظر میومد.این رو در 5 جلسه صحبت باهاش فهمیدم.خانوادش هم خیلی خوب و مناسب بودن.پدرم با پدرش دوست یعنی آشنا بود.اما چند روز بعد ازدواجم همسرم گفت که من مشروب میخورم.خیلی ناراحت شدم گریه هم کردم .بعد ازون شوهرم کم کم خواست منو عادت بده و بفهمونه که با این شرایط کنار بیام.خانواده من روی این مسئله خیل حساسن به خصوص مادرم و من این قضیه رو ازونا پنهان میکردم اما الان که دو سال میگذره همه فهمیدن و من خیلی وقتا پیش اونا شرمنده میشم به خصوص از تیکه هایی که خواهرام بهم میگن.
  شوهرم هفته ای دو سه بار با دوستاش میرن بیرون و میخورن.خیلی وقتا بهش با لحن خوبی گفتم اما اون قانع نمیشه و میگه من مسلمان نیستم و خارجیا که میخورن مگه چی شده و همه دنیا میخورن غیر ایران و .مگه ما که میخوریم راه میفتیم عربده میزنیم ... .تو فامیلشون یه چیز طبیعیه.
  وقتی از بیرون میاد و دهنش بو میده من بهش میگم که من ناراحت میشم اما همش میگه درست میشه.اما هرروز داره بدتر میشه اونا حتی توی ایام محرم هم میخورن.داداشاش و باباش هم اینطورین.بابام از موقع ازدواج ما خیلی عوض شده با پدر شوهرم میرن بیرون و میخورن و رفتن تو خط زن صیغه کردن و ... . داداش مجرد شوهرم هم دوست دختر صیغه ای داره. یعنی انگار همه داداشا توی این خطان.شوهرمم قبل ازدواجش اینجوری بوده و من همش میترسم که برگرده سمت اون کارا.من خیلی دوسش دارم و غیر این موضوع از همه نظر آدم خوبیه.وقتی مشروب میخورن شروع میکنن راجب زنا حرف زدن و خاطرات زشت و مبتذل تعریف کردن و اینکه خانوم فلانی با کی رفیقه و آمار زنای بدو میگیرن.آعصابم خیلی خورده و همش فکر میکنم که آیا ادامه زندگی با مردی که هر روز باید منتظر خیانتش باشم درسته یا نه؟گاه و بیگاه با فکر کردن به این قضیه گریه ام میگیره و مث افسرده ها شدم.احساس میکنم تو ازدواجم شکست خوردم و وقتی به خواستگارای قبلیم که ردشون کردم نگاه میکنم میبینم اونا از همه نظر (مالی ، شغلی ، رفتار و شخصیت) بهتر ازون بودن.مامانم اینا خیلی شوهرمو دوست دارن و معتقدن اون از نظر اخلاق از همه بهتره چون مهربون و دلسوزه ولی این موضوع خوردن مشروب و لاابالیگریش منو اذیت میکنه.چیکار کنم؟
   

   [hr]وقتی میبینه من ناراحت شدم تا  چند روزی نمیخوره و خودشم ناراحت میشه
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  به جای فک کردن به اینکه بهت خیانت کنه یا چرا با فلان خواستگارم ازدواج نکردم دنبال دلیل باش اینکه توی خونه شون طبیعی و مرسومه دلیل نمیشه! کم نیستند پسرهایی که در خانواده های مقید هستند ولی هر کار غلطی بگی می کنن! سعی کن دلیل مشروبخوردنش رو پیدا کنی بعضی ها به خاطر اینکه نگن فلانی پول خرید مشروبنداره یا زن ذلیله ،مشروب می خورن بعضی ها هم مشروب براشون آرام بخشه اون احساسی که خانواده و جامعه بهشون نمیده توی زمان خوردن مشروب بهشون دست میده یکی رو میشناختم که مشروب می خورد تا با جامعه مخالفت کنه یکی دیگه مشروب رو نشونه پولداری چون به قول خودش مشروب بطری دویست هزار تومن رو هر کسی نمی تونه تهیه کنه و مورد دیگه ای بود که از سر عادت تجردش مشروب می خورد همسرش خیلی سختی تحمل کرد تا دیگه لب نزد سعی کن دلیلش رو پیدا کنی
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:3#
  maryam.azadeh آواتار ها
  سلام
  تمام نوشیدنی های الکلی به هر میزان که مصرف بشن(کم یا زیاد)، به نسبت خودشون مضر هستن و خطر وابستگی(اعتیاد) به الکل نیز وجود داره چون الکل اصولا اعتیاد اور هست.
  کسی که به هر دلیلی علاقه به خوردن مشروب الکلی داره، لازمه که قبل از ازدواج این مطلب رو با نامزدش در میون بزاره و به طرف مقابلش حق انتخاب بده. خیلی ها اصلا و ابدا با این قضیه کنار نمیان، بعضی ها حد و حدود خاصی تعیین میکنن و میپذیرن، بعضی ها هم کاملا موافق هستن و اصلا مشکلی ندارن.
  این حق شما بود که پیش از عقد، از این موضوع اگاهی پیدا کنین. 5 جلسه برای شناخت همسر اینده، زمان خیلی کمی هست بهتر بود شما دو نفر که تحصیل کرده و بالطبع روشنفکر هستین، چندین بار قرار بیرون میزاشتین و همچنین رفت و امدهای خانوادگی رو نیز بیشتر و دوران نامزدی تونو طولانی تر میکردین. قطعا طی اون مدت، کسی که هفته ای چندبار مشروب میخوره، نمیتونه این موضوع رو مخفی نگهداره.
  الان بهترین راه شما این هست که در یک فضای صمیمی و زمانی که همسرتون تحت تاثیر الکل قرار نداره، باهاش در مورد مضرات مشروب الکلی صحبت کنین. در مورد اثراتش بر مغز، قلب، کبد و کلیه ها و به ویژه دستگاه گوارش.
  مشروب الکلی حتی ممکنه زخم روده ایجاد کنه که متاسفانه درمان اون بسیار دشوار هست. 
  البته شما در مورد نوع مشروب مورد استفاده ایشون توضیح ندادین. ایا عرق میخورن؟ یا شراب قرمز و ابسلوت؟ یا نوشیدنی هایی مثل ودکا، ویسکی، براندی و.....
  درسته که همه شون پرضرر و پرخطر هستن ولی اگه ایشون عرق میخورن وضعیت به مراتب خطرناک تری دارن نسبت به کسی که مثلا شراب قرمز یا آبجو میخوره. براندی هم یکی از خطرناک ترین هاست و....
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:4#
  مرسی دوستان از نظراتتون.فکر میکنم یکی از دلایل اینکه میخوره اینه که دوستاش و یا داداشاش فکر نکنن زن ذلیله و همینطور اینکه حالت مستی رو دوست داره اما جالبه که نظرش راجع به زنهایی که میخورن متفاوته.درباره ضرراش باهاش صحبت کردم میگه کل دنیا میخورن اونوقت واسه ما ضرر داره؟یا میگه شراب داروئه.
   من با خوردن شراب شاید بتونم کنار بیام اما با چرت و پرتایی که میگن نمی تونم.البته وقتی میخوره فوق العاده احساساتی میشه (مثل بچه ها)و به من هیچ بی احترامی نمی کنه اما به فرض اگه توی خیابون باشیم چشم چرون میشه.البته اونقدر نه که تابلو باشه فکر نمیکنه من متوجه میشم.اما اونا بین خودشون بی ادب میشن.آدمای دورو ورش که باهاش میشینن ناجورن.
  بیشترم عرق میخوره البته نه هر عرقی.گاهی شراب و گاهی هم ویسکی.با ویسکی بیشتر حالش عوض میشه.[hr]قبل ازدواج هر سوالی میپرسیدم راستشو  میگفت اما این مسئله حتی به ذهنمم نمیرسید.ما توی شهر بزرگی نیستیم با هم بیرون هم یه بار رفتیم گفت با دوستام بیرون میرم اما نگفت میخوره.فکر میکنم عادت دوران تجردشم باشه.در کل خیلی الکل دوست داره و میگه امکان نداره من اینو بذارم کنار.یا میگه معتاد باشم خوبه؟
  این روزا چون چند بار غر زدم و گفتم تو داری به عمد این کارا رو میکنی که حرص منو در بیاری فقط جمعه ها با دوستاش میخورهی کی از دوستاشم که تازه ازدواج کرده و معلمه هم یواشکی خانومش میاد پیش اینا(شوهرم و داداشش).فکر میکنم واسه اون دوست نابابن.
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:5#
  maryam.azadeh آواتار ها
  یکی از اثرات بد نوشیدنی های الکلی این هست که افراد مصرف کننده در اون تایمی که تحت تاثیر الکل هستن، یه نوع حالت بیخیالی و ریلکس بودن توی برخورد با جنس مخالف پیدا میکنن. گاهی وقت ها ممکنه در همین حالت رفتارهای پرخطر هم از خودشون نشون بدن. 
  البته کل دنیا مشروب خور نیستن و در همه جای دنیا نوشیدن مشروب الکلی، منتقدین زیادی داره. ضررهای الکل برای بدن، از نظر علمی و به صورت ازمایشگاهی ثابت شده و این موضوع هیچ ربطی به قوانین حاکم بر ایران نداره. الکل هم روی جسم فرد اثر مخرب داره و هم بر روی شخصیت اش.
  بحث دیگه ای که وجود داره همنشین های ایشون هستن که بهرحال فرهنگ کلامی شون روی ضمیر ناخوداگاه همسر شما تاثیر میزاره و به مرور زمان، بی بند و باری کلامی و رفتاری رو در همسر شما نهادینه میکنه.
  ایا نمیشه راجع به جایگزین ها باهاشون صحبت کنین؟ مثلا کوه، باشگاه بدنسازی، شنا و........
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:6#
  اتفاقا کوه و شنا رو همیشه میرن گاهی فوتبال و بدنسازی.منم ا ز همون قسمتش بدم میاد رفتار با جنس مخالف .هرچند اونقدرا هم ازخود بیخود نمیشه و هوشیاریشو حفظ میکنه.
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:7#
  دوست عزیز انظار نداشته باشین با پیدا کردن راه چاره ای کلا یهویی ایشون این عادت رو ترک کنن ... چون این اتفاق هیچوقت نمیفته ...
  تا این حد هم که عادت روزانه شوهرتون هفتگی شده پیشرفت خوبیه ...
  باهر روشی که بخواین ترک عادتش بدین انتظار نتیجه گیری سریع نداشته باشین ولی به مرور زمان میتونین مشکلتونو حل کنین ...
  همین قدر که شوهرتون بخاطر شما کم کرده عادتشو نشونه خوبیه ...
  باید بیشتر مشاوره بگیرین و باهوش باشین تا بدون ایجاد مشکل جدید دیگه ای این عادت بد شوهرتونو تقلیل بدین ...
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:8#
  maryam.azadeh آواتار ها
  عزیزم
  بهترین راه شما این هست که به صورت علمی و با ذکر منابع معتبر، مضرات مشروب الکلی رو به ایشون یاداوری کنین. اینکه ایشون اهل ورزش هستن امتیاز مثبت شون هست. مشخصه که ذاتا فرد سالمی هست و به خاطر اینکه تحصیل کرده هم هستن، اگه دلایل علمی رو بشنون قطعا روی اونا فکر میکنن و بی خیال از کنارش رد نمیشن.
  رفتار جنسی با غریبه ها یکی از ضررهای مشروب هست. متاسفانه بدترین ضرر نوشابه های الکلی، اعتیاراور بودن اونهاست و ضررهای کوتاه مدت و بلند مدتی که روی دستگاه عصبی مرکزی میزارن.
  پاسخ با نقل و قول

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •