می خواهید فشارخون تان را کنترل کنید
روزی یک بار این دمنوش را بنوشید
 افرادی که در اصطلاح سرد مزاج هستند به این معنا که بدن شان معمولاً سرد است و گهگاه دچار افت فشارخون می شوند بهتر است از نسخه دمکرده نعناع و عسل استفاده کنند. برای تهیه این دمکرده کافی است یک قاشق غذاخوری نعناع را به مدت ۱۰ دقیقه در آب جوش بریزند و پس از این مدت آن را صاف کرده و با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کرده و میل کنند. این نسخه را می توانید هنگمی که این افراد دچار ضعف و افت فشار می شوند به آنها بدهید.


نمی توانید عادت چای خوردن را ترک کنید
این دانه را چاشنی اش کنید


درمانگران طب سنتی بر این باورند که نوشیدن چای به مقدار زیاد موجب ضعیف شدن قلب، روده ها و بروز اختلال در هضم و جذب مواد غذایی در بدن می شود و اگر این روند استمرار داشته باشد موجب بروز اختلال هایی در بدن شده و سرانجام منجر به ابتلا به برخی بیماری ها می شود بنابراین این درمانگران توصیه می کنند افرادی که عادت دارند روزانه بیشتر از ۳ فنجان چای مصرف کنند بهتر است چای خود را با دانه های گیاهی هل دم کرده بنوشند تا به این ترتیب هل از میزان عوارض احتمالی چای در بدن آنها بکاهد.


از پوست خشک خسته شدید
این روغن را امتحان کنید


افرادی که دارای پوست خشک و زبر هستند می توانند از این نسخه برای بهبود خشکی پوست خود بهرمند شوند. کافی است ۲ نخود کندر را درون روغن بادام حرارت دهید تا زمانی که کندر درون روغن حل شود. پس از آن اجازه دهید که روغن سرد شود و از آن برای ماساژ پوست دست یا بدن تان استفاده کنید. این روغن تاثیر بسیار زیادی در بهبود خشکی پوست تان خواهد داشت.
می خواهید اعصاب تان آرام شود
با این روغن ماساژ بگیرید


درمانگران طب سنتی ایران معتقدند ماساژ ستون فقران با کمک روغن کنجدی که در آن کندر حل شده باشد برای تسکین اعصاب و آرامبخشی بیمار بسیار موثر است. برای تهیه این روغن کافی است به اندازه سرانگشت کندر را درون روغن کنجد انداخته و روغن را روی حرارت بگذارید تا کندر در آن حل شود. پس از خنک شدن این روغن آن را روی حرارت بگذارید تا کندر در آن حل شود. پس از خنک شدن این روغن آن را روی ستون فقرات ماساژ دهید. علاوه بر تسکین اعصاب و ریلکسی این ماساژ موجب بهبود تپش قلب و تسکین افرادی که دچار افزایش ضربان قلب شده اند می شود.

برای کبودی دور چشم نسخه می خواهید
گلپر درمانی کنید

در طب سنتی ایران نسخه ای ساده و بسیار کاربردی وجود دارد که برای درمان کبودی و سیاهی دور چشم از سوی درمانگران توصیه شده است. برای تهیه این نسخه نیاز به برگ های خشک شده گلپر و مقداری روغن زیتون داریم. برای تهیه این مخلوط کافی است برگ های گلپر را درون مخلوط کن به صورت پودر درآورده و آن را با یک قاشق چای خوری روغن زیتون طبیعی ضماد کنید و به مدت ۱۵ دقیقه روی حلقه چشم و سیاهی های زیر چشم ماسک کنید. سپس این ماسک را از روی صورت برداشته و صورت تان را با آن نیم ولرم بشویید.

زیاد نفخ می کنید
دمنوش گلپر بنوشید

یکی دیگر از خواص درمانی گلپر در تسکین دردهای ناحیه شکم است. نوشیدن دمنوش این گیاه دارویی خوشبو در مدت زمان کوتاهی می تواند موجب کاهش و تسکین دردهای ناحیه شکم که به دلیل ابتلا به نفخ یا اختلالات عملکردی دستگاه گوارش به ویژه معده به وجود آمده است، می شود. برای تهیه این دمنوش کافی است یک تا ۲ قاشق برگ گلپر خشک را درون آب جوش ریخته و آن را به مدت ۱۰ دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید.
منبع : http://forums.funpatogh.com/thread326410.html