تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
راهنمایی هایی برای زندگی سالم و عمری طولانی برای گروه خونی A زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:aram
آخرین ارسال:aram
پاسخ ها 4

راهنمایی هایی برای زندگی سالم و عمری طولانی برای گروه خونی A

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  aram آواتار ها
  راهنمایی هایی برای زندگی سالم و عمری طولانی برای گروه خونی A
  نکات زیر از کتاب "زندگی مناسب بر اساس گروه خون" نوشته دکتر آدامو ، برای ساختن یک زندگی سالم و داشتن عمری طولانی برای گروه خونی A انتخاب شده است. شما می توانید با تهیه این کتاب به مطالعه بیشتر در خصوص روش هایی برای دستیابی به برنامه های مناسب جهت زندگی طولانی توأم با سلامت کامل برای دارندگان گروه خون A بپردازید.
   1. کوک کردن ساعت بدن شما برای رسیدن به سلامتی
   از آنجایی که ترشح کورتیزول، رشد و سلامت استخوان ها، کارکرد سیستم ایمنی، و بسیاری دیگر از کارکردهای حیاتی ارگان های بدن شما در طول 24 ساعت به طور منظّم انجام میپذیرد، لذا می بایست به یاد داشته باشید تا دچار کم خوابی نشوید. خوابیدن به مدت هشت یا بیش از هشت ساعت برای بدن شما مفید و ضروری است. شما می توانید برنامه روزانه خود را طوری آغاز نمایید که بین ساعت شش الی هشت صبح در معرض نور قرار بگیرد. (نور طبیعی خورشید و یا می توانید چراغ های اتاقتان را روشن کنید). دو مکمل ملاتونین و یک نوع ویتامین 12 Bبه نام متیل کوبالامین، دارای خاصیت زیادی برای شما هستند. از بهترین روش ها، تنظیم برنامه خواب و بهره جستن از نور روشن توأم با استفاده از این مکمل هاست. این مکمل ها اجازه می دهند که شما بهره چند برابری از خاصیت نور خورشید ببرید. همچنین کیفیت خواب شما را بهتر نموده و کمک می کنند تا شاداب و سرحال بیدار شوید. البتّه این مکمل ها کورتیزول را پایین نمی آورند. ولی میزان و وقت ترشح کورتیزول در طول روز را به عقب می اندازند. 2. تغذیه ی مناسب جهت قوت بخشیدن و متعادل سازی کارکرد بدن
   علاوه بر تغذیه مناسب برای گروه خون A از راهنمایی های زیر جهت پایین آوردن استرس استفاده نمایید :
   •    در هنگام استرس از مصرف قند، کافئین و الکل دوری کنید. این مواد به مدت بسیار کوتاهی شما را آرام خواهند کرد اما در دراز مدت مصرف این مواد به استرس شما می افزاید و متابولیسم بدنتان را کند می کند . یک فنجان قهوه در روز برای افراد دارنده گروه خون A مجاز است. این مقدار قهوه استرس را تحریک نمی کند و تنها بر روی میزان کاتوکولامین تأثیر می گذارد، که به آسانی از بدن افراد دارنده گروه خون A دفع می شود. اگر شما علاقه ی زیادی به نوشیدن قهوه دارید از مصرف نوشیدنی های دیگر که حاوی کافئین بالایی هستند بپرهیزید. کافئین بالا باعث افزایش میزان ترشح کورتیزول است. •    وعده های غذایی خود را حذف نکنید. اگر بین وعده های غذایی احساس گرسنگی می کنید می توانید از تنقلات مجاز استفاده نمایید . از رژیم های غذایی کم کالری بپرهیزید. به یاد داشته باشید که گرسنگی زیاد استرس را افزایش داده و منجر به بالا رفتن میزان ترشح کورتیزول گشته و همچنین باعث کند شدن سوخت و ساز بدن، ذخیره شدن چربی ها و از بین رفتن بافت های سالم ماهیچه ها می شود. •    صبحانه مفصل بخورید و از غذاهای پروتئین دار استفاده کنید. برای افراد دارنده گروه خون A صبحانه، امپراطور وعده های غذایی است به ویژه اگر می خواهید وزنتان را کاهش دهید مهمترین وعده ی غذایی صبحانه است زیرا سوخت و ساز بدن و میزان استرس را متعادل می کند . مثل شاهان صبحانه بخورید و مثل یک گدا شام. •    وعده های غذایی را کوچک کرده و تعداد وعده ها را افزایش دهید. در هنگام عصبانیت غذا نخورید. زیرا در این هنگام اسید معده پایین آمده و غذا به مدت طولانی تری در معده باقی می ماند. همچنین مراقب ترکیب غذاها در یک وعده ی غذایی باشید. به عنوان مثال از خوردن نشاسته ها و پروتئین در یک وعده ی غذایی بپرهیزید. 3. ورزش را در ورودی سلامت خود بدانید.
   میزان بالای کورتیزول در بدن افراد دارنده گروه خون A باعث کند شدن پروسه پایین آمدن استرس می گردد. تحقیقات نشان داده که برخی از ورزش های خاص می توانند به کم شدن میزان کورتیزول کمک نمایند. ورزش های زیر را جزو برنامه ی زندگی خود قرار دهید : •    یوگا : به صورت چشمگیری در جهان مورد علاقه بوده و به عنوان روش کاهنده استرس استفاده می شود . یوگا بهترین ورزش برای افراد دارنده گروه خون  Aاست. •    تای چی : یک نوع از ورزش های رزمی است که شامل حرکات آرام اعم از تمرکز کردن و حرکات آرامبخش است. همچنین طبق تحقیقات انجام شده اثر ضد استرس بالایی برروی این افراد دارد. تای چی میزان کورتیزول را در آب دهان پایین می آورد، فشار خون را کاهش می دهد ، و باعث بهتر شدن روحیه، پس از یک پیش آمد استرس زا می گردد. •    ورزش مدیتیشن (آرامبخش) به همراه تنفّس عمیق : تحقیقی درباره تأثیر مدیتیشن بر روی هورمون های استرس انجام پذیرفته و نتایج به دست آمده حاکی از آن است که پس از مدیتیشن، مقدار کورتیزول به میزان چشمگیری پایین آمده است. تکنیک تنفّس عمیق در مدیتیشن و یوگا بسیار مهم است. تکنیکی به نام تنفّس از سوراخ های بینی وجود دارد که بهترین روش و تکنیک جهت کنترل استرس می باشد. تنفّس از سوراخ چپ بینی باعث ریلکس شدن و آرام شدن بیشتر می گردد و هم چنین آرامبخش عصب سمپاتیک است. تنفّس از سوراخ راست بینی باعث به کار افتادن عصب سمپاتیک می شود. تعویض تنفّس از سوراخ های بینی به صورت مرتّب باعث تعادل در بین اعصاب سمپاتیک و پارا سمپاتیک می گردد. که در نتیجه، خاصیت ضد استرسی عالی به وجود می آورد. ورزش های سنگین برای افراد دارنده گروه خون A به میزان کم مجاز است. به یاد داشته باشید که اگر به ورزش های سنگین می پردازید از حد توان خود تجاوز نکنید زیرا نه تنها این ورزش برای بدنتان سودمند واقع نمی گردد بلکه استرس زا خواهد بود. هستند افرادی که در وزنه برداری و آیروبیک بسیار موفّق هستند ولی آنها نیز حتّی می بایست مواظب حد توان خود باشند. علائمی که نشانگر تجاوز از حد توان در حین ورزش های سنگین است شامل: سردی دستها، خستگی بسیار زیاد پس از دو ساعت ورزش و سرگیجه در حین ایستادن می باشد . اگر در هنگام ورزش کردن هر کدام از این علائم را احساس میکنید از سنگینی ورزش خود بکاهید.
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  aram آواتار ها
  راهنمایی هایی برای زندگی سالم و عمری طولانی برای گروه خونی B نکات زیر از کتاب "زندگی مناسب بر اساس گروه خون" نوشته دکتر آدامو ، برای ساختن یک زندگی سالم و داشتن عمری طولانی برای گروه خونی B انتخاب شده است. شما می توانید با تهیه این کتاب به مطالعه بیشتر در خصوص روش هایی برای تغییر زندگی خود برای افزایش طول عمر و سلامتتان بپردازید.
   1. تغذیه مناسب برای کسب قدرت و رسیدن به تعادل  افراد دارنده گروه خون B در ترشح زیاد کورتیزول همچون افراد دارنده گروه خون A هستند. بنابراین علاوه بر تغذیه ی مناسب براساس گروه خونتان به راهنمایی های زیر برای کنترل میزان کورتیزول توجه فرمایید :
   •    با مصرف شش وعده غذایی کوچک به جای سه وعده غذایی بزرگ از به وجود آمدن تمایل شدید به کربوهیدرات ها بکاهید. •    هر گاه احساس خستگی می کنید پروتئین بخورید. •    هیچوقت وعده های غذایی را حذف نکنید، به ویژه اگر می دانید که در آن روز، کار پر مشغله ای داشته و یا به ورزش خواهید پرداخت . گرسنگی یکی از عوامل بزرگ استرس می باشد. •    اگر روز بسیار پر مشغله ای در پیش دارید برای خود برنامه ریزی تغذیه مناسب به همراه میان وعده های غذایی یا تنقلات سالم و مفید به همراه داشته باشید. در فست فودها بسیار سخت می توان غذاهای بدون فراورده های گندم، شکر و ذرت را یافت.
   2. کوک کردن ساعت بدن شما برای رسیدن به سلامتی
   یکی از بهترین روش ها برای افراد دارنده گروه خون B برای مقابله با استرس، داشتن برنامه منظّم خواب و بیداری است. این مسأله بسیار منطقی است . زیرا یکی از کلیدهای متعادل سازی ترشح کورتیزول، داشتن برنامه منظّم 24 ساعته است. شما می توانید برنامه روزانه خود را طوری آغاز نمایید که بین ساعت شش الی هشت صبح، خود را در معرض نور قرار دهید. (نور طبیعی خورشید و یا می توانید چراغ های اتاقتان را روشن کنید).
  دو مکمل ملاتونین و یک نوع ویتامین 12 B به نام متیل کوبالامین، دارای خاصیت مفیدی برای شما هستند. از بهترین روش ها برای تنظیم برنامه خواب و بهره جستن از نور روشن توأم با استفاده از این مکمل هاست. این مکمل ها اجازه می دهد که شما بهره بیشتری از خاصیت نور خورشید ببرید . همچنین کیفیت خواب شما را بهتر نموده و کمک می کند تا شاداب و سرحال بیدار شوید . البتّه این مکمل ها کورتیزول را پایین نمی آورند. اما میزان و وقت ترشح کورتیزول را در طول روز به تأخیر می اندازند. از متیل کوبالامین و ملاتونین تحت نظر پزشک استفاده نمایید.
   3. ورزش خود را طوری انتخاب کنید که هم جسم و هم فکرتان را ورزش دهد.
   افراد دارنده گروه خون B نیاز به ایجاد تعادل در فعالیت های فکری و فیزیکی دارند. برای شما ورزش ایروبیک گزینه مناسبی نمی باشد. ورزش های مناسب برای شما شامل تنیس، ورزش های رزمی، دوچرخه سواری، پیاده روی و گلف می باشند.

   
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:3#
  aram آواتار ها
  راهنمایی هایی برای زندگی سالم و عمری طولانی برای گروه خونی AB نکات زیر از کتاب "زندگی مناسب بر اساس گروه خون" نوشته دکتر آدامو ، برای ساختن یک زندگی سالم و داشتن عمری طولانی برای گروه خونی AB انتخاب شده است. شما می توانید با تهیه این کتاب به مطالعه بیشتر در خصوص ساختن یک زندگی سالم و داشتن عمری طولانی بر اساس گروه خون بپردازید.
   1. تغذیه مناسب برای رسیدن به سلامت
   افراد دارنده گروه خون AB باید مراقب تغذیه خود باشند. آنها باید از بیشتر غذاهایی که برای گروه های  A و B مضر هستند بپرهیزند. برنامه غذایی افراد دارنده گروه خون AB کمی پیچیده است. به راهنمایی های زیر توجه فرمایید :


  •    از خوردن کافئین به ویژه در مواقع بحرانی و در حالت استرس بپرهیزید . کافئین می تواند مضرّ باشد. زیرا کافئین می تواند باعث افزایش ترشح آدرنالین و نور آدرنالین شود که البتّه این میزان به طور طبیعی در افراد دارنده گروه خون AB بالاست.

  •    پروتئین خود را از منابعی به غیر از گوشت قرمز تأمین نمایید . ماهی و غذاهای دریایی بهترین انتخاب برای شماست.

  •    وعده های غذایی خود را حذف نکنید. اگر بین وعده های غذایی احساس گرسنگی می کنید می توانید از تنقّلات مجاز استفاده نمایید . از رژیم های غذایی کم کالری بپرهیزید. به یاد داشته باشید که گرسنگی زیاد استرس را افزایش داده و منجر به بالا رفتن میزان ترشح کورتیزول گشته و همچنین باعث کند شدن سوخت و ساز بدن و ذخیره شدن چربی ها و از بین رفتن بافت های سالم ماهیچه ها می شود.

  •    به صورت مفصل صبحانه بخورید و از غذاهای پروتئین دار استفاده کنید. برای افراد دارنده گروه خون AB صبحانه امپراطور وعده های غذایی است به ویژه اگر می خواهید وزنتان را کا هش دهید مهمترین وعده غذایی صبحانه به حساب می آید، زیرا سوخت و ساز بدن و میزان استرس را متعادل می کند.

  •    وعده های غذایی را کوچکتر و تعداد وعده ها را افزایش دهید تا از مشکلات هضم کاسته شود. پروسه هضم در معده شما ترکیبی از ترشح آنزیم های گوارشی و کارکرد ماهیچه معده است. هنگامی که اسید معده پایین است، غذا به مدت طولانی تری در معده می ماند. مراقب ادغام غذاها با یکدیگر باشید. در صورتی سوخت و ساز و هضم غذا ها در بدن شما بهتر صورت می پذیرد، که پروتئین و نشاسته ها را با یکدیگر در یک وعده غذایی نخورید و همچنین می توانید از انواع چای سبز و دمنوش سی دقیقه قبل از غذا نیز استفاده کنید.
   2. ورزش های سخت را به همراه ورز شهای آرام بخش انجام دهید.
   افراد دارنده گروه خون AB باید هم به انجام ورزش های آرام بخش بپردازند و  هم آیروبیک انجام دهند. می توانید به روش های گوناگون در هفته به ورزش بپردازید. مثلاً دو روز ورزش آرام و سه روز آیروبیک و یا بالعکس. ورزش یوگا به صورت چشمگیری در جهان مورد علاقه قرار گرفته و به عنوان متد کاهنده استرس استفاده می شود. یوگا بهترین ورزش برای افراد دارنده گروه خون AB است.
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:4#
  aram آواتار ها
  راهنمایی هایی برای زندگی سالم و عمری طولانی برای گروه خونی O نکات زیر از کتاب "زندگی مناسب بر اساس گروه خون" نوشته دکتر آدامو ، برای ساختن یک زندگی سالم و داشتن عمری طولانی برای گروه خونی O انتخاب شده است. شما می توانید با تهیه این کتاب به مطالعه بیشتر در خصوص ساختن یک زندگی سالم و داشتن عمری طولانی بر اساس گروه خون بپردازید.
   1. تغذیه مناسب برای کسب قدرت و رسیدن به تعادل
   در کنار تغذیه صحیح برای افراد دارنده گروه خون O به راهنمایی های زیر جهت کنترل استرس توجه فرمایید :
   •    از مصرف کافئین و الکل اجتناب نمایید به ویژه هنگام وضعیت بحرانی و در هنگام استرس و عصبانیت. کافئین در این مواقع مضر است زیرا می تواند منجر به بالا رفتن آدرنالین و نور آدرنالین خونتان گردد . (که طبیعتاٌ در گروه خونی O بالا می باشد). •    اگر میل شدید به خوردن فراورده های گندم پیدا کردید به جای آن کمی پروتئین مصرف نمایید. این میل ناگهانی کم کم رفع می شود. •    از نخوردن و حذف وعده های غذایی به شدت اجتناب نمایید، به ویژه در مواقع بحرانی و در هنگام انجام ورزش های سنگین . گرسنگی و ضعف می تواند دلیل استرس بیشتر در این افراد باشد. •    اگر روزی بسیار پر مشغله در پیش دارید برای خود برنامه ریزی خوردن مناسب و وعده های میان غذایی یا تنقّلات سالم و مفید به همراه داشته باشید. بسیار سخت می توان غذاهای بدون فراورده های گندم را در فست فودها یافت.
   2. ورزش برای رسیدن به تعادل روحی
   افراد دارنده ی گروه خون O می توانند بیشترین بهره را از انجام ورزش ها ببرند. این افراد در هنگام ورزش ترشحات شیمیایی بسیار مفیدی دارند که به کم شدن استرس در این گروه و داشتن جسم و ذهنی سالم کمک می نماید. در بین کلیه ی گروه های خونی، افراد دارنده گروه خون O برای سلامت و رسیدن به تعادل روحی هر چه بیشتر می بایست به ورزش و فعالیت های جسمی زیاد بپردازند .
   نکته : چگونه بیشترین بهره را از ورزش کردن ببریم. •    اگر زود خسته شده و بیحوصله می شوید، دو یا سه ورزش مختلف را در طول یک هفته انتخاب نموده و ورزش های گوناگونی را انجام دهید. •    جهت کسب نتیجه ای مطلوب تر ورزش ایروبیک را چهار بار در هفته هر بار به مدت 45 -  30 دقیقه انجام دهید. •    همیشه توجه داشته باشید که بدن خود را قبل از انجام ورزش ایروبیک با انجام نرمش ها و ورزش های کششی گرم کنید. •    جهت بالا رفتن سلامت قلب و عروق ورزش خود را ادامه دهید تا ضربان قلبتان به میزان هفتاد درصد توان بدنیتان بالا رفته و به محض رسیدن به آن نقطه به مدت بیست تا سی دقیقه ورزش را ادامه دهید. •    پس از اتمام هر بار ورزش ایروبیک، حداقل پنج دقیقه به ورزش های کششی و آرام بپردازید.
   3. سیگار کشیدن را ترک کنید. بر همه آشکار است که کلیه ی افراد سیگاری با هر گروه خونی می بایست کشیدن سیگار را ترک کنند. اما افراد دارنده گروه خون O برای ترک سیگار به کمک بیشتری نیاز دارند  و بیشترین سختی را جهت ترک سیگار می کشند. این ناشی از نامنظّمی ترشح دوپامین در این افراد می باشد. سیگار کشیدن با ایجاد تغییر شیمیایی در بدن باعث ایجاد آرامش و لذّت در فرد می گردد. گروه های خونی  Oدر مواقع بحرانی و استرس به رفتارهای بدی که باعث ارضای روحیشان باشد روی می آورند. با پایین آمدن استرس و دوری جستن از آن به کمک ورزش هر چه بهتر و راحت ترمی توانید این عادت ناسالم را ترک نمایید . در زیر چند پیشنهاد مفید برای افراد دارنده گروه خون O را خواهید یافت :
   •    در دفتر یادداشت وقایع روزانه خود، عوامل موفّقیت جهت ترک سیگار را یادداشت نمایید و همچنین پس از سپری کردن یک روز با موفقیت، احساسات خود از رسیدن به مزیت نکشیدن سیگار را ثبت نمایید. •    در هنگام میل زیاد به کشیدن سیگار به ورزش بپردازید.
  •    از موقعیت هایی که معمولاً باعث کشیدن سیگار می شود دوری کنید . مخصوصاً از موقعیت هایی که باعث عصبانیت، بی حوصلگی و افسردگی می شوند. •    اگر شما عادت به کشیدن سیگار پس از غذا خوردن دارید می توانید بعد از میل غذا، سریعاً از سر میز برخواسته و دندانهایتان را مسواک بزنید. •    اگر میل شدید به کشیدن سیگار دارید این سری از ورزش های تنفّسی را انجام دهید: 1.    به آرامی از طریق بینی نفس را فرو دهید.2.    به آرامی از طریق دهان نفس را بیرون دهید.3.    این عمل را چهار بار تکرار کنید. •    اگر خود را در این امر موفّق یافتید جوایز و پاداش هایی برای خود را در نظر بگیرید. •   با پزشک خود در مورد اینکه آیا می توانید از محصولات ترک سیگار استفاده نماید، مشورت کنید، داروهایی همچون چسب های ترک سیگار (هابیترول) و قرص های ترک سیگار (زایبان) می توانند در این امر شما را یاری دهند.
  پاسخ با نقل و قول

موضوعات مشابه

 1. کلید و روایی و پایایی پرسشنامه سلامت روان ghq28
  توسط محسن عزیزی در انجمن آزمون های روانی معتبر
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2014_10_25, 17:14
 2. چطور انسان برون گرایی باشیم؟
  توسط elnaz.t در انجمن مهارت های ارتباطی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2014_03_01, 19:58
 3. مردان وفادار چه ویژگی‌هایی دارند؟
  توسط anahid در انجمن مطالب آموزشی در مورد خانواده
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2014_02_28, 20:10
 4. 8 راهکار جالب برای اینکه تنهایی را با خوشحالی سپری کنید
  توسط elnaz.t در انجمن عزت نفس، روانشناسی مثبت گرا
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2014_02_28, 07:26
 5. توصیه‌هایی از رهبر معظم انقلاب درباره تشكیل و حفظ خانواده و زندگی زناشویی
  توسط محسن عزیزی در انجمن مقالات آموزشی در مورد ازدواج
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2014_01_08, 17:26

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •