خوشبختی در پانزده دقیقه انسان همواره در همه کارهایش به دنبال خوشبختی است. شغلی که به دنبالش هستیم ، فردی که با او ازدواج می کنیم ، کتاب هایی که می خوانیم ، همگی تلاشی برای دستیابی به شادی هستند. خوشبختی برای برخی افراد یک هدف بزرگ است اما باید به یاد داشته باشیم که در واقع خوشبختی می تواند ناشی از دلخوشی ها و چیزهای کوچک در زندگی باشد. برای دستیابی به هر هدفی در زندگی ، می بایست یک هدف بزرگ را به چند مرحله کوچک ، آسان و عملی تقسیم کرد و با پیمودن یک یک مراحل به هدف بزرگتر رسید. بنابراین می توان با انجام کارهای کوچک به خوشبختی نیز دست یافت. در اینجا لیستی از 9 کار تهیه کرده ایم که با انجام هر کدام مطمئناً در کمتر از 15 دقیقه خوشحال خواهید شد. پس با ما همراه باشید.
 1. کسی را که دوست دارید در آغوش بگیرید. این موضوع به اثبات رسیده است که در آغوش گرفتن افرادی که دوست دارید و به آنها اعتماد دارید ، خواص شگفت انگیزی برای سلامتی شما دارد. این امر می تواند با استرس ، خستگی ، اضطراب و فشار خون پایین نیز مبارزه کند. در آغوش گرفتن محبوبتان مطمئناً خوشحالتان خواهد کرد.2. با دوستانتان تماس بگیرید. یک پیام کوتاه و یا ایمیل برای دوستانتان بفرستید و یا گوشی را بردارید و به آنها زنگ بزنید و بگویید که به یادشان بودید. حتی می توانید برایشان نامه های خوشحال کننده در مورد دوستی بفرستید و از آنها برای دوستی با شما تشکر کنید. موقع انجام این کار مطمئناً خوشحال خواهید شد و هنگامی که دوستتان نامه را بخواند و شاد شود نیز از شاد کردن او خوشحال خواهید شد.3. با صدای بلند بخندید. بدون هیچ دلیلی بخندید. این کار خود خنده زا است و خندیدن خود موجب خندیدن بیشتر می شود. خندین موجب تغییر فوری خلق گشته و تاثیرات مثبتی بر روی سلامت جسمی و روانی فرد دارد.4. روی کاغذ 3 چیز را که به خاطرشان شکرگزار هستید ، بنوسید.  تمرکز آگاهانه بر روی چیزهای خوب موجود در زندگی مان یکی از راه های تضمین شده برای وارد کردن شادی و فراوانی نعمت به زندگی است. بعلاوه هرچقدر هم روزتان سخت گذشته باشد ، این کار موجب می شود همیشه به یاد داشته باشید که دلخوشی هایِ زندگی کم نیستند.  5. به مدت 15 دقیقه مدیتیشن کنید. اگر بدنبال یک راه ساده و رایگان برای دستیابی به شادی هستید ، مدیتیشن کنید. می توانید هر کجا و در هر زمان به مدیتیشن بپردازید. مدیتیشن و غرق شدن در درون خود مانند دکمه ری استارت کامپیوتر عمل کرده و موجب شارژ شدن و خوشحالی می گردد.6. کارهای روزانه تان را یکی یکی انجام دهید. حتماً شما هم از لیست کارهای روزانه ای که باید انجام دهید متنفر هستید و از دیدن این لیست ناراحت می شوید. اما مطمئناً هیچ راهی برای فرار از انجام این کارها نیست. بهتر است به لیست کارهایتان نگاهی بیاندازید و کاری که هفته ها و ماه ها است به تعویق انداخته اید را انجام دهید. می توانید بقیه کارها را بعداً انجام دهید. اما به اتمام رساندن یک کار عقب افتاده مطمئناً موجب شادی شما خواهد شد.7. به مدت 15 دقیقه قدم بزنید و یا برقصید. پیاده روی ، رقصیدن و یا هر فعالیتی که موجب حرکت شما و افزایش ضربان قلبتان شود ، مطمئناً خلق تان را نیز عوض کرده و خوشحال تان خواهد کرد.8. آواز بخوانید. صدای آهنگی را که خیلی دوست دارید بلند کنید و همراه با آهنگ آواز بخوانید. نگران دیده شدن نباشید. بی خیال همه چیز و همه کس شوید و فقط شاد باشید!9. خودتان را ستایش نمائید.
روی کاغذ کارهای خوبی که در طول روز انجام داده اید و به خاطر آنها شاد هستید و به خودتان افتخار می کنید را بنویسید. این کار با نوشتن چیزهایی که به خاطرشان شکرگزار هستید ، متفاوت است. این کار فقط برای ستایش خودتان است ، نه کس دیگری. زیبایی درون خودتان و کارهایتان را پیدا کنید و از خودتان به خاطر این زیبایی تمجید نمائید.

 
منبع : http://www.oabab.net/fa/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C/news/404/%D8%AE%D9%88%D8%B4%D8%A8%D8%AE%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D9%85%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%A7%D9%86%D8%B2%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D9%82%DB%8C%D9%82%D9%87