شانزده روش برای کاهش وزن سریع شاید این داستان برای شما نیز آشنا باشد. همیشه سعی می کنید آمار دقیق کالری های مصرفی خود را یادداشت کنید و ورزش روزانه خود را نیز رعایت کنید. اما پس از چند روز ، رژیم تان را فراموش کرده و سر کار کیک و تنقلات می خورید. اما با رعایت چند مورد ساده خواهید توانست به وزن ایده آل خود برسید. از انجام یوگا گرفته تا نخوردن تنقلات ، این تغییرات کوچک در سبک زندگی ، موجب کاهش چشمگیر وزن می شوند.
 1. غذای بیرون را کمتر بخورید. اگر هفته ای 9 بار غذای بیرون را بخورید ، مطمئناً چاق خواهید شد. سعی کنید فقط یکبار در هفته ، بیرون از منزل ، غذا میل کنید و  به جای پاستا ، سالاد مرغ کبابی یا بریان سفارش دهید. به این طریق ، خواهید توانست در عرض یک ماه تا 10 کیلوگرم وزن کم کنید. 
2. در فروشگاه ها از بخش تنقلات دور بمانید.
هنگام خرید در فروشگاه مواد غذایی ، سعی کنید سراغ قفسه تنقلات نروید و چیپس و پفک نخرید. به این طریق ، اگر در منزل ، هوس تنقلات بکنید ، احتمال اینکه برای تهیه آن به فروشگاه مراجعه کنید ، خیلی کم است ، در نتیجه هوس خود را نادیده گرفته و آن را سرکوب خواهید کرد. نخوردن تنقلات در کاهش وزن نقش اساسی دارد.3. صبحانه مفصل دارای 300 کالری میل کنید.
هیچ وقت از خوردن صبحانه اجتناب نکنید. حتماً صبح ها از ترکیب پروتئین و غلات ، صبحانه ای مفصل دارای 300 کالری آماده کرده و میل کنید. برای مثال ، مصرف ساندویچ کره بادام زمینی طبیعی ، ساندویچ کره سیب و یا جو دو سر پرک شما را تا چند ساعت سیر نگه داشته و مانع از خوردن تنقلات در طول روز می شود. با این روش ، خواهید توانست در یک سال ، 30 کیلوگرم وزن کم کنید.
 4. روزانه کمی بدوید.
اگر می خواهید تناسب اندام داشته باشید و دوباره شلوارهای قدیمی تان اندازه تان باشد ، روزانه 20 دقیقه بدوید. با این روش ، در عرض 2 ماه قادر خواهید بود ، 10 کیلوگرم وزن کم کرده و همیشه پر انرژی باشید. پس از 2 ماه ، شاید لباس های قدیمی تان حتی برایتان گشاد نیز باشد.5. سیگار را ترک کنید.
اگر سیگار را ترک کرده و عضو باشگاه ورزشی شوید و زیر نظر مربی تمرین کنید ، در عرض 3 ماه ، 15 کیلوگرم وزن کم خواهید کرد. به یاد داشته باشید که سیگار کشیدن تاثیر منفی بر روی وزن و سلامت انسان دارد و مانع از ورزش کردن فرد می شود.
 6. کابینت و یخچال را از انواع تنقلات پر کالری خالی نگاه دارید.
تمامی تنقلات و اسنک های پر کالری را از کابینت ها و یخچال منزل تان پاکسازی کرده و تنقلات کم کالری مانند دانه آفتابگردان بوداده و یا غلات مخصوص صبحانه مانند جو دو سر را جایگزین بستنی ، چیپس و پفک پر کالری کنید. با این روش ، به طور قابل ملاحظه ای وزن کم خواهید کرد.7. با دوستانتان به جای رستوران به پیاده روی بروید.
اگر بعد از کار ، با همکاران و یا دوستانتان به رستوران و کافی شاپ می روید و دسرها و غذاهای سرخ کرده و پرکالری میل می کنید ، مطمئن باشید که حتماً چاق خواهید شد. بهتر است برای تفریح با دوستانتان ، به جای رستوران ، پیاده روی کنید و یا حتی بدوید. از این طریق ، در عرض یک سال ، 18 کیلوگرم وزن کم خواهید کرد.8. با گوش دادن به موسیقی تمرین های خود را پر از هیجان کنید.
اِم پی تری پلیر خود را با آهنگ های شاد و پر انرژی پر کنید و موقع تمرین به این آهنگ ها گوش دهید. آین آهنگ ها موجب افزایش سطح هیجان و انرژی شما می گردند ، در نتیجه زمان بیشتری را صرف ورزش خواهید کرد. با این روش ، ورزش برای شما امری لذت بخش بوده و در عرض 2 ماه ، 5 کیلوگرم وزن کم خواهید کرد.
 9. سبزیجات بیشتری میل کنید.
با افزودن سبزیجات به غذاها و یا حتی روی پیتزا به جای سوسیس و پپرونی ، زودتر سیر شده و دیگر اشتهایی برای چیپس و دسر بعد از غذا نخواهید داشت. با این روش خواهید توانست تا 4 سایز ، وزن کم کنید. 10. در مواقع بیکاری ، 5 دقیقه ورزش کنید.
هر زمان امکانش وجود دارد ، ورزش کنید. هنگام پیام های بازرگانی تلویزیون ، نرمش پروانه ای و یا دراز نشست انجام دهید. هنگام شستن ظرف ها ، برقصید. این امر سبب کالری سوزی شده و شما را سرگرم می کند و مانع از خوردن دیوانه وار تنقلات جلوی تلویزیون می شود. با این روش ، به تناسب اندام خواهید رسید.
 11. یوگا انجام دهید.
انجام نرمش های یوگا بر روی بدن تاثیر مثبتی دارد. پس از چند هفته انجام یوگا ، با نشانه های گرسنگی خودتان بیشتر در ارتباط خواهید بود و غذا  را ، به طور آگاهانه و با درک کامل از میزان گرسنگی تان ، خواهید خورد و هر وقت سیر شدید ، دیگر غذا نخواهید خورد. با این روش سایز شلوارتان کمتر شده و سلولیت هایتان نیز برطرف خواهند شد. تجمع بافت چربی در ناحیه ای از بدن را چاقی موضعی و یا به عبارت دیگر سلولیت می نامند.12. در رستوران ها ، غذای دوبل سفارش ندهید.
هنگامی که به رستوران و یا پیتزایی می روید ، ساندویچ دوبل و یا غذای دو پرسی سفارش ندهید. اگر هوس فست فود دارید ، چند تکه ناگت مرغ و یا سیب زمینی سفارش دهید. با این روش ، خواهید توانست در عرض 7 هفته ، 7 کیلو لاغر شوید.13. غذای اصلی کمتری بخورید تا بتوانید دسر نیز میل کنید.
اگر در طول روز به جای مصرف تنقلات ناسالم و غذای زیاد ، میوه و هویج بخورید ، هر شب خواهید توانست کمی دسر مانند شکلات و یا نوشیدنی های مورد علاقه تان میل کنید. با این روش خواهید توانست در عرض 3 ماه ، 9 کیلوگرم وزن کم کنید.   14. عضو کلاس های جدید تناسب اندام شوید.
شاید اسم زومبا را شنیده باشید. زومبا نوعی رقص مخصوص تناسب اندام است. در هفته ، با دو بار شرکت کردن در کلاس های زومبا ، ماهیچه های پا ها و عضلات شکم تان محکم خواهد شد. تمرینات زومبا موجب افزایش ضربان قلب و کالری سوزی می گردند. با این روش ، خیلی زود ، به وزن ایده آل تان خواهید رسید.
 15. از پرخوری های شبانه اجتناب کنید.
اگر مایل به کاهش وزن هستید ، 5 شب در هفته ، بعد از ساعت 7 شب ، چیزی نخورید ، مخصوصاً اگر شب ها عادت به خوردن تنقلات دارید. با این روش خواهید توانست در عرض 2 ماه ، به طور قابل ملاحظه ای ، وزن کم کنید.
 16. با حیوانات خانگی خود ، به پیاده روی بروید.
اگر سگ و یا گربه دارید ، هر روز چند دقیقه با آنها به پیاده روی بروید. پیاده روی مداوم موجب کاهش وزن و همچنین سرحال بودن شما خواهد شد. با این روش در عرض یک سال ، 20 کیلوگرم وزن کم خواهید کرد.

منبع : http://www.oabab.net/fa/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C/news/413/%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B2%D8%AF%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%88%D8%B2%D9%86-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9