تالار روانشناسی و مشاوره آنلاین ازدواج، خانواده، تحصیلی همیاری
زمان کنونی:  مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

تالار همیاری نسبت به محتویات تبلیغات مسئولیتی ندارد.

تبلیغات ads مشاوره قبل از ازداج مشاوره تلفنی شبانه روزی
ارشد میخوام شرکت کنم..ولی درس نمیخونم... زمان کنونی: 
کاربران در حال بازدید این موضوع: برای دسترسی به این بخش باید ورود کنید
نویسنده:آرشین
آخرین ارسال:آرشین
پاسخ ها 10

ارشد میخوام شرکت کنم..ولی درس نمیخونم...

حالت موضوعی | حالت خطی
 1. ارسال:1#
  سلام
  منم همین مشکلاتو دارم.تازه هنوز مشغول تحصیل دوره کارشناسی هم هستم.واسه ارشد نخوندم و امیدی ئاسه قبولی ندارم.
  هر بار برنامه ریزی میکنم همه چی دست به دست هم میده که طبق برنامه ام جلو نرم.اصلاوقتی برنامه ریزی میکنم چه واسه یک هفته چه واسه یک روز دقیقا اون یک هفته و یا اون یک روز رو درس نمیخونم.
  انقد بهم ریختم که درسای دانشگاهمو هم نمیخونم.در ضمن من مشکل ارام جان رو هم دارم.یکی هس که به تازگی باهاش ارتباطمو قطع کردم و این موضوع از نظر روحی منو بهم ریخته.خیلی ذهن اشفته ای دارم ممنون میشم اگه کمکم کنین.
  چرا کسی جواب نمیده؟
  پاسخ با نقل و قول

 2. ارسال:2#
  **شادی** آواتار ها
  سلام آرشین عزیز.
  بهمیاری خوش اومدی...
  ظاهرا شما در حال حاضر دو مشکل داری برنامه ریزی برای درس خوندن و مشکلات عاطفی جدایی از فرد مورد علاقت...
  مشکلت تو درس خوندن قبل از این جدایی هم وجود داشت؟این قطع ارتباطتون به چه صورت بوده یه قهر موقت یا یه قطع ارتباط دایمی؟
  صحبتهایی که تو پستهای مختلف این تاپیک داشتیم رو خوندی؟
  http://hamyaryiran.ir/Thread-ارشد-میخوام-شرکت-کنم-ولی-درس-نمیخونم?pid=32213#pid32213
  راهکارها برات مفید بودن؟
  پاسخ با نقل و قول

 3. ارسال:3#
  سلام شادی عزیز
  ممنون از خوش امدگوییت
  بله این دو مشکل واقعا اذیتم میکنه .
  مدت زیادی بود که میخواستیم قطع رابطه کنیم.اما هردو نمیتونستیم.واسه همین نمیتونستم درس بخونم.همش فکرم مشغول بود.تا میخواستم شرو کنم درس بخونم یادش می افتادم و این باعث میشد درس نخونم.الانم همینطورم.تازه الان دیگه حتی حس درس خوندندمم رفته.حتی حوصله ندارم کتابو باز کنم بذارم جلوم که بخونم.روزهام داره تموم میشه ولی من هیچ کاری نمیکنم.
  قطع ارتباط دائمی کردیم.بله خوندم
  پاسخ با نقل و قول

 4. ارسال:4#
  راهکارهایی که دادینو قبلا هم انجام دادم اما بعداز مدتی دوباره بهم میریزه همه برنامه هام.هر بار برنامه ریزی میکنم چه بلند مدت چه کوتاه مدت انجام نمیدم .انگار همه چی دست به دست هم میده که طبق برنامه ام پیش نرم.
   
  پاسخ با نقل و قول

 5. ارسال:5#
  **شادی** آواتار ها
  آرشین عزیز
  به این جملت دقت کن: "الانم همینطورم." این چی رو میرسونه؟ نشون میده از نظر ارتباطات ظاهری و روزمره اون رابطه رو تموم کردی اما در درونت هنوز باهاش درگیری...چرا؟ دلایل جدا شدنتون برات قانع کننده نبوده؟
  اینکه دچار هجوم افکار و احساسات منفی هستی تمرکز نداری و احساس بی انرژی بودن میکنی و ... همه اینها از علایم واکنش به جدایی و فراق هست و تا مدتی دوام دارن(بین 3تا6ماه) ولی اگه شما بطور کامل با دلایل منطقی توجیه شده باشی و جدایی رو عمیقا پذیرفته باشی این مدت برات کوتاهتر و کنار اومدن باهاش ساده تر میشه.اگه دوست داشته باشی از راه های کنار اومدن هم باهم صحبت میکنیم.
  از شیوه فعلی برنامه ریزی و درس خوندت برامون بگو...همون روزهایی که حوصله درس خوندن و اجرای برنامتو داری چطور پیش میری؟نهایت تمرکز کردنت روی درس چند دقیقه ست؟
   
  پاسخ با نقل و قول

 6. ارسال:6#
  دلایل جداییمون منطقی بود.
  من قبول کردم که دیگه رابطه ای وجود نداره اما بهر حال من بازم بهش فکر میکنم .اگه 3 تا 6 ماه طول بکشه که خیلی بده. من چیکار کنم .یعنی امسال قبول نمیشم.ی چیزی رو بگم ؟من خیلی زود نا امید میشم.شاید به خاطر تنیلیمم باشه.در کل هم خیلی درس خون نیستم.اما واقعا دلم میخواد واسه ارشد بخونم.اما این مشکلاتی که گفتم وجود داره.
  برنامه میریزم اینجوریه که مثلا فردا جطوری درس بخونم از چه ساعتی ،تا چه ساعتی ، چطوری و...اما انجامش نمیدم.خودمو مشغول کارهای دیگه میکنم.انقد این اتفاق افتاده که گاهی واقعا از خودم خسته میشم و دیگه کاری به هیچ چیز ندارم.بدون هدف میشم و حوصله خودمم ندارم.تازه این که برنامه ریزیه کوتاه مدته اگه بلند مدت انجام بدم که دیگه هیچی.اصلا هیچ اقدامی جهت بهبود زندگیم انجام نمیدم.
  روزهایی که حوصله دارم  و حس خوبی دارم خوب پیش میرم.طبق برنامه ام.من شیوه ی 45 دقیقه تمرکز و درس خوندن   و یک ربع استراحت رو انجام میدم.
  شادی عزیز خیلی ممنون که به من توجه و کمک میکنین.
  پاسخ با نقل و قول

 7. ارسال:7#
  **شادی** آواتار ها
  آرشین عزیز
  3تا 6ماه زمان نرمالش هست منظور اینه که اگه این علایم تا این مدت دووم داشتن نباید نگران شد که دچار بیماری مزمنی شدی بلکه اینها واکنش به یه جدایی هستن و این مدت دووم داشتنشون طبیعی هست ولی این مدت بسته به حمایت عاطفی و اجتماعی که از شما میشه, یا اینکه چقدر دلایل برات منطقی و قانع کننده بودن و خواست و تلاش خودت برای کنار اومدن و مقابله ,فرق داره و ممکنه خیلی کمتر ازین زمان هم بتونی به این شرایط غلبه کنی...
  اینکه گفتی "درس خون نیستی" با اینکه "میخوای ارشد قبول شی" یکم مغایرت داره میشه هدفت از قبولی تو ارشد رو برامون بگی؟ شاید همین تمایل کمت به درس خوندن یا ناتوانی تو اجرای برنامه برمیگرده به نبودن یا ضعیف بودن هدف و انگیزه واضح  از ادامه تحصیل. 
  گفتی روزهایی که "حوصله داری" خوب و اصولی درس میخونی, آفرین برشما ولی میشه بپرسم این روزهایی که حوصله داری با روزهایی که حوصله نداری فرقشون تو چیه؟ یعنی اتفاق یا دلیل خاصی هست که باعث میشه این حوصله بوجود بیاد یا وجود نداشته باشه؟
  پاسخ با نقل و قول

 8. ارسال:8#
  سلام
  هدفم از قبولی پیشرفت تو زندگیم هست .متاسفانه شهری که من زندگی میکنم ازنظر امکانات خوب نیست.خیلی محدوده و من تنها امیدم واسه رفتن از این شهر قبولی ارشد هست.
  روزهایی که خوب درس میخونم روزهایی هست که حس رقابت تو وجودم ایجاد میشه.یا از سر لجبازی میخونم که قبول شم و خودمو ثابت کنم(یکم لجبازم!) البته اون حس هم چند روز باهامه و بعد دوباره برمیگردم به روزهای قبلیم.مشکلم اینه که خیلی زود انگیزمو از دست میدم.گاهی هدفمو مینویسم میزنم جلوی چشمم اما یکی دو روز فعالم اما دوباره عادی میشه واسم.نمیدونم چیکار کنم.شاید بخاطر افکار منفی ای هست که دارم.خیلی وقتا تو فکرم.همیشه خودمو تو شرایط بد می بینم.اتفاقات بد و...حتی گاهی بمردن بیماری های بد که واسه خودم یا اطرافیانم اتفاق بیفته فکر میکنم.فکر کنم افسرده شدم.شادی جان ممنون که واسم وقت میذارین.ببخشید که وقتتونو میگیرم.
  پاسخ با نقل و قول

 9. ارسال:9#
  **شادی** آواتار ها
  خواهش میکنم...
  آرشین عزیز هدفت به خودی خود قوی و مهمه اما یه مانع ذهنی برای رسیدن به این هدف داری...برات پیشنهادی دارم, شما خیلی وقتها تو فکری و درحال خیال پردازی برای آینده ای منفی و دردناک, و اونطور که اشاره کردی تاثیرپذیریت هم از این افکار خیلی بالاست خب اگه الان من ازت بخوام این فکرهارو متوقف کنی شاید برات سخت باشه و از طرفی همین تاثیرپذیری بالایی که داری میتونه برات خیلی مفید باشه بشرطی که به این افکارت جهت درست بدیم... تخیلاتو فکرها اگه مثبت و سازنده باشن میتونن کارایی بسیار زیادی داشته باشن پس راه تغییر وضعیت شما, متوقف کردن این فکرها نیست بلکه تغییر دادن به جهتشونه...
  کاری که شما  داری انجام میدی و خودت رو تو موقعیتهای مختلف تصور میکنی و متعاقب اون افکار و احساساتی رو تجربه میکنی خیلی خوبه بهش میگن "تصویرسازی ذهنی" ولی تا الان تمام این تصویرسازیهات منفی بوده و باعث شده افکار و احساسات منفی و ناامیدکننده و درپی اون کاهش انگیزه بیاد سراغت. شما که این استعداد رو داری چرا درجهت مثبت و شکوفایی بکارش نمیگیری؟
  اصلا کار سختی نیست و تاثیرش هم فوق العادست...فقط کافیه همین تصویرهارو بصورت مثبت خلق کنی...
  برای مثال شما در حال آماده شدن برای کنکور هستی...بجای اینکه خودت رو درگیر با بیماری و درنهایت درحال مرگ تصور کنی خودت رو درحال خروج از جلسه کنکور تصور کن که خیلی خوشحالی چون اکثر سوالات رو بلد بودی...مرحله بعد روز اعلام نتایج رو تصور کن که پای کامپیوتر نشستی و اسمت رو جزو پذیرفته شده ها میبینی و انقدر خوشحالی که گوشیت رو ورداشتی و بتمام دوستها و آشناهات داری خبر قبولیت رو میدی...مرحله بعد روز رفتنت رو تصور کن که داری وسایلت رو جمع میکنی از اطرافیان خداحافظی میکنی و میری شهر مورد نظز برای ثبتنام و شروع یه دوره تحصیلی بسیاز جذاب...مرحله بعد فارغ التحصیلیت رو تصور کن که یک جشن خانوادگی ترتیب دادین و همه برای تبریک اومدن...مرحله بعد شغل دلخواهت رو تصور کن که خیلی درخشان داری کار میکنی و اولین حقوقت رو گرفتی و در حال شیرینی دادن و الی آخر...
  فقط یکبار برای امتحان این مراحل تصویرسازی ذهنی مثبت رو که برات نوشتم انجام بده و خودت نتیجه رو با وضعیت کنونیت مقایسه کن...ببین افکار و احساساتی که پشتبند این تخیلات مثبت میان چه انرژی و انگیزه ای بهت میدن و چقدر با این حالات خموده و بی نشاط الانیت فرق دارن...
  میتونی همینجا نتیجه رو برامون بنویسی تا ادامه بدیم...
   
   
   
  پاسخ با نقل و قول

 10. ارسال:10#
  سلام شادی عزیز
  ممنون از راهنمایی هایی که می کنین.حتما این کارو میکنم و نتیجه رو مینویسم.
  پاسخ با نقل و قول

کاربران دعوت شده

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •